Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najgorsze komiksy o Batmanie

Zaczęty przez twoface666, 08 Sierpień 2011, 18:53:41

twoface666

Ja jako początkujący fan batmana nie znalazłem w F.A.Q . jakich komiksów unikać ponieważ są one bardzo słabe i mogę sobie zepsuć apetyt na komiksy z batmanem.

Rado

Hmm ciężko tak obiektywnie coś napisać bo to wszystko jest kwestia gustu. Jak ja napisze że niewarte jest przykładowo "Rozbite miasto" to pewnie ktoś się zaraz znajdzie komu się to podobało itp,itd i jest to oczywiście zrozumiałe.Ale jak już coś miałbym napisac to jeśli lubisz mrocznego,millerowskiego batmana to nie kupuj albumu "Przysięga zza grobu". Jest to stary album wydany dawno w Polsce dostępny nieraz w necie. Batman jest tam pokazany w starym oldschoolowym stylu i może Ci się to nie spodobać ale pewnie i z tym by ktoś się nie zgodził..

Roy_v_beck

"Rozbite miasto" to przeciętny komiks, a nie zły. Trochę intryga zbyt naciągana, nowe postacie zupełnie niepotrzebne, rysunki niepasujące... aczkolwiek to fajny kryminał, czyta się całkiem nieźle. Do kiepskich komiksów na pewno bym tego nie zaliczył.
A "Przysięga zza grobu" jest ekstra! Właśnie jak ktoś lubi komiksy Millera to powinien zajrzeć do tego albumu. Może pierwsze opowiadanie nie jest najlepsze, ale "Noc Żniwiarza i "Noc tropiciela" to są klasyki Batmana, które każdy fan powinien znać!!!! Narracja trochę zbyt bogata, ale klimat i rysunki, zwłaszcza bez tych kiczowatych kolorów, tworzą kapitalny klimat! Każdy miłośnik Batmana powinien znać ten album! Świetne, poważne opowieści utrzymane w mrocznym tonie. Szkoda, że więcej albumów z tej serii nie wydano w Polsce.

A najgorsze, co w tym kraju wydano, to pewnie "Batman i syn", ale... to też nie jest zły komiks, tylko taki dość bardzo przeciętny (komiks Azzarello & Risso jest lepszy jakby co). W dodatku wprowadza bardzo ważną postać do uniwersum, więc fajnie jest znać tę przeciętną i nieskończoną historię.

Tutaj po prostu za mało komiksów z Batmanem się wydaje, żeby jakieś kiepskie się pojawiły.

kelen

"Batman i syn" to chyba najgorszy komiks z Batmanem wydany w Polsce w przeciągu ostatnich lat. Nie mówiąc jakiego wała zrobił Egmont wydając połowę (gorszej!) części tego TPB. Ten album to tylko ładne rysunki i wprowadzenie istotnych postaci i początek długiej sagi Morrisona.


Rado

#4
Dwie pierwsze części "Przysięgi.." mnie odrzuciły,potem było lepiej-prawda ale znam ludzi którym żadne się nie podobały. I żeby była jasność: to nie uważam tego komiksu za najgorszy jak jest w temacie.Chciałem jakoś doradzić autorowi nt. stylów przedstawiania Batmana. Być może przeczyta on sam dany komiks i sobie sam wyrobi opinie.
A wracając do tematu  to może Batman Lobo by mógł kandydować? ;)

Roy_v_beck

Cytat: RadoDwie pierwsze cz??ci "Przysi?gi.." mnie odrzuci?y
Jak kto? raczej nie przepada za ?ydami, to faktycznie ?niwiarz nie przypadnie mu do gustu. Ja tam te? raczej antysemit? jestem, ale mimo wszystko doceniam klimat specyficznej nocy, w któr? dzieje si? opowie?? (?art ze spider-manem chocia?by, albo zw?oki batmana), ciekawy czarny charakter (nie ma obciachowych rajtuzów, tylko konkret kostium i bro?), powa?ny zbrodniarz i powa?ny problem (precz z rz?dzeniem ca?ym miastem). Opowie?? taka stara, a naprawd? dojrza?a.
A do tej trzeciej, to ja te? lubi? bardziej remake Darwyna Cooke'a, ale orygina? równie? wci?? trzyma poziom. Za du?o narracji jest zdecydowanie, aczkolwiek rysunki z bliska wygl?daj? przecudnie (ten w wodzie-rewelacja), no i Batman, który przez ca?? opowie?? nic nie mówi, tylko bezwzgl?dnie wymierza kar?, to jest w?a?nie Mroczny Rycerz, którego mo?na spotka? chocia?by w komiksach Millera.

Cytat: RadoA wracaj?c do tematu  to mo?e Batman Lobo by móg? kandydowa?? ;)
Co? czuj?, ?e zaraz "Zabójczy ?art" zostanie te? wymieniony...

"Batman/Lobo" - kapitalne rysunki, super szybka akcja, zabójczy humor, zero ?wi?to?ci, no i ciekawe rozwi?zania fabularne, chocia?by z originem Batmana zwi?zane, lecz przede wszystkim, to kapitalna rozrywka. Komiks brutalny i super ?mieszny, nie obra?a ani postaci Batmana ani Lobo. Nawet autograf Bisleya na nim zdoby?em :)

franek

Zabójczy Żart to najlepszy komiks z Batkiem. Nie moge niczego odradzać bo mało przeczytałem komiksów z Batmanem, poza tym to kwestia gustu.


Show Must Go On!!!

XIII

Dla mnie najgorsze były  Demoni Ulicy i Amerykański Brzydal  z nr 5/91 i 12/94 Tm-Semic. Miały  beznadziejne fabuły a scena w której Batman stoi za dnia przy amerykańskiej fladze z uśmiechem na ustach denerwuje mnie po dziś dzień.

Rado

Coś czuję, że zaraz "Zabójczy Żart" zostanie też wymieniony...

Mógłbym wymienić "Zabójczy..." ale to raczej nie w tym dziale. A Batman Lobo to mógł mi się podobać jak miałem naście lat i lubiłem specyficzny humor i latające gałki oczne w powietrzu bo teraz to na pewno nie. Polecam ten komiks raczej tylko fanom Lobo bo fanom Batmana zdecydowanie nie. Ot Elsword ciekawostka, o którym zapomniałem zaraz po przeczytaniu i nie zmieniłby tego nawet autograf samego Lobo wypisany krwią Batmana... No może trochę  :P

(A)nonim

Z?ych komiksów o Batmanie jest niestety mnóstwo. O wiele wi?cej ni? tych dobrych.
Spora cz??? Golden Age'u, nawet bior?c poprawk? na styl komiksów w tamtych czasach, ca?y albo prawie ca?y Silver Age (czyta?e? jeden komiks z tamtego okresu, czyta?e? w?a?ciwie wszystkie) i pewnie co drugi, czy trzeci komiks od Bronze Age'u do dzisiaj, szczególnie elseworldy. Oczywi?cie tolerancja mo?e by? zmienna wraz z gustem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

XIII

Ale na szczęście od tych złych więcej jest średniaków.

Deuce

Najgorszy komiks z Batmanem to nr 75 od TM-SEMIC. Mało tam Batmana, historia skupia się na jakimś robotniku, a rysunki to tragedia.
Drugi słaby numer to 78. Nie ma związku z aktualnymi wydarzeniami. Bruce Wayne trafia do psychiatryka i odchodzi od zmysłów. Bardzo nieciekawa historia.
Joker Last Laugh. Ogólnie nie jest zły, ale fabuła mnie nie wciągnęła i muszę przyznać, że się trochę wynudziłem czytając go. Jedyny dla mnie plus, to występ Azraela, którą to postać bardzo lubię. Za mało to jednak, aby uratować cały komiks.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

ashelos

Dla mnie najgorszym był Batman - Mroczny Rycerz kontratakuje (Franka Miller). Nie przypadł mi w cale do gustu i uważam go za najgorszy(przynajmniej dla mnie). Jest to moja subiektywna ocena ( więc proszę mnie nie obrażać).
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

(A)nonim

Spoko, ten komiks poza pojedynczymi momentami rzeczywiście jest okropny. ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

ashelos

Cytat: (A)nonim w 09 Sierpień  2011, 18:01:42
Spoko, ten komiks poza pojedynczymi momentami rzeczywiście jest okropny. ;)

Mnie w tym komiksie jeszcze ilustrację odrzuciły . Są strasznie brzydkie.
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."