Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

kelen

Najlepiej najpierw Trybunał Sów, Night of the Owls Nightwinga i później Miasto Sów.

"Death of the Family" to nazwa dla tomów przyjęta ze względu na to, że zbierają też zeszyty, które były tie-inami do głównej historii z Batmana. Zatem różnica polega na tym, że czytając inną serię, niż Batman (bo to była główna historia tej serii), zapoznasz się z losami innych bohaterów w trakcie powrotu Jokera. Tak na prawdę kolejność nie jest istotna. Pamiętaj tylko, że to historia z "Batmana" i tam masz główną oś fabularną.

Bless

Mialem odpisac ale kelen mnie wyprzedzil :P Generalnie w obu przypadkach glowne historie sa w Tomach Batmana a wszystkie pozostale postacie tzn ich tomy sa ze tak powiem "zapychaczami" i "naciagaczami na kase" bo wedlug mnie poza Nightwingiem, reszta historii jest beznadziejna i zbedna.

Soontir

Wielkie dzięki  ;D A czytał ktoś z Was "Nightwing vol.01: Bludhaven"? Warto kupić?

kelen

Ja sam zbiorek kupiłem, ale jeszcze nie czytałem. Generalnie jest to pozycja zbierająca pierwsze solowe publikacje z Nightwingiem, scenarzyści fachowi, więc podejrzewam, że warto.

Soontir


Soontir

Czytał ktoś Catwoman vol. 01 The Game z N52? Warto kupić? A Red Hood and the outlaws vol.01?

Bless

Według mnie nie warto ale o gustach ciężko dyskutować :P

Soontir

Zamówię po pierwszym tomie i zobaczymy. Jest jeszcze jakaś seria z N52 warta polecenia (nie licząc Batmana)?

kelen

W kontekście Catwoman, to zależy czego oczekujesz. Jeśli sporo akcji, erotyki i intrygi z mafią w tle, to będzie to coś dla Ciebie. Na pewno nie polecam serii po zmianie scenarzysty, co następuje od 3 tomu.

z New 52 na pewno wartą polecenia serią jest "Batman and Robin".

Hellruner

Witam!
Posiadam takie zapytanie, bo nie wiem na ile to prawda, a w internecie nie mogę znaleźć konkretnych informacji o tym wydarzeniu (niby coś jest tam przebąkiwane w Batman R.I.P, ale bez konkretu i raczej nie pasuje do mojego pytania).

O ile coś takiego miało miejsce, i osoba która mi o tym mówiła nie miała na myśli innego bohatera (np. Supermana) to chodzi mi o to czy: w jakimkolwiek komiksie, serii o Batmanie jest scena, gdzie złoczyńcy zebrali się na stypie (po śmierci Batmana podobno) i rozmawiali o tym, czy też chwalili się jak to go zabili?

Pozdrawiam!

HUDY

Polski Batman : Co sie stało z z zamaskowanym krzyżowcem ,komiks wydał Egmont. W serialu animowanym Batman TAS był świetny odcinek ,,Prawie go miałem,, gdzie złoczyńcy opowiadają jak to niemal załatwili Batka.Tyle wiem może ktoś cos jeszcze dołoży , pozdro

Post Merge: 28 Styczeń  2015, 12:50:57

I ja mam pytanko: Jak/kto zabił syna Batmana? Czytam polskie new52 i jakoś nie wiem, nie zauważyłem?, a kupując Nocna trwoga mamay już nagrobek WTF?

Hellruner


LelekPL

Heretyk (czyli klon Damiana) zabił Damiana...

Ale dziwi mnie, że jego grób był w Nocnej Trwodze... Jesteś pewien? Bo ta seria wyszła sporo przed zabójstwem Damiana.

HUDY

Dzięki, a teraz to sam nie wiem czyj to grób ,jak wrócę z roboty i nie zapomne to sie przyjże dokładnie bo moglem sie zakręcić w zeznaniach :)

Rado

CytatO ile coś takiego miało miejsce, i osoba która mi o tym mówiła nie miała na myśli innego bohatera (np. Supermana) to chodzi mi o to czy: w jakimkolwiek komiksie, serii o Batmanie jest scena, gdzie złoczyńcy zebrali się na stypie (po śmierci Batmana podobno) i rozmawiali o tym, czy też chwalili się jak to go zabili?

W ten deseń było jeszcze coś takiego jak Batman numery 291-294 z 1977 roku w historii pt. "Where were you on the night Batman was killed?" Cała fabuła to rozprawa sądowa, gdzie prokuratorem jest Harvey Dent, który przesłuchuje kolejnych super przestępców, którzy twierdzą, że zabili Batmana.