Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

anubis3000

Uwa?am ?e egmont niszczy polityk? wydawncz? polski fandom komiksowy. Ju? wyja?niam :
a) 90% z wydawanych komiksów egmontu stanowi? star wars'y i kaczory donaldy i thorgale.
b) uwa?aj? ?e 1 batman na rok zazwyczaj koszmarnej cenie wystarczy nie mówi?c o pozosta?ych herosach...
c) Arcydzie?a wypuszczaj? w niskim nak?adzie ( Arkham Asylum, Ronin , Stra?nicy) nie mówi?c nic o przedrukach co doprowadza do nieprawdopodobnych cen np. Dajmy komiks Millera Ronin na allegro kosztuje on 230 z? (HC i kreda) z 2007 roku czyli lepiej kupi?  wydanie absolute za 260 z? a przy okazji orginalne wydanie zeszytowe z 1983 roku (6 numerów) kosztuje 20$. Nie wiem czy to wogóle jest ekonomiczne przecie? wiadomo ?e klasyke kupi wi?cej osób. Przez te ceny wiele pocz?tkuj?cych czytelników mo?e nie wytrwa? poniewa? potrzeba du?o samozaparcia nauka angielskiego itd...



Drawski

No i ? wszyscy wiemy o tym od dawna.

Rado

Ja tam się nie zgadzam. Wiadomo, że mogłoby być oczywiście lepiej ale jaki płacz już w ogóle by był gdyby Egmontu nie było. Jestem im wdzięczny za wydawanie Sandmana i innych komiksów Gaimana,Baśni,Lucyfera,Hellboya,Sin City,Kaznodziei,fajnych Batmanów w ciągu tych lat itp. Fajnie,że są i tyle.

Drawski

w sumie racja - i tak robią łachę że w ogóle Batmana wydają. Egmont to nie jest instytucja charytatywna, i wydają co chcą - mają do tego święte prawo. I tak mają u mnie szacunek za wydanie All-stara, jednego z najlepszych komiksów z Gackiem. Jako fan mnie irytuje, ale jako zdrowo myślący człowiek trudno mi mieć jakieś pretensje do prywatnej firmy :P

kelen

Na Polconie w Poznaniu w sobotę będzie spotkanie z jednym z redaktorów Egmontu, więc zapraszam do łagodnej dyskusji tego, kto będzie mógł się pojawić ;)

http://www.polcon2011.pl/index.php?go2=program#sala_id12

(A)nonim

#5
Post został usunięty, anubis3000, na forum obowiązują pewne zasady, nie obrażamy innych użytkowników i staramy się nie używać wulgaryzmów.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Guyver87pl

CytatNa Polconie w Poznaniu w sobotę będzie spotkanie z jednym z redaktorów Egmontu, więc zapraszam do łagodnej dyskusji tego, kto będzie mógł się pojawić ;)

A jakaś wiedzówka o Batmanie będzie? Tą, którą prowadziłeś na Balconie w Bytomiu wspominam bardzo miło i to nie tylko z powodu nagrody  ;D

kelen

Cytat: Guyver87pl w 24 Sierpień  2011, 19:14:56
A jakaś wiedzówka o Batmanie będzie? Tą, którą prowadziłeś na Balconie w Bytomiu wspominam bardzo miło i to nie tylko z powodu nagrody  ;D

... O Boże. Jestem tak ślepy. Że też ja nie poznałem Cię od razu po ksywie!! :D
Przede wszystkim witam na forum i dzięki za rejestrację :)
Niestety moja wizyta na Polconie nie była pewna, więc nic nie organizowałem (i tak będę tylko na sobotę). Ale jak będzie znowu coś w Poznaniu to możesz być pewny, że coś zorganizuje ;)
PS Jak tam nagroda? :) Odezwij się na PW.

Roy_v_beck

Cóż za niedorzeczny temat. Większość komiksów u mnie na półce stanowią te od Egmontu, zarówno jeśli chodzi o zeszyty jak i albumy.

Cytat: założyciel tematuNie wiem czy to wogóle jest ekonomiczne przecież wiadomo że klasyke kupi więcej osób.
Jakoś wcale się tak nie dzieje i wiele klasycznych albumów leży zapomniane w księgarniach.

Cytat: DrawskiI tak mają u mnie szacunek za wydanie All-stara, jednego z najlepszych komiksów z Gackiem.
Zgadzam się z tymi słowami w 100%.
Dodatkowo za Kingdom Come też im dziękuję.

ashelos

Ogólnie do Egmontu nic nie mam , ale jedyną ich wadą jest to że mają za wysokie ceny! Przez to wiele osób nie kupuje wydawanych przez nich komiksów.
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Drawski

Nie wiem czemu spodziewacie si? cen a'la TM-Semic. Dostajecie porz?dne grube wydania, na fajnym papierze, w dodatku oni te? ponosz? ró?ne koszty, tak wi?c sobie na tym odbijaj?. Jak wam nie pasuje, to sobie zamawiajcie na Multivsersum albo HobbyMasters. A jak nie znacie j?zyka - to kara boska, w takim razie p?a?cie za polsk? wersje :D

kelen

Ceny są podyktowane pewnie nie za dużym nakładem. No i teraz jest jeszcze 5% vat na książki i komiksy.

Drawski

CytatNo i teraz jest jeszcze 5% vat na książki i komiksy.


Guyver87pl

CytatCeny są podyktowane pewnie nie za dużym nakładem.

No i ogólną niszowością zjawiska kolekcjonowania komiksów w Polsce... U nas większość społeczeństwa nadal uważa komiksy za rozrywkę dla dzieci, a ludzi powyżej pewnego wieku interesujących się taką tematyką za niedojrzałych i dziecinnych (Choć w moim przypadku to akurat prawda  :P). A jak pojawią się "ostrzejsze" elementy to zaraz chwytają za widły i pochodnie...

Sam często marudzę na politykę polskich wydawców, ale generalnie uważam, że lepiej móc kupić 2-3  dobre tytuły w porządnych kolekcjonerskich wydaniach (Sandman, Fables etc.) niż być zmuszonym do sprowadzania komiksów (Co często okazuje się tańszym rozwiązaniem niż zakup polskich wydań, ale to już inny temat).

No i jakby nie patrzeć Egmont to jedyne duże wydawnictwo zajmujące się tematyką nie-azjatyckich komiksów na naszym rynku (Mucha Comics nadal się rozwija i nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji... Ale i tak jestem wdzięczny, że wydali u nas "Marvels" Alexa Rossa), więc ma  swoje prawa, jako monopolista. 

anubis3000

Cytat: Roy_v_beck w 24 Sierpień  2011, 19:51:26
Jako? wcale si? tak nie dzieje i wiele klasycznych albumów le?y zapomniane w ksi?garniach.
W mojej sto?ecznej ksi?garnii nie ma ani jednego !!!
Cytat: Guyver87pl w 24 Sierpień  2011, 22:03:03
No i jakby nie patrze? Egmont to jedyne du?e wydawnictwo zajmuj?ce si? tematyk? nie-azjatyckich komiksów na naszym rynku (Mucha Comics nadal si? rozwija i nie ma jeszcze ugruntowanej pozycji... Ale i tak jestem wdzi?czny, ?e wydali u nas "Marvels" Alexa Rossa), wi?c ma  swoje prawa, jako monopolista. 
Egmont dzi?ki muszce zacz?? wydawa? grube , opas?e wydania HC wcze?niej wydawali te pseudo  trejdy np. pierwsze sandman'y , Inhumans, watchmen'i podzieleni na 3 cz??ci itd...

Jeszcze nie powiedzia?em 1  rzeczy : Egmont ma tendencje do niedoka?czania swoich serii Swamp Thing , Hellblazer itd...