Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pomoc przy zakupie komiksów

Zaczęty przez eram, 07 Lipiec 2011, 23:47:27

eram

Witam wszystkich.

Po długich latach wyczekiwania i walki z własnym portfelem, dzięki sprzyjającym okolicznością (stała praca i dochód) nadszedł czas aby w końcu zacząć sobie kompletować wymarzoną kolekcje komiksów (nie tylko i wyłącznie z gackiem). Moje prośba a właściwie to pytanie jest więc następujące:

Gdzie, jak, co i kiedy (no może kiedy to tu nie pasuje, sam se na to odpowiem).

Czyli poprzez jakie sklepy i portale internetowe opłaca się najbardziej kupować, najłatwiej i najbezpieczniej i gdzie jest najlepszy wybór.

Moim pierwszym upatrzonym łupem jest oczywiście "Dark Knight Returns" i teraz pytanie do znawców, które z poniższych opłaca się bardziej kupić i czym te wydania się różnią (chodzi mi o to aby było najlepsze, najładniejsze, najwygodniejsze i jak najlepiej prezentowało się na półce:

http://kulturopolis.pl/?188,batman-dark-knight-returns-(anniversary)
czy
http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45353&pro=173632
czy może opłaca się bardziej zamawiać na amazonie bo gdzieś kiedyś słyszałem ze paczki do polski są tam wysyłane bez żadnych dodatkowych opłat.

Jeżeli tak by było to skompletował bym sobie Returnsa i 3 cześci Strikes Again w tej samej cenie a nawet niższej od wyżej wymienionych.

Z góry dzięki za odpowiedź.

(A)nonim

Jeżeli nie żal ci dopłacenia 40 dych to na twoim miejscu wziąłbym wersję z kulturopolis, graficznie ma lepszą okładkę i kilka dodatków, a tak to podejrzewam że różnicy nie ma.
Jak chcesz również Strikes Again to można je zakupić osobno na multiversum http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45353&pro=173633 no i jest jeszcze taka opcja http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=45353&pro=233011 ale nie wiem czy się opłaca.

Zresztą najpierw radziłbym się dowiedzieć się co i jak jest ze Strikes Again, bo poza paroma scenami to kiepski komiks i chyba lepiej jest najpierw wydać pieniądze na coś innego.

Z amazonem nie mam pojęcia.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

eram

Dzięki za odpowiedz.

Na razie zakupiłem sobie Batman: Year one oraz komplet Green Lantern Z Tm Semic (oprócz nr 3 czyli 2/93). Próbowałem zamówić na amazon.com TDKR ale policzyło mi za przesyłkę 3 razy tyle co za komiks wiec wyszło mnie chyba coś około 250 zł, tak że podziękowałem. Z tego co się zorientowałem to z angielskiego wysyłka jest darmowa jeżeli zrobisz zakup powyżej 25 funtów (nie liczy się całość tylko pojedyncza sztuka), wiec i tak się nie opłaca. Z amerykańskiego chyba też powyżej 25 dolarów.

Mam jeszcze pytanie co do jakości tłumaczeń przez Egmont czy opłaca się kupować czy lepiej szukać oryginalnych, jeżeli oryginalnych to może ma ktoś tani i szybki sposób na sprowadzanie komiksów ze stanów.   

(A)nonim

Mnie tłumaczenia często rażą, więc wolę oryginały.
Są osoby które sprowadzają różne komiksy i je sprzedają, są też przypadkowe aukcje, ale ogólnie chyba lepszej oferty niż multiversum nie znajdziesz. No chyba że masz bezpośredni kontakt z kimś za granicą.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Jedyna opcja to w?a?nie Multiversum i Kulturopolis. Na w?asn? r?k? pewnie b?dzie dro?ej.
Warto te? wzi?? pod uwag? ceny przesy?ek w obu sklepach i próg darmowej wysy?ki (polecony zwyk?y 5, priorytet 8, darmowa wysy?ka od 89 w Kulturopolis; w Multiversum przesy?ka 10 i próg darmowej ju? nie pami?tam, chyba 100).

W Multiversum kupowa?em tylko z odbiorem osobistym, natomiast je?li chodzi o Kulturopolis to przesy?ki s? odpowiednio zabezpieczone. Dzi? nawet jedn? dosta?em i ?adnych uszkodze? w moim nowym HC'ku :) Mo?e uda Ci si? te? dosta? zni?k? imieninow?, sprawd? dok?adnie regulamin tej promocji.

ninji


kelen

Wychodzi jakieś 5 zł za zeszyt, więc trochę średnio, ale z drugiej strony ludzie takie komplety czasem wystawiają za 700 zł. Biorąc pod uwagę, że są w folii to zdaje się, że warto.

franek

Czy ktoś mógłby polecić mi jakieś fajne historie zeszytowe (od TM-Semic jeśli można)? Nie chodzi mi tu o serie tylko o pojedynczą historię.


Show Must Go On!!!

Roy_v_beck

Poczytaj sobie recenzje na stronie. Masa tego jest fajna. Zwłaszcza to, co Grant + Breyfogle stworzyli, jak "Śnieg i lód" czy "Ostatni Arkham".

franek



Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

Czasem się pojawiają. Wystarczy regularnie odwiedzać, a w końcu trafisz ;)

franek

Odwiedzam i to kilka razy na dzień.


Show Must Go On!!!

Corso

Ostatnio coraz mniej jest komiksów na allegro. Sam od paru lat śledzę codziennie allegro. ;) Zaczekaj do premiery TDKR, wtedy rzuci się sporo komiksów. Pozdrawiam.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


franek

Ty byś czekał? Bo ja nie mam zamiaru.


Show Must Go On!!!

Corso

To by?o pó? ?artem pó? serio. ;) Je?li chodzi o TM-Semic to mog? poleci?,  "Mroczny Rycerz mrocznego miasta" (8/91), Machiny (2/97), (9/91) przedstawia Tima Drake'a jako nowego Robina ( poci?ta wersja "Lonely Place Of Dying"), Knightfall (ca?y). Generalnie warto wszystkie TM -Semic przeczyta?. :)
PS. przed chwil? spojrza?em na allegro i masz tam ca?kiem sporo ich. Pozdrawiam.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."