Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Muzyka

Zaczęty przez Funky, 23 Czerwiec 2008, 14:54:45

Funky

Jakie są wasze ulubione zespoly, piosenkarze lub piosenkarki :) Moim ulubionym gatunkiem muzyki jest Power Metal i Funk, jakze dwa rózne gatunki muzyki ale raz lubie sobie posluchac Sabatonu (kapitalny wokalista i tematyka wojenna piosenek) lub melodyjne piosenki Jamesa Browna. Do tego dochodzi filmowa (glównie muzyka z Bondów)

Na dzie? dzisiejszy ta piosenka chodzi za mną wszedzie. Do tego tematyka tak bliska nam Polakom.

Sabaton 40-1

Zapraszam do dyskusji :)

P.S. Cholernie dobra muzyka :)

LelekPL

No ja troche inaczej od Ciebie... od czasów kiedy sko?czylem podstawówke metalu nie slucham. Wcześniej wlaściwie tez nie sluchalem strikte metalu... bardziej Metallica. Przewijalo sie KAT i Vader, ale to by bylo chyba na tyle. Obecnie wole zdecydowanie Rock: (ze starszych) Jimmy Hendrix, AC/DC, Led Zeppelin, The Rolling Stones czy The Beatles. Z pó?niejszych kapel to Gunsów, Red Hotów, Queens of The Stone Age, Lenny Kravitz czy juz zahaczając o Brit Pop Oasis i The Libertines. Wlaściwie teraz duzo slucham mlodych brytyjskich i ameryka?skich kapel mieszających style, typu Arctic Monkeys, Coldplay, Razorlight, Kooks, Automatic, Fratellis, White Stripes, Raconteurs. Nawet numetal jest ok typu Linkin Park.
Od Hip-Hop/Rapu tez nie stronie, ale tylko ameryka?skiego. Zespól Outkast to z resztą jeden z moich ulubionych zespolów w ogóle. Cenie sobie tez Tupaca, The Game, Snoopa, ogólnie Hip Hop lat 90tych i przelomu wieków, pewnie z racji zamilowania do koszykówki :)
Czyli ogólnie slucham wszystkiego byle mialo "rece i nogi". Od protest songów Dylana, przez soul Ericki Badhu, az po nawet wspólczesne tzw. taneczne kawalki Timberlake'a czy Ushera (a propos tych dwóch jestem tez WIELKIM fanem wczesnego Michaela Jacksona jak i Prince'a :D ) tak dla rozerwania

Philips V38

#2
Mi równiez podoba sie Power Metal, ale glównie mam tu na myśli Nightwisha...wcześniej nie sluchalem Sabatonu, ale widze(slysze), ze tez dobrze sobie radzą...no i te gitary !
Sabaton - The Art Of War... nawet, nawet :)

A Tu moje propozycje :
http://pl.youtube.com/watch?v=ZnAKUauvayc
http://pl.youtube.com/watch?v=xoDzlUPjhdI
http://pl.youtube.com/watch?v=p6xaIPszwpo&feature=related
Brak dawnej wokalistki Tarji daje niestety o sobie znac...

P.S Jestem otwarty na wszystkie rodzaje muzyki...duzo by tu tego pisac.....:)
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Funky

Sabaton - Panzerkampf Kolejna niesamowita piosenka, tym razem o bitwie na luku Kurskim. Album "Art of War" wymiata. Philips bede musial posluchac Nigthiwsha ;)

Maxie Zeus

Ja, ogólnie rzecz biorąc, slucham wszystkiego: troche popu, niektóre kawalki rockowe..
Za rapem i metalem nie przepadam....

Jeśli chodzi o utwory muzyczne, które szczególnie przypadly mi do gustu, wymienilbym piosenke ''Vérone'' z francuskiego musicalu ''Roméo et Juliette''.  Poprostu uwielbiam ją ;D
http://pl.youtube.com/watch?v=r70alpOxX7I&feature=related

Angielska wersja tez jest dobra, ale brak jej tego klimatu.. :P
http://pl.youtube.com/watch?v=KWmgLcddQhg&feature=related

Funky

#5

Gieferg

#6
Kiedyś sie sluchalo maniakalnie Metalliki i Iron Maiden, a przy okazji Hammerfalla, Nightwisha czy Theriona, ale to juz przeszlośc, ladne pare lat temu mnie to znudzilo.

Aktualnie:

Polskie -
- Dzem
- Wilki (stare tzn z lat 90-tych)
- Hey
- Ira
- Robert Kasprzycki

Zagraniczne:
- Pearl Jam (najlepsza kapela wszechczasów)
- Chris Cornell w kazdym wydaniu (Audioslave, Soundgarden, Temple of The Dog i solowo)
- Guns N Roses
i w mniejszym stopniu : AC/DC, Pink Floyd, Aerosmith, The Doors, Metallica itp.


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

van hellsing

ja slucham: linkin park, atreyu, bullet for my valentine, grupa operacyjna, deftones, disturbed, fort minor, nickelback, overseer, rage against the machine, story of the year, rob zombie i z rzadka rob dougan.




When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Grim Knight

Nie mam ulubionych. Lubie utwory, nie piosenkarzy. Glównie rock i lekki metal, ale zaden chyba gatunek (poza mechanicznym chlamem, który ostatnio wykwitl) nie jest mi obcy, a i klasyki slucham czasem dla odprezenia.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Firm

Glównie rap, grime, regge....od Public Enemy przez Dizzee Rascala, The Beatles, Eminema po Marleya, Oekenfolda czy Massive Attack...

Ale wychodze z zalozenia, ze wazne aby bylo dobre...

Mel

Moja lista sklada sie tylko z pojedynczych utworów. Niestety zbiorcze playlisty skladają sie z tych gorszych i lepszych kompozycji, a ja poprostu wylapuje to co mi najbardziej przypadnie do gustu.

Co do gatunków, to najbardziej cenie jazz, swing i kontrastowo do reszty lata 80'. Na rzecz szybkiej zmiany nastroju puszczam sobie soundtracki czy musicale...Nic tak nie gra po ludzkich emocjach jak teatralnośc w plynnie zlozonych d?wiekach .
Posted on: 25 Czerwiec  2008, 03:02:25

 BTW, polecam nowy album Czeslawa Mozila "Debiut"
Jeśli melodie nie w czyimś guście, to przynajmniej kazdemu moglyby sie spodobac teksty.

Firm

Tez zapomnialem wspomniec o muzyce filmowej...bardzo to lubie...obecnie polecam The Incredible Hulk OST

Grim Knight

Aktualnie jestem na etapie re-ekscytacji starszymi piosenkami Michaela Jacksona.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

van hellsing

When where you run, when where you hide, I'll see that place through from your eyes
Who will survive, let's get in on and find it out

Funky

Wiem ze juz dawalem ten utwór ale co tam ;) Maurice Ravel - Bolero moim zdaniem jest to najlepsza wersja Bolero jaką kiedekolwiek slyszalem. A na początku mamy mile i uspokajające d?wieki a od 4 minuty rozpoczyna sie bardzo zywiolowe granie. Do tego chórek na ko?cu sprawia ze gdy slucha sie tego to ciarki przechodzą :)