Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kapitan Ameryka

Zaczęty przez Drawski, 16 Styczeń 2011, 19:33:04

Drawski

W 1942 roku Steve Rogers (Chris Evans) zgłasza się jako ochotnik do przeprowadzenia eksperymentu, mającego wspomóc trzon amerykańskiej armii walczącej z nazistami. Tajny eksperyment ma zmienić ochotników w superżołnierzy zdolnych stawić czoła potężnym siłom przeciwnika. Eksperyment zostaje ukończony sukcesem, dzięki czemu Steve Rogers przemienia się w superbohatera nazwanego Captain America. Z pomocnikiem Buckyem Barnesem musi stawić czoła Red Skullowi, który planuje dominację nad światem dzięki magicznemu przedmiotowi nazywanemu Kosmicznym Sześcianem.

Mikoto

Kostium fajny. Dobrze, że przypomina mundur. Gdyby to miał być np. jakiś obcisły lateks, albo coś w stylu kostiumu, który Rogers nosił w filmie z 90 - któregoś roku to byłaby tandeta. A tak jest elegancko ;).

Jeśli chodzi o film:
Nie lubię Kapitana Ameryki, ale film zapowiada się dobrze. Akcja ma się głównie dziać w czasie II Wojny Światowej (dopiero pod koniec w teraźniejszości), co jest wg mnie świetnym rozwiązaniem. Miło będzie zobaczyć zmagania Kapitana z Adolfem H :). Do tego jeszcze Hugo Weaving jako Red Skull, także jest na co czekać ;).

LelekPL

Właściwie to będzie to czwarty live action film Kapitana Ameryki. Powstały jeszcze dwa telewizyjne filmy z Rebem Brownem. Klasyka tandety ;)

Leon Kennedy

Kapitan Ameryka chyba zadebiutował w filmie pełnometrażowym jakoś pod koniec lat 80 i był to jeden nieprzerwany koszmarek. Teraz Kapitan ma szansę na coś wielkiego czego szczerze mu życzę. Sam kostium przypomina wersję ultimate i tylko ten hełm jakoś mnie razi.

LelekPL

Jak już pisałem najpierw były filmy z Brownem, oba z 1979 roku, przy czym w drugiej części grał nawet Christopher Lee ;)

Leon Kennedy

Pierwsza zajawka tego co nas czeka: http://www.youtube.com/watch?v=q5l7S-Ypv7o Wygląda dość dobrze, oby całość dorównała poziomem X-Men II

Juby

Leon nie przesadzaj X-Men 2 to obok Iron Mana najlepszy film na podstawie komiksów Marvela ci??ko b?dzie mu dorówna?. ;)

Ten mini zwiastun ogólnie prezentuje si? bardzo fajnie. ?wietny klimacik i rewelacyjny pierwszy pokaz Red Scull'a (dodam, ?e wybrali na niego ?wietnego aktora). Jest to w tym roku dla mnie najbardziej oczekiwana adaptacja komiksu (a przecie? mamy ich chyba rekordowo du?o: Thor, X-Men: First Class, GL, oraz TF3). Oby tego nie popsuli. ;)

LelekPL

TF3 to bardziej adaptacja zabawki ;)
Klip jest okej, ale nie ma w nim nic, nad czym można by się zachwycać. Nie mówię, że jest zły, ale powiedzcie sami, ile można wywnioskować z 30 sekund, skoro często blisko 3 minutowe trailery bywają zwodzące. Zachwyt bym zostawił na trailer, lub na sam film.
Jeśli chodzi o same spoty podczas Super Bowl to nie jest nawet w pierwszej piątce. Zdecydowanie najlepszy był Super 8... Porządne też były do Cowboys & Aliens, no i do TF3, ale co do tej produkcji i tak pozostaje sceptyczny

Leon Kennedy

CytatLeon nie przesadzaj X-Men 2 to obok Iron Mana najlepszy film na podstawie komiksów Marvela ciężko będzie mu dorównać

X-Men II to moim zdaniem najlepsza pozycja ze stajni marvela i mam nadzieję, że właśnie Ameryka mu dorówna, chodź wiem, że będzie bardzo ciężko.

(A)nonim

Red Skull wygląda jak Szkieletor z filmowego He-Mana pokolorowany na czerwono. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Hydro

Evans jakoś mi do tej roli nie pasuje, zbyt lalusiowaty :P A spot jak spot, nie powala, i wypada dosyć blado na tle klipów z POTC4 czy Super 8. Natomiast bardzo podoba mi się kostium, dobrze że nie zrobili dokładnie takiego jak w komiksach.

BTW szczerze wątpię że Captain America będzie lepszy od świetnego X2, bo zapowiada się raczej na zwykły blockbuster, no ale poczekamy, zobaczymy.
It's a funny world we live in.

(A)nonim

Może będzie lepszy jako film rozrywkowy? ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Maxie Zeus

#12
Tak jak napisa? wy?ej Jordan, ci??ko oceni? czy film b?dzie dobry czy nie, maj?c przed sob? 30-sekundowy urywek. Ale generalnie to na moje oko Evans nadaje si? do tej roli i jej spieprzy? nie powinien. Podoba mi si?, ze przed eksperymentem, zrobili komputerowo ze Steve'a Rogers'a chuderlaka (chocia? troch? mi tu anoreksj? zalatuje).
Spoiler
[Zamknij]
Co do Czerwonej Czachy - najbardziej to mi do gustu przypad? ten jego d?ugi skórzany p?aszcz w stylu Nazi. Po prostu, zajebi?cie w nim wygl?da. Skull wyszed? im troch? 'zbyt komiksowo'. Tak jakby przenie?li posta? ?ywcem z kart komiksu. Liczy?em, ze si? wyka?? wi?ksza kreatywno?ci?.. Ale i tak jest OK :) Poza tym - wygl?da na to, ze przemiana Schmidta w Red Skulla b?dzie raczej skutkiem bawienia si? Kosmiczna Kostka, ani?eli poparzenia czy jakich? tam oparów, jak by?o to w komiksie.
Spoiler
[Zamknij]

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Evans się sprawdzi na pewno. W prawdzie bardziej mi zawsze pasował na bohatera w typie Flasha czy Deadpoola, klasycznego gaduły, ale ma w sobie ten "All-American look" i duże dawki charyzmy. Zazwyczaj nawet w słabych filmach jest najjaśniejszą postacią.
Co do anoreksji no to tak to sobie wyobrażałem i muszę przyznać, że nawet nieźle im w tym krótkim fragmencie wyszło, choć gdyby to był Bale to efekty specjalne nie byłyby potrzebne ;)
A czacha wygląda jak wygląda, nie ma nic nowego, ale też nic co zdenerwuje fanów, jest ok. Filmowe uniwersum Marvela nie jest tak bardzo osadzone w rzeczywistości jak Batmany Nolana, więc można to przełknąć