Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

"Arrow"

Zaczęty przez Leon Kennedy, 04 Czerwiec 2012, 15:11:53

Cronos

CytatAle bez mocy są też Stalowy (ma tylko pancerz)

Tyle że Steel inspirował się na Supermenie, a skoro w universum Arrowa ma nie być żadnych supermocy, to ja nie chcę po raz kolejny spartaczonej postaci Steela jak w tym filmie który ostatnio leciał bodaj na TVN/TVN 7. Świat może być realistyczny, ale skoro już postawioną na taką a nie inną konwencje to niech postaci będą mniej więcej takie jak w komiksach. A udział Batmana w tym serialu, widziałbym jako pojawienie się już doświadczonego bohatera który utemperowałby nieco działania Zielonej Strzały. (mówię o zabijaniu, etc.)
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman

Rado

Z tego co czyta?em i zrozumia?em z ró?nych zajawek serialowych, to super moc nie b?dzie ukazana konkretnie w serialu, natomiast w serialowym uniwersum ma by? powszechnie wiadomo, ?e istnieje kto? taki jak Superman czy WW.

@8azyliszek

T? histori?, w której zmagaj? si? z obcokrajowcami z immunitetem dyplomatycznym? Ca?kiem niez?a by?a, tyle ?e ja bym do ko?ca te? nie powiedzia? ?e oboje dzia?aj? tak samo. Batman ca?y czas traktuje ?owczynie szorstko, a ko?cówka to ju? w ogóle j? ola? ciep?ym moczem.

Przypomnia? mi si? team - up Batmana z Green Arrowem w komiksie "Poison tommorow". Raczej kiepsko to wszystko wygl?da?o. W ca?ym albumie by?a tylko jedna ciekawa scena, kiedy Oli zapyta? Bruce'a, goszcz?c u niego w domu (w sensie w jaskini) czemu nie zdj?? maski przez par? godzin. Mam nadziej?, ?e ewentualne serialowe spotkanie obu panów nie b?dzie takie dr?twe jak wspomniany komiks. Je?li w ogóle to spotkanie b?dzie mia?o miejsce...

8azyliszek

Od. 1x3
Mi retrospekcje z wyspy się nie podobają i zwisają. Za dużo Lostów w Arrow :). Ale muszą być, bo tłumaczą skąd Oli ma te umiejętności, zna obce języki, należy do jakiegoś Bractwa - tu znowu mi się przypomina odcinek Smallville z Dark Archerem.

Odcinek niezły - całkiem nieźle połączono Oliworzenie (clubbing) i Strzałowanie (pogoń za Deadshootem). Pierwsza ich konfrontacja w hotelu była dla mnie nieco za ostra. Ani "dzień dobry", ani "spier..." tylko od razu zaczęli do siebie strzelać. Dobrze, że dialog był w ostatnim starciu :). Nie wiem czy "Arrowcave" pod działającym klubem to dobry pomysł. Batman zawsze wybierał opuszczone miejsca na kryjówki.

Oczywiście w dziale IT Queen Ind. musiała pracować ładna blondi - to oczywisty przedstawiciel tego zawodu. Prawie wszyscy informatycy tak wyglądają :). I po co potrzebował jej pomocy?? Wcześniej było pokazane jak sam nieźle radzi sobie z kompem, w końcu zhakował bazę FBI. I ta jego czapeczka jak szedł do ruskiej mafii też była kozacka :).

No i na koniec dali mu czarnego sidekicka. Ciekawe jak to się rozwinie :/ ?

Leon Kennedy

Już nie mogę się doczekać 3 epizodu, bo drugi znów bardzo mi się spodobał. Quinn konsekwentnie próbuje pokazać, że jest zabawiaką, który ma wszystko gdzieś i to fajnie widać na ekranie, a jako Arrow rządzi, dobrze że walk nie spartolili :)

Kwiatek

#34
Kolejny odcinek który mi się podobał.
Kanarek pokazuje że potrafi skopać tyłek, ciekawe czy po tym fani przestaną nazywać ją Lana Lang 2.0.
Fajne nawiązania do komiksów Superman i Firestorm.
Coraz bardziej lubie postać ochroniarza i podoba mi się babka od komputerów.
Retrospekcje fajne, ciekawe kiedy pojawią się niedżwiedżie polarne i tajemniczy właz  ;D.

Serial dostał zamówienie na kolejne 9 odcinków tym samym sezon 1 będzie liczył łącznie 22 odcinki.
Oglądalność odcinka wyniosła 3,47 mln widzów.

Za tydzień odcinek - "An Innocent Man"
Arrow 1x04 Promo - "An Innocent Man" (HD)

Rado

Mnie się retrospekcje podobają. Szkoda, że tam mało ich było w trzecim odcinku. Imo ciekawy zabieg scenarzystów, bo śledzimy równocześnie tak jakby dwie fabuły.

Odcinek numer trzy świetny. Czarny Alfred już i tak się domyślał co się święci, a teraz to już oficjalnie będzie ładnie krył Oliego i z nim współpracował. Podobała mi się ta robota detektywistyczna Arrowa, trochę wspinaczki po pocisk i wizyta u rusków. Deadshot bardzo fajnie zrobiony, zdziwiłem się kiedy zginął. Myślałem, że pojedynek między nimi rozwiążą jego ucieczką.

A, no i Aroow ma już prawie swojego Gordona. Za chwilę będą się spotykali na dachu, a to już tylko krok od reflektora z symbolem, heh. Ale może za dużo już tych porównań...

lady_ozzy

Cytat: Rado w 29 Październik  2012, 23:59:44
Deadshot bardzo fajnie zrobiony, zdziwi?em si? kiedy zgin??. My?la?em, ?e pojedynek mi?dzy nimi rozwi??? jego ucieczk?

Te? uwa?am, ?e bardzo fajnie zosta? ukazany... Jednak co do jego ?mierci, to by? mo?e troch? naiwnie powiem 'nie tak pr?dko'. Zosta? przecie? trafiony w 'monokl =D'...Reszty ju? chyba nie musz? t?umaczy?. Mo?e to taka furtka
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Leon Kennedy

Dziś obczaiłem trzeci epizod i w sumie słabo wyszło tylko jedno... pokonanie Deadshota, jednak prawdopodobnie nasz kochany zabójca na wynajęcie przeżył :). W końcu powinna to być dla niego betka ;). A i za łatwo dowiedziano sie o jego tożsamości...

CytatMi retrospekcje z wyspy się nie podobają i zwisają. Za dużo Lostów w Arrow

A tam... Jest to dość stopniowane i przecież musieli pokazać co go tam spotkało. W sumie uwielbiam te wspominki :)

Rado

Epizod 4.

No i spotykają się już na dachu. Tyle, że z kimś innym niż myślałem. Że on się tam nie roztrzaskał gdzieś, kiedy tak na linie śmignął, heh.

Generalnie pierwsza połowa odcinka, moim zdaniem, mało interesująca. Chyba po występie Deadshota brakowało mi jakiegoś super łotra. Dopiero od scen w więzieniu odcinek nabrał tempa i porządnie się rozkręcił. Fajny cliffhanger na końcu, ciekawie jak Oli wybrnie z tej sytuacji.


8azyliszek

@UP

No jak to jak? Czarny (tak jak Clark w Smallville) b?dzie musia? chwil? poudawa? Arrowa i Dresden b?dzie musia? go wypu?ci? :).

"How he's do that?!" (BtBatB 1x13 :)))

By?em sceptyczny co do tego serialu, nawet bardzo. By?o to spowodowane tym, ?e Zielona Strza?a nie jest popularna ani szeroko znana w Polsce. I powinien gra? w tym  serialu Justin Hartley. Ale si? myli?em. Serial jest ?wietny i mimo wszystko wspaniale wype?nia pustk? po Smallville. Tym bardziej, ?e znowu Green Arrow jest traktowany jako proteza Batmana. Wystarczy spojrze? na scen? w mieszkaniu i biurze jak szybko, po batmanowsku znika :) albo jak na lince szybuje ponad dachami - no Gacek jak nic. Ja si? temu dziwi? - WB ma prawa do ekranizacji, CW nale?y do nich, wi?c czemu nie zrobi? normalnego, uczciwego serialu aktorskiego o Batmanie?? Sukces murowany.

Scena jak Oli si? obraca i wystrzeliwuje lin? jest strasznie sztuczna, sztywna i bez gracji - powinni poprawi? p?ynno?? w przysz?o?ci. Innymi pop?uczynami po Sm jest ci?gle przewijaj?ca si? Luthor Mansion (ale czemu nie pokazuj? g?ównego pokoju-biura Lexa to ja nie wiem :) ) oraz magazyn z wrakiem, który wygl?da dok?adnie jak hala Luthorcorpu w samym miasteczku.

Rozwali? mnie te? ten paseczek zarostu tu? pod warg? ojczyma Oliego - co to w ogóle ma by?? :) Ale wypowiedzi tej blond informatyk by?y ?wietne. Tak samo s?owa mamusi :) "It's modern Robin Hood" - wspaniale wpisuj? si? w kanon Green Arrowa. A ju? nied?ugo Deathstroke, Fire (you get that) flay i Royal Flush Gang - tylko siada? i ch?on?? :).

"Womholes! So that its do that" :)

Kwiatek


Leon Kennedy

Pierwsze wrażenie takie se...

Rado

Z kolei mnie się podoba. Tego, że maska nie zasłania w ogóle twarzy, to nie ma co się czepiać w adaptacjach komiksowych. Brak pelerynki, za to skórzana kurtka i rękawiczki są w porządku. No i kusza. Imo tak właśnie powinna wyglądać Huntress w "realu".

Adolf

W ostatnim odcinku nie podobało mi się, że ktoś się dowiedział o jego tożsamości. Nie mówię tu o czarnym Robinie, ale o policji. Ciekawe jak się z tego wywinie? Poza tym sporo podobieństw do Batmana i Smallville, nawet teraz zagorzałym fanom poprzednika dano smaczek. W scenie gdzie pojawia się Bludhaven widzimy wiadukt... Ten sam wiadukt pojawiał się w prawie każdym odcinku SV.

Przy okazji prosił bym wszystkich o zwrócenie uwagi na to jakich napisów używacie. Ostatnio ma miejsce afera napisowa. Admin serwisu arrow24 bezczelnie sobie przywłaszcza twórczość Sioni z Heroes Movies, a nawet... ją samą. O szczegółach przeczytacie w tym wątku: http://www.heroesmovies.pl/forum/showthread.php?tid=4054 Oryginalne napisy znajdziecie tylko na arrow.heroesmovies.pl oraz na stronie Grupy Hatak.

8azyliszek

Tyle dobrego, że uszek Catwoman z TDKR nie ma :). Ale w czarnej skórze niczym się nie różni od rzeszy zakapiorów z masy innych filmów. Właśnie kolor fioletowy, duża maska i pelerynka charakteryzują Huntress. A tak, to jestem zawiedziony. Mam nadzieję że RFG i Firefly mi się bardziej spodobają.