Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Leon Kennedy

Ja tam odpuściłem 2 tom Ameryki, mimo że 1 mam i nawet przypadł mi do gustu, to doszedłem do wniosku, że wolę ciut przyoszczędzić :) Ale za to Frank dziś wpada do mnie na coś mocniejszego ;)


XIII

Przeglądałem dzisiaj w Empiku Punishera, i słabo okładki tylko w pomniejszeniu, dlaczego, czyżby oszczędność , tutaj to jest duża strata że zebrano możliwość podziwiania dziełek Bradstreeta w normalnym formacie, ja przed oglądaniem zeszytów od Mandry długo na nie spoglądałem.

Johnny Napalm

Chciałem kupić Punishera, bo kiedy po raz pierwszy wydała go Mandragora, wtedy nie kupowałem komiksów. Jednak okładki, które wówczas widziałem, wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Teraz, przed zakupem albumu, przewertowałem go, no i... rysunki są chyba najgorszymi jak do tej pory spośród wszystkich albumów od Hachette. Kiepsko... szczególnie, że i scenariusz sprowadza się do zwykłego mordobicia i strzelaninki. No i daruje go sobie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Doctus

Cytat: Johnny Napalm w 23 Czerwiec  2013, 15:03:19
Chciałem kupić Punishera, bo kiedy po raz pierwszy wydała go Mandragora, wtedy nie kupowałem komiksów. Jednak okładki, które wówczas widziałem, wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie. Teraz, przed zakupem albumu, przewertowałem go, no i... rysunki są chyba najgorszymi jak do tej pory spośród wszystkich albumów od Hachette. Kiepsko... szczególnie, że i scenariusz sprowadza się do zwykłego mordobicia i strzelaninki. No i daruje go sobie.

Jeżeli mówimy o tej samej serii, to okładki były rysowane przez innego artystę aniżeli zawartość komiksu. Też pamiętam te serie, wydawana była przez Mandragorę pod standardową nazwą Punisher. Mam chyba z trzy pierwsze numery, i nie zrobiły one na mnie kolosalnego wrażenia, choć historia z Daredevilem była naprawdę dobra, zwłaszcza kiedy Frank kazał mu dokonać wyboru. Tak subiektywnie, to myślę że to co wydawało TM-Semic było nieco ciekawsze niż seria wydawana przez Mandragorę (nie tylko jeśli chodzi o Punishera). Za to Mandra kontynuowała wydawanie Spawna i miała w swoim repertuarze kilka dobrych miniserii (jak np Banner czy Venom). Ale o tylko moje skromne zdanie. 

XIII

Mi się Punisher Ennisa podobał , przypominał mi trochę świętych z Bostonu. Nie odebrałem komiksu jako głupiej sieczki jak np wspólczesne Spider-Many itp.  Nigdy nie rozumiałem hejtu Dillona, ja z kolei za to nie mogę zrozumiec jak ludzie doceniają te szkaradztwa Capullo. Dla mnie najgorszym pod względem rysunków albumem był Niemy Krzyk, Impas rysunki Alana Davisa w połowie tomu.

Leon Kennedy

Kreska ogółem zła nie jest, ale jakoś twarzyczka Franka mi się nie podoba, ale pewnie przestanie mi to z czasem wadzić. Aha, super że pojawia się Daredevil! Mam nadzieję, że do tego historia będzie się kupy trzymać, a będę zadowolony.

franek

@Leon - ma się trzymać ;) Zapowiedziano że w skład tomu wchodzi te 7 zeszytów z "Born again", czyli chyba całość, a nie pocięte tak jak w "Narodzinach Venoma"


Show Must Go On!!!

Kujaw

Wydaje mi się, że Leonowi chodzi o występ Daredevila w Punisherze, a nie o "Born Again". Komiks bardzo dobry i spójny. Przeczytałem wczoraj, jednym tchem. Polecam.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Leon Kennedy

Dokładnie. Sam jestem gdzieś w połowie i co mogę powiedzieć... Nie jest źle, chodź super również nie. Sama historia wydaje się dość prosta, jak na razie. Najlepszy motyw z Daredevilem rzecz jasna, intrygujący księżulek i głupota z Mamą, która straciła kończyny w zabawie z miśkami... Chodź gadka w szpitalu daje radę. Uśmiechnąłem się gdy wyszło gdzie Frank się zamelinował i kogo ma za sąsiadów. Ciasta mi się za dużo upiekło, chesz?

Johnny Napalm

No kurcze, przeczytałbym coś nowego, a tylko ten Punisher być może nie doprowadziłby u mnie do stanu dziecięcej indolencji.
Później będą X-ludzie i znowu Kapitan. Ogólnie więc słabo. Na pewno nie są to rzeczy na które czekam z wypiekami na twarzy.
No ale :) potem ma być Daredevil.  ;D Najważniejsze sprawy to to kto napisał z nim ten album, no i kto go narysował - nasz ulubieniec z Roku Pierwszego. Jest na co czekać.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Nie czytałem nowego Punishera ale polecam ci w ciemno jak chcesz coś lepszego, w oryginale został wydany CHYBA w ramach imprintu MAX czyli że tylko dla dorosłych ;)

EDIT - akurat ten Punisher został wydany w ramach Marvel Knights, czyli i tak polecam ;)


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

Czyli po "sekretnych wojnach" Ameryka, szkoda. Jeśli o mutantów idzie, to może nie jest to dzieło jakieś wyjątkowo wybitne, ale poziom trzyma, kreska z początku nie bardzo podchodzi, ale czytając zaczęła mi się nawet podobać ( ta druga jest o wiele lepsza ), zatem Grant się nawet spisał!. Czekam na kontynuacje

XIII

Błąd po SW będzie koszmarny człowiek ironia, a ten komiks z ameryką to mega dziwactwo propagandówa w afganistanie gdzie Cap jest duchowym przewodnikiem.

RemiRose

Cytat: XIII w 10 Lipiec  2013, 17:11:08
a ten komiks z ameryką to mega dziwactwo propagandówa w afganistanie gdzie Cap jest duchowym przewodnikiem.
A to niemiałbyć  czasami komiks, w którym Cap rozpacza po zamachu na WTC?
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

XIII

Wybaczcie pomyłkę  nie wiem dlaczego pomylił mi się z tym drugim tytułem który też będzie w kolekcji.  Zresztą oba mnie nie interesują. Winter Soldier mi się nawet podobał ale tylko za sprawą Brubakera.