Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

SPOILERY - wrażenia po seansie The Dark Knight Rises

Zaczęty przez kelen, 26 Lipiec 2012, 11:33:37

nighty

Cytat: vincent w 27 Lipiec  2012, 11:29:09
Nie wiem, czy tylko ja widz? drugie dno w zako?czeniu filmu? Mo?e Alfred na koniec nie widzi Bruce'a z Selin?, tylko CHCE ich zobaczy? i sobie to wyobra?a?

ja my?l?, ?e wyra?ne sugestie odno?nie tego, ?e wayne'owi jednak uda?o si? naprawi? w nietoperzu autopilota s? wystarczaj?cym potwierdzeniem na to, ?e bruce prze?y? :)

kelen

Tez tak s?dz?, wiadomo, ?e Nolan si? lubi? bawi? w swoich autorskich filmach, ale tutaj raczej chyba nie chcia? tego zrobi?. Tak jak nighty napisa?a, wyra?nie zosta?a zaznaczona informacja o auto pilocie. I przecie? chyba duch nie da?by Blake'owi instrukcji. Poza tym, te? kto? mi na to zwróci? uwag? po seansie, w naszyjniku Marthy by? nadal nadajnik, który prawdopodobnie zwabi? w tamto miejsce Alfreda.

CytatMo?e kto? wyja?ni?, sk?d Bane wiedzia?, ?e Bruce=Batman? Tak, mia? odciski palców Wayne'a, ale z czym je porówna??

Bane pracowa? z Tali?, zatem pewnie od niej.

vincent

Ok, a Talia skąd? Od Ras al Ghula?
Wow, z tym naszyjnikiem przeoczyłem.

Nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia, gdy obejrzę film w IMAXie.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

Pewnie tak, Talii co prawda nie poznajemy w Begins, ale Ra's przecie? nie by? g?upi i musia? zadba? o to, ?eby jego misja zosta?a uko?czona. Mia? sporo czasy na zaplanowanie planu awaryjnego pomi?dzy ucieczk? Wayne'a od Ligi a powrotem do Gotham. W ko?cu Ra's Al Ghul jest nie?miertelny, a raczej jego idea.

Altair

Nie oglądałem filmu, ale z tego co piszecie... Pytanie:
Spoiler
Robin pojawia się w kostiumie czy tylko jest wspomniane kim będzie?
[Zamknij]

vincent

Altair, serio nie zaglądaj do tego wątku przed premierą ;) Nie psuj sobie radości z seansu.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

nighty

Cytat: Altair w 27 Lipiec  2012, 12:10:04
Nie oglądałem filmu, ale z tego co piszecie... Pytanie:
Spoiler
Robin pojawia się w kostiumie czy tylko jest wspomniane kim będzie?
[Zamknij]

kurcze, tak sobie zepsuć przyjemność z oglądania XD w sumie ani jedno, ani drugie... moim zdaniem on już się spełnia w swojej roli robina podczas trwania filmu, żeby pod koniec awansować :) wprawdzie jasno powiedziane jest to dopiero w końcówce ale kurcze, każdy kto się orientuje w tym, kim robin był i jak działał od samego początku powinien wyłapywać wskazówki :D chociaż prawdę mówiąc myślałam, że nolan zostawi ten wątek niedopowiedziany do dowolnej interpretacji fanów, także fakt, że dość dobitnie potwierdził moje i innych oglądających przypuszczenia był sporym zaskoczeniem :3

Altair

No właśnie na głównej nie dopatrzyłem, że to wątek ze spoilerami i to było pierwsze co rzuciło mi się w oczy... :D No trudno, mam nadzieję, że to nie jedyne zaskoczenie w filmie. ;)
Odważnie, że Nolan stworzył kompletnie nową postać i osadził w roli swego rodzaju ikony. ;)

Rarian

Aha, dodam jeszcze jedno, to cz???, która gar?ciami czerpie z komiksów, to chyba najwi?ksza zaleta zwie?czenia trylogii. Dla fana komiksów jest tak wielka liczba smaczków to wy?apania, wypisz? tylko to co 'ja' odkry?em, ale mo?e znale?li?cie jeszcze wi?cej. Przyk?ady (oczywi?cie ze spoilerami):
- z?amanie Batmana przez Bane'a ?ywcem wzi?te z Knightfalla
- podobnie? historia Bane'a, narodziny w wi?zieniu, ?mier? matki (cho? nie na rajskiej wyspie, a na drugim ko?cu ?wiata, ale to detal)
- po?wi?cenie si? i sfingowana ?mier? Batmana, dok?adnie tak jak w "Powrocie" Millera
- Batman jest bohaterem wykl?tym, policja go ?ciga, chce go aresztowa?, podobnie? jak w "Powrocie"
- Bane jest cz?onkiem Ligi Cieni, w serii Detective Comics w pó?niejszych cz??ciach równie? do niej do??cza i ma zwi?za? si? z Tali? (cho? wygl?da to zupe?nie inaczej, okoliczno?ci s? inne, to jednak to niew?tpliwie kolejny komiksowy smaczek)
- Selina wreszcie, tak jak w komiksach, ma dobre serce i pomaga Bruce'owi. Uwielbiam rol? Michelle u Burtona, ale tam jest jednak postaci? niemal na wskro? szalon? i z??, a Catwoman taka nie by?a
- Blake = Grayson, nosz kurde to jest taki filmowy Robin o jakim marzy?em

rocklee

Szkoda ?e powtórka z rozrywki z tym i? thalia to mózg operacji a bane to ch?opiec na posy?ki, prawie to samo co w batman & robin z poison ivy, tyle ?e w powa?niejszym tonie, ale mimo to, psuje to odbiór postaci Bane'a.

Mo?e pojawi?by si? robin, nightwing, ale nie u boku bale'a, bale lubi by? g?ówn? postaci?, co pokaza? w terminatorze, gdzie ambitny scenariusz, poszed? w stron? zwyk?ego blockbustera, z g?ówn? rol? johna connora czyli bale'a.

nighty

w sumie mo?na by si? sprzecza? o to, czy blake jest bardziej dickiem czy timem, sposób jego dzia?ania czy chocia?by to, ?e pracuje jako policjant (no i charakterek) wskazuj? na graysona, z drugiej strony ma te? sporo cech drake'a no i to, jak odkry?, kim jest batman :D ciekawe... jak ju? kto? zauwa?y? powierzanie ca?kowicie nowemu bohaterowi tak ikonicznej roli mog?o by? ryzykowne, ale z drugiej strony jest sporo plusów takiego, a nie innego posuni?cia i nolan ?wietnie z tego w?tku wybrn?? imo :)

kelen

Cytat: Rarian w 27 Lipiec  2012, 12:32:53
Aha, dodam jeszcze jedno, to cz???, która gar?ciami czerpie z komiksów, to chyba najwi?ksza zaleta zwie?czenia trylogii. Dla fana komiksów jest tak wielka liczba smaczków to wy?apania, wypisz? tylko to co 'ja' odkry?em, ale mo?e znale?li?cie jeszcze wi?cej. Przyk?ady (oczywi?cie ze spoilerami):
- z?amanie Batmana przez Bane'a ?ywcem wzi?te z Knightfalla
- podobnie? historia Bane'a, narodziny w wi?zieniu, ?mier? matki (cho? nie na rajskiej wyspie, a na drugim ko?cu ?wiata, ale to detal)
- po?wi?cenie si? i sfingowana ?mier? Batmana, dok?adnie tak jak w "Powrocie" Millera
- Batman jest bohaterem wykl?tym, policja go ?ciga, chce go aresztowa?, podobnie? jak w "Powrocie"
- Bane jest cz?onkiem Ligi Cieni, w serii Detective Comics w pó?niejszych cz??ciach równie? do niej do??cza i ma zwi?za? si? z Tali? (cho? wygl?da to zupe?nie inaczej, okoliczno?ci s? inne, to jednak to niew?tpliwie kolejny komiksowy smaczek)
- Selina wreszcie, tak jak w komiksach, ma dobre serce i pomaga Bruce'owi. Uwielbiam rol? Michelle u Burtona, ale tam jest jednak postaci? niemal na wskro? szalon? i z??, a Catwoman taka nie by?a
- Blake = Grayson, nosz kurde to jest taki filmowy Robin o jakim marzy?em

Dodam od siebie:

- "Patrz i ucz si? m?ody" - reakcja policjantów na powrót Batmana - identyko w filmie jak w komiksie "Powrót Mrocznego Rycerza",
- "You dumb bitch" "Oh, no one ever called me dumb" (czy jako? tak :D) - mo?e to za bardzo naci?gane, ale mo?e sugerowa? przesz?o?? Seliny jako prostytutki,
- "A wi?c to takie uczucie" - odniesienie do Kingdome Come,
- NO MAN'S LAND!!! moment jak rz?d odci?? si? od Gotham i policja zbiera?a si? w tajne grupki i dzia?a?a jak tylko mo?e... co? niesamowitego!
- to nie z komiksów, a animacji - mamy Daggeta, ale ze zmienionym imieniem, natomiast jego poczynania s? bardzo podobne (ch?? zysku i wygryzienie Wayne'a)

rocklee

?eby nie by?o ?e jestem hejterem tego filmu, po prostu si? zawiod?em, bo ubóstwiam batman begins i lubi? the dark knight.

Ale w ?yciu nie widzia?em by kto? tak spieprzy? kilka postaci w zako?czeniu i w filmie promowanym jako co? ponad blockbuster, zako?czenia bardziej blockbusterowego...

Jest bane potwór, potem bane romantyk i bojownik i na ko?cu ?mier? i to taka bez sensu, to samo thalia, zanim si? rozkr?ci?a to j? usuni?to, tylko po co?... skoro dramatu nie by?o, nie by?o odbioru dramatu przez widza, w bb i tdk, by?y krzyk, p?acz i strach, tutaj tego nie by?o.

No ale wró?my do tego zako?czenia: bane ginie, szybki po?cig za thali?, thalia ginie, jest ponad minut? do wybuchu bomby, batman podpina bomb? do bat'a (przypominam ponad minuta) jest jeszcze czas na gadk? z catwoman i poca?unek, rozmow? z gordonem, oraz przelecenie prawie ?e po?owy gotham i a? do jeziora.
Co wi?cej obijanie bomby atomowej o ulice, lamp? uliczn?...

No i ko?cówka wr?cz standard schemat z tdk, niestety nolan ba? si? zaskoczy? i zmieni? styl w ostatnim filmie.
Brakowa?o mi gordona mówi?cego: the dark knight rises ;)  ale to taki ?art, bez urazy dla tych komu film przypad? do gustu.

Rarian

CytatDodam od siebie:

- "Patrz i ucz si? m?ody" - reakcja policjantów na powrót Batmana - identyko w filmie jak w komiksie "Powrót Mrocznego Rycerza",
- "You dumb bitch" "Oh, no one ever called me dumb" (czy jako? tak ) - mo?e to za bardzo naci?gane, ale mo?e sugerowa? przesz?o?? Seliny jako prostytutki,
- "A wi?c to takie uczucie" - odniesienie do Kingdome Come,
- NO MAN'S LAND!!! moment jak rz?d odci?? si? od Gotham i policja zbiera?a si? w tajne grupki i dzia?a?a jak tylko mo?e... co? niesamowitego!
- to nie z komiksów, a animacji - mamy Daggeta, ale ze zmienionym imieniem, natomiast jego poczynania s? bardzo podobne (ch?? zysku i wygryzienie Wayne'a)
Racja :), no mo?e poza 'you dumb bitch', bo to troch? naci?gane :). Kolejna kwestia to R'as Al Ghul i nie?miertelne "I told you that I am immortal.". Czy w filmie stawiaj?cym na realizm da si? lepiej pokaza? 'nie?miertelno??' ni? zrobi? to Nolan? Szczerze w?tpi? :).

kelen

Ooo tak. Cameo Neesona było niesamowite. To jeden z tych momentów gdzie miałem fangazm podczas seansu. I pojawił się temat muzyczny Ligi z BB podczas dialogu.