Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

Leon Kennedy

W tej całej inwazji faktycznie trochę za dużo postaci i ciągłej walki. Podczas czytania może to trochę z męczyć. Chodź z drugiej strony fajnie była patrzeć kogo podmienili i motyw z Tonym całkiem sprytny.

Rado

Cytat: The Dream w 17 Styczeń  2015, 20:15:46
Komiks - masakra. Chyba najgorszy ze wszystkich z WKKM. Mówi? serio. :)

To teraz ju? chyba sobie ca?kiem odpuszczam ten tom. Rozwa?a?em kupno, czyta?em reck? na Panteonie, która nie by?a a? tak krytyczna jak Twoja i troch? mnie zach?ci?a. No,ale chyba jednak troch? szkoda na to kasy. Tym bardziej, ?e jest wysyp innych tytu?ów i trza robi? selekcj? jak nigdy.

CytatNatomiast Doctor Strange: Przysi?ga jest fajny.

To akurat kupi?em bez namys?u. Chcia?em mie? jaki? komiks z Doctorem w swojej kolekcji. Nigdy wcze?niej nie czyta?em jakiej? jego solowej historii, ale ciekawi?a mnie ta posta? ze wzgl?du na fajne wyst?py go?cinne, jak np. w Shehulk lub 1602. Posta? Nocnej Piel?gniarki faktycznie jest interesuj?ca, ale ogólny poziom komiksu oceniam na ?redni. Specjalnie fabu?a mnie nie wci?gn??a (chocia? doceniam pomys? z Panaceum), a i oka te? nie mia?em na czym zawiesi? (poza kilkoma kadrami). Generalnie nie ?a?uj?, ?e kupi?em ten tom, ale ch?tnie przeczyta?bym jeszcze co? lepszego ze Strange'm.

The Dream

Cytat: XIII w 17 Styczeń  2015, 20:31:17
No nie wierze to naprawd? okropny tom a to co napisa??? o SW mnie wprawi?o w depresje te 2 tomy NA które mam straci?y sens.
O rety, serio? xD

@Rado, nie wiem, czy moj? opini? mo?na si? sugerowa?. :) Ale rzeczywi?cie, selekcjonowa? trzeba, wi?c ten tom spokojnie mo?na odpu?ci? i przeczyta? streszczenie w internetach.

Co do Strange'a, to mimo tego, ?e faktycznie pojawia? si? do?? cz?sto w poprzednich tomach, bo jeszcze Diabe? Stró?, TASM: Wyznania, Ród M itd. to odczuwam pewien niedosyt. Nie dostali?my ?adnej historii pokazuj?cej jego walk? z którym? ze swoich najklasyczniejszych przeciwników, takiej w stylu Narodzin Venoma czy Daredevil: Odrodzony. No ale mo?e po prostu nie s? to komiksy wystarczaj?co dobre by znale?? si? w kolekcji. Albo zbyt stare i dlatego mo?e b?d? dopiero w tych Classicach. Kurcz?, chcia?em zrezygnowa? z WKKM ale te klasyczne starocia tak kusz?. :'(
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Johnny Napalm

Sekretna Inwazja nie by?a jeszcze taka najgorsza. Co prawda, nie umywa si? do najlepszych historii zaprezentowanych w WKKM, ale spokojnie gasi albumy takie jak np Poleg?y Syn, gdzie te? by?o multum bohaterów, du?o mordobicia, a przy tym komiks mia? by? epicki – nawet o wiele bardziej epicki, w za?o?eniu, jak SI, a tu lipa. Inwazja jest po prostu ?redni? lektur?. Dosy? szybko si? j? czyta.

A co do Doktorka, nie czyta?em go i jako? mnie nie ci?gnie w jego kierunku. Nie poci?ga mnie ta ca?a magia i okultyzm. Jeszcze przeczytam i zaczn? czci? Bafometa jak niektórzy od Apple'a.  ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

8azyliszek

Wczoraj wyszli Thunderbolts. Naprawdę dobry komiks. Nie spodziewałem się, że mi tak się spodoba. Naprawdę można go polecić. Już zdołałem machnąć recenzję, więc by się nie powtarzać...

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/01/thunderbolts-faith-in-monsters-wkkm-57.html

Rado

Zgadzam się co do "Thunderbolts". Bardzo fajny komiks. Świetnie rozpisane postacie, Osborn to mistrzostwo, Venom, to nie Eddie Brock, ale to wcale nie oznacza, że jest jakoś bardziej przewidywalny. Bullseye to prawdziwy popapraniec, zresztą o każdym ze składu można napisać coś interesującego. Wciągająca fabuła, kilka dość brutalnych scen, jak zwykle dobre tłumaczenie Jacka Drewnowskiego, fajne walki. Rysunki również mi pasowały, trochę takie w stylu Davida Fincha.

Generalnie polecam przeczytać ten album, bo to niezła zabawa, do tego zachęcająca do sięgnięcia po dalsze tomy scenariusza Ellisa.

Johnny Napalm

Kurcze, mam nadziej?, ?e ten album b?dzie jeszcze gdzie? do kupienia. Niby w CK WKKM pojawia si? dopiero w pierwszy poniedzia?ek po premierze, ale skoro ów komiks jest tak dobry, to mo?e ju? si? rozszed?. By?oby przykro. :'(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Zawsze w ostateczności możesz zamówić na infolinii.

XIII

Ale wysyłają listem zwykłym nierejestrowanym.

The Dream

Ja ostatnio zamawiam WKKM z Gildii i przy okazji dok?adam jakie? starocia wydane przez Mandragor?. Dzisiaj w?a?nie powinna przyj?? do mnie paczka z Thunderbolts, Ghost Riderem i jakimi? Wolverine'ami. Na Gildii mo?na zamówi? jeszcze Doktora Strange'a, ostatniego Thora i FF i chyba nawet Czarn? Panter?, ale takie komiksy jak Old Man Logan czy Tajna inwazja znikaj? jak p?czki w t?usty czwartek. Tak?e Johnny, je?li zale?y Ci na Thunderbolts to zgarniaj z Gildii póki jeszcze maj?. :]
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Johnny Napalm

Nie, jednak "Thunderbolts" nie jest tym na co liczyłem. Jakoś mnie to specjalnie nie zainteresowało. Zdecydowanie można było to bardziej wciągająco napisać.

Zbieracie dalszą 60-tkę? Kupujecie nadal WKKM? Dla mnie najnowszy (chociaż tak naprawdę stary) album z X-Menami jest po prostu przekozacki. Więcej klasyki poproszę, bo w końcu to Wielka Kolekcja Komiksów Marvela.  ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Ja dalej zbieram, chodź niektóre oczywiście omijam. Z ostatnich wziąłem "Syn M", fajny, ale ciągle sporo niedomówień pozostaje, "Spider - Man Śmiertelna Trwoga" przeczytałem jednym tchem, zaś trochę rozczarowali mnie "Avengers na zawsze", a klasyk od mutantów... No cóż nie każda historia jest dobra, ale trza to mieć tak czy siak!

XIII

Nie kupuje nic z nowych WKKM a od parszywych X-Men zataczam łuk.

Leon Kennedy

Co kto lubi... Dla mnie X to pozycje obowiązkowe :)

The Dream

Miałem już rezygnować z WKKM, żeby mieć więcej pieniędzy na DC od Egmontu, ale jeszcze się wstrzymałem i nie żałuję, ostatnie tomy są coraz lepsze, zwłaszcza Spider, a jeśli wszystkie klasyczne komiksy będą tak dobre jak Druga geneza, to warto je dalej zbierać. Oby jak najmniej eventów w rodzaju Siege.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.