Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uwagi na temat strony i forum

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:24:40

Juby

Troch? popsiocz?. :) Dzia?y filmowe s? sporo zaniedbane.

Suicide Squad - w profilu filmu brakuje gatunku (akcja, fantastyka), bud?etu produkcji ($175 milionów), czasu projekcji (przyda?yby si? nawet dwa, równie? dla wersji rozszerzonej) i premier na rynku domowym.

Wonder Woman - W gatunku zmieni?bym "sci-fi" na po prostu fantastyka, b?d? doda? jeszcze "Fanasy", bo to bardziej pasuje do mitologii i bogów sprzed tysi?cy lat. Czas trwania filmu to 141 minut, nie 138', brakuje równie? daty premiery w Polsce i premier na rynku UHD/BD/DVD. Poza tym - czy by?by? zainteresowany Q, ?ebym w wolnym czasie pokombinowa? z Layoutem dla tego filmu (w sumie Suicide Squad i BvS te?)??

Justice League - Brakuje gatunku (akcja, fantastyka LUB akcja, sci-fi, fantasy), szacowanego bud?etu produkcji (<< pogrubione to wa?ne s?owo, które umyka), czasu trwania (120 minut), Jossa Whedona w?ród scenarzystów, pomys?u historii (Chris Terrio & Zack Snyder) i równie? tutaj brakuje daty premiery w Polsce i premier na rynku UHD/BD/DVD, a do studiów chyba powinno si? doda? RatPac (to samo przy WW).
Powinno si? te? zmieni? plakat g?ówny na ten, skoro ta idiotyczna szopka z ukrywaniem Supermana jest ju? nieaktualna:


Przy BvS te? bym doda? drugi czas trwania dla wersji Ultimate Cut, oraz jej date premiery na rynku kina domowego.

Czekam na zmiany o odpowied?. Pozdrawiam. :*

Q

Możesz przygotować lay do "Suicide Squad", co do "Wonder Woman" to takiego nie było w planach, ale zawsze można dodać.

Co do dat premier wydań domowych, nie wiem czy jest sens jest umieszczać, bo takowe są w dziale dotyczącego wydać DVD/Blu-ray etc, poza tym w USA czasami jeszcze wcześniej wychodzi wersja cyfrowa.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Ktoś powinien bardziej przykładać się do pytań w ankiecie. Weźmy sobie jako przykład ostatnią:
CytatJak oceniasz film "Młodzi Tytani: Akcja! Film"?
Kapitalny, równie dobry jak serial
Niezły
Żałuję seansu w kinie
Jakość animacji skutecznie mnie odstrasza
Są aż cztery opcje, ale na tyle szczegółowe, że nie można nic wybrać. Po co jest opcja " Jakość animacji skutecznie mnie odstrasza". Mnie na przykład zniechęcił dubbing w kinie. A wystarczyło przecież dać "Nie byłem". Z resztą "Kapitalny, równie dobry jak serial" też mi nie pasi - może ktoś oglądał, film był "kapitalny", ale nigdy wcześniej nie oglądał serialu.

Zauważyłem, że często tak się dzieje w przypadku "jak oceniasz film". Z Justice League było podobnie:
CytatJak oceniasz film "Justice League"?
Dobry, ale mogło być lepiej
Taki sobie, ale nie jest aż tak źle
Kapitalny
Obejrzę dopiero na Blu-ray/DVD
Duże rozczarowanie
Nie ma nawet opcji "Zły" :P A są dwie niemal bliźniaczo podobne na samej górze i opcja "duże rozczarowanie" co dla kogoś, kto i tak miał małe oczekiwania do tego filmu kompletnie nie pasuje.

Q

Pytania do sond dotyczących ocen filmów są tak układane był nie były to tylko opcje w stylu (bdb, db, taki sobie, zły) albo zbyt monotonne, dlatego od czasu do czasu wrzucane są inne opcje.

Nie zawsze da się uwzględnić wszystkie warianty, dlatego też nie ma np. opcji by wybrać w skali od 1-10.

Jeśli macie pomysły na inne sondy to można tu je zgłaszać.

A po premierze TV lub DVD - "Młodzi Tytani: Akcja! Film" możemy dodać kolejna możliwość oceny filmu uwzględniając wszelkie potrzeby.



What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Rozumiem, że nie można uwzględnić wszystkich opcji, ale opcja "zły" (jakkolwiek zabawnie i niemonotonnie miałaby być zapisana) chyba jest dość kluczowa przy ocenie filmu. Chodzi mi o to, aby bardziej pomyśleć nad opcjami, a nie tylko na odwal, bo pominięcie najbardziej oczywistych trochę razi, a dwie niemal identyczne opcje tym bardziej sugerują nakierowywanie głosującym. Można to zrobić lepiej.

Druga sprawa to chyba pora stworzyć już dział filmu "Joker" na forum. O ile sam nie wierzę w 90% produkcji, które WB planuje, o tyle ten jest już prawie pewien (zawsze może z tego jeszcze wyjść Justice League Mortal, ale przy ogłaszaniu BvS czy SS się tym nie przejmowaliście), a mógłby coś ruszyć na forum.

Leon Kennedy

No, teraz to już chyba nie ma szans na anulowane tego projektu. Prace są zbyt zaawansowanie moim zdaniem, a i zdjęcia już za chwilę mają się rozpocząć.

Q

Dział o Jokerze dodany. Można więc startować z nowymi bardziej szczegółowymi tematami na temat tej produkcji, której obsada zapowiada się interesująco.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Tak się zastanawiam. Często na forum BC pojawiają się niby nowi userzy, ale wygląda to tak, że ktoś tylko zakłada sobie fejkowe konto, nie wiadomo po co w ogóle, i nic nie pisze. Później to niby fajnie wygląda w statystykach, że niby pojawiają się nowi użytkownicy, jest niby jakiś ruch, ale ogólnie to ściema.

Nie wiem, kiedyś chyba była taka opcja, że takiego delikwenta co sobie założył konto i w ciągu miesiąca nie napisał ani jednego posta, można było usunąć z automatu. W dodatku te nicki już śmierdzą fejkiem. Jak czyjś nick to tak naprawdę losowe kliknięcia na klawiaturze.  :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Co jakiś czas są robione porządki i tego typu konta są usuwane.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Johnny Napalm

Hmm... dalej się tak zastanawiam.

Myślę o Wiśle i przemyśle, a konkretnie o tym dlaczego forum nie jest zaktualizowane pod kontem moderatorów. BlackBat, Altair, Hydro, Maxie Zeus i niestety również Rado chyba już dawno olali forum Batcave. Niby fajnie to wygląda, że jest aż tylu modów, jednak liczą się fakty.
Użytkownicy ci, bardzo zasłużeni od dawna już nawet nie odwiedzają Batcave, nie mówiąc już o modowaniu.

Ja nie garnę się do modowania, bo się na tym nie znam, nigdy też nie miałem zamiaru nim być, ale warto chyba pozostawić status moda tym modom, którzy naprawdę się udzielają, a nie tylko taką honorową przynależność do Mod Team.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Lata mijają i dużo rzeczy się zmienia niemniej jednak na forum niektóre pozostają niezmienne, tak więc jak ktoś z mniej aktywnych modów postanowi znowu zawitać na forum, to cały czas będzie mógł pełnić tę funkcję, chyba, że zgłosi, że chce zrezygnować.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

To nie żadna uwaga, chciałem tylko wszystkim życzyć najlepszego w 2019 roku i podziękować za pracę Q w minionym. Super się czyta te ciekawostki od Michaela Uslana ;)

Najlepszego dla BatCave, odwiedzających stronę, forum i wszystkich fanów Batmana.

Johnny Napalm

Również życzę całemu Batcave wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Oby był lepszy jeśli chodzi o frekwencje. Q robi naprawdę dobrą robotę z tymi ciekawostkami na stronie głównej. Normalnie ucząc bawi. A teraz trochę przywalę...

Niestety Q, ale w statystykach dalej widnieje ponad 7000 nowych użytkowników forum w 2017 roku. Tylu to nie byłoby nawet gdyby zsumować wszystkich od 2008 roku. Może przy rejestracji stworzyć taką weryfikację przeciwko botom?

Cytat: Q w 27 Październik  2018, 02:07:44
Lata mijają i dużo rzeczy się zmienia niemniej jednak na forum niektóre pozostają niezmienne, tak więc jak ktoś z mniej aktywnych modów postanowi znowu zawitać na forum, to cały czas będzie mógł pełnić tę funkcję, chyba, że zgłosi, że chce zrezygnować.

No tak, ale jednak śmiesznie to wygląda w przypadkach absencji ponad dwu, a nawet i prawie pięcioletniej.
Żeby nie było cenię te osoby, zawsze pisały interesująco, jednak funkcja moda dożywotnio?  ::)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Statystyki wyświetlane nie zawsze odpowiadają stanowi faktyczne (obecnie na forum jest zarejestrowanych 706 użytkowników). Niewątpliwie był problem z ilością nowych użytkowników, mimo, że były weryfikacje przeciwko botom, ale teraz dodana została kolejna ochrona i powinno to pomóc w tej kwestii.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#599
Mamy spamera do odstrzelenia. Użytkownik mariocomics - 8 na 8 postów to ofery sprzedaży. Zasłużył na nagrodę w postaci permanentnego bana.

Razem z powyższym wraca temat wątków z ofertami kupna / sprzedaży. Wyszukiwarka pokazała mi dzisiaj 22 wątki z frazą "sprzedam"(!!) i 2 z "kupię"! :P Przydałoby się zrobić z tym porządek.

Sugeruję scalenie tych dwóch wątków w jeden. . .
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=814.msg40948#msg40948
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=792.msg39857#msg39857

albo od razu podpiąć wszystkie i nazwać je np. BatGiełda - nasze oferty kupna/sprzedaży
Poniżej link do najstarszego takiego wątku na forum (o dziwno, są dwa o takiej samej nazwie!)
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=792.msg39857#msg39857

A tutaj jeszcze wątki, w których wystawiane są aukcje, ale nie wyszuka się ich przez słowa "kupię" i "sprzedam":
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1868.0
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1862.0
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1841.0
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1780.0 - tu też spamer do usunięcia
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1598.0
I kolejny:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1371.0 - założyciel wątku też do usunięcia

EDIT:
Jeśli nie macie czasu, możecie dać mi moderatora (a odebrać tę funkcę np. Maxie_Zeusowi, który nie loguje się od marca ubiegłego roku). Nigdy takowym nie byłem i nie wiem jak ogarnąć powyższe, ale mogę spróbować. ;)