Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Transformers (i sequele)

Zaczęty przez Huntersky, 01 Luty 2009, 11:38:13

LelekPL

Ale po recenzjach raczej nie będzie miał takiej kondycji jak TDK

B2Ka

Transformers 2: Revenge of the Fallen

Postaram się napisać co innego niż Huntersky :P. Pierwsza część również podobała mi się bo spełniła moje oczekiwania, aczkolwiek nie do końca. Zawsze chciałem ujrzeć kreskówkę swojego dzieciństwa na dużym ekranie i zaserwowaną w odpowiedni sposób i to dostałem. Szkoda tylko, że nafaszerowana była nieco infantylny i czasem również żałosnym humorem w stylu American Pie lub Scary Movie. Ale do rzeczy...

Jeśli uważacie, że Transformers były rozwałką do kwadratu ale również nielogiczne do kwadratu do TF2 jest tym samym tylko, że do sześcianu. Podczas seansu rzucają się takie nielogiczności, że tylko czekać, aż KMF opublikuje 50 Prawd objawionych przez TF2... Ba! Wierzę, że będzie ich ze 100. Oprócz tego jest tutaj dalej denny amerykański humor jak na przykład:
Spoiler
-Kopulujące ze sobą psy
- Robot "kopulujący" z nogą Megan Fox
- Mama sama, płacząca, że jej synek wyjeżdża, przy tym trzymając jego buciki z dzieciństwa
- Płaczący Bumblebee
I inne głupie sytuacje, których nie pamiętam
[Zamknij]
Co do efektów to jak już wspomniał Huntersky są perfekcyjne i nie będe już powielać tego co napisał ale dodam, że siedziałem z rozdziawioną gębą przez ostatnie 30 minut. Tak sobie właśnie wyobrażałem przeniesienie tychże robotów na srebrny ekran. Jeśli wyłączy się racjonalne i logiczne myślenie to zabawa jest podwójnie lepsza. Teraz przejdę do rzeczy, które mam jeszcze do zarzucenia temu filmowi. Otóż scenarzyści niespecjalnie się wysilili albowiem film zaczyna się w prawieże identyczny sposób co poprzednik i kończy się niemal tak samo. Oprócz tego polski dystrybutor nie sprawdził się za bardzo bo nie dość, że źle przetłumaczył podtytuł to jeszcze "Matrix of the Leadership" przetłumaczono jako "klucz".
Nie mniej jednak jestem zadowolony z seansu i liczę, że jeśli będzie następna część to pojawi się tam Unicron, Hot Rod i Dinoboty - tak jestem pod wrażeniem filmu animowanego z 86' i polecam wszystkim fanom Transformersów. Na DVD zapewne zakupie.

Gieferg

No to obejrzane.

Po pierwszej połowie filmu miałem wrażenie że zje on jedynkę na śniadanie, po drugiej połowie stwierdziłem że jednak nie. Końcowa bitwa mnie rozczarowała,
Spoiler
pokazywano w niej zdecydowanie za dużo strzelających żołnierzy a TFy gdzies tam w tle się pojawiały. Starcie Optimusa z Fallenem w porównaniu z Forest Battle wypadło bidnie, a odstrzelenie Devastatora z jakiegoś z dupy wziętego działka też za fajne nie było
[Zamknij]
. To sprawiło, że zalet, którymi film jedynke przewyższał zostały zniwelowane i ocena obniżona do tego samego poziomu - czyli 8/10 - bo mimo wszystko film mi się bardzo podobał i DVD kupię jak tylko się pojawi.

Krótkie zestawienie plusów i minusów:

+ akcja w Szanghaju
+ Forest Battle (najlepsza scena w całym filmie)
+ starcia słowne Megsa i Starscreama
+ humor, nie ma co, film jest niezłą komedią
+ Soundwave mimo że bez robot-mode był taki jaki być powinien

-
Spoiler
zalatujący na kilometr Star Warsami stosunek Fallena do Megsa (my apprentice itp)
[Zamknij]
i Fallen ogólnie który jest cieniarskim villainem
- to że
Spoiler
mudflap nie zdechł w paszczy Devastatora - byłby przynajmniej jeden konkretny zgon i jedna postać do opłakiwania
[Zamknij]
- zrobienie z constructiconów wystepujących masowo dronów
- dupa Simmonsa na pół ekranu
- wspomniane problemy z finałową bitwa, która wypadła gorzej niż final battle w jedynce.
- bliźniaki
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Hydro

#18
Seans mam już za sobą.  

Na początku nie wierzyłem, że "dwójka" może być o wiele, wiele bardziej efektowniejsza od "jedynki". Pewnie jak większość ludzi, myliłem się. W filmie co parą sekund coś się dzieje, tu wybuch, tam wybuch... Na początku nie mogłem się w tym wszystkim w ogóle połapać. Dlatego nie zanudzając Was jaki to napakowany akcją jest ten film, przejdę do plusów i minusów.

Spoiler
Plusy:

+ Sekwencja w Szanghaju
+ Walka w lesie
+ "17.000 p.n.e."
+ ogólnie humor (np. teksty Bumblebee z radia do Alice :D)
+ Shia LaBeouf, który tutaj wypadł lepiej niż w "jedynce"
+ Megan Fox (jeśli uważacie, że w jedynce była seksowna, obejrzyjcie dwójkę :])
+ Soundtrack
+ Decepticony
+ Autoboty
+ przemówienie Fallena do ludzi (przypominało mi to sceną z TDK, gdzie Joker każe zabić Reese'a, wtedy również wybuchła panika itp.)

Minusy:

- denne zakończenie (po co ściągać z pierwszej części?)
- wskrzeszenie Prime'a, byłaby jedna konkretna śmierć
- sceny walk gdzie nie wiadomo było kto-kogo, i czasami nawet gdzie :P
- za du?o romantyzmu, i to całe przekomarzanie się w rodzaju "Powiedz wreszcie, że mnie kochasz"

oraz +/-Walka w Egipcie
[Zamknij]

Podsumowując, film jak dla mnie lepszy od jedynki, choć tylko trochę. Naprawdę polecam.

Transformers - 7/10
Transformers: Revenge of the Fallen - 8,5/10
It's a funny world we live in.

Juby

#19
Transformers




To trzeba przyznać, film jest kierowany raczej dla nastolatków, co oczywiście nie oznacza, że jest zły (w końcu ja jestem nastolatkiem). Mimo to nie można negować faktu, że już dawno żaden film nie dostarczał takiej rozrywki. Na początku podkreślę, że lubię filmy Michaela Bay'a (Bad Boys, jego sequel i Twierdza są świetne) i liczyłem, że ten film także mnie nie zawiedzie. Oczywiście tak też się stało. Może najpierw napiszę, co mi się w nim nie podobało.

Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że fabuła jest niedopracowana, zbyt prosta. W dodatku mamy w niej całą planetę absurdów i rzeczy, które są robione, po prostu dla jaj, mówiąc wprost. Ale nie chce mi się ich nawet wymieniać. Aktorstwo, też jest raczej średnie i niektóre walki są strasznie chaotyczne, że nie można się połapać, który to który robot, ale za drugim seansem dałem radę. Wszyscy tak wytykają, że to bezmózga papka, ale zauważcie, że to chyba wszystkie wady jakie widzę w filmie (mógłbym się jeszcze przyczepić do tego, że akcja rozwija się za wolno, przez co z początku jest trochę nudnawo), ale ze fabuła jest zła, przekombinowana i bajkowa, to dla niektórych cały film tez musi.

Spójrzmy za to na plusy filmu. Dobra muzyka i scenografa, rewelacyjnie wykonane elementy techniczne takie jak dźwięk i montaż. Masa bardzo dobrego poczucia humoru, którego brakuje w wielu produkcjach, no i oczywiście jak bym mógł nie wspomnieć Megan Fox, której ciało omamia każdego widza płci męskiej (chociaż blondyna też była dobra). No i największy atut filmu, za którego zdecydowanie powinien dostać Oscara, czyli efekty specjalne, które dla mnie są najlepszymi jakie do tej pory stworzono do filmu. Niby fabuła jest krytykowana, ale film opowiada w sumie ciekawą i fajną historię, którą w połączeniu z efektownymi i eksplodującymi akcjami (Finał w L.A.), sprawia, że mógłbym oglądać to wiele razy, bez mrugnięcia okiem i jest on jednym z moich ulubionych filmów.

Recenzja: Juby  
Ocena: 7+/10

________________________________________________________________________________________

Transformers: Zemsta upadłych  
(TRANSFORMERS: REVENGE OF THE FALLEN)




Trochę się rozczarowałem, bo słyszałem bardzo pozytywne opinie o tym filmie (oczywiście nie krytyków), jako, że bije pierwszą część na głowę, a to nie prawda. W filmie są dokładnie te same absurdy i błędy fabularne co w jedynce, a nawet jest ich jeszcze więcej. Właściwie, to moja recenzja wyglądałaby tak samo co wcześniejsza, więc nie będę się rozpisywać. Do minusów mogę dodać jeszcze głównego wroga, tytułowego Fallena, którego nie dość, że było tyle co kot na płakał, to na dodatek był słaby i marnie zginął. I właśnie dochodzimy do miejsca najgorszej wady filmu - finałowej akcji. Miała być ona najlepsza a ma masę głupot, zero śmierci autobotów, jest długa, a mało wybuchowa (na pewno mniej podłóg tej z poprzedniej części) i ma żenujący finałowy pojedynek. Jedyny plus to fakt, że była ona nieco wzruszająca. A i denerwowały mnie te małe autoboty - straszny szajs robiony tylko dla jaj.

Co za to poprawiono. Poczucia humoru jest jeszcze więcej (ten film to głównie komedia), jeszcze lepiej wykonano film od strony technicznej, a nawet efekty specjalne (tylko Avatar może odebrać mu Oscara) są jeszcze lepsze. W dodatku film opowiada fajniejszą historię niż pierwsza część (wątek Sama na studiach). Megan Fox jeszcze bardziej się wyrobiła i chciałbym patrzeć tylko na nią. W dodatku poprawiło się w moim odczuciu aktorstwo, tym razem nawet Le Bouf zagrał nad podziw dobrze. No i ponownie mamy świetny utwór do filmu zagrany przez Linkin Park. A bo bym zapomniał, że nie podobał mi się pomysł robota przemieniającego się w dziewczynę. Film jest na prawdę świetnym kinem rozrywkowym i choć nie jest już tek dobry jak jedynka i nie należy do setki moich ulubionych filmów, to na prawdę świetnie się można przy nim odprężyć (ma świetne akcje, zwłaszcza walkę w lesie) i z pewnością będę do niego wracał jeszcze nie raz.

Recenzja: Juby  
Ocena: 6/10


Huntersky

Juby, ale ty wiesz, że te kultowe cytaty w recenzjach powinny być cytatami? :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Cytat: Huntersky w 30 Czerwiec  2009, 16:50:25
Juby, ale ty wiesz, że te kultowe cytaty w recenzjach powinny być cytatami? :)

Teraz cię zacytuje i zatem pytanie - O co ci chodzi? Jakie cytaty? :P

PS: Świetny avatar Huntersky ;)

Huntersky

CytatTeraz cię zacytuje i zatem pytanie - O co ci chodzi? Jakie cytaty?
Np. to:
Cytat"Niewiarygodna, przeogromna i fantastyczna przygoda dla nastolatków!"

CytatPS: Świetny avatar Huntersky
Dzięki. :) Dopiero zaczynam BoB, ale już wiem, kto jest moją ulubioną postacią. :] Badass w stylu MacReady'ego z The Thing. W dodatku wygląda tak, że mógłby zagrać główną rolę w Batman Begins, gdyby film dział się w uniwersum Burtona. :] Szkoda, że nie zagrał w czymś znanym (oprócz serialu oczywiście).

***

Słówko o muzyce z TF2 - jako całokształt jest słabsza od tej z ,,jedynki" i pokazuje pazura tylko wtedy, kiedy rozbrzmiewają znane już motywy. Ale posiada jeden świetny utwór - na soundtracku pod nazwą 'NEST'. Moc na miarę 'Scorponoka'.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Nie zauważyłem, aby toś wcześniej napisał coś takiego Huntersky, ale jak chcesz i tak na tym ci zależy, to już zmieniam.

A i jeszcze jedno, czemu praktycznie co 2 dni zmieniasz avatar? :P

Huntersky

<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Ale później mylę się z kim prowadzę rozmowę, gdy tak zmieniasz avatary. Chociaż tego Wintersa też bym zmienił. Jakoś nie pasuje na tym forum. ;)

Jaruto

#26
Co do kontynacji Transformerów:

Nie powinni ożywiać Megatrona ponieważ kłóci się to z założeniami z jedynki.
Roboty zostały zrzucone w głąb oceanu gdzie ciśnienie rozrywa je na strzępy a tymczasem w dwójce Megatron jest cały Oo
Następna niezgodność która mi się nie podobała jest taka, że odłamek tego allsparka wciąż działał a przecież Sam Witwicky zniszczył to w w ciele tego dowódcy Decepticonów przez co już nie powinien być aktywowany jak wspomniał Optimus Prime.
To prawda, że gagi czasem śmieszyły, czasem nie. Fabuła była pozbawiona sensu z uwagi na fakt, że jest kontynuacją.
Gdyby to była jakaś oddzielna historia to jeszcze by to przeszło ale niestety tak nie jest.

O dziwo w jedynce jakiś tam zalążek fabuły widziałem gdzie sprawiał wrażenie wciągającej historii. Natomiast w sequelu już o tym powiedzieć nie mogę.
Film pozbawiony sensu fabularnego starający się nas rozbawić i przykuć efektami specjalnymi.
Pomimo tych nieścisłości, film oglądało mi się całkiem przyjemnie.
Do wykonania audiowizualnego nie mam się co przyczepiać, była na poziomie. Muzyka była przeważnie taka sama ale nie denerwowała ( raczej było jej za mało).
Ocena: 6,5/10

Z tym, że zaznaczam, nie jest to recenzja a raczej pewien mój pogląd na temat filmu.

B2Ka

http://www.youtube.com/watch?v=9fqN_wCK9hM - Transformers 2 skondensowane w 1 minutowym klipie. Polecam zarówno tym co widzieli jak i tym, którzy dopiero mają zamiar się wybrać na film ;).

Gieferg

CytatRoboty zostały zrzucone w głąb oceanu gdzie ciśnienie rozrywa je na strzępy a tymczasem w dwójce Megatron jest cały Oo

Roboty zostały zrzucone w głąb oceanu gdzie ciśnienie MIAŁO je zniszczyć, ale tak się tylko ludziom WYDAWAŁO.




NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Q

Cytat: Beleco w 01 Lipiec  2009, 19:26:47
http://www.youtube.com/watch?v=9fqN_wCK9hM - Transformers 2 skondensowane w 1 minutowym klipie. Polecam zarówno tym co widzieli jak i tym, którzy dopiero mają zamiar się wybrać na film ;).
A tutaj coś na temat CGI - http://www.youtube.com/watch?v=hXsd5aw8oas i prawda o tym na co poszły te wszystkie miliony ;)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)