Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

Johnny Napalm

Hm... chyba ogl?dasz Rado w telewizji Tygodnik Kulturalny, bo wy?apujesz same smaczki, o których tam wspominaj? jak jest gadka na temat komiksów. Dwa ostatnie by?y rozk?adane na czynniki pierwsze w tym programie.

CytatI przy okazji jeszcze kilka Spawnów

Ha, ?adne mi kilka Spawn'ów. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Heh, no oglądam. Właśnie z "Tygodnika..." dowiedziałem się o Logikomiksie, kupiłem i się nie zawiodłem. Bardzo fajny komiks, do tego z rewelacyjnym stosunkiem ceny do objętości. Niecałe 50 zł za 350 stron. I co z tego, że stron o trochę mniejszym formacie...

Johnny Napalm

Ostatnio w CK mi Conana proponowali w objętości około.... 500-600 stron! Ha! To dopiero można czytać, a że był czarno-biały, co z tego...

Jak oglądam Tygodnik Kulturalny i nie ma Gawędy, to znak, że nie będzie o komiksach. :) Raz się sparzyłem, bo ktoś inny w zastępstwie przedstawiał komiksy.
żeby nie było, oglądam to nawet jak nie ma nic o komiksach, zawsze jest miło zobaczyć jak kłócą się między sobą krytycy. Szczególnie lubię tąpanie nóżką docenta Deptuły. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Ostatnio nabyłem:



"Ostatnie łowy Kravena"- pamiętam jeszcze tę reklamę od TM-Semic, która była na okładce, czyli "Klasyk!". W sumie to nic dodać, nic ująć. Klasyczne dzieło. Świetny jest też wstęp DeMatteisa, w którym pisze on, że motyw z pochowaniem żywcem nawiedzał go już od dłuższego czasu i że początkowo chciał to napisać pod Wonder Woman. Później chciał to napisać pod Batmana, a wrogiem który miał go pokonać i nosić jego kostium miał być Hugo Strange. Pomysły zostały odrzucone przez ówczesnych naczelnych. DeMatteis ciekawie opisuje jak w końcu trafił do Marvela i w jaki sposób przeciwnikiem dla Spidera został Kraven (początkowo miał to być nowy villain wymyślony przez scenarzystę).

Jeszcze słówko o nowym Hellboyu. Sam komiks świetny i znaczący dla całej serii. Dużo się dowiadujemy m.in. o matce Hellboya oraz o tym kto był zamknięty w skrzyni i co jej chodzi. Drażni mnie, że Egmont zdecydował się na umieszczenie numeracji na grzbiecie dopiero od dziewiątego tomu. Zmieniło się także samo logo Hellboya i wprowadzono znaczek Dark Horse na grzbiecie komiksu. Po co to robić w tym momencie? Mogli już zostawić to w spokoju, tak żeby wszystkie tomy wyglądały jednolicie.

Johnny Napalm

Piękne wydanie Ostatnich łowów... eh... pomarzyć dobra rzecz. Może kiedyś pokuszę się o kupno takiego albumu, bo zeszytówki mają już swoje lata i ich dni kiedyś dobiegną końca. Można się dowiedzieć od ciebie rado, za ile kupiłeś właśnie ten album i gdzie?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Za 45 złotych bez kosztu przesyłki, a kupiłem na Multiversum. Ze Spidermana to przymierzam się jeszcze do kupna albumu "Birth of Venom". Znacznie większa objętość, ale i też cena dwa razy droższa. Sentyment do pająka pozostał we mnie na tyle, że chciałbym mieć chociaż klasyczne albumy na półce.

daniello32

Rado, je?li chcesz kupowa? "Birth of Venom" to kupuj koniecznie, sam kupi?em ju? ze 2 lata temu, przeczyta?em 4 razy. Naprawd? ?wietny album. Do tego kreska Mcfarlane'a cieszy oko :D

Johnny Napalm

#67
Wczoraj, gdy zbroi?em si? w stare zeszytówki Batmana w CK, wpad? mi w oko pewien komiks. By?a to Elektra, wydana przez AS Editora. Kasy nie mia?em na wszystko, wi?c postanowi?em kupi? wi?cej, bo po prostu lubi? du?o sobie poczyta?. Nie trudno zgadn??, ?e du?o nie oznacza, ?e w dobrej jako?ci.
O Elektrze nie mog?em jednak przesta? my?le? i dzisiaj j? ju? mam. Frank Miller jest debe?ciakiem! Nie ?a?uje hajsu co poszed? na ten komiks, bo jest bardzo dobry.

No... tylko troch? od?o?onej kasy, na lipcowe cude?ko, mo?e mi nie stykn??. Mo?e jednak nak?ad tak szybko nie zejdzie, no i na szcz??cie mam rabat 25%, to ju? nie b?dzie to 89 z?ociszy tylko co? ponad 6 dych. Nadal bardzo du?o, zgadzam si? w 100% z Godai'em. Po choler? komu? koniecznie ten HC? Ja kupuje dla tre?ci, a nie dla jako?ci kolekcjonerskiego wydania.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

No właśnie. Egmont nie potrafi wydawać komiksów, niby kolekcjonerka, ale dodatków w środku nie ma. Mogli by to wydawać tak jak wcześniej, z miękką oprawą, bo chodzi o zawartość a nie o ot czy ładnie wygląda na półce. No chyba że są w Polsce jacyś fanboye którzy kupują wszystkie Batmany od Egmontu (milionerzy się znaleźli ).


Show Must Go On!!!

kelen

Nie wiem jak w innych przypadkach, ale w Batmanach tam gdzie oryginalnie dodatki były, tam też były, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Funky

Johnny gdzie kupujesz komiksy? Allegro? lub antykwariat-księgarnia? Widzę że masz podobnego świra co ja tylko w moim przypadku poluje na książki ;) No i to chyba też podchodzi pod chorobę że nie potrafię przeczytać nic co jest w złym stanie i dlatego duży szacun za to że cieszysz się komiksem który najlepsze lata ma już za sobą.

Johnny Napalm

W miarę możliwości kupuje regularnie w Centrum Komiksu - w Wa-wie mieści się na Niepodległości, przy SGH, pomiędzy dwoma przystankami metra. Sorry za małe rozreklamowanie tego miejsca, nóż widelec jeszcze rabat mi z tej okazji powiększą... żartuje oczywiście.
CytatAllegro?
Raz dałem się naciąć, jednak nie ma to jak kupowanie tego co się widzi na własne oczy, co można dotknąć.
Cytatnie potrafię przeczytać nic co jest w złym stanie
Przy książkach mam podobnie, komiksom daje jednak taryfę ulgową, oczywiście jak nie są bardzo zniszczone.
Cytatduży szacun za to że cieszysz się komiksem który najlepsze lata ma już za sobą.
Jednak nie był zmaltretowany w żaden sposób. Dlatego, między innymi, miałem na niego tak wielką chęć. Były trzy egzemplarze Elektry, dosłownie wyglądające na takie, które nigdy nie były czytane - stan idealny, dwa poszły a ten trzeci jeszcze na mnie czekał. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Możecie mi się kłaniać ;) Dziś w antykwariacie zdobyłem Elektrę od AS Editor i Mroczny Rycerz kontratakuje T.1. Nie dość że ich stan jest bardzo dobry, to jeszcze kupiłem komplet za 7zł nie mogę w to uwierzyć :o

Zaległy update:


I dzisiejsza zdobycz


Jestem Bogiem!!!


Show Must Go On!!!

Rafalinda

E tam. Jesteś tylko posiadaczem starych komiksów :D
Oczywiście gratuluję bardzo udanych zakupów. 7zł? Czad.

Kujaw

No to chyba ukłonić trzeba sie sprzedawcy...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"