Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy aktor w roli Wayne'a

Zaczęty przez piotrek1x2, 21 Styczeń 2008, 10:13:11

Najlepszym Wayne'em w filmie by?:

Adam West ('66)
5 (4.8%)
Michael Keaton ('89,'92)
35 (33.3%)
Val Klimer ('95)
1 (1%)
George Clooney ('97)
5 (4.8%)
Christian Bale ('05,'08)
59 (56.2%)

Głosów w sumie: 103

Night_Wing [usunięty]

Je?li chodzi tylko: o posta? Bruce'a Wayne'a to najbardziej odpowiada? mi Michael Keaton. Mimo, ?e w Nerdowskich, jak "Cobra" tylko bez przyciemnianych szkie?ek okularach i z k?dzierzawymi w?osami wygl?da? jak Informatyk , wyk?adowca literatury lub typowy "Janusz" z lat 90-tych w Polsce, to i tak by? najbardziej Ogarni?ty, ?wiadomym zagro?enia i przej?tym losem Gotham Bruce'em Wayne'em. C.Bale jako Wayne by? tak przej?ty tym co si? stanie z Gotham i jego obywatelami, ?e si? w tym wszystkim zatraci? i kierowa?a nim totalna nienawi?? do ,,swo?oczy" i Oprychów, którzy z?eraj? jego miasto.



Mo?e najlepszym Batmanem Keaton dla mnie nie by?, ale s?ynna scena z "Batman 1989", w której gdzie? z górnych cz??ci kamiennych, pot??nych filarów jakiej? wi?kszej konstrukcji,  spada szybuj?c z  szeroko rozpostartymi skrzyd?ami Nietoperza, by po chwili zaskoczy? swoich przeciwników - robi?a wra?enie i   pokazywa?a niesamowit? Si??, Nieust?pliwo?? Batmana.  Dodatkowo mroku i respektu Wayne'owi w przebraniu dodawa?a ta para  buchaj?ca zza bohatera. Pami?tam t? scen? i musz? jeszcze przyzna?, ?e Zbroja Batmana jak na 1989 r. wysz?a specjalistom od efektów i kostiumów : wprost wspaniale.


Doctus

Przecież dopiero co pisałeś że Val Kilmer jest Twoim ulubionym...

LelekPL

Pytanie, które powinniście sobie zadawać to czemu czytaliście, którykolwiek z jego postów? :P

Doctus

On jest na innym forum, i ludzie tam zadają te same pytanie. Ja tylko patrzę na obrazki.

Q

Przed skomentowaniem wypada?oby jednak przeczyta? jego posty.

Ten dotycz?cy Vala Kilmera dotyczy  Batmana
Ten o Keatonie za? tylko postaci Bruce'a Wayne'a
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Doctus

Szefunciu, a Tobie wypadałoby zrozumieć swoich użytkowników, jakie to jest ciężkie zadanie ;D

Densho

W sumie, jak dla mnie, wybór jest dość oczywisty – Christian Bale.
Po obejrzeniu filmów z tym aktorem w tytułowej roli, byłam zachwycona. Bez najmniejszych obaw czy wątpliwości zaakceptowałam go w roli Mrocznego Rycerza.

LelekPL

Nie wiedziałem dokładnie gdzie to wrzucić, ale THR zrobiło sondę ponad 2000 Amerykanów odnośnie ich ulubioncyh aktorów wcielających się w postacie z filmów z Batmana i wyniki ich upodobań dosyć nieźle pokrywają się z moimi opiniami (oczywiście pomijając fakt, że zapomnieli o Weście, Meriwether i Romero) jak również z wynikami naszej powyższej ankiety.


Dość równa sytuacja pomiędzy Keatonem, a Bale'm. A reszta znacznie, znacznie niżej. Pełna zgoda z mojej strony, choć Bale'owi i tak dałbym większą przewagę.


Z Jokerem dość zaskakująco równo to wypada. Spodziewałbym się, że Ledger zmiażdży konkurencję, a tu Jack wcale nie tak daleko. Leto daleko w tyle... oczywiście.


No i prawdziwy szok. Ulubioną Catwoman Ameryki jest Halle Berry :P Domyślam się, że większość głosowało jednak na aktorkę, a nie na postać, bo kolejność powinna być zupełnie inna. Joker jest jednak bardziej ikoniczny i ludzie przy okazji tej postaci lepiej potrafią rozróżnić aktora od roli, i pewnie dlatego Jack nie wygrał w swojej kategorii.

Cały artykuł znajdziecie tutaj:
https://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/robert-pattinsons-batman-selection-wins-younger-americans-poll-finds-1219118

A dotyczy on tego jak przyjęty został Battinson... Spoiler dla tych co nie chcą czytać: całkiem nieźle.

LelekPL


Ciekawy sposób na porównanie filmowych Batmanów. Wygrywa Conroy przed Balem. Ja sam pokusiłem się o ocenienie wszystkich Batmanów (poza LEGO) zgodnie z tym kryterium i mam nieco inne rezultaty, nawet zachowując głosy ich fanów:

Cytat: undefined1. Bale: 54
Intelligence - 8/10
Fighting - 8/10
Gear - 10/10*
Theatrics - 9/10
Comics - 9/10
Audience - 10/10*

2. Conroy: 50
Intelligence - 10/10*
Fighting - 5/10
Gear - 9/10
Theatrics - 8/10
Comics 10/10*
Audience - 8/10

3. Keaton: 41
Intelligence - 7/10
Fighting - 4/10
Gear - 10/10*
Theatrics - 10/10*
Comics - 3/10
Audience - 7/10

4. West: 39
Intelligence - 7/10
Fighting - 5/10
Gear - 8/10
Theatrics - 5/10
Comics - 8/10
Audience - 6/10

5. Kilmer: 39
Intelligence - 8/10
Fighting - 6/10
Gear - 9/10
Theatrics - 3/10
Comics - 9/10
Audience - 4/10

6. Affleck: 38
Intelligence - 4/10
Fighting - 9/10*
Gear - 6/10
Theatrics - 6/10
Comics - 4/10
Audience - 9/10

7. Clooney: 30
Intelligence - 7/10
Fighting - 5/10
Gear - 4/10
Theatrics - 5/10
Comics - 7/10
Audience - 2/10
* - najlepszy Batman w danej kategorii

Juby

Obejrzałem całość tylko żeby porównać ich oceny z twoimi, bo sam z siebie wyłączyłbym już po Clooneyu, któremu nawystawiali jedynek za to w jakim filmie wystąpił. :P To gadanie, że odstawiają własne opinie na bok i późniejsze ocenianie to paranoja, bo przecież oceny też wystawiają na podstawie własnych zdań. Ocenianie jest zawsze subiektywne, więc te porównywania i tak nie przekonają każdego (mnie nie przekonały).

Mój ulubiony Batman to Bale. Głos? Conroy. Najgorzej wspominam Afflecka, ale nie ze względu na złe aktorstwo, czy wygląd, tylko na filmy, w jakich wystąpił i to, jak obojętnym jest przez to dla mnie Batmanem, bardziej niż Kilmer, czy George, których wersje tej postaci darzę sporym sentymentem.

LelekPL

Głosowanie użytkowników filmwebu zdecydowanie wygrywa Bale


Po Batmanie 2022 też zrobię update. Posłużę się ostatnim postem, ale trochę go zmienie pod swoje najważniejsze kryteria:
Cytat1. Bale: 52/60
Inteligencja - 8/10
Walka - 7/10
Sprzęt i Kostium - 10/10*
Gra aktorska - 9/10*
Bruce Wayne - 9/10*
Wierność komiksom - 9/10*

2. Pattinson:46/60
Inteligencja - 9/10*
Walka - 8/10
Sprzęt i Kostium - 8/10
Gra aktorska - 8/10
Bruce Wayne - 4/10
Wierność komiksom - 9/10*

3. West: 41/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 5/10
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 7/10
Bruce Wayne - 8/10
Wierność komiksom - 8/10

3. Keaton: 41/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 4/10
Sprzęt i Kostium - 10/10*
Gra aktorska - 8/10
Bruce Wayne - 8/10
Wierność komiksom - 4/10

5. Clooney: 40/60
Inteligencja - 7/10
Walka - 6/10
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 6/10
Bruce Wayne - 7/10
Wierność komiksom - 8/10

5. Kilmer: 40/60
Inteligencja - 8/10
Walka - 7/10
Sprzęt i Kostium - 8/10
Gra aktorska - 4/10
Bruce Wayne - 5/10
Wierność komiksom - 8/10

7. Affleck: 38/60
Inteligencja - 5/10
Walka - 9/10*
Sprzęt i Kostium - 6/10
Gra aktorska - 7/10
Bruce Wayne - 7/10
Wierność komiksom - 4/10

*Najlepszy w danej kategorii

Juby

W rankingu Filmwebu zagłosowałem na Pattinsona. Nie miał on okazji wykazać się jako Bruce, ale w masce przebił dla mnie wszystkich poprzedników.

LelekPL

Jako Batman był chyba najlepszy, ale jako całokształt z graniem Wayne'a, muszę poczekać na sequel, żeby pokazał mi coś więcej i awansował na pierwsze miejsce. Ale zarówno on, jak i Bale znacząco odskakują konkurencji.