Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Horrory i thrillery

Zaczęty przez Funky, 10 Czerwiec 2008, 22:49:23

Grim Knight

O której jedynce mówisz? Tej z lat 70, czy remake'u?
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Funky

#16
Jedynce z lat 70, remake w porównaniu np. do "Piątków" po cześci piątej to super produkcja :D Ale i tak nie umywa sie ta hollywoodzka i wypromowana wersja do kapitalnego filmu z 1974 roku.

JaRo

Cytat: Air Jordan w 10 Czerwiec  2008, 23:58:20
aha i byl jeszcze taki film o irlandzkim krasnalu zabójcy... genialny komedio-horror

Prawdopodobnie chodzi o film "Leprachan" ("Karzel"). Film jest z 1993 roku, a w glównej roli wystąpila mlodziutka Jennifer Ainston. Ogólem powstalo sześc cześci cyklu, a Karla zawsze odtwarzal Wawerick Davies.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Grim Knight

Aaa, to fakt, trzeba przyznac, ze film zacny i wart uwagi. Remake byl tak zalosny, ze sam sie prosil, aby podlozyc motyw muzyczny z Benny'ego Hilla i oglądac, tarzając sie ze śmiechu.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Funky

Kontynuując temat o horrorach gdzieś tak z pól roku temu mialem przyjemnośc oglądac film "Dentysta" :D doskonaly komedio-horror. Film jest o psychopaycznym dentyście Doktorze Feinstone który zabija swoich pacjentów na fotelu dentystycznym. Film jest troche obrzydliwy (widac to kiedy "leczy" swoich pacjentów) Podsumowując jezeli ktos chce sie pośmiac to plecam ''Dentyste" ;). W 1998 roku wyszedl sequel gdzie Doktorek uciekl ze szpitala psychiatrycznego i jest miejscowym stomatologiem w ameryka?skiej mieścinie. Ale uwazam tą cześc za gorszą gdyz jest powazniejsza, chociaz zako?czenie jest naprawde śmiesznie. Po zako?czeniu mozna sie spodziewac ze Dr. Feinstone powróci ale niestety trzecia cześc nie powstala.

LelekPL

taaaa, oglądalem to chyba w telewizji nie dawno. Genialne hehehehe Jedna scena pod koniec zwlaszcza, jak postanawia laske oszczedzic bo mu obiecala "czyścic zeby 3 razy dziennie" po prostu klasyk :) hehehe
Boze, kto to wymyśla i skąd bierze towar??? :)

Grim Knight

Zapytajmy o to twórców "Smakosza".

Raz na sto lat smakosz sie budzi na zer.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

van hellsing

o ile dobrze pamietam smakosz budzi sie raz na 23 lata
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Funky

W Smakoszu podobala mi sie jedyna muzyka a mianowicie jazzowy kawalek "Jeepers Creepers" ;) reszta filmu jakoś mnie nie urzekla. A sequel byl beznadziejny, mam nadzieje ze trzecia cześc która ma dopiero wyjsc bedzie lepsza. Chociaz wątpie po tym co pokazano w dwóch pierwszych filmach...

van hellsing

wedlug mnie jedynka byla beznadziejniejsza. z slasherów polecam "braindead"(martwica mózgu)-Spec od efektów gore odwalil kawal świetnej roboty, ale szczerze mówiąc wedlug mnie to najgorszy film o zombie(nie ma to jak Romero), ale od 1:10 godziny do ko?ca nadrabia to porządnie, jest tez kilka wątków komediowych np. "akcje milosne" z ksiedzem i pielegniarką jako zombie, lub spacer Lionella z "baby zombie". Wujaszek Ben powinien zabijac zombie zawodowo. A jeśli glui ma zawsze szczeście, to Lionell musi miec inteligencje Macka z Klanu. Najbardziej podobal mi sie tekst: "Party's over" i akcja z kosiarką
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Grim Knight

Kilka wątków komediowych? Myślalem, ze ten film ma byc ogólnie parodią slasherów :D

Co przypomina mi o dośc ciekawym i godnym polecenia horrorze pt. "Kosiarz umyslów".
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

van hellsing

Cytat: Grim Knight w 11 Czerwiec  2008, 22:18:31
Kilka wątków komediowych? Myślalem, ze ten film ma byc ogólnie parodią slasherów :D



kilka- bo tylko kilka mnie rozbawilo
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Maxie Zeus

Dla mnie caly ten film byl jedną wielką komedią. Na zadnym filmie wcześniej sie jeszcze tak nie śmialem.

van hellsing

to tez zalezy od tego, co kogo rozśmiesza
When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Funky

Z filmów Gore najbardziej kojarze "Toksycznego Mściciela" film CHORY, bezsensowna przemoc i straszny kicz. Film wyprodukowany przez Trome która znana jest z takich "nietypowych" produkcji. Jedyne co mozna powiedziec o tym filmie dobrego ze jest zabawny (w sensie kiczu i gry aktorskiej) no i wygląd Toxiego (glównego bohatera) powstaly chyba trzy sequele. Drugą i trzecią cześc oglądalem ale po kilku minutach zrezygnowalem z dalszego seansu poniewaz nie moglem wytrzymac krety?stwa tych filmów. Ostatnia cześc byla troche "lepsza" chodzilo tam mniej wiecej o to ze pojawil sie zly klon Toxiego. Podsumowując po pierwszym seanie film troche zryl mi psyche... Dzisiaj podchodze do niego bardziej jako komedii.