Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Polityka i światopogląd

Zaczęty przez LelekPL, 24 Kwiecień 2020, 08:55:42

Johnny Napalm


Które z małp mają chwytny ogon? Czy wszystkie małpy mają chwytne stopy? Poprawcie mnie, jeśli nie tylko gibbonowate. Jak to jest, zaznaczać swój teren poprzez rozrzucane fekalia i zapachy z mięśni poprzecznych krocza?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Nie wiem co Ty tam piszesz, ale film przypomniał mi o innym pajacu z tą piosenką :P
Ten fake jest jeszcze słaby, ale teraz są tak dobre, że jak Duda robił ten swój "rap" to byłem pewien, że to jest deepfake. Dopiero potem ktoś mi powiedział "nie, to jest na serio" i wtedy byłem zdziwiony.


Co nie jest deepfakem natomiast to ta absolutnie komiczna rozmowa Trumpa z HBO.

Tutaj są tylko fragmenty bo youtube cały wywiad zablokował w naszym kraju, ale i tak można go obejrzeć gdzieś indziej, a w Polsce będzie dostępny też na HBO Go 10 sierpnia. Nic odkrywczego tam nie ma, ale przynajmniej można się pośmiać (popłakać albo łączyć się w bólu jak kto woli) jakiego błyskotliwego prezydenta sobie USA wybrało.

LelekPL


Straszne co sie dzieje. Świat spóźnił się tylko rok za Blade Runnerem.

Leon Kennedy

Kto mi powie co ja właśnie obejrzałem?

LelekPL

Pożary w Kalifornii i Oregonie i jak przez nie San Francisco wygląda

Leon Kennedy

No racja. Smutne to wszystko co się tam dzieję...

Johnny Napalm

#66
Smutne, ale nie kompletnie niezwykłe. To w końcu Zachodnie Wybrzeże, czyli jest sucho i mało opadów. Ludzie niepotrzebnie w nadmiarze ściągają do Kalifornii i zasiedlają tereny wyrywane przyrodzie na siłę. Każdy amerykański dandys marzy o życiu w San Francisco lub blisko.


Żeby było coś w nawiązaniu jednak do tematu około komiksowego, to polecam wywiad Jima Lee dla Gotham w Deszczu:
https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/jim-lee-wywiad/
San Francisco i okolice nawet bez tej łuny z pożarów są czerwone – to taka ironia.  ;)  Kurczę, fajny był ten fragment o mieszkaniu Jima Lee w Berkeley koło Cisco i rysowaniu Punishera oraz presji liberalnego otoczenia.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL


Udało się, jedna wiedźma pokonana  ;D  Mam nadzieję, że u nas też się uda kiedyś, choć w najbliższym czasie, nawet po protestach nie widzę szansy na zmianę. Sytuacja z koroną musiałaby mieć katastrofalny efekt dla polski w najbliższych latach, a tego nie życzę nam, nawet ze względu na niechęć do władzy.

Juby

Mam nadzieję, że zwycięstwo Bajdena nie wpłynie na całkowite zniknięcie Aleca Baldwina w roli Trumpa w SNL. Bo w sumie tylko tego Donalda będzie mi brakować. :)

LelekPL

Do stycznia jeszcze zostanie, ale dla mnie super, że teraz Jim Carrey dołączy do obsady na stałe jako Biden ;)

elwis1982

Cytat: LelekPL w 08 Listopad  2020, 16:29:54Udało się, jedna wiedźma pokonana


Hej, czy mógłbym prosić o rozwiniecie dlaczego tak uważasz?. Mnie osobiście raczej polityka Amerykańska nie interesuje, ale z faktu posiadania 3 dzieci i tego jak Trump jest zaangażowany w walkę z pedofilia, która gardzę ponad wszystko, jego osoba i to w jaki sposób jest on przedstawiany przez amerykańskie media (a jest to obraz zakłamany i nie mający raczej nic wspólnego z prawda) jest mi bardzo dobrze znane. Zanim rozwinę swoją wypowiedz chciałbym zaznaczyć, że jestem raczej osoba, która nie rozmawia na tematy, na które nie ma pojęcia i zawsze jak coś mówię to są to informacje przeze mnie sprawdzone i zweryfikowane. A więc do rzeczy, poniżej przedstawię dokonania Trumpa za jego kadencji jako Prezydent Stanów Zjednoczonych.

– Wynegocjował cztery porozumienia pokojowe na Bliskim Wschodzie, coś́, czego nie osiągnięto przez 71 lat interwencji politycznych i niekończących się̨ wojen.
– Był pierwszym prezydentem, który od czasu Eisenhower nie wmieszał Stanów Zjednoczonych w wojnę̨.
– Miał największy wpływ na gospodarkę̨, przyniósł miejsca pracy i obniżał bezrobocie amerykanów, a przede wszystkim czarnych i latynoskich ludności, którą spowodował inny prezydent.
– Odkrył głęboką, powszechną i wieloletnią korupcję we FBI, CIA, NSA oraz partie republikańskie i demokratyczne.
– Wprowadził zmiany w NATO i pozwolił partnerom sojuszników zacząć płacić swoje opłaty.
– Zneutralizował zapędy Korei Północnej, powstrzymał ich przed tworzeniem nowej energii jądrowej, wysyłaniem rakiet do Japonii i zastopował zagrożenie dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
– Przekształcił stosunki z Chińczykami i przywrócił setki biznesów do Stanów Zjednoczonych.
– Ukończył mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego i prawie 300 sędziów federalnych.
– Ujawnił powszechną pedofilię w rządzie i wśród producentów i filmowców Hollywood oraz ujawnił światowy handel nieletnimi.
– Pracował za darmo i wydał ponad dwa miliardy dolarów na służ̇bę z własnych pieniędzy.".
Wydaje mi się, że lista jego dokonań mówi sama za siebie, nie znam jego życia prywatnego i oceniam go tylko na podstawie tego czego dokonał jako prezydent. Jeśli porówna się go np. z takim Obama to to wychodzi na to, że był najlepszym prezydentem od wielu lat, a poprzedni wygląda przy nim jak zwykły zbroniarz (zresztą którym jest), ale to już temat na inną dyskusję, pozdrawiam :).

LelekPL

#71
Ok. Nie chcę tu długiej dyskusji, więc moje krótkie komentarze, przy Twoich:
– Wynegocjował cztery porozumienia pokojowe na Bliskim Wschodzie, coś́, czego nie osiągnięto przez 71 lat interwencji politycznych i niekończących się̨ wojen. (Palestyna nadal nie jest zadowolona, i te "niekończące się wojny" nadal trwają m.in w Libii:
https://www.washingtonpost.com/world/2020/09/15/trump-deals-bahrain-uae-kosovo-serbia/)
– Był pierwszym prezydentem, który od czasu Eisenhower nie wmieszał Stanów Zjednoczonych w wojnę̨. (tu się zgadza... nie żeby nie kontynuował poprzednich ale nowej nie rozpoczął. Za to brawa i jak można zobaczyć niżej, tylko za to)
– Miał największy wpływ na gospodarkę̨, przyniósł miejsca pracy i obniżał bezrobocie amerykanów, a przede wszystkim czarnych i latynoskich ludności, którą spowodował inny prezydent. (stopa bezrobocia malała od rządów Obamy, za którego kadencji amerykanie wyszli z krachu. Za Trumpa tempo wzrostu miejsc pracy SPADŁO, a następnie po tym jak katastrofalnie zajął się sytuacją pandemii, stopa bezrobocia jest najwyższa od czasu wspomnianego krachu na Wall Street - też za niekompetentnego republikanina:
https://tradingeconomics.com/united-states/unemployment-rate)
– Odkrył głęboką, powszechną i wieloletnią korupcję we FBI, CIA, NSA oraz partie republikańskie i demokratyczne. (To jego działania zostały poddane pod impeachment i jak skończy się jego prezydentura i immunitet będzie prawdopodobnie za nie sądzony)
– Wprowadził zmiany w NATO i pozwolił partnerom sojuszników zacząć płacić swoje opłaty. (pozwolił partnerom płacić swoje opłaty? co to jest za zdanie? to wcześniej nie mogli czy po prostu nie chcieli?)
– Zneutralizował zapędy Korei Północnej, powstrzymał ich przed tworzeniem nowej energii jądrowej, wysyłaniem rakiet do Japonii i zastopował zagrożenie dla zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. (z rozmów nic nie wynikło https://www.reuters.com/article/us-northkorea-kim-trump/trump-hails-kim-reappearance-but-north-korea-denuclearization-prospects-bleak-idUSKBN22F00D / a Kim jest nadal dyktatorem w opresyjnym kraju gdzie więźniowie polityczni są nadal mordowani)
– Przekształcił stosunki z Chińczykami i przywrócił setki biznesów do Stanów Zjednoczonych. (zwiększenie cła na Chiny spowodowało, że biznesy po prostu przeniosły się do innych krajów, a nie do USA. Tylko 3% firm deklarowało się na powrót w 2019 roku - kluczowe słowo - deklarowało - najwięcej zyskał Wietnam i co ciekawe Meksyk. Korna też wpłynęła na odejście od Chin bardziej niż Trump, a jednak nadal najbardziej zyskują inne kraje:
https://www.cnbc.com/2019/09/01/trump-ordered-us-firms-to-ditch-china-but-many-already-have.html)
– Ukończył mianowanie trzech sędziów Sądu Najwyższego i prawie 300 sędziów federalnych. (tak i wsadził najgorszych konserwatywnych sędziów, którzy są za zdelegalizowaniem aborcji i pochodzi z chrześcijańskiej sekty:
https://www.theguardian.com/us-news/2020/oct/26/amy-coney-barretts-past-calls-into-question-her-pledges-of-impartiality)
– Ujawnił powszechną pedofilię w rządzie i wśród producentów i filmowców Hollywood oraz ujawnił światowy handel nieletnimi. (największy potwierdzony pedofilski skandal był powiązany właśnie z nim, a właściwie z jego kolegą Jeffrey Epsteinem. Bo mam nadzieję, że nie mówisz o Pizza Gate - mit, który został obalony:
https://www.snopes.com/fact-check/pizzagate-conspiracy/
https://www.nytimes.com/interactive/2016/12/10/business/media/pizzagate.html?mtrref=en.wikipedia.org&gwh=75EBA6F9E0E67E7308AA50C101E8B4BA&gwt=regi&assetType=REGIWALL)
– Pracował za darmo i wydał ponad dwa miliardy dolarów na służ̇bę z własnych pieniędzy." (tu też się zgadza - nie jest pierwszym prezydentem, który to zrobił - Kennedy i Hoover też to zrobili, taki przywilej bycia miliarderem, który zachował prawa do swoich nieruchomości podczas prezydentury w których gościł zagranicznych dygnitarzy i miał z tego dochód. Ale zgadza się)
W sumie: 2/10. To nawet w podstawówce nie przejdzie jako zaliczenie, a co dopiero na studiach ;)

A więc nie, nie był dobrym prezydentem. Jego komentarze i niekompetencja podczas pandemii to najlepiej obrazują. Ale również jego nieludzkie traktowanie emigrantów, anty-naukowe podejście do medycyny i środowiska oraz ogólnie konserwatywna polityka. I tu pewnie jest pies pogrzebany. Ty jesteś zapewne konserwatystą i będziesz np. jego nominacje na sędziego najwyższego widział pozytywnie, a ja się z tym absolutnie zgodzić nie mogę. Kto ma rację? No ja, ale poważnie to zależy od punktu siedzenia, bo jakości człowieka nie udowodnisz empirycznie.

Także tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Kontynuować nie chcę, bo to będzie tylko strata czasu mojego i Twojego, i nikt z nas zdania zapewne nie zmieni, ale mam nadzieję, że przynajmniej dostatecznie wyjaśniłem jak ja to widzę. Oczywiście jeśli chcesz to śmiało coś dodaj, ale z mojej strony to byłoby wszystko i więcej odpowiadać na ten temat nie będę.
 
PS odnośnie filmu: Zabawne, że celebracja ze Star Wars miał takie pokrycie w rzeczywistości w której ludzie faktycznie wyszli na ulice świętować jego odejście, jakby to był koniec tyranicznego imperatora :D Nie jest to nigdy dobry znak, że ludzie świętują Twoje odejście

elwis1982

Zdecydowanie uważam, że nie ma sensu wdawać się w głębsza polemikę i że jest to strata naszego czasu :). Z mojej wypowiedzi wcześniej można wywnioskować, że uważam Trumpa za rycerza na białym koniu, ale zdecydowanie tak nie jest i jak każdy polityk czy tam biznesmen ma swoje za uszami. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że media pokazują go tylko w negatywnym świetle i że jest to po prostu krzywdzące dla niego.
Odnośnie przyklejenia Trumpowi łatki przyjaciela Epsteina to była to gra przedwyborcza i tylko po to, żeby mu nabrudzić, bo koniec końców nic z tego nie wynikło i żadnych brudów na niego nie znaleźli.
Pizza Gate to jest tylko teoria spiskowa co nie znaczy, że coś podobnego nie miało miejsca tym bardziej biorąc pod uwagę zachowanie Pani Clinton, ale to już temat na całkowicie inna dyskusje, która wydaje mi się też nie ma najmniejszego sensu :P.
Nie jestem ani konserwatywnym radykałem ani liberałem i tak naprawdę nie ma żadnej partii politycznej, z którą mógłbym się utożsamiać, bo niestety nie ma nic po środku jest tylko lewo albo prawo.
Z mojej strony też kończę temat.


LelekPL

Kolejne dobre wieści:
https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/szczepionka-na-covid-19-dziala-w-90-proc-euforia-na-rynku/4d9h1z0

Z twittera firmy farmaceutycznej Pfizer:
CytatUPDATE: We are proud to announce, along with @BioNTech_Group, that our mRNA-based #vaccine candidate has, at an interim analysis, demonstrated initial evidence of efficacy against #COVID19 in participants without prior evidence of SARS-CoV-2 infection.

Juby

Stronię od polityki, zwłaszcza amerykańskiej, która w tak małym stopniu mnie dotyczy, ale dorzucę swoje 3 grosze.

Trump na pewno nie był najgorszym prezydentem w historii USA i nie wszystko co robił, było złe. Ale trudno będzie mi go wspominać inaczej, niż jako wyszczekanego, często przeczącemu samemu sobie błazna, który bardzo dużo mówił i oskarżał (bez poparcia dowodami), a ostatecznie w ostatnim roku swojej kadencji, który powinien być najmocniejszy aby mógł zachować urząd, działa tak źle, że USA jest najbardziej dotkniętym krajem koronawirusem na świecie. Już za sam okres marzec-październik tego roku, nie dziwi mnie, że amerykanie postanowili głosować częściej na kontrkandydata.

Wieści o szczepionce cieszą, ale sądzę, że jak zwykle będą opóźnienia, dostaniemy ją najwcześniej w lutym, a nie w styczniu jak zapowiadają, a zanim zaszczepią osoby priorytetowe (czyli bogaczy, polityków, a także pracowników służby zdrowia i wszystkich walczących z wirusem) i dojdzie do szczepień zwykłych kowalskich, może minąć kolejne ciężkie lato. Niemniej, choćby miało być źle nawet do września i znowu będzie rok bez urlopu, trzymam kciuki, aby w końcu udało się uwalić sku*#%&yna, żeby życie zaczęło wracać do normy.