Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Tim Burton

Zaczęty przez Kadaver, 20 Sierpień 2009, 19:38:23

Kadaver

Skoro jest temat o Schumacherze,to tym bardziej powinien być o Burtonie. Tutaj możemy rozmawiać o wszystkich jego filmach oprócz Batmanów.
Nie mogę się zdecydować,który jego film mi się najbardziej podobał, najsłabszym jest Planeta Małp.
Marzy mi się Upiór w Operze w wersji Burtona.

Altair

Burton robił dobre filmy,w nowszych produkcjach na siłę wpycha swoje identyczne wręcz jeśli chodzi o kwestię poprzednich filmów, wyobrażenie,o niektórych uniwersach co jest...irytujące ;) Ile możemy oglądać filmy,w których każda postać jest biała jak kreda,a cały film jest przepuszczony przez jakiś czarny filtr? Z jego filmów trawię jedynie Batmany i Jeźdźca bez głowy.Poczekam jeszcze na Alicję,ale wątpię, aby czymś mnie zaskoczyła...

Kadaver

A Beetlejuice i Corpse Bride ci się nie podobały?

kelen

Nie widziałem zbyt wielu filmów Burtona, chyba jedyne jakie oglądałem to Batmany i Mars Attacks. Resztę znam tylko z fragmentów, chociaż bardzo bym chciał obejrzeć Beetlejuice.
Apropo Mars Attacks! - czy to tylko ja jestem dziwny, że mi się ten film podoba, czy on na prawdę jest taki zły? Mnie się bardzo podobał i ubawiłem się na nim nieźle. Chyba niektórzy widzowie patrzą na niego jako poważną interpretacje ataku kosmitów na Ziemie.

Kadaver

Mnie też się bardzo podobał, zwłaszcza muzyka i wygląd kosmitów.Jest dużo lepszy od nakręconego w tym samym roku Dnia Niepodległości.

Juby

Tima Burtona lubię, choć nie jakoś nadzwyczajnie, no i to głównie za Batmany. Uważam, że bardziej nadawałby się na malarza niż na reżysera ze swoją wybujałą wyobraźnią. On ma taki swój świat, który wpycha do wszystkich swoich filmów, i nie robi zwyczajnego fantasy z elfami itp., tylko rzeczy typu Edward co jest w większości dziwne. U niego trzeba się oswoić z konwencją, co trochę mnie drażni. Mimo to szanuję go, bo robi filmy tak jak chce, a nie tak jak mu producenci każą, i jego projekty nie są bez scenariuszową papką, choć często wydają mi się żałosne. Z dodatków specjalnych Burton wydał mi się dziwny, a to jak oceniam jego filmy:

SOK Z ŻUKA 7+/10 (Świetny horror komediowy, z świetnymi rolami Keatona i Davis)
BATMAN 8/10 (Wiadomo, jego najlepszy film)
EDWARD NOŻYCORĘKI 4/10 (Przereklamowany. Mimo ładnej oprawy i dobrego aktorstwa, historia jest prosta, a główny bohater śmieszy, za każdym razem gdy pojawia się na ekranie... swoim wyglądem) ;D
POWRÓT BATMANA 6+/10 (Niezły sequel, ale zamiast świata Batmana, Burton wykreował swój świat, z wciśniętym Batmanem)
MARSJANIE ATAKUJĄ 1/10 (Tragedia. Ni to śmieszne, ni to fajne. Tylko obsada dobra, najsłabszy film Burtona)
PLANETA MAŁP 6-/10 (Niezły film sci-fi, choć trochę mało rozbudowany i słabo zakończony. Nie rozumiem obszernej krytyki na jego temat)
CHARLIE I FABRYKA CZEKOLADY 2/10 (Depp i scenografia to jedyne plusy filmu jak dla mnie. Nie da rady go obejrzeć po ukończeniu 7 roku życia)

Bardzo czekam na Alicją i mam nadzieją, że się nie zawiodę.  ;)

isild87

Jak dla mnie ten czlowiek to Mistrz - umiejetnie wprowadza gotycki element grozy i groteski w swoich filmach,tworzac przy tym cos niezwykle oryginalnego  ;D
Ale albo jego filmy sie przyjmuje takimi jakie sa, albo i nie.
Ja osobiscie jestem jego wierna fanka i przyjmuje kazdy jego film - nawet skrytykowany przez widzow krwawy musical Sweeney Todd mi sie cholernie podobal,za to najmniej nowa wersja filmu Charlie i fabryka czekolady.
No i zawsze mialam jakas taka nadzieje ze po klapie "dziel "Schumachera pan Burton wroci do Batmana i powstanie trzecia,finalna czesc jego autorstwa.
Wiem,wiem - pomarzyc dobra rzecz  ;)

Kadaver

Szkoda,że nie udało mu się Superman Lives nakręcić.Na pewno byłby lepszy pd Superman Returns.

(A)nonim

Mnie Burton swoimi ostatnimi filmami mooocno nuży. Jego ostatnim naprawdę dobrym filmem był "Ed Wood".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Pawcio

A Sweeney Todd? Muszę powiedzieć, że bawiłem się przy nim przednio. Tak jak nie lubię musicali, tak ten naprawdę mi się spodobał.

Prawo to tylko słowa. Jeśli chcesz, możesz robić wszystko. W tym zabijać.

(A)nonim

CytatNiezły sequel, ale zamiast świata Batmana, Burton wykreował swój świat, z wciśniętym Batmanem
::)
Przykładowo:
http://www.batmanmovieonline.com/features.php?display=58
I tu też masz przykłady w części "IS IT A GOOD BATMAN FILM?":
http://www.batman-on-film.com/opinion_bray_returns.html

W ogóle ten drugi artykuł jest bardzo dobry.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Gieferg

Z filmów Burtona lubię tylko Beetlejuice, Batmany i Edwarda, czyli filmy które nakręcił jeszcze w czasach gdy wiedział o istnieniu innych aktorów oprócz Johnny'ego Deppa..

Jesli chodzi o konkrety:

Sok z żuka - 8/10 - świetna komedia, świetny klimat.
Batman - klasyka 10/10
Edward Nożycoręki - 8/10
Powrót Batmana - 10/10 - jeszcze lepszy niż częsc pierwsza ale brakuje mi skali by to p[okazać :P
Marsjanie atakują - 6/10 - całkiem niezła komedia.
Jeździec bez głowy - niby fajny klimat, ale brakuje czegoś co by sprawiło że chciałbym to obejrzeć po raz drugi - 6/10
Duża ryba - 6/10 - j/w
Gnijąca panna młoda - wynudziłem się - 4/10
Charlie i Fabryka Czekolady - tragedia, nawet nie dałem rady obejrzeć do końca - 1/10

Ostatnimi czasy gdy widzę przy filmie występujące razem nazwiska Burton & Depp to zbiera mi się na wymioty.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

Burtona zawsze ceniłem za jego klimat, który mimo upływu lat pozostaje takim sam i ciągle bawi :).

Sok z żuka : rewelacyjna komedia.

Batmany : wiadomo ;)

Jeździeć bez głowy: klimat, klimat i jeszcze raz klimat.

Marsjanie atakują : można się uśmiać.

Gnijąca panna młoda: fajne, ale mogli sobie darować te śpiewanie

Charlie i Fabryka Czekolady : za drugim razem bardziej mi się podobał...

Planeta Małp : Całkiem, całkiem... Chciałbym zobaczyć kontynuację.

Altair

Sok z żuka: 7/10 (Fajne,ale tylko na jeden raz)
Batman: 8/10 (Dobry,choć nigdy nie podobał mi się design Nichojokera)
Powrót Batmana: 10/10 (Genialne kreacje aktorskie i scenariusz)
Jeździec bez Głowy: 8 (świetne,ale znowu na jeden raz)
Marsjanie Atakują: 4/10 (ujdzie,choć bez polotu)
Planeta Małp: 9/10 (świetne kino i pierwszy raz bez bladych twarzy) 

Juby

Cytat: (A)nonim w 21 Sierpień  2009, 10:46:32
::)
Przykładowo:
http://www.batmanmovieonline.com/features.php?display=58
I tu też masz przykłady w części "IS IT A GOOD BATMAN FILM?":
http://www.batman-on-film.com/opinion_bray_returns.html

W ogóle ten drugi artykuł jest bardzo dobry.

Ja nie pisze, że film ma mało podobieństw do komiksowego Batmana. Po prostu scenografią, charakteryzacją, i muzyką zaczynaja bardziej przypominać Edwarda niż pierwszego Batmana. W komiksach miasto było miastem, to co widzimy w BR to coś co miało wyglądać jak miasto, ale w głowie Burtona. No i drażni mnie w filmie policja, ale o tym już nie raz pisałem.