Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League: Doom

Zaczęty przez Leon Kennedy, 24 Lipiec 2011, 15:45:36

8azyliszek

Oczywiście, że Doom jest oparty na Tower of Babel. Tak samo jak WCZEŚNIEJSZY BtBatB 1x13. Obejrzyj i może mnie zrozumiesz. Ja widziałem ten odcinek i dlatego uważam Dooma za wtórny i to mnie tak razi. Tak samo "Kryzys...". Sama idea, że Batman walczy z Injustice Sindicate była wykorzystana WCZEŚNIEJ w odcinku BtBatB 1x12. Ale jak teraz mi przypomniałeś, to rzeczywiście w serialu Justice League też była walka ze złą Ligą z alternatywnego świata. Czyli "Kryzys...: powtarzał założenia z dwóch seriali. Ale mimo to była to dobra pełnometrażówka - bo użyto więcej Luthora, Owlmana, "zakochanej" w nich obu Ultra Women. A w Doomie ja się takich smaczków nie dopatrzyłem i dlatego uważam go za taki sobie. Na pewno gorszy od części pierwszej czy Red Hooda.

kelen

Widziałem ten odcinek, spokojnie. Tylko używasz za mocnego słowa - rozumiem, że może Ci się nie podobać to, że opierają się na materiale, który został już kiedyś użyty w mniejszym lub większym stopniu, ale nie jest to żadną zrzynką, jak to napisałeś. Mówienie, że twórcy poszli na łatwiznę i że zasługują na kopa w tyłek też jest przesadzone.
Powtarzanie adaptacji motywów będzie się pojawiać bardzo długo, bo takich przypadków było zdecydowanie więcej. To, że akurat w serialu zrobili motyw, który został też wybrany do filmu, który akurat był już w produkcji to nic strasznego. Teraz do Ciebie zależy co Ci się bardziej spodoba.
PS Żadne filmy z DC Universe Animated Original Movies nie są ze sobą powiązane fabularnie (za wyjątkiem Superman/Batman: Public Enemies i Superman/Batman: Apokalips).

8azyliszek

Po prostu taka jest moja opinia co do JL:Dooma - pójście na łatwiznę i zero oryginalności czy własnych pomysłów. Takie jest moje zdanie, nikomu go nie narzucam, nie chcę się kłócić. Mam nadzieję, że następne filmy będą lepsze.

Rado

Spoko spoko, nikt tu się nie kłóci, co najwyżej lekkie sprzeczki hehe, ale po to jest forum właśnie, żeby takimi opiniami się wymienić.

Ja właśnie liczę, że kolejne produkcje będą na takim samym poziomie, bo mnie Doom bardzo przypadł do gustu. Zapomniałem jeszcze tylko dodać, że trochę się zdziwiłem, gdy zobaczyłem kto okrada batcave. Taka płotka, tak łatwo bez problemu się dostała do jaskini Batmana, że trochę meh... Nawet teraz zapomniałem jak ten gościu miał na imię. Nawet Batman musiał nie mieć rozpracowanego tego łotra, bo tak to by się chyba zorientował, kiedy go w lustrze zobaczył. I, w pierwszej kolejności, jak on w ogóle wlazł do batmobila?

Leon Kennedy

#19
CytatA to coś, Leon wiadomo o tym, na horyzoncie? Czy tak po prostu byś sobie obejrzał...

Nic nie wiadomo, ale jak powstanie to ten wątek musi mieć swoje konsekwencje.

CytatE tam, czepiacie się

Ja się nie czepiam ;)

Post Merge: 22 Luty  2012, 15:29:34

Zapomniałem dodać, że rozwiązanie pojedynku Batman vs Bane woła o pomstę i to wielką... W ogóle co to miało być? Odciął go od jadu i już po sprawie, takie to banalne i proste? Wystarczyło by go zajść od tyłu i już po sprawie? Albo chwila nieuwagi, jeden ruch i gotowe, to nawet wypalony Batman by zrobił bezproblemowo, głupota. Bane powinien to mieć w jakiś sposób zabezpieczone. Pała za brak pomyślunku.

XIII

To już norma w kreskówkach jedynie w TNBA samo odcięcie rurki go nie powalało.

Juby

Film już widziałem, i choć nie mogę powiedzieć, że mi się podobał, to był o wiele lepszy od poprzedniej Ligi Sprawiedliwych. Nie mam teraz zbytnio czasu, żeby napisać recenzje, ale mam jedno pytanie: Przed filmem miało się pojawić nowe logo DC - a było stare? Czy to oznacza, że jest nadzieja na nie oglądanie nowego potworka również przed TDKR?

Leon Kennedy

CytatFilm już widziałem, i choć nie mogę powiedzieć, że mi się podobał, to był o wiele lepszy od poprzedniej Ligi Sprawiedliwych.

Toś mnie zaszokował :o Krysys był odjazdowy, a Doom tylko i aż fajny.

HUDY

LJ Doom fajnie ukazali Bane'a ostatnio gdy go widzia?em (S/B Wrogowie publiczni) to gacek za?atwi? go jednym z pó?obrotu, a tu mamy ca?kiem mi?? niespodziank? i Zguba pochowa? Bruce'a ;p ps Kryzys mi te? bardziej sie podoba? ale doom tez daje rade;] obawiam si? za to kolejnej animacji: Superman vs Elita(jakos czarno widze) po?yjemy zobaczymy

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 05 Marzec  2012, 15:08:25
Toś mnie zaszokował :o Krysys był odjazdowy, a Doom tylko i aż fajny.

Kryzys był dla mnie najgorszą animacją w jakiej wystąpił Batman. Kiepsko narysowana, bezsensowna, godzinna nawalanka. Tutaj mieliśmy chociaż jakąś ciekawszą fabułę i motywację głównego wroga. No i powrócił Conroy. Apocalypse (który moim zdaniem powinien się nazywać tylko Apocalypse, bez S/B, bo to historia o wielu bohaterach) i tak przebija obie te animacje, podobnie jak YO.

Deuce

#25
Jako? pó?no zaskoczy?em, ?e to ju? po premierze, ale w ko?cu obejrza?em. Musz? przyzna?, ?e to najlepszy film o Jusctice League, jak dotychczas.
Najpierw mo?e przedstawi? to, co mi si? nie podoba?o, bo by?o tego niewiele.
Oczy postaci by?y momentami zbyt azjatyckie. Logo Supermana, na jego kostiumie, niezbyt udane. Ubranie Bane'a, o ile mo?na to tak nazwa?, okropne. Jak wogóle to co? si? na nim trzyma?o ? Najgorszy kostium w ca?ym filmie. Zupe?nie do Bane'a nie pasowa?. Maska by?a za to ca?kiem fajna. Ma?y zgrzyt to ods?oni?te usta, czego nie toleruj?. Uwa?am te?, ?e bez u?ycia Jadu by? za ma?y w sobie. Zguba jest naturalnie wysoki, a muskulatur? zawdzi?cza ci??kiej pracy nad sob?. Venom tylko nieznacznie go powi?ksza?.
Teraz ju? to co najlepsze.
Oczywi?cie najbardziej podoba?a mi si? potyczka Bane vs Batman na terenie posiad?o?ci Wayne'a. Zaskoczy?o mnie bardzo, in plus, nawi?zanie do prawdziwej historii z komiksu, kiedy Zguba powiedzia?, ?e "z?ama? ju? Nietoperza, a teraz z?amie cz?owieka". Ci??ko nawet sobie wyobrazi?, co czu? Bruce, kiedy le?a? w grobie ze szcz?tkami swoich rodziców. Drugie starcie, obu panów, nie zako?czy?o si? jako? wymy?lnie. Tu mogli si? bardziej postara?. Co do Bane'a, to by?o to najlepsze jego przedstawienie, poza komiksem.
Batman pokazany by? jako cz?owiek bardzo przezorny i przygotowany na wszystko, na co tylko móg? si? przygotowa?. Wida?, ?e nie ufa nikomu do ko?ca. Ta zasada mi si? bardzo podoba i sam jej pilnie przestrzegam. Troch? za ?atwo wpu?ci? Mirror Mastera do jaskinii.
Film, jako ca?o??, bardzo mi si? podoba?. Postacie by?y bardzo podobne do swoich pierwowzorów. Takich adaptacji oczekuj? wi?cej.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Adriann

Jestem po seansie tego filmu i cóż mogę powiedzieć..
Obejrzałem go tylko ze względu na Batmana,nie lubię takich postaci jak Superman czy Zielona Latarnia..więc ogólnie film średni,dużo akcji mało głębi,byłby to średniak gdyby nie fakt że...
Batman i Bane wypadli rewelacyjnie,nie mogę jeszcze pozbierać się po obejrzeniu sceny z walki na cmentarzu,to było cudowne,takiego Bane chcę! Byłby idealny poza faktem że koszmarnie wyglądał..ale zachowaniem nadrabiał za wszystko..marzę by pokazali Bane na tym poziomie w jakimś filmie animowanym tylko o Batmanie a nie liga itp..

I mam pytanie,jak było w komiksie,czy tam pojawiał się również Bane czy jakiś inny przeciwnik?

Bane...<3

kelen

Za spraw? polskiej premiery obejrza?em ju? film.
Ogl?da?o si? go wy?mienicie, mia? swoje minusy (znowu g?upi Bane...), ale koniec ko?ców by?a to bardzo dobra animacja. ?mieszy? mnie troch? design Supermana, ale nie szkodzi. Poza oparciem historii na dobrym komiksie, wielkim plusem tego filmu jest ?wietna obsada (w wi?kszo?ci zebrana z serialu animowanego z JL). I pojawi?o si? te? sporo krwi, co mnie zaskoczy?o.
Najlepsze sceny? "Pokonanie" Green Lanterna i ca?y motyw zwi?zany z pochowaniem Bruce'a, szczególnie moment, w którym zmusza si? do wi?kszego wysi?ku przy uwolnieniu si?.
Bardzo czeka?em na scen? g?osowania, ale niestety nie postanowiono zrobi? jak w komiksie, film zostawia widza z raczej optymistycznym akcentem (niewielkim), a w oryginale Nietoperz po prostu znika przed poznaniem werdyktu i na tym ko?czy si? historia.

CytatI mam pytanie,jak by?o w komiksie,czy tam pojawia? si? równie? Bane czy jaki? inny przeciwnik?

W komiksie g?ówn? rol? z?ego odgrywa Ra's Al Ghul.

XIII

#28
Może Bane się  nie wyróżniał zbytnio ale trudno nazwać go idiotą takim jak w szmirze Schumachera.  Jak cienias był pokazany też  w Young Justice.W uniwersum JL DOOM miał nawet miejsce Knightfall co potwierdza najlepszy cytat Bane`a "When we fought before I broke the bat. Today I break the man."

Altair

#29
Cytat: XIII w 12 Lipiec  2012, 09:12:21Może Bane się  nie wyróżniał zbytnio ale trudno nazwać go idiotą takim jak w szmirze Schumachera.  Jak cienias był pokazany też  w Young Justice.W uniwersum JL DOOM miał nawet miejsce Knightfall co potwierdza najlepszy cytat Bane`a "When we fought before I broke the bat. Today I break the man."
Bo Bane to ogólnie dla mnie kiczowata postać... Nie licząc Knightfalla. :D
(Flame started)