Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

SPOILERY - wrażenia po seansie The Dark Knight Rises

Zaczęty przez kelen, 26 Lipiec 2012, 11:33:37

Juby

Jak dla nie oczywistością jest, że Wayne przeżył. Co do czasu na ucieczkę z The Bat, to jeśli znalazł on czas w minutę na pocałunek z Seliną i pogawędkę z Gordonem (typowo hollywoodzka scena), to na pewno znalazł też czas na opuszczenie pojazdu. ;)

Q

Cytat: Rafalinda w 30 Lipiec  2012, 05:57:47
Pomijaj?c kwesti? czy film rozczarowa? nas czy nie, chcia?bym was zapyta? o jedno.
Jak my?licie, czy Batman/Bruce zgin?? podczas tego wybuchu?
Pami?taj?c, ?e zabawkowa wersja The Bat ma katapult?, to w scenie w której wida? Batmana uznaje, ?e jest on ju? po katapultacji, a The Bat leci na autopilocie. Tak?e pozostawiona wiadomo?? Blake'owi, czy zaginione per?y zdaj? si? wyra?niej wskazywa? jaki los spotka? Bruce'a

Cytat: Rafalinda w 30 Lipiec  2012, 05:57:47
Wró?my do wi?zienia-studni, z której uciek?o dziecko a nie potrafi? tego powtórzy? wyszkolony doros?y jakim by? Bruce. Zadawa? sobie wci?? pytanie, jak mog?o dokona? tego ma?e dziecko, nie maj?c ?adnych zabezpiecze??
Jak dla mnie za dzieckiem przemawia fakt, ?e jest l?ejsze ni? doros?y m??czyzna i ?ciany studni tak si? nie krusz? pod naciskiem niedu?ej dziewczynki.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Altair

Cytat: Q w 30 Lipiec  2012, 14:27:27
Jak dla mnie za dzieckiem przemawia fakt, że jest lżejsze niż dorosły mężczyzna i ściany studni tak się nie kruszą pod naciskiem niedużej dziewczynki.
Do tego dochodzi to, że skakało bez liny, która sama w sobie stanowiła jakieś obciążenie dla mobilności. ;)

rocklee

Wooow, ja jestem hejterem, a  co poniektórzy zaginają czasoprzestrzeń we wszystkich wymiarach by wytłumaczyć błędy, a niech to... przepraszam, geniusz tego filmu.

Patryk02099x

To właśnie lina chyba blokowała dostęp do wyższej półki, przynajmniej takie jest moje zdanie. Była zbyt krótka i "ściągała" skaczącego w złą stronę.

Co do zakończenia to tylko tyle: Batman zginął, Bruce przeżył. :)

Philips V38

Mi si? wydaje, ?e zako?czenie nie jest dwuznaczne.  Bruce prze?y? - chocia? wi?kszo?? wola?aby, aby zgin??- o czym ?wiadcz? te wszystkie dowody na ko?cu, a teoria, ?e Blake odnowi? reflektor jest dosy? naci?gana, tak samo jak rzekome zwidy Alfreda co do Bruce'a  i Seliny-to nie Incepcja :P
Cytat: Patryk02099x w 30 Lipiec  2012, 14:54:55
Co do zako?czenia to tylko tyle: Batman zgin??, Bruce prze?y?. :)
Nic doda?, nic uj??.
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

kelen

Cytat: Patryk02099x w 30 Lipiec  2012, 14:54:55

Co do zako?czenia to tylko tyle: Batman zgin??, Bruce prze?y?. :)

A nie na odwrót? Symbol przetrwa?, maska zosta?a przekazana dalej. To pogrzeb Wayne'a widzimy, który tak samo jak Selina znikn?li, zapewne za pomoc? czystego konta. Przecie? Bruce nie pojawi? by si? we Florencji jako Bruce Wayne.

Rafalinda

#127
Cytatna ko?cu, a teoria, ?e Blake odnowi? reflektor jest dosy? naci?gana,
Dlaczego? Skoro Bruce chcia? aby ludzie uwierzyli w jego ?mier?, to po co niepotrzebnie ryzykowa? zdemaskowanie i wraca? do Gotham?  Tak samo ?miga? po Europie bez, ?adnego ukrywania twarzy. W ko?cu to Bruce W. który jest tak samo znany jak Bill Gates ;)

Cytattak samo jak rzekome zwidy Alfreda co do Bruce'a  i Seliny-to nie Incepcja
No nie wiem, Nolan jednak bawi si? snami nawet w Batmanie. Chocia?by wy?niony przez Bruca Ras i jego podsumowanie dokona? Batmana.

CytatTo mog?y by? dwa skrajne punkty na linii czasu, oddalone od siebie o kilka wi?kszych chwil, jednak celowo przedzielone ci?ciem. Dla mnie to ca?kiem logiczne.
To jest ca?kiem mo?liwe i logiczne, ale pami?tam, ?e podczas drugiego seansu, kiedy zegar bomby pokazywa? 11 minut, Kelen szepn? mi na ucho ciekawego hinta o tym, ?e od tej pory rzeczywi?cie mija 11 minut filmu ;) Wi?c 5 sekund to dla mnie wci?? 5 sekund.

Je?li naprawd? prze?y? t? eksplozj?, to ko?cówka tego filmu ma wi?cej dziur ni? dwa wcze?niejsze filmy.
Dla mnie ten wyraz twarzy Bruca kiedy jest ju? nad oceanem i zosta?o mu kilka sekund do eksplozji, mówi ?e Bruce pogodzi? si? ze swym losem. No ale to Batman, zawsze ma plan zapasowy i sposób na wyj?cie z ka?dej sytuacji:D

Mo?e macie racj?. Mo?e niepotrzebnie próbuj? doszukiwa? si? g??bi w scenach w studni, ostatecznie i tak nie ma to wi?kszego znaczenia. Gotham uratowane, a Bruce uwolni? si? od Batmana :)

Czyli jednak ostatnich scen nie mo?na interpretowa? dwojako?


Rarian

To czy Batman prze?y? pozostaje poza dyskusj?, bo i Nolan i Bale powiedzieli, ?e tak ;). Zaraz poszukam ?ród?a.

Ponadto Alfred widzi Bruce'a z Selin?, a nie ma podstaw by wyobra?a? go sobie z osob?, która zdawa?a si? by? 'wrogiem' gdy opuszcza? Gotham. Wreszcie; to bomba neutronowa a nie atomowa, pami?tajcie ;).

Philips V38

Najlepszym rozwiązaniem było by gdyby sam Nolan odpowiedział na tą nurtującą nas kwestie - zginął czy przeżył, chociaż z drugiej strony, każdy interpretuje to na swój sposób i to tez jest jakieś rozwiązanie.

Cytat: Rafalinda w 30 Lipiec  2012, 16:28:51
No nie wiem, Nolan jednak bawi się snami nawet w Batmanie. Chociażby wyśniony przez Bruca Ras i jego podsumowanie dokonań Batmana.

Racja, tyle że Bruce się z niego budzi, a w sytuacji Alfreda nie widzimy tego ;)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Rarian

CytatWooow, ja jestem hejterem, a  co poniektórzy zaginają czasoprzestrzeń we wszystkich wymiarach by wytłumaczyć błędy, a niech to... przepraszam, geniusz tego filmu.
Ech, bo błędy są urojone i w ogóle nie przeszkadzają w odbiorze filmu. Nie wiem do czego dążysz, zdajesz się krytykować dla samej sztuki krytyki. Trochę to tak jak po wygranym 3-0 meczu doszukiwać się błędów w grze. No można, ale po co? Prawie wszystkim film się podobał, na IMDB robi oszałamiającą furorę (tak szybkiego top10 nie pamiętam szczerze powiedziawszy), Tobie się nie podoba; ok, wiemy. Napisałeś raz, dwa, trzy razy; ok, ale za dziesiątym to już jest nudne :P.

rocklee

Aha, czyli pisanie 30 postów o tym jak jest genialny jest ok, ale o tym jakie ma błędy to już nie?

Co do tego jak ludzie go lubią, jak szybko avatar wędrował na top1 czy imdb czy filmweb? a jaką wartość reprezentował, czas pokaże ile jest wart DLA WIĘKSZOŚCI ten film, bo teraz jest zwykłe fapu fapu, bo nowy film i nie oszukujmy się że też modne jest lubienie batmanów nolana, szczególnie tdk i tdkr bo od nich zaczęła się ta faza.

Ps: jakie 3:0, serio myślisz iż ten film błędów i niedociągnięć nie ma, bo się nim zachłysnąłeś? nawet ja mam filmy które wielbię ale dostrzegam ich wady.

Rarian

Ale jak oglądam Ojca Chrzestnego to nie myślę o tym, że niemożliwe jest podrzucenie końskiej głowy śpiącej osobie tak żeby się nie obudziła, oglądając Podziemny Krąg nie myślę o tym, że narrator nie miał prawa przeżyć strzału w głowę, który sobie zaserwował, a oglądając Prestiż nie myślę o tym, że przecież nie da się klonować ludzi łaskoczącymi piorunami, nawet jeśli wymyślił to Tesla; po prostu OGLĄDAM filmy i czerpię z nich radość nie doszukując się na siłę nieścisłości i plot holi. Takie usilne szukanie ich to jakiś dziwny fetysz dzisiejszych czasów, którego zupełnie nie rozumiem.

rocklee

W czasie seansu tego nie wyszukuje, ale wybacz, dla mnie jest dziwne jeśli oglądasz film i rzuca ci się w oczy coś dziwnego jak na realia danego filmu i w ogóle tego nie bierzesz pod uwagę. Co innego oceniać film, jako opowiedzianą historię, a co innego film jako czyjąś pracę.

Konrad

#134
Pora na moje wrazenia po pierwszym seansie "The Dark Knight Rises".

Nie bede udawal kogos kim nie jestem. Nie czytam komiksow o Batmanie i nie posiadam takiej wiedzy o Mrocznym Rycerzu jak Wy. Jednak na "The Dark Knight Rises" czekalem od czterech lat. Ponadto uwazam, ze "Batman - Poczatek" i "The Dark Knight" sa rewelacyjnymi/co najmniej rewelacyjnymi produkcjami mimo swoich wad.

Gdyby "The Dark Knight Rises" bylby mi obojetny to nie napisalbym tylu postow w nastepujacym temacie - http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=963.0 .

Nie pisze tej wiadomosci, aby walczyc na posty z uzytkownikami forum batcave.com.pl - Kazdy ma prawo do wlasnego zdania.

Moim zdaniem "The Dark Knight Rises" jest najprawdopodobniej najslabsza czescia w trylogii. Wedlug mnie film przegrywa rywalizacje z "Batman - Poczatek" i "Mrocznym Rycerzem".

Przed wizyta w kinie bardzo chcialem ocenic "The Dark Knight Rises" na dziesiatke. Myslalem, ze dziewiatka bedzie najnizsza nota jaka otrzyma ode mnie "Mroczny Rycerz Powstaje".

Po seansie wiem, iz "The Dark Knight Rises" na pewno nie ocenie na dziesiatke. Waham sie miedzy osemka i dziewiatka(9/10 glownie ze wzgledu na sentyment do "Batman Begins" i "The Dark Knight").

Wedlug mnie "Mroczny Rycerz Powstaje" jest jeszcze bardziej przebajerowanym filmem niz dwa poprzednie.

Bomba byla chyba najbardziej banalna rzecza w "The Dark Knight Rises". Gdyby ktos mi powiedzial ponad rok temu, ze tego typu ladunek pojawi sie w filmie to na poczatku nie uwierzylbym w takie rewelacje. Myslalem, ze Nolan wymysli cos bardziej oryginalnego.

Cytat "zadzwoncie do prezydenta" lub "poinformujcie prezydenta" spowodowal, ze zaczalem sie zastanawiac czy jestem na filmie sensacyjnym.

Z kolei zrujnowane Gotham przypomnialo mi scene z 1 minuty i 19 sekundy trailera trzeciej czesci "Transformers" - http://www.youtube.com/watch?v=kHRf01Gjosk .

Subiektywnie - Poscig w "Mrocznym Rycerzu" i sekwencja z Tumblerem w "Batman - Poczatek" vs. poscig The Bat w "The Dark Knight Rises" 2:0

W "Mrocznym Rycerzu" kola jednosladu Batmana chyba tylko raz obracaja sie w charakterystyczny sposob. W "The Dark Knight Rises" takich scen jest pare. To w polaczeniu z bomba, zniszczonym Gotham i ostatnim poscigiem zmiazdzylo/przeslonilo mi obraz calego filmu.

Zastanawiam sie czy odtworczyni roli Seliny Kyle bedzie nominowana w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa"(10 nominacji w tej kategorii) podczas rozdania nagrod Miedzynarodowej Akademii Prasowej.

Czy film rozczarowal mnie? Nie.
Czy film rozczarowal mnie w porownaniu do "Batman - Poczatek" i "Mrocznego Rycerza"? Raczej tak.

Dodam od siebie, ze "The Dark Knight Rises" jest jednym z moich ulubionych filmow i zapewne w grudniu zamowie sobie DVD z "The Dark Knight Rises", aby drugi raz obejrzec ostatnia czesc trylogii.