Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Black & White Comics in Motion

Zaczęty przez Mel, 15 Lipiec 2010, 16:01:12

Mel

W 2008 roku, na polecenie Warer Premiere, Warner Bros i DC Comics, iTunes i Amazon udost?pni?o 10 animowanych (motion comics) epizodów z serii Black & White. Pó? roku pó?niej na iTunes pojawi? si? drugi sezon B&W sk?adaj?cy si? z kolejnych dziesi?ciu historii. Mo?na te? obejrze? te epizody na http://www.thewb.com/shows/batman-black-and-white-motion-comics i przekona? si?, jak ci??ko jest by? europejczykiem.
Produkcj? i re?yseri? zaj?? si? Ian Kirby, a muzyk? do ka?dej osobnej animacji skomponowa? Adam Fulton. G?osów postaciom u?yczyli g?ównie Michael Dobson, John Fitzgerald i Janyse Jaud.
A o to wygodne linki do epizodów udost?pnionych na YouTube:

Sezon I
Here Be Monsters
Broken Nose
Two of a Kind
Case Study  
The Black and White Bandit
The Punchline
Good Evening Midnight
Hide and Seek
Night After Night
Perpetual Mourning

Sezon II
I'll Be Watching
The Call
Monsters In the Closet/A Game of Bat and Rat
Hands/Sunrise
In Dreams
Heroes
Legend/Blackout








Anarky

Przyznam szczerze że bardzo podoba mi się forma animowanego komiksu w czarno białej oprawię, fabularnie i narracyjnie jest nieco nużąco. Produkcja ta jest bez wątpienia jednak klimatyczna, brakuje jej jednak nieco rozmachu. Zastanawia mnie jednak jedno, czemu trafiam dopiero teraz na tak w miarę świeżą produkcję z Batmanem.
Ja wam pokażę!

Deuce

Mimo ?e nie jestem fanem komiksów bez koloru, to jednak obejrza?em ca?? seri?. Mi?o mnie zaskoczy?o ciekawe pokazanie komiksu w po??czeniu z ruchem. Mo?na powiedzie?, ?e to taka forma dla tych, którzy nie lubi? czyta?, do której to grupy z pewno?ci? si? nie zaliczam.
Najbardziej podoba? mi si? odcinek Two Of A Kind, gdzie przedstawiona zosta?a krótka historia Harvey'a Dent'a. Pokazuje ona, ?e Two-Face nie jest w stanie wyleczy? si? ze swojej choroby, mimo usuni?cia jej fizycznych objawów. Drugi to The Call z go?cinnym wyst?pem Supermana.
Najlepszy rysunek to z pewno?ci? Alex Ross w Case Study.
The Punchline najbardziej rozrywkowy, mimo ?e najkrótszy.
Podsumowuj?c, pierwszy sezon lepszy ni? drugi.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Mel

Mi pasuje taka forma rozrywki. Jest w pełni "komiksowa" mimo animacji, która swoją prostotą wydaje się być genialna, jednak przesadzono z tą smętną narracją w kilku odcinkach. Momentami przywodzi na myśl Sin City w jeszcze czarniejszym okryciu noir...

MJ

Świetne, tu masz racje mi po pierwszym odcinku na myśl przyszło Sin City. Coś takiego sprawdza się w komiksie czarno białym ,ale nie wiem czy chciałbym to zobaczyc w kolorze.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Anarky

Co do odcinków, oto moje wra?enia. Odcinki s? w kolejno?ci od najlepszego do najgorszego w danym sezonie, ogólnie uwa?am ?e niektóre ?mia?o pasowa?y by jako odcinki do TAS lub TNBA.

Sezon I

Two of a Kind - Harvey Dent i do?? tragiczna opowie?? o tym jak nie mo?na uciec przed przeznaczeniem. Mimo i? fizycznie na jaki? czas powróci? do normalno?ci, psychicznie nadal by?, jest i b?dzie Two Face.

Case Study - opowie?? o Jokerze opowiedziana z nieco innej perspektywy, mi?o ?e nie zapominano tu w?tku Red Hooda i Harley Quinn. Czyli o w?tkach wa?nych w przypadku samego Jokera

Perpetual Mourning - czuj? jakbym przeniós? si? znów w klimat komiksowej historii "Engines", a wszystko za spraw? Teda McKeevera który za ''Perpetual Mourning'' otrzyma? Eisner Award

Punchline - historia która najbardziej mnie rozbawi?a (ta scena z latark? :D)

Night After Night - podoba? mi si? g?os Jokera i jego dialog z Batmanem o tym który bardziej jest szalony, ob??kany i niepoczytalny. No i nie mog? zapomnie? o scenie z linami w czasie treningu w BatCave, przypomina mi to komiksow? historie ''Images''

Hide and Seek - opowie?? bardzo detektywistyczna z pocz?tku, przyda? by si? ogólnie tutaj albo Killer Croc albo Ratcatcher. Niemniej ko?cówka z dzieckiem i z tym co mówi Batman mi si? spodoba?a.

Good Evening Midnight- spokojna i nostalgiczna opowie??

Broken Nose - nic doda? nic uj?c tytu? idealnie pasuj?cy

Here Be Monsters- ca?kiem niez?a opowie?? z halucynacjami Batmana, na my?l przychodzi mi od razu jakie? komiksowe starcie z Scarecrow i jego gazem strachu którego dzia?anie jest nie raz bardzo podobne.

The Black and White Bandit - do?? przeci?tna opowie??

Sezon II

Monsters In the Closet/A Game of Bat and Rat - szalony naukowiec i jego ''dzieci'' oraz bandyci i Batman eliminuj?cy cicho, szybko i b?yskawicznie. Przyznam ?e w?tek bezdomnym staruszkiem by? do przewidzenia, ale w stylu Batmana.

I'll Be Watching - opowie?? widziana oczami przest?pcy, czy?by ka?dy zas?ugiwa? na drug? szans? w ?yciu ?

Legend/Blackout - legenda o bohaterze ca?kiem ca?kiem, plus za Catwomen i jej wspó?prac? z Batmanem gdy we wszystko wmieszani s? nazi?ci

The Call - specyficzna gra s?ów mi?dzy Batmanem i Supermanem jak zawsze na poziomie

In Dreams - lalka jest kluczem, nic nadzwyczajnego

Heroes - po tytule spodziewa?em si? czego? lepszego

Hands/Sunrise - obie opowie?ci do?? przeci?tne
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Genialny pomysł! Muzyczka na końcu Case Study mnie rozłożyła. Jak będę miał więcej czasu to obejrzę wszystkie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.