Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman/Detective Comics (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:51:36

kelen

Pod koniec listopada albo na początku grudnia pojawią się zapowiedzi na pierwszą połowę 2015 roku.

MilanistaOptymista

W?a?nie przeczyta?em batman zero year i jak s?dzicie mo?na przypuszcza? ?e red hood'em by? Joker ?

kelen

Red Hood to na pewno Joker, pytanie tylko wiąże się z tym, czy
Spoiler
przywódcą była ta sama osoba, czy zaszła też w pewnym momencie sugerowana zamiana
[Zamknij]
.

kelen

Wiecie co, jestem pod specyficznym wra?eniem zwi?zanym z "Endgame".

Na pewno na plus zadzia?a? fakt, ?e ?adne zapowiedzi nie zepsu?y tego, kto tutaj jest z?oczy?c? i czego dotyczy historia. Tak mocne zaskoczenie (ja nie spodziewa?em si?, ?e tak szybko powróc? do Jokera) z jakiego? powodu dostarcza dosy? intensywnych wra?e? z ka?dym zeszytem, a ju? jeste?my w po?owie historii. Co prawda nie zdarzy?o si? jeszcze zbyt wiele, Jokera pokazano na prawd? ma?o, dlatego zapewne kolejne numery b?d? mia?y niez?e tempo (Snyder na Twitterze niedawno opisywa?, ?e trzy ostatnie b?d? niez?? jazd?).

Ksi??? Zbrodni straci? ju? chyba wszelkie hamulce zwi?zane z zabaw? z Batmanem. Korzysta z ka?dego triku, nawet tego, którego sobie sam odmawia? (to?samo?? Mrocznego Rycerza). Joker wydaje mi si? by? chyba najbardziej przera?aj?cy od d?ugiego czasu. Oliwy do ognia doda?, niby to nie zwi?zany, trzeci annual serii. Dla mnie by?a to fantastyczna historia pokazuj?ca to, dlaczego Joker jest tak przera?aj?cy.

Zastanawia mnie tylko, jak to wszystko mo?e si? sko?czy?. Nie mam bladego poj?cia. To chyba na prawd? ten moment, gdzie wszystko si? mo?e zdarzy?, w przeciwie?stwie do zako?czenia wszystkich poprzednich story arców Snydera - tam mieli?my do czynienia raczej z tymi mniej chcianymi motywami, a samo Zero Year... no có?, wiedzieli?my, jak musi si? sko?czy?.

Jokera raczej nie zabij?, Suicide Squad si? zbli?a, wi?c co najwy?ej znowu zniknie na d?u?szy czas. Snyder zapowiada ogromne zmiany w status quo Bat-rodziny. Gdzie? przeczyta?em czyj?? teori?, która mówi o tym, ?e fina?owym dowcipem Jokera b?dzie zdradzenie to?samo?ci Batmana ca?emu ?wiatu. I to faktycznie by?oby czym?, co wywo?a?oby trz?sienie ziemi w sytuacji Bruce'a i reszty. Ale czy tak si? stanie? Ehh, niby tak to tylko do marca trzeba czeka?, a jednak wydaje si?, ?e to sporo czasu.

LelekPL

Na razie, po Sowach, nie byłem jeszcze zachwycony niczym co zrobił Snyder. Endgame zaczął się póki co dobrze, ale poprzednie dwie historie, również miały mocne początki.

kelen

Ok, zatem po lekturze najnowszego numeru, co powiecie na fakt
Spoiler
ostatniej strony, gdzie Batman zwrócił się o pomoc do Sów (teraz na prawdę jestem ciekaw, czy Lincoln March na prawdę pojawi się w Eternal i czy będzie to jakoś powiązane...)?
[Zamknij]

Kompletnie się tego nie spodziewałem i nic tego nie zapowiadało. Nie mogę się doczekać, co z tego wyniknie.

MJ

Ja jestem ciekaw czy Snyder pisząc miasto i trybunał sów miał już w głowie ten motyw z 4 części.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Z tego, co ostatnio mówił w jednym z wywiadów, to "Endgame" zaczął dopiero budować w trakcie "Death of the Family", więc raczej nie.

Spoiler
Natomiast zawsze wspominał, że na pewno jeszcze użyje Sów, ale nie potrafił sprecyzować kiedy
[Zamknij]

MJ

Szkoda że endgame nie ma tylu historii pobocznych co w Death of family.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

w marcu wyjdą specjalne tie-iny powiązane z seriami Batgirl, Detective Comics, Gotham Academy i Arkham Manor w formie one-shotów.

LelekPL

Na razie prezentuje się to dość interesująco, ale nie chcę jeszcze nikogo chwalić zanim nie doczytam do końca.

LelekPL

Snyder ponownie zawodzi w końcówce.

Deuce

Batman #39 - #40

Nie czytałem całej historii, skupiłem się tylko na dwóch, ostatnich numerach.
Spoiler
Bardzo fajny motyw, kiedy bohaterowie i ich przeciwnicy walczą ramię w ramię. Na co dzień jesteśmy wrogami, ale kiedy zło jest tak wielkie, że zagraża miastu, w którym wspólnie działamy, to łączymy siły i razem je bronimy, mimo dzielących nas animozji. Naprawdę świetne.
Jedna rzecz nie podobała mi się w końcówce. Kiedy Joker uświadomił sobie, że umrze, to był tym faktem przerażony i chciał ocalić życie. To zupełnie do niego nie pasuje. Zawsze w takich momentach, śmiał się na pełne gardło i w ogóle go to nie ruszało. Zabieg taki pojawiał się nawet w animacjach.
[Zamknij]
Rysunki całkiem przyzwoite, choć nie za bardzo podobał mi się Bane spod ołówka Grega Capullo.
Co do nowego Batmana, to uważam, że to bardzo dziwny wybór. Patrząc jednak na napisy oraz światełka na zbroi, to da się to zrozumieć. Dostaniemy Nietoperza w stylu Exo Squad. Po przekartkowaniu Divergence ( przeczytam później, bo mam jeszcze wiele zaległości ), uważam, że jego nowa fryzura oraz nowy wizerunek, nieco go uwiarygodniają do przyjęcia nowej roli. Zobaczymy co z tego wyjdzie od czerwca...
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Anonimowy Grzybiarz

Zachęcam do przeczytania wywiady z Johnem Laymanem, scenarzystą "Detective Comics" i "Chew":
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/05/wywiad-z-johnem-laymanem-nie-mozesz.html

Kalamir

Właśnie skończyłem czytać Superheavy i nadrabiam Detective Comics 44-48. Ja tam się całkiem dobrze bawiłem z Jimem "królikiem" Gordonem. Martwi mnie natomiast coś innego...

POPIEPRZONA POLITYKA tego zesranego wydawnictwa. Ich re-re-re-re-repolityka jest bliska sprawienia tego, że przestanę kupować ich komiksy (a kasy mojej sporo trafia do ich kieszeni). Detective Comics wraca do oryginalnej numeracji, kolejne gówniane serie zostają otworzone/stare zamknięte pierdolnik na całego a matoły z wydawnictwa uważają, że to dobra zmiana TT_TT

Przecież MARVEL popełnił wszystkie te błędy 10 lat temu na litość boską no żal i pożoga.