Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ultimate Spider-Man

Zaczęty przez Kwiatek, 03 Kwiecień 2012, 17:34:18

Kwiatek

W niedziele - 02.04.2012r.  odbyła sie premiera nowego serialu animowanego z stajni Marvel pt. Ultimate Spider-Man.
Mimo że tytuł serialu wskazuje na adaptacje komiksu o tym samym tytule i czerpie z niego wiele rzeczy to nie jest to 100% adaptacja komiksu. Serial jest skierowany do troche młodszego widza  chociaż nie znaczy że jest słabym serialem. Jeśli miałbym porównywać pod względem klimatu to porównał bym go Batman Brave and the Bold. Tak jak ostatnia wersja animowanego Batmana tak nowy pająk jest lżejszą wersją przedstawieniem przygód Parkera oraz mamy mieć w serialu występy gościne wielu superbohaterów.
Ale nie tylko oni wystąpią Stan Lee twórcy Spider-Man jest stałym członkiem obsady oraz postać z filmowego świata Marvela jest dyrektorem szkoły do której chodzi nasz bohater. Osoby którym nie spodobał się Spectacular Spider-Man ze wzgłedu na animacje mimo że był genialnym serialem będą zadowoleni bo kreska przypomina mi Spider-Man TAS.
Scenarzystami i producentami tegoserialu  są:
-Paul Dini który wyprodukował i napisał scenariusze do takich seriali jak: Batman: TAS, Superman: TAS, The New Batman/Superman Adventures, Batman Beyond , Duck Dodgers,Animaniacs, Freakazoid, Justice League i Justice League Unlimited.
- Brian Michael Bendis który ten serial jest pierwszą przygodą z TV ale jest dobrze znany fanom komiksów zwłaszcza czytelnikom Marvela odpowiedzialny jest za restart seri Avengers zaczynając od New Avengers w 2004r. , ewenty komiksowe takie jak: House Of M , Secret War,  Secret Invasion i Siege oraz komiks Ultimate Spider-Man.
Producentami kierowniczymi tego serialu są :Duncan Rouleau, Joe Casey, Joe Kelly, i  Steven T. Seagle którzy tworzą grupe o nazwie Man of Action najbardziej znanymi ich dziełami są seriale animowane Ben 10(pierwsza seria) i Generator Rex.
W naszym kraju kreskówka ta zagośći już 19 maja tego roku na Disney XD, ale jeśli nie chcecie czekać i zastanawiacie się czy warto dać szanse tej produkcji . To Marvel w celu wypromowanie swojej nowej animacji udostępniła na swojej stronie pierwsze 2 odcinki Ultimate do obejrzenia dla każdego bez ograniczeń, czy będą dostępne kolejne odcinki  tego nie wiem chociaż mam nadzieje że tak.
http://marvelkids.marvel.com/shows/161/ultimate_spider-man
Życze miłego oglądania.

8azyliszek

@UP
No weź ty nawet nie porównuj Ultimate do The Brave and the Bold. B:TBatB tylko wyglądał jakby był dla dzieci. A tak naprawdę to była rasowa, rzetelna, pełna uroku i smaczków historia o jego przygodach. Natomiast Ultimate to jakieś nieporozumienie. Podobają mi się modele postaci i gadki Spidiego - są takie jak powinny. Nawet Stan Lee jako Janitor może być. Ale całość to zamiast przygód Spider-mana, tworzy slapsticową komedię z gagami rzeczywiście przeznaczonymi dla 8-latków. Jak to wszystko widziałem to przecierałem oczy ze zdumienia, jak tak można szargać legendę. Te idiotyczne przedstawienia postaci (Nova Creep), te opisy mocy (kowadło spadające na budzik-pajęczy zmysł), odlatująca na pajęczynie bufetowa (!!), diabełek i anioł na ramionach Spidiego (!), ugrzeczniony Norman Osborn (!!!). Tylko Dr Octopus jest lepiej zrobiony. Fajnie, że wprowadzono agenta Coulsona, ale tutaj tożsamość Petera zna całe Shield - zupełnie bez sensu. I jeszcze masa innych wkurzających elementów które może i są śmieszne na krótką metę ALE IMHO ZUPEŁNIE NIE PASUJĄ DO KRESKÓWKI O SPIDER-MANIE. Ale i tak będę oglądał bo co mi pozostaje. Dlaczego nie mogli go zrobić w stylu świetnej kreskówki o Avengers? No czemu?

Altair

Całkiem fajny serial, choć nie powiem żeby podobał mi się tak jak TAS. To bardziej coś w stylu Młodych Tytanów i pokrewnych - luźny klimat, luźne bazowanie na komiksie i ogólnie wszystko luźne jak sobotnia sraczka bo piątkowym melanżu. Takie mocne 6/10 póki co. Można obejrzeć, ale bez zachwytu.

8azyliszek

Cytując kiedyś znany utwór - "Więc ja kocham hip hop i ten hip hop nienawidzę". Najbardziej wkurzająca kreskówka jaką kiedykolwiek oglądałem. Przez to pomieszanie konwencji mam strasznie ambiwalentne do niej odczucia. Bo:
- kreska - dobra
- fabuła - niezła - w 1x5 Spidey spotyka Iron Mana i dostaje Stark Armor - to jest świetne.
- postacie - w porządku
- teksty - śmieszne.
Ale wszystko psują te slapsticowe żarty rodem z Toma i Jerrego. Te gupie fantazje. To powinno się nazywać nie Ultimate a Hoży Spider Man (Spider-Man Scrubs). No normalnie wkurza. Ale oglądam z masochistycznym wręcz uwielbieniem.

kelen

W stu procentach zgadzam się z Twoją opinią, 8azyliszek. Mam takie same odczucia, a jednak, po dwóch pierwszych odcinkach nadal mam chęć to oglądać.
Czemu anulowali Spectaculara, damn :/

Kwiatek

Jeph Loeb szef dzia?u Marvel TV woli Ultimate Spider-Man od Avengers : Earth's Mighties Heroes, jest gotowy nawet zrobi? nowy serial o Avengers w stylu Ultimate kosztem anulacji EMH
http://hatak.pl/news/21375/Nowy_serial_Avengers_w_2013_roku/

8azyliszek

@UP
Czyta?em o tym na Hataku. Jeju koszmar si? powtarza  :'( Najpierw zar?n?li Spectacular Spider-Mana dla tego czego? (w 1x6 nawet te gagi s? ?a?osne) a teraz zabij? ?wietnych AEMH. Gorszy pieni?dz wypiera lepszy - kompletna katastrofa :(.

Leon Kennedy

Niech się nawet nie waży głupek jeden!! AEMH to świetny serial!! Wie ktoś może czy drugi sezon już zadebiutował?

Kwiatek

Sezon 2 AEMH miał premiere w USA - 1 kwietnia , obecnie wyemitowano 6 odcinków

Kwiatek

Zdjęcia Avengers: EMH i clip Ultimate Spider-man z odcinków mających zostać wemitowanych w tą niedziele - 20 maja
http://www.komiksynaekranie.com/2012/05/beta-ray-bill-w-animowanych-avengers/

darkside

#10
Obejrza?em kilka odcinków, bo bardzo lubi? Ultimate Spider-Mana, niestety ten serial w ogóle go nie przypomina. Co nie zmienia faktu, ?e jest ca?kiem ciekawy. Idealny na rozerwanie si?, chocia? uwa?am ?e ilo?? ?artów jest za du?a i stoi na do?? niskim poziomie. Mo?e nie mo?e si? równa? z powa?nymi animacjami z paj?kiem, ale mo?na go spokojnie zestawi? ze starszymi bajkami z lat 60' - przynajmniej poziomem merytorycznym :D niektóre pomys?y s? naprawd? fajne, jak np Spider-Man jako ucze? S.H.I.E.L.D., Agent Coulson jako dyrektor szko?y Petera, czy nawet serialowa wersja Venoma - symbiont stworzony przez Dr. Octopusa, którego nosicielem by?... Harry Osborn. Ciekawe czy w tym wypadku przyjmie pó?niej to?samo?? Hobgoblina.
Trudno mi oceni? te kreskówk?. Poziom jest ?redni, ale i tak nawet przyjemnie mi si? ogl?da. No i inwencja twórców jest ogromna, wi?c nie raz je?li b?d? chcieli b?d? mogli nas zaskoczy?.
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Kwiatek

#11
Avengers dostan? nowy serial w stylu Ultimate Spider-Man, Avengers:EMH oficjalnie anulowane
http://www.comicbookmovie.com/fansites/marveltv/news/?a=61109

Post Merge: 09 Czerwiec  2012, 15:51:28

Disney zamówi? drugi sezon Ultimate Spider-Man
http://www.komiksynaekranie.com/2012/06/wiecej-ultimate-spider-mana/

Post Merge: 12 Czerwiec  2012, 20:44:56

Zwiastun odcinka Ultimate Spider-Man pt.,, Freaky'' go??inie w nim pojawi si? Wolverine
http://www.youtube.com/watch?v=9WSJgosUJ1E&feature=g-u-u
Oraz kilka komentarzy o serialu ekipy cho? nie wiem na ile s? wiarygodne, chocia? odaj? uczucia fanów paj?ka.
- Paul Dini i wi?ksza cz??? ekipy nie podoba si? serial , lecz nie mog? nic zrobi? bo zarz?dcy Marvela uwa?aj? ?e serial radzi sobie dobrze (chocia? wielu uwa?a ?e dobra ogl?dalno?c jest skutkiem ?e serial le?i z  Avengers: EMH)

- Jeph Loeb ma wizje dla obecnego  Marvel Animated Show ?eby wogóle nie pokazywa? ?adnych wi?kszych histori oraz nie pokazywa? rozwoju posta?i. Dini chcia? wprowadzi? do serialu troche dojrza?ej fabu?y ale zosta? odrzucony , powód to zachowanie statusy obecnego posta?i.