Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker

Zaczęty przez Arkard, 13 Marzec 2008, 20:11:07

LelekPL

Są też chyba dwa odniesienia do Nicholsona. Malowanie twarzy i spojrzenie zza krat niczym "Here's Johnny!"

Rado

Bardzo bollandowskie bym powiedział. Ta z aparatem i z kotem rybą to normalnie jak hołd - wyglądają zajebiście.

Kaz

Oj kuszą te okładki kuszą. Poczekam na opinie tej miniserii, jeśli będzie warta przeczytania, to może się skuszę na na te warianty, o ile będą w przystępnej cenie.

Juby

Ja poczekam na polskie wydanie, bo znając politykę Egmontu, na 100% doczekamy się wydania zbiorczego, może jeszcze w 2021.

A tej ryby chyba długo mi nie zapomnicie, co?  ;D

Funky

Bardzo w stylu Bollanda i zbyt przewidywalne (komiksowy Joker). Mogli dać filmowych klaunów z odwołaniem się do filmów i tylko jednego komiksowego.

Juby

Ale Funky, to już nie są jubileuszowe okładki, tylko cover arty do nowej serii komiksowej o Jokerze, w której clown właśnie tak będzie wyglądał! Po co mieliby na okładkach przedstawiać wersje filmowe, które z tą serią nie mają nic wspólnego? ;D

Funky

Myślałem że to rysunki jubileuszowe ;), dla mnie zbyt podobne do tego co było w Killing Joke

Johnny Napalm

Po raz pierwszy dowiedziałem się, że rysunki nawiązujące do The Killing Joke mogą się komuś nie podobać. W każdym razie są zarobione w podobnej stylistyce, która mnie urzeka swoją dbałością o szczegóły. Ta technika sama w sobie nie jest najłatwiejsza.



THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Nie napisałem że rysunki nawiązujące do Killing Joke mi się nie podobają ale niech to będzie nowy wizerunek Jokera a nie ciągle ta sama estetyka. Coś nowego i świeżego.

Johnny Napalm

Już sama zapowiedź z lipca 2018 roku dawała jasno do zrozumienia, że będzie to między innymi nawiązanie do Zabójczego Żartu Bollanda.

W końcu ma być ujawnione, o co chodziło w informacji, którą otrzymał Batman korzystając z Krzesła (tronu) Mobiusa. To ten pojazd na którym siedzi Metron.

Batman dowiedział się, że Joker "składa się z trzech". O co chodzi, ma być ujawnione. No i podobno ma być to kanoniczne, więc to nie będzie żadna alternatywna historia. To tak jak z postrzeleniem Barbary przez Jokera w TKJ. Miało to slutek na wszystkie późniejsze historie.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Funky

Już sam pomysł na ten komiks średnio mi podchodzi, dziwne. To że ma to być kanoniczne mnie nie przekonuje chciałbym obejrzeć coś co nie odwołuje się w estetyce aż tak do TKJ.

Johnny Napalm

To mini-seria o Jokerze, a nie jeden komiks. Również poczekam na wydanie zbiorcze od Egmontu.

I tu nie będzie picia tylko do TKJ. Oprócz tematu Batgirl/Barbary mają być też poruszane wątki pierwszego spotkania Batmana z Jokerem i śmierci Robina.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Według mnie Joker na tych artach ma taki uniwersalny look, nie jakiś wybitnie Bollandowy. Jedyne wyraźne nawiązania do The Killing Joke są w dwóch poniższych wariantach, które mogą okazać się alternatywnymi okładkami do jednegonumeru (wszak cover-artów wyszło 6, a numerów mini-serii ma być 3).

Cytat: Juby w 26 Czerwiec  2020, 18:35:33 

Funky, jubileuszowe coverty wrzucałem w tym temacie stronę wczęściej. ;)

Q

Tych specjalnych okładek (określanych Premium Variant Covers) ma być 9:

premium warianty okładek do 1. numeru, w sprzedaży od 25 sierpnia:

Red Hood (Variant A)
Joker Fish (Variant B)
Joker Bomb (Variant C)

premium warianty okładek do 2. numeru, w sprzedaży od 29 września

Joker Behind Bars (Variant D)
Death in the Family/Top Hat & Monocle (Variant E)
Joker Applying Makeup (Variant F)

premium warianty okładek do 3. numeru, w sprzedaży od 27 października

Batman: The Killing Joke Hawaiian shirt and camera (Variant G)
Stand-Up Comedian (Variant H)
"Endgame" Mohawk (Variant I)


Czyli Red Hood z 1. numeru, a nawiązujący do TKJ z 3.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Cytat: Q w 01 Lipiec  2020, 10:32:07Tych specjalnych okładek (określanych Premium Variant Covers) ma być 9:

No i jest 9, a ze standardowymi łącznie 15! ;)



źródło