Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Origins

Zaczęty przez kelen, 09 Kwiecień 2013, 18:59:27

LelekPL


Leon Kennedy

W sumie super! Ich pierwsze spotkanie będzie bankowo mrożące krew w żyłach!

kelen

Zaprawdę powiadam wam, nie zostawiajcie sobie achievementa z Deathstrokiem na tryb Noc to ja :(

[dzięki Lelek, za zwrócenie uwagi :P]

MikiZiom

Komuś się w ogóle udało przejść tryb noc to ja? Ja się boję nawet za to zabrać :p
Dziś miałem taką akcję na statku Pingwina, że aż muszę się tym podzielić. Podlatuję na bocianie gniazdo zdjąć snajpera po cichu. Nie ma takiej możliwości, zdjęcie z gzymsu? Zobaczył mnie więc go kulturalnie piorę. Dostaje cios, podskakuje na jakieś 10 metrów, wylatuję za barierkę. Patrzę co jest grane, zazwyczaj się to nie zdarza aby ktoś zleciał z wysokości, stopnia itp Ale to nic, on spada i teoretycznie powinien się zatrzymać na dachu zabudowania na statku a tu zmyła bo wyleciał poza tekstury, poza mapę i przepadł w odchłani. Ładnie to pokazał tryb det. Pozdro :D  Znacie jakieś ciekawe i poukrywane lokacje jak np pokój dyrektora AA, ukryte wejście do barki w AC? Jeszcze jedna rzecz. Wam też się nic nie wyświetla po wejściu na szczyt SODER COLA w Dzielnicy Brylantów?

kelen

Ja pad?em w hotelu Royal, ale to tylko dlatego, ?e za bardzo skupia?em si? na wykonywaniu wyzwa? z Worst Nightmare. Potem drugi raz w budynku policji z tego samego powodu. Teraz znowu tam jestem, zrobi?em wyzwanie z butl? z gazem, a przewrócenie dwóch przeciwników z balustrady zrobi?em w NG+, bo akurat mia?em poziom z Deadshotem. Teraz bezstresowo mog? i?? dalej :) Coperhead daje w ko??, ale jak si? znajdzie dobr? taktyk?, to jej przej?cie nie sprawia problemu. Bardziej boje si? Bane'a.

Co do ukrytego pomieszczenia, to chyba jeszcze go nikt nie znalaz?. O ile ukryty dzienniki nie by?y substytutem takowego.

Z tym budynkiem nie mia?em problemu, troch? si? tam pokr?ci?em i zaliczy?o.

Mister J

Temat nam trochę ucichł, a dziwne, bo sądziłem, że zacznie się ktoś tu na nowo wypowiadać po wypuszczeniu trailera DLC do Batmana :) No to jak oceniacie trailer ? :)

Adriann

Mi się bardzo podobał..szalenie klimatyczny. Ciekawe jak będzie wyglądał desing Freeza.. te fragmenty które pokazali wyglądają  świetnie, w sumie to tak jak wygląd wszystkich innych postaci w Orgins :)  Mocno liczę na ten dodatek

MikiZiom

Dziś kupiłem sobie pakiet kilku skinów. Nie wiem czemu ale przypadł mi do gusty Red Son. Wiele mnie to nie kosztowały a zawsze to jakaś odmiana. Wy sobie jakieś wykupiliście z tych aktualnie dostępnych? Może mi ktoś powiedzieć czy też macie problem z wyłączeniem serwera Enigmy? Niby go niszczę ale punkt na mapie zostaje. Problem też mam z treningiem rzeczywistości rozszerzonej, jest znacznik na mapie (środek mostu) jednak nie ma go tam.

Leon Kennedy

Też zakupiłem stroiki i bardzo podoba mi się ten z 1939, fioletowe rękawiczki są kozackie. Co do zwiastunika, to zaostrzył mój apetyt na niego. Klimat jak zwykle pierwsza klasa.

JaRo II

                          "Batman: Arkham Origins"

         Wiele z?ego s?ysza?em na temat tej gry i naprawd? nie rozumiem sk?d tyle negatywnych opinii. Mi si? bardzo spodoba?a. Fabu?a jest bardzo wci?gaj?ca, a pod koniec nabiera prawdziwego rozp?du. Z w?tków fabularnych bardzo spodoba? mi si? atak Bane'a na BatCave, starcie z Firefly'em oraz zako?czenie w kaplicy wi?ziennej. Relacje Batmana z Gordonem i Alfredem tak?e mi si? spodoba?y. Joker i Bane sprawdzili si? wzorcowo jako g?ówni przeciwnicy, szczególnie ten drugi w ko?cu doczeka? si? godnego wyst?pu w grze. Fajnie przedstawili przemian? Bane'a w napakowanego mutanta i w ogóle fabu?a bardzo zgrabnie pokrywa si? z " Arkham Asylum ". Na plus zaliczam tak?e ?wietny klimat i muzyk? oraz mo?liwo?? odwiedzania BatCave.

Minusy. Otó? nie spodoba?o mi si? potraktowanie Czarnej Maski. Zapowiadano go jako g?ównego przeciwnika, a w ostateczno?ci zosta? on str?cony do misji pobocznej. Nie mam pretensji o to, ?e Joker znowu by? tym g?ównym z?ym, akurat tu mia?o to sens, uwa?am tylko, ?e Czarna Maska móg? by? równie? istotnym graczem w tej rozgrywce. Móg? na przyk?ad w finale spróbowa? si? zem?ci? na Jokerze, a tak to zmarnowano tylko jego potencja?. Kolejnym minusem jest tak?e stosunkowo krótka fabu?a. Zbyt du?o misji pobocznych, zbyt du?o pierdó? typu zbieranie pakietu danych Enigmy, a zamiast tego mogli bardziej rozbudowa? i wyd?u?y? fabu??. Jest ona ?wietna, ale jednak dosy? krótka. Nast?pnym minusem s? bugi. Tyle o nich s?ysza?em, ?e a? ba?em si? t? gr? kupowa?. Nie wiem jakie wersje Wy macie, ale ja na swojej grze na PS3 natrafi?em tylko na 4 bugi i to w misjach pobocznych. Owszem, uniemo?liwia?y mi przej?cie misji, ale i tak my?la?em, ?e b?dzie gorzej. Na temat bugów tej gry kr??? ju? legendy, wi?c nie wiem, mo?e s? przesadzone, a mo?e ja mam jak?? sprawniejsz? wersj? ( gr? kupi?em na pocz?tku stycznia tego roku, czyli nie zaraz po jej premierze ). I jeszcze jedna sprawa, otó? bardzo mnie zdziwi?o, ?e miasto Gotham jest takie opustosza?e. Nie ma ?adnych przechodniów, nie ma samochodów, a jedyni ludzie w mie?cie to kryminali?ci. Na upartego mo?na to wyt?umaczy? tym, ?e jest ?nie?yca st?d mieszka?cy siedz? w domach, ale i tak uwa?am to za niedopracowanie.

Co do misji pobocznych to szczególnie spodoba?y mi si? te z Szalonym Kapelusznikiem, Anarkym oraz Czarn? Mask?. Fajne by?y równie? te detektywistyczne.

Podsumowuj?c- ja z tej gry jestem bardzo zadowolony. Nie rozumiem tylu negatywnych opinii. Mimo swych pewnych wad, gra trzyma wysoki poziom serii. Co prawda " Arkham City " to nadal mój ulubiony tytu?, ale " Arkham Origins " to tak?e kawa? ?wietnej gry z bardzo dobr? i wci?gaj?c? fabu??. Niestety dosy? krótk?, ale za to bardzo dobr?.

Moje pytania:

- Copperhead. Przyznaj? wprost, ?e nigdy wcze?niej si? z t? postaci? nie zetkn??em. Troch? poszpera?em w internecie i faktycznie Batman mia? takiego wroga. By? to facet w kostiumie kobry. W grze mamy kobiet?. Czy zosta?a ona wymy?lona na potrzeby gry, czy ju? wcze?niej si? pojawi?a?

- Lady Shiva. Mo?ecie mi powiedzie? co si? z t? postaci? sta?o? Przeszed?em fabu?? i jej nie ma ( a przecie? jest jednym z o?miu wynaj?tych zabójców ). Przeszed?em misje poboczne i dalej jej nie ma. O co chodzi? Twórcy sobie o niej zapomnieli, czy pojawia si? ona gdzie?, tylko to przeoczy?em?

Moja ocena:   10  /  12   czyli   8 / 10.

Oceny dla ca?ej serii " Arkham" :

" Batman: Arkham Asylum "  8 / 12  czyli  7 / 10.

" Batman: Arkham City "  11 / 12  czyli  9 / 10.

" Batman: Arkham Origins "  10 / 12  czyli  8 / 10.

Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

kelen

#385
Copperhead to właśnie żeńska wersja tego przeciwnika, którego opisujesz. Twórcy taką zmianę wyjaśnili tym, że dziwnie by było oglądać pełzającego mężczyznę po Batmanie.

Lady Shiva jest w misji pobocznej. I to wszystko.

Napisałeś, że grę kupiłeś w styczniu. Nic dziwnego, że trafiłeś na mniejszą ilość błędów - do tego czasu zdążyło wyjść wiele patchów.

LelekPL

Miasto jest puste bojest śnieżyca i godzina policyjna, cały czas słychać ogłoszenie w mieście o tym.

Ten sam problem będzie w Arkham Knight.

JaRo II

Cytat: kelen w 09 Marzec  2014, 20:39:55

Lady Shiva jest w misji pobocznej. I to wszystko.


Mógłbyś mi Kelen powiedzieć coś więcej o tej misji pobocznej? Wykonałem wszystkie misje poboczne i w żadnej nie było Lady Shivy. Czy byłby to bug, czy może ta misja jest szczególnie gdzieś ukryta?
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

LelekPL

Spotykasz ją pierwszy raz jak wychodzisz z banku po pokonaniu ludzi Jokera. Usłyszysz płaczące dziecko, idziesz do wózka, zaglądasz i Shiva Ciebie atakuje. Wtedy pojawią Ci się misje poboczne.

JaRo II

 Dzięki Lelek, muszę to sprawdzić. Faktycznie, kojarzę ten płacz dziecka, ale nie zwróciłem na to większej uwagi, tym bardziej, że na mapie nie było żadnego oznaczenia. Sprawdzę to z ciekawości.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo