Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Transformers

Zaczęty przez heros65, 10 Listopad 2009, 21:46:16

Gieferg

#15
CytatSzkoda także, że nie przedstawiono pierwszego pojedynku Galvatrona z Rodimusem Prime (o ile pamiętam ukazał się on około 50-tego odcinka oryginalnej serii).

Jeśli myślimy o tym samym (http://www.youtube.com/watch?v=2FmkHB22S80 nr 43)to była oderwana od całości adaptacja jednego z odcinków 3 sezonu kreskówki nie mająca nic wspólnego z komiksoywm kontinuum. Jeśli nie brać pod uwagę Marvel UK, to pierwsze prawdziwe pojawienie się Galviego w komiksowym kontinuum to to w odcinku w którym sługusy Unicrona ściągają go z przyszłości (nr 67)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

RafBat

 Rzeczywi?cie, masz racje, ta historia by?a spoza g?ównego kontinuum zdarze?... co nie zmienia faktu, ?e fajnie by by?o j? zobaczy? ;D (a tak na marginesie to... mia?a ?wietn? ok?adk?).
A je?li jestem ju? przy ok?adkach, to dziwi? mnie nieraz sposób doboru ok?adek do polskich numerów tej serii-nie zawsze wybierano, wg mnie, te najlepsze-przyk?ad: trzeci odcinek z 1991 roku-to? to ca?kowite nieporozumienie z t? ok?adk?, to wr?cz jakie? bazgro?y (zamiast korzysta? z ok?adki od #6 Transformers mo?na by?o da? t? z #5, ze ?wietnie wygl?daj?cym Shockwavem). Nie mog? tak?e zrozumie? tego, ?e Tm-semic nie wykorzysta?o w numerze 5/94 ok?adki z numeru 67 oryginalnej serii, w ko?cu stworzy? j? Jim Lee. Przecie? mo?na by?o wykorzysta? to w celach promocyjnych dla tego tytu?u (Jim Lee w 94' to by? jednak kto? w Polsce... w?ród czytelników komiksów).
Jedyny plus TM-semic daje za to, ?e nie zmienili ok?adki w pierwszym numerze polskiego Transformers (Bill Sienkiewicz to jest to...).

Gieferg

Cytata tak na marginesie to... miała świetną okładkę

Ale wyjątkowo denne rysunki.

A co do okładek, to chyba największa gafa to numer, bodaje 4/93 na którego składały się oryginalne #51 i #52 a dostał nic nie mającą wspólnego z jego zawartością okładkę z komiksowej adaptacji animowanego The Movie.


67 faktycznie szkoda, że nie użyli bo jest napawdę dobra.

No i faktem jest, że #75 byłoby dużo lepszym zakończeniem serii niż #80, z tym, że więcej wątków byłoby urwanych, ale w tych ostatnich numerach i tak ich w satysfakcjonujący sposób nie zamknięto i wudać było że kończono to w  pośpiechu (historia się rozwijała, rozwijała, aż nagle scenarzysta dostał info że ma się zmieścić z końcówką w 5 numerach bo seria przestanie być wydawana).
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

RafBat

#18
CytatAle wyjątkowo denne rysunki.
W sumie denne rysunki towarzyszyły opowiadaniom z blaszakami od początku. Jedyne "przebłyski" to William Johnson (ten od pierwszego pojedynku Ratcheta z Megiem), no i Geoff Senior-taki "transformerowy Mike Mignola".

Anarky

Ja wam pokażę!

RafBat

 To właśnie mówię, że okładka z #5 była zaje%$#&*. Wygląda jak "namalowana" (może jest?). Druga z okładek którą tu podałeś (scena poddania Autobotów przez Optimusa), gdy ją pierwszy raz zobaczyłem w kiosku, wydawała mi się, że jest narysowana przez Jima Lee... no dobra, z daleka :-[.
A tak w ogóle to których z rysowników marvelowskich Transformerów byście wyróżnili? Czy może wszyscy wg Was byli denni? Ja już swoich "ulubionych" podałem.

BD96

A ja chciałbym uporządkować moją wiedzę na temat Transformers.

1. Ile Megatron miał wcieleń?
2. Na postawie czego są kreskówki: Energon i Cybertron? ile jeszcze ich było?
3. Czy Transformers nadal są w Marvelu? bo czytałem kiedyś komiks w którym pojawił się gościnnie Spider-Man, i dużo innych powiązań jak choćby inne gościnne występy, i takie tam. A kiedy czytałem team-up bodajże Avengers i Transformers i był on klasyfikowany jako komiks między wydawniczy.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Odpowiadam na powyższe pytania

1. Właściwie jedno główne Galvatron http://www.youtube.com/watch?v=z9xbI5a1ilk

2. To jest Trylogia Unicrona a w jej skład wchodzi Armada, Energon i Cybertron

3. Między wydawniczy bo komiksy z ich udziałem wydaje teraz Dreamwave Productions i IDW Publishing
Ja wam pokażę!

Johnny Napalm

Rewelacyjna wiadomość. Hachette wystartowało z nową kolekcją komiksów. Chodzi oczywiście o Transformersy. Drugie oczywiście to to, że kolekcja jest na razie w fazie testowej. Czyli tak jak to zawsze robi ten wydawca. Albumy pojawiły się w województwach Pomorskim i Lubelskim. Jeśli komiksy się spodobają to trafią w styczniu do obiegu na terenie całej Polski.
Ciekawostką jest to, że w komiksach będą zarówno amerykańskie jak i brytyjskie wersję komiksów z Transformerami. Można porównać sobie zupełnie inne spojrzenie na sam komiks oczami z różnych stron wielkiej wody.
Albumy są na ogół bardzo grube. Nie będzie aż tak wielkich kontrastów w ich wielkości jak w przypadku niektórych numerów WKKM czy WKKDC. Ciekawe dodatki już na początku kolekcji, w tym m.in. fajny poster.

O kolekcji dowiedziałem się odwiedzając bloga dawnego użytkownika Batcave. Na blogu 8azyliszkowych różności można znaleźć filmy prezentujące nową kolekcję. Ja bardzo się podjarałem i na pewno będę ją kupował. Przynajmniej dopóki starczy mi kasy na to hobby.  :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Gieferg

Kolekcja już ruszyła na dobre.

Parę słów o Marvel G1, które znajdziemy w pierwszych dwudziestu tomach:
http://filmozercy.com/wpis/transformers-wedlug-marvela-pierwsza-generacja-nostalgiczny-powrot-do-komiksow-lat-80
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

Ktoś widział nowe filmowe Transformersy? Ponoć na tle poprzedników wypadają całkiem okazale.

Q

Na pewno mają mniejszą skalę historii. Bo co prawda jest zagrożenie dla całej planety, ale tak naprawdę wszystko się rozgrywa lokalnie. Dzięki temu jest więcej czasu na bohaterów i lepiej można poznać Bumblebee.  Mniej transformerów, mniej akcji, mniej chaosu - dlatego jest zdecydowanie lepiej niż w przypadku ostatnich filmów.

Wrażenie robi, krótka scena rozgrywająca się na Cybertronie.

Nie jest może to jakiś wybitny film, niektóre nastoletnie zachowania bohaterów mogą irytować, ale ogólnie całkiem przyjemna rozrywka.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Ja widziałem. Szału nie ma, takie 6-7/10, ale na pewno lepsze (dużo, dużo lepsze) od trzech ostatnich części. Tutaj moja pełna recenzja:
http://juby.blox.pl/2019/01/Bumblebee.html

Leon Kennedy

Nie spodziewałem się niewiadomo czego. Dla tego samo stwierdzenie dużo lepszy od poprzednich części mi wystarcza.

Johnny Napalm

Lubię cały świat Transformerów, podobnie jak dla Gieferga, komiksy z nimi były dla mnie jednymi z pierwszych w życiu. Cholera, no mam do nich sentyment. Teraz jest w końcu możliwość zdobycia tych wszystkich komiksów w twardej oprawie. Dodatkowo będę mógł nadrobić bardzo dużo materiałów, które nie ukazały się nigdy w Polsce.

Na warsztacie mam już dwa pierwsze albumy. Gwiazdą okładki pierwszego był, nie wiedzieć czemu właśnie on, Ironhide. Druga okładka była bardziej adekwatna, bo pojawił się na niej Shocwave.
Póki co komiksy z USA są tymi, które były wydrukowane przez TM-Semic. Bardzo fajnie zaś, jest zobaczyć wersję UK. To całkowicie inne spojrzenie na historię robotów. Można mieć niezłą bekę, kiedy uświadomi się sobie, jak bardzo ekipy amerykańska i brytyjska nie dogadywały się ze sobą. Jak Brytyjczycy musieli zgadywać co tam wykombinują Amerykanie.

Początkowe historię z UK były koszmarnie narysowane. W drugim zaś albumie jest naprawdę spoko. Nie wiedziałem, że Brytole kolorowali każdy kadr ręcznie farbkami. Bardzo ładnie to wygląda.

Będzie to chyba już teraz jedyna kolekcja, którą będę regularnie zbierał. Już umówiłem się w Centrum Komiksu na zaklepywanie nowych albumów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...