Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dexter

Zaczęty przez vincent, 12 Czerwiec 2012, 00:18:53

vincent

Wyszukiwarka nic ciekawego nie zwróciła, ale jeśli dubluję temat do not hesitate - shoot to kill.

Dextera zacząłem oglądać 1,5 miesiąca temu i serial totalnie mnie pozamiatał.
Nie wiedziałem, że można nakręcić tak cudownie wciągający i emocjonujący serial o seryjnym mordercy. Aktorzy są świetnie dobrani, historie bardzo ciekawe, intrygi nie dające wytchnienia i zmuszające do włączenia "jeszcze tylko jednego odcinka". Aktorsko jest to pierwszoligowy serial, postaci są wyraziste, każda ma swój charakter i jest genialnie rozpisana na poszczególne sezony. Widać, że scenarzyści odwalili KAWAŁ rewelacyjnej roboty.

Słyszałem od kogoś, że ten serial jest dobry tylko do 3 sezonu. Ten ktoś kłamał ;) Właśnie skończyłem 4 sezon, w finałowej scenie miałem ciarki na plecach i przestałem oddychać.

Jeśli ktokolwiek słyszał o tym serialu i miał jakiekolwiek wątpliwości - MARSZ oglądać pierwszy odcinek.

To rozkaz.

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

camel

Hehe no trzeci faktycznie słabszy. Czwarty mnie też pozamiatał, a piąty zgwałcił moją psychikę ;D. Niestety szósty, poza finałem to rozczarowanie. Co do postaci, ja jestem "fanem" Halla, jest świetnie dobrany do roli, jego aktorstwo jest tak drewniane (nie w kontekście że słabe) że aż ciężko wyobrazić sobie innego aktora grającego Dextera. No i ósmy sezon będzie ostatnim.

kelen

Wszedłem w oglądanie Dekstera, jak w produkcji był 5 sezon.
1 był genialny, drugi już trochę gorszy, trzeci był nijaki, czwarty otarł się mocno poziomem o pierwszy, piąty był beznadziejny poza kilkoma momentami, a szósty się totalnie zepsuł po
Spoiler
śmierci Sama
[Zamknij]
. Finał w sumie fajny, ale fani książek i tak wiedzieli, że w końcu do tego dojdzie (tam to nastąpiło
Spoiler
już w pierwszej!
[Zamknij]
).
Co nie zmienia faktu, że i tak nie mogę się doczekać kolejnego sezonu:)

Rado

Mnie niestety dopadł syndrom trzeciego sezonu i przestałem oglądać gdzieś w połowie, ale planuje się przełamać i wrócić, bo to nie pierwszy raz kiedy czytam, że kolejne sezony nadrabiają z nawiązką.

Pierwszy sezon rewelacyjny, chociaż
Spoiler
domyśliłem się praktycznie od razu że mordercą jest chłopak siostry Dextera
[Zamknij]
Drugi sezon równie udany i genialny wątek z sierżantem Doakesem, na którym praktycznie opiera się cała druga seria.
Spoiler
Szkoda że ten madafaka zginął
[Zamknij]
Trzeci sezon lipa straszna i wieje nudą, ale jak mówię, planuję się przełamać.

camel

Cytat: Rado w 12 Czerwiec  2012, 00:40:03
Spoiler
domyśliłem się praktycznie od razu że mordercą jest chłopak siostry Dextera
[Zamknij]
Tyle że twórcy bodajże w szóstym odcinku pokazali kim jest ITK więc się nie domyśliłeś tylko zobaczyłeś hehe.

Rado

@camel

Spoiler
Pamiętam, że się domyśliłem już w tej scenie, kiedy on był jeszcze tylko lekarzem od protez, ale jeszcze nie chłopakiem Debry. Widz jeszcze wtedy nie wiedział kto jest drugim seryjnym mordercą.
[Zamknij]

vincent

Myślę, że ludzie za bardzo objeżdżają 3 sezon. Był inny niż dwa poprzednie, ale moim zdaniem też warto było oglądać. Co do 2 sezonu:
Spoiler
Fakt, szkoda że Doakes poszedł do piachu, ale w ostatnich odcinkach 2 sezonu było już wiadomo, że są tylko dwa wyjścia - albo łapią Dextera, albo Doakes ląduje 6 stóp pod ziemią ;)
[Zamknij]

Natomiast 4 sezon wkręcił mnie do tego stopnia, że ostatnio gdy byłem chory i leżałem w łóżku obejrzałem 8 odcinków pod rząd  ;D a zakończenie po prostu miażdży, należą się brawa scenarzystom za odwagę. Ciekaw jestem 5tego sezonu, co do którego widzę zdania też są bardzo podzielone. Zaskoczyło mnie, że serial wciąż jest w produkcji i wychodzą jeszcze 2 sezony. Super wiadomość ;) Oby tylko nie zrobili z tego Tajemnic Smallville.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Johnny Napalm

Zar?bisty serial, bez dwóch zda?. Ale to prawda, ?e trzeci sezon by? najmniej strawny. Jedynka, a zw?aszcza dwójka, zbytnio rozbudzi?a apetyty.
Spoiler
Z Doakes'em to by?a ?wietna zagrywka ze strony twórców serialu. Jego ?mier? nie by?a taka oczywista. My?la?em, ?e mo?e prze?y? i b?dzie buszowa? dalej w ?yciu Dextera.
[Zamknij]
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

vincent

Na temat 2 sezonu:

Spoiler
Ja by?em przekonany, ?e Doakes b?dzie ?y?, bo przypadkiem zobaczy?em [a raczej tak mi si? zdawa?o] jaki? screen z 5 sezonu i by? tam Doakes. Zrozumia?em, ?e to jaki? inny murzyn dopiero, gdy Doakes'a wyjeba?o w krokodyle :D
[Zamknij]
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Johnny Napalm

Spoiler
Ja przez ca?y czas my?la?em, ?e mo?e jakim? cudem prze?y?. ?e spreparowa? swoj? ?mier?, a trup to by? podobny do niego go?ciu, który nale?a? do kartelu narkotykowego, tych co przemycali kok? przez te bagna. Szkoda Doakes'a, by? bardzo dobrym przeciwnikiem dla Dextera.
[Zamknij]
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...