Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Video-Recenzje Bat-Filmów

Zaczęty przez Picard, 27 Maj 2011, 01:15:07

Picard

Warto obejrzeć - recenzent dobrze się spisał:
http://sfdebris.com/special/darkknight.asp
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

(A)nonim

Zakładanie osobnego tematu dla jednej recenzji nie ma sensu, lepiej zrobić temat "Video-Recenzje Bat-Filmów", albo coś takiego.
A sama recka zaczęła się fajną muzyką i tyle, po dwóch minutach nie chciało mi się tego oglądać.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Ja nawet szczególnie nie spojrzałem :P

Picard

Cytat: (A)nonim w 27 Maj  2011, 17:38:25
Zakładanie osobnego tematu dla jednej recenzji nie ma sensu, lepiej zrobić temat "Video-Recenzje Bat-Filmów", albo coś takiego.
A sama recka zaczęła się fajną muzyką i tyle, po dwóch minutach nie chciało mi się tego oglądać.

A czemu Ci się nie chciało, nie lubisz tego typu analiz? A odnośnie tematu: właściwie to topic poświęcony w całości video recenzją by się przydał. Jeśli chcecie drodzy moderatorzy, możecie zmienić nazwę tematu - może to zachęci innych do umieszczenia na forum takich recenzji/analiz?
Znalazłem kolejną:
,,Superhero Rewind: Batman Begins Review"
http://www.youtube.com/watch?v=S-oIdBCfSNw&feature=channel_video_title
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

(A)nonim

CytatA czemu Ci się nie chciało, nie lubisz tego typu analiz?
Miałem wrażenie że gość streszcza film i powtarza tezy które już dawno zostały powiedziane.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Rexio

Macie racje , Dla 1 recenzji ? Dla jedne recenzji warto założyc temat ale nie dla takiej recenzji ! Żeby tak zrobic musiała by to byc  The Psychology Of The Dark Knight: Batman Unmasked ...wszystko opisane czemu sie taki stał , dlaczego nietoperz, cała psychologia  Mrocznego Rycerza , i co więcej ja to obejrzałem i wiecie co ? nawet zadają sobie pytanie kto jest prawdziwą maską ? Batman czy Bruce Wayne ? o czymś takim warto by było zrobic temat i spytac sie reszty fanów w temacie czy sie z tym zgadząją ! Do tego dołaczają wszystkich przeciwników Batmana kawałek o Catwoman mówiąc krótko : " Najlepsza charakterystyka Batmana w 45minut ". W dodatku wszystko ładnie zanimowane  8) i piękne dla oka... jedyna wada jest taka że jest to dostępne w necie ale tylko po Angielsku  >:( ja wszystko zrozumiałem...umiem Angielski , ale nawet ci co go nie jarzą napewno większośc zrozumieją ,

oto link na youtube full dokument 45 minut po angielsku

http://www.youtube.com/watch?v=nGJXF3uJuXI

franek



Show Must Go On!!!

LelekPL


franek

Chyba mi nie powiesz że gościu się myli???


Show Must Go On!!!

LelekPL

Mam na myśli, że jest to strasznie stare.
Poza tym ani się nie myli, ani nie ma racji, to jego opinia, ja mam na przykład zupełnie inną w wielu kategoriach. Lepszy Batman - Bale jak dla mnie, ale na ten temat się już wypowiadałem. Postacie drugoplanowe - to sam nie wiem jak mógł wybrać te z Batmana, tam poza Batmanem i Jokerem nie było żadnej przejmującej postaci, ani jednej! Co do fabuły to podobnie jak z postaciami drugoplanowymi. Bardzo lubię Batmana, ale według mnie TDK jest bezdyskusyjnie lepszym filmem, bardziej dojrzałym, bardziej dopracowanym, efektowniejszym i bardziej emocjonalnym. Ale to też tylko moja opinia...

b.p.

Oceniaj?c te dwa filmy, zdecydowanie lepszy jest TDK. Wywo?uje emocje, przykuwa uwag? i jest nieprzewidywalny. Mnie nigdy nie le?a?a burtonowska poetyka w przypadku Batmana (cho? rzecz ma si? zupe?nie inaczej w przypadku pozosta?ych filmów). Pierwszy film ma tandetn? stylistyk? i wymuszon? teatralno?? (niemal ca?y nagrany jest w studiu, przebija go pod tym wzgl?dem tylko Batman Returns).
Joker jest w pe?ni transparentny i przez to do?? nudny. Ogromnie ceni? Nicholsona, ale jego Joker (Jack Napier w?a?ciwie) zupe?nie mnie nie przekonuje. Nie ma co porównywa? co z Ledgerem, który stworzy? Jokera doskona?ego. Poza tym, Joker AD 1989 ginie, co zaprzecza istotnej cesze tej postaci jak? s? jej ci?g?e powroty i niemo?no?? rozwi?zania problemu raz, a dobrze (vide próba zabójstwa przez Batmana w "Hush").

Owszem, Keaton bardziej przekonuje jako Batman. Slogan pt. "Bruce Wayne to moje przebranie, a Batman to prawdziwa to?samo??" wygrywa tutaj ca?kiem dobrze, w serii Nolana musia?a to powiedzie? Rachel, aby?my to dostrzegli. Dlatego pod tym wzgl?dem zdecydowanie wol? Begins ni? TDK, poniewa? w tym drugim Batman schodzi (niestety) na drugi plan.

Jednak Batman z '89 ani zi?bi ani parzy...

franek

Jak można tak zgnoić Batmana od Burtona???


Show Must Go On!!!

LelekPL


b.p.

Cytat: franek w 10 Sierpień  2011, 09:58:46
Jak można tak zgnoić Batmana od Burtona???

Czyżby pierwszy Batman był dziełem o niepodważalnej doskonałości?
Wątpię, w sztuce wszystko można podważać, w końcu opiera się na niczym innym jak...guście.

Czekam wobec tego na odpowiedź na moją opinię  ;)

Rexio

No trzeba przyznac : wszystko zależy od gustu.
Ktoś zgoni Green Lantern bo był " nie fajny " , a kto inny zgoni Capa.

Tu masz pełną racje. I nikt nie ma prawa się z tym nie zgodzic co do tego gustu.