Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

LelekPL

Cytat: Filer w 09 Maj  2010, 18:49:36
Pozostawi? to bez komentarza, chyba ?e Ty masz zamiar skomentowa? moje oceny na poziomie... Czy Farrelly musia? Ci powiedzie?, ?e "G?upi i G?upszy" to komedia, ?eby? to wiedzia??

O gustach si? nie dyskutuje? No tak, but he's got a point, bro ;)

A na powa?nie, to "hiperrealistyczny" to chyba nie jest gatunek filmowy, tak jak komedia? Chyba, ?e co? mnie omin??o...

Filer

Kto ma point? Bo się pogubiłem...

Nie, nic Cię nie ominęło, ale chodzi mi o to, że zazwyczaj widzę co chce pokazać reżyser, nie musi mi on tego mówić.

Gieferg

#392
Więc słabo widzisz, bo TDK nijak nie jest i nigdy nie był hiperrealistyczny sonary w komórkach, bezproblemowe wysadzanie szpitala i wszystkiego innego za pomocą beczek z benzyna nie wiadomo jak wniesionych wszędzie gdzie akurat były potrebne, wchodzenie na spotkanie mafii z arsenałem pod płaszczem, gość latający na pelerynie - spadający na niej z wieżowca na samochód z laską pod pachą bez żadnych efektów upadku, transformujący się tumbler - komiks jak nic, gdzie tu realizm?  Już zakończenie prologu w banku z granatem gazowym i dołączeniem jak gdyby nigdy nic do kolumny autobusów szkolnych wskazuje, że o realiźmie mowy nie ma. Ale z jakiegoś powodu robiący dokładnie to samo Begins zalicza się już do innej kategorii...


A jaki "miał być" to już mógłbyś wiedzieć tylko jakby ci ktoś z twórców to powiedział lub gdzieś zapowiedział. Nolan gdzieś wspominał że robi film hiperrealistyczny? Zapodaj link. I nie do tekstu gdzie wspomniał o inspiracji Gorączką bo to nie ma nic do rzeczy.




NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Filer

No właśnie przecież to o tym mówię :). Przy takiej właśnie konwencji zarzuca nas milionem bzdur.

No ja dokładnie widzę tą konwencję hiperrealizmu - Gotham jako normalne miasto, Hong Hong, CIA, działania policji, prokuratury... Nie wmówisz mi, że jest inaczej. Akurat Ci pasuje teraz zaprzeczanie. Chyba, że naprawdę uważasz, że TDK to to samo co konwencja Burtona czy Schumachera.

Juby

W kwestii Filera zgadzam się tylko z jednym. BB jest lepszy od TDK! Jest znacznie bardziej realistyczny (...bo...), ma bardziej dopracowany scenariusz (mniej dziur), wszystko idealnie wpisuje się w konwencję, lepiej pokazuję główną postać Batmana i ma najwięcej zaczerpniętych rzeczy z komiksu. W The Dark Knight jak wymienia wielu jest masa rzeczy, którymi przytłacza Batman Begins (choćby Joker), ale moim zdaniem te kilka rzeczy wpływają na wygraną pierwszego filmu Nolana.

Ale nie mogę się zgodzić z ocenami TDK-5, BF-6!

BB>TDK>>>BR

:P

Filer

Chociaż minimalny głoś rozsądku :).

Roy_v_beck

Później kręcą "American Pie 22: sranie i ruchanie" bo ludzie chcą w kółko tego samego, a każda innowacja jest zła.

Gieferg

CytatChyba, że naprawdę uważasz, że TDK to to samo co konwencja Burtona czy Schumachera.

Między Burtonem, Schumacherem a hiperrealizmem jest jeszcze conajmniej kilka stopni. Ale whatever widź sobie co tylko chcesz, lata mi to :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Filer

Roy_v_beck - gdzie ja napisałem, że chciałbym ciągle tego samego? GDZIE?

Ale fakt, że wolę coś sprawdzonego, ale zrobionego dobrze, aniżeli gównianej innowacji.

Gieferg - Ale jak potrafisz to określić?! Skąd wiesz jaka jest konwencja Burtona czy Schumachera?!

Leon Kennedy

CytatW którym miejscu jest ten scenariusz lepszy?

Ma wi?ksze lup mniejsze wpadki, ale jest ciekawszy od pocz?tku do ko?ca ;).

CytatKreacje? Tytu?owa rola (Bale) zagrana zdecydowanie gorzej ani?eli w poprzedniku.

Nie wiem gdzie zauwa?y?e?, ?e Bale spu?ci? z tonu, bo ja widz? równie dobr? kreacj? co w BB :).

CytatReszta bez wi?kszych zmian

Lepszy Gordon, a reszta bez zmian.

CytatNapi?cie? Napi?cie jest, ale wobec braku logiki itp. (patrz wy?ej) te napi?cie jako? spada.

Widzisz dla Ciebie spada prze par? g?upich wpadek, a dla mnie s? one podczas ogl?dania ma?o ujm?ce temu filmowi tym czym jest czyli ?wietnym kinem i zajebciast? kontynuacj?.

CytatZa to TDK - heh, bezszelestna ?mier? Gambola spowodowana - uwaga! - rozci?ciem policzka, ZUPE?NY brak krwi.

No tak brak krwi irytuje, ale ten nó? to by? chyba czym? nas?czony...

CytatEfekty? Naprawd? jeste?cie tak zdesperowani, ?eby si?ga? po efekty

No tak s? ?wietnie zrealizowane, patrzy si? na nie z wielkim uznaniem, po prostu kawa? dobrej roboty.

Co do sonaru, to naprawd? nie rozumiem jakim cudem maszynka ci pasi Filer, a sonar to ju? ganiasz, a obie maszyny mieszcz? si? w tej samej konwencji.

CytatI co z tego, ?e nie ma Holmes? Jakby ta.. jak jej tam... zagra?a jak?? ?wietn? rol?.

By?a brzydsza, ale bardziej przekonuj?ca.

CytatKij z tym czy lepsza ni? poprzednik (na pewno nie pod ka?dym wzgl?dem bo Begins ma i lepiej przedstawionego Batmana i wi?cej z klimatu komiksów, no i ma jaskini? i rezydencj? Wayne'ów )

Mi te? tego brakowa?o :P

Filer

Dobra, ja Ci powiem coś, Ty mi.. Nie ma sensu, ale jedno mnie ciekawi:
Cytatale ten nóż to był chyba czymś nasączony...
Skąd ten pomysł? :D

Leon Kennedy

CytatDobra, ja Ci powiem coś, Ty mi.. Nie ma sensu

Z tym sie zgodzę, bo tym razem każdy bankowo zostanie przy swoim.

CytatSkąd ten pomysł?

Jeśli mam być szczery, to sam nie wiem, tak mi jakoś to przyszło do głowy pod czas pisania, no i to by tłumaczyło jego szybki zgon przez zacięcie :D

Anarky

Cytat: kelen w 08 Maj  2010, 17:25:24
Nie rozumiem jak Begins może być lepszy od TDK :P

Również tego nie rozumiem, ale może bierze się to głównie z tego że często zdarza się tak w kinematografii iż sequel nie dorównuje oryginałowi. Stąd być może to mylne uprzedzenie, czy też przeświadczenie. Mnie osobiście nie przekonuje mnie to co napisał Filer i Juby i stwierdzam na podstawie tego co obejrzałem że TDK jest lepszy od BB. Co innego w przypadku TDK i Batmana czy też Batmanów Tima Burtona, ale tu na ocenie czy porównaniu co lepsze zaważył by pewnie sentyment. Niemniej jak ktoś już zauważył w tym temacie gustach się nie dyskutuje...

Ja wam pokażę!

Gieferg

CytatNiemniej jak ktoś już zauważył w tym temacie gustach się nie dyskutuje...

Ależ owszem, jak najbardziej się dyskutuje. Ten idiotyczny frazes sam w sobie zaprzecza idei for intenetowych.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Anarky

To dlaczego powtarzają go tak inteligentni ludzie
Ja wam pokażę!