Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

bad_wolf

Cytat: GENESIS w 22 Grudzień  2008, 09:31:59
Witam serdecznie.
Przeglądając ostatnio portfolio John'a Byrne'a trafiłem na rysunek Batman'a i Wolverine'a z roku 2007.Wolvie pokonany, Batman nieżle pochlastany.Nie mogę znależć więcej informacji na ten temat. Czy był to one-shot, czy też wesoła twórczość pana Byrne'a?

oto link:

http://www.artofjohnbyrne.com/cgi-bin/page.pl?CAT=commissions-poses2007&IMG=33&LARGE=0

Był kiedyś taki event ;) - bohaterowie DC tłukli się z tymi z Marvela. Nazywało się to DC vs. Marvel ( kolejne kontynuacje to Access i Unlimited Access). Tyle że tam Bat intesywnie trenował z Capem, a połączenia w Dark Claw (Amalgam Comics) doświadczył właśnie z Wolverine.



Ten rysunek Byrne'a w podobnej tonacji ..., tyle że działo się to chyba koło 1997 roku i Byrne raczej w to się nie mieszał, a w JLA/Avengers nie pamiętam by się Wolvie pojawił!? :D
Stawiał bym więc na wesołą twórczość pana Byrne'a lub coś do tej pory nie publikowanego.

GENESIS

Dzięki serdeczne Wolf. Pozdrawiam.

marcinxd7

Czy w polskich komiksach o batmanie są jakieś pokazujące jak narodziły się jakieś z "czarnych charakterów"?

Maxie Zeus

Joker (Zabójczy Żart), Two Face (Batman: Długie Halloween), Scarecrow (wspomina swoją przeszłość w Knightfallu), Bane (również Knightfall), Hush.
Inni mi jak na razie do głowy nie przychodzą..

MJ

Maxie miało być w polskich a z tego co wiem to Long Halloween na polski nie zostało przełożone.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Maxie Zeus

Czy wie ktoś może kiedy dokładnie wyjdzie nowy numer ''Batman Confidential'' z King Tutem??

Mel

Już wydano 11 lutego
(no musiałam to napisać! Musiałam!)

Corso

Wiecie może jaka seria Batmana była tuż przed R.I.P? Chodzi mi o dokładną chronologię.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Mel

The Resurrection of Ra's al Ghul...

Corso

Dzięki. :) Jako moderator spisujesz się znakomicie! ;))
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Altair

Jako ze jestem nowicjuszem w dziedzinie komiksow mam male pytanko: Czy na dzisiejsze czasy jakies polskie wydawnictwo bawi sie w wydawanie nowych komiksow typu Batman R.I.P?

Mel

Niestety nie...
Jedynie raz-dwa razy na rok wyjdzie jakiś album połączonych komiksów z jakieś serii. No ale jeżeli wydali Husha, to może i R.I.Pa kiedyś wydadzą.

Altair


MJ

Wie ktoś może co w tym roku i mniej więcej kiedy będzie wydane w Polsce(chodzi mi o Batmana)?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Mel

Planują wydać All-Star Batman & Robin... Kiepski pomysł, bo jak na razie DC wydało tylko 10 numerów z 22 planowanych, a po kilku miesiącach zastoju wydali HC składający się z 9 pierwszych numerów.