Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dr House

Zaczęty przez Altair, 02 Sierpień 2010, 22:20:08

Altair

Cytat:  Dr House o pacjentce ze schizofreni?...To jak mam j? leczy?? Okadzaniem pochwy?
Zauwa?y?em, ?e na naszym Forum serial ten cieszy si? niez?? popularno?ci?, wi?c postanowi?em za?o?y? o nim temat. Je?li chodzi o mnie to jeszcze z rok temu t?pi?em House'o-mani?, lecz po ogl?dni?ciu ca?ego 1 sezonu stwierdzam, ?e jednak lekko przesadza?em. Serial naprawd? ogl?da si? ?wietnie, ca?a warstwa fabularna stoi chyba na najwy?szym mo?liwym poziomie, a obsada aktorska jest genialnie skompletowana i tworzy super zgran? paczk?. Bezprecedensowym wirtuozem jest sam Hugh Laurie, który po prostu jest Housem. Zapraszam do dyskusji...

TheBeatles

Jeden z najlepszych seriali w telewizji a 6 sezon jest najlepszy szczególnie początek i koniec

Altair

Ja zaczynam od 1 sezonu, a teraz zmierzam ku drugiemu bo chcę znać wszystkie odcinki :)

Juby


Jak zaczęła się moja historia z Dr Housem? Usłyszałem o tym serialu przez przypadek od brata 2 lata temu w wakacje. Na AXN leciał przez weekend maraton pierwszego sezonu i na chwilę usiadłem, żeby zobaczyć czym się tak wiele osób podnieca (w stanach skończono pokazywać sezon czwarty). Od telewizora nie odszedłem przez kolejne 4 godziny... ;)

Aktualnie oglądam na bieżąco wszystkie odcinki jakie tylko wyjdą w Ameryce (następnego dnia z napisami). Posiadam na DVD pierwsze 5 sezonów serialu (którego widziałem większość odcinków po 2 razy), a niedługo będę miał też i szósty. Obok genialnego sitcomu Friends jest to moim zdaniem najlepszy serial w historii telewizji. Wielu przeszkadza jego schematyczność, dla mnie to absolutnie nic złego (tak jak i w Columbo), szczególnie, że przyćmiewa ją tyle plusów (tajemniczość, poczucie humoru, rewelacyjny Hugh Laurie)...

Mógłbym wymieniać swoje ulubione odcinki, ale nie ma to chyba sensu (bo jest ich tak wiele). Powiem tylko, że 1 sezon był bardzo dobry, drugi go jeszcze przebił, trzeci był po prostu genialny (moim zdaniem najlepszy), czwarty, który wprowadził sporo zmian (w tym mniejszą liczbę odcinków) prawie nie ustępował poprzednikowi, piąty niestety zaczynał robić się nudny, ale na szczęście ostatnie 5 odcinków w pełni to zrekompensowało (szczególnie zaskakujący Both Sides Now)...

Niestety szósty sezon to wielki spadek podłóg formy jaką trzymał serial w sezonach 1-5. Mimo świetnego otwarcia i dobrego zakończenia, zdecydowanie twórcom brak pomysłu i w środku bywało naprawdę nudno i kiepsko (ale i tak całość oceniam nieźle)...

Mam kolejno po obejrzeniu danego odcinka ocenione wszystkie epizody tego serialu na FW, więc jak znajdę czas to podliczę ich średnią i podam swoją ocenę każdego sezonu. Póki co ode mnie ocena całego serialu...

Ocena: 10/10 (tylko Przyjaciół oceniam równie wysoko)

;D

kelen

Oglądam od czasu do czasu. Jest niezły, ale schematyczność mnie trochę dobija. No ale... ilość śmiesznych sytuacji (jak na razie najbardziej mnie ubawiło porwanie gitary i konkurs na zdobycie majtek Cuddy) wszystko rekompensuje. Nie dałbym mu 10/10, ale warto obejrzeć.
I tak wolę Monka i Dextera :P

LelekPL

Ja mam podobne zdanie jak kelen, może troszkę bardziej krytyczne, dla mnie serial jest po prostu dobry, oglądam jak trafię na niego w TV, co jest coraz trudniejsze, bo rzadko kiedy włączam odbiornik. Zdecydowanie serial jest zbyt schematyczny i to jest jego wielka wada, ale można się na nim ubawić i podoba mi się, że nie jest cukierkowy, ani za mocno dramatyzowany.
Aha, dla mnie gwiazdą serialu jest zdecydowanie Olivia Wilde!

MJ

Zgadzam si? z kelen'em i Jordan'em, najwi?ksz? wad? jest schematyczno?c, ale dla takich sytuacji jak chocby ta na moim avatarze warto ogl?dac ten serial, no i Laurie jest ?wietny.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Ano Lauire jest świetny. Chociaż bidak musi się męczyć z udawaniem tej chorej nogi.
Swoją drogą, byłem zaskoczony, że Hugh jest muzykiem. Dobrze, że w serialu jest to czasem wykorzystywane.

Juby

#8
Jak dla mnie schematyczno?? nigdy nie by?a czym? z?ym, tym bardziej, ?e jestem wielkim fanem serialu Columbo, który tak?e zawsze przebiega? schematycznie:

kole? planuje > kole? morduje > detektywy szuka > detektyw ?apie o co chodzi > detektyw podst?pem wyja?nia kto i co

W dodatku w ka?dym sezonie znajd? si? wybrane odcinki, które w ogóle nie przypominaj? House'a, np. Three Stories, ten, w którym s? w samolocie, House jedzie na pogrzeb, 2 finalne odcinki 4 sezonu. Jednak nikt na to nie zwróci uwag?.
Na listach najlepszych seriali (stopklatki, EilmWebu, czy FDB, b?d? w ocenach IMDb) House zawsze zajmuje pierwsze miejsce z du?? przewag? na drugim. Moim zdaniem s?usznie, bo jak wcze?niej wspomnia?em tylko Przyjaciele mog? si? IMO z nim równa?)


A oto obiecane moje oceny sezonów Dr House'a (podliczona ?rednia ocen odcinków):

SEZON 1 - 8,50 (3 odcinki ocenione na 10)
SEZON 2 - 8,96 (7 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 3 - 9,04 (8 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 4 - 8,94 (5 odcinków ocenionych na 10)
SEZON 5 - 8,63 (4 odcinki ocenione na 10)
SEZON 6 - 8,19 (1 odcinek oceniony na 10)

Zamierzam po raz trzeci powtórzy? sobie ca?o??, gdy sko?cz? nadawa? 7 sezon (czyli zapewne w maju/czerwcu przysz?ego roku! ;D


PS: Nie widzia?em Dextera, ale s?ysza?em, ?e to na prawd? jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. ;)


kelen

CytatW dodatku w ka?dym sezonie znajd? si? wybrane odcinki, które w ogóle nie przypominaj? House'a, np. Three Stories, ten, w którym s? w samolocie, House jedzie na pogrzeb, 2 finalne odcinki 4 sezonu. Jednak nikt na to nie zwróci uwag?.

Wyj?tki potwierdzaj? regu?? :D A tak serio, nie widzia?em wszystkich odcinków, wi?c nie do ko?ca wiem na temat tych, o których mówisz.

CytatPS: Nie widzia?em Dextera, ale s?ysza?em, ?e to na prawd? jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

Czy najlepszym to nie wiem, bo nie ogl?dam zbyt du?o seriali, ale sta? si? szybko moim ulubionym. Te? mo?na mu zarzuci? schematyczno??, ale nie jest ona tak wielka jak w House.

Mihcim

House jest bardzo dobrym serialem ; )
Zacząłem to wszystko oglądać jakiś rok temu. Przystałem na 5 sezonie mam trochę do nadrobienia : )

BD96

#11
Dr. House teraz, jutro, i na zawsze. Mój ulubiony zagraniczny serial... zdecydowanie. Kocham ten świat House M.D, i wręcz chciałbym aby seriale medyczne o podobnym charakterze były spin-offami tego serialu... ;D. Ja po prostu kocham go, House to świetna i rozbudowana postać, cholernie nie jednoznaczna i można go interpretować na wiele sposobów. Jest spostrzegawczy, ironiczny (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), może i trochę przesadzam ale ma on w sobie żyłkę detektywistyczną niczym Batman... Poza tym oprócz stałych bohaterów jak na serial medyczny przystało mamy również i pacjentów, świetne inscenizacje chorób i wszystkiego co się dzieje w ciele, no i oczywiście masa zagadnień medycznych. Wiadomym jest że każdy odcinek jest trochę podobny do siebie, acz w tym gatunku to raczej normalne... w całym tym tle świetnie wypadają odcinki które niecą odbiegają od klasycznego schematu (jeśli już tu jesteśmy to polecam właśnie odcinek w tym guście - House Head, odcinek 15, sezon 4. Jeśli chcecie bardziej poznać naturę Grega, a nie jego uzdolnienia medyczne to polecam gorąco!).

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

BatQueen

Dr. House to świetny serial  :) Kiedyś oglądałam tylko jak trafiłam akurat na tv, później jakoś tak zaczął podobać mi się bardziej ten serial, a teraz (oczywiście jak to zwykle bywa u mnie, że wszystko zaczyna mi się podobać na koniec..  :P ) oglądam go zawsze :) Schematyczność jest owszem, denerwująca. Według mnie, w każdym serialu, czy tez kreskówce, takie oglądanie po pewnym czasie nudzi. Włączasz tv, leci twój ulubiony serial, a ty tak na prawdę nie masz go ochoty oglądać, bo wiesz jak się skończy, dosłownie. Właśnie dlatego istnieje takie coś jak zwrot akcji i czasami nasza przewidywalność może nas zaskoczyć.  ;)

Juby

Bardzo mi przykro bo musia?em co? zrobi? (zaraz powiem co). Otó? szósty sezon serialu by? du?o gorszy od pi?tek i najs?abszy z dotychczasowych, ale nie by? z?y i posiada? przeb?yski ?wietno?ci. Niestety sezon siódmy mia? do tej pory mo?e 4 odcinki na poziomie poprzednich sezonów, poza tym jest on ogromnym krokiem w dó? i strasznym upadkiem serialu. Nie chc? spoilerowa?, ale powiem, ?e zako?czenie ostatniego odcinka praktycznie sprawi?a, ?e ostatnie 1,5 sezonu by?o bez sensu (:().

Dochodz? do mnie wie?ci, ?e podpisano kontrakty na 8 sezon. Przykro mi z tego powodu, bo je?li wymy?lono by tak ?wietne zako?czenie sezonu jakie mia?y serie 2, 4, i 5, to mog?yby one znacznie poprawi? siódm? seri?. Ale ze wzgl?du na to, ?e ogl?da mi si? teraz Dr House'a ?le obni?am mu ocen? na 9/10. Dych? wi?c ma u mnie tylko Friends...

Posted on: 13 Marzec  2011, 20:10:59

 Dodam jeszcze, ?e póki co ?rednia moich ocen, odcinków 7 serii wynosi 7,6 (a spójrzcie wy?ej, jak ocenia?em poprzednie sezony).

Altair

#14
Spoiler
Czyli, że pewnie House wraca do Vicodinu :P Nie oglądałem, ale z tego co mówisz właśnie dragów się domyślam.
[Zamknij]