Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

LelekPL

Tak jak wyżej. Z Batman: The Movie jest podobna sytuacja, tylko tam cały film w ten sposób działa. Myślę, że jak je oglądałem wcześniej musiałem być po prostu w złym humorze... albo teraz jestem w zbyt dobrym

vincent

No to jak od?wie?amy, to od?wie?amy:

Batman: The Movie - nie widzia?em

Batman (1989) - 5/10

Batman Returns - 2/10

Batman Forever - 6/10

Batman & Robin - 1/10

Batman Begins - 10/10

The Dark Knight - 10/10

Mimo wszystko wol? BF od BiR. Bardzo lubi? Vala Kilmera, O'Donnela i ogólnie klimat w tym filmie ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

darkside

#482
Skoro wszyscy, to wszyscy, te? postaram si? jako? sprawiedliwie oceni? filmy z Gackiem:

Batman - 6/6

Batman Returns - 5/6

Batman Forever - 3+/6

Batman and Robin - 1/6

Batman Begins - 6/6

The Dark Knight - 5/6

@vincent, wiem ?e o gustach si? nie dyskutuje, ale nie potrafi? poj?? jak mo?na oceni? wy?ej 'Batman Forever' od pierwszego kultowego filmu Tima Burtona. Przecie? w porównaniu z filmem z 89', Forever to kompletny shit i tandeta. Wrogowie nie budz? ?adnego strachu, wr?cz na odwrót (Two Face jako quasi Joker, Riddler to samo), kolorowe i pe?ne neonów Gotham, w zestawieniu z mrocznym i gotyckim miastem, pe?nym strachu, przest?pców, i korupcji. u Burtona pokazano prawdziwego Mrocznego Rycerza z krwi i ko?ci...
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

kelen

Cytat: Air Jordan w 28 Czerwiec  2012, 16:53:09
Arnold całkowicie podciągnął ten film... ostatnio jak to oglądam jest prześmieszny w tej roli i na prawdę za każdym razem jak się pokazuje i mówi jedną z tych swoich idiotycznych kwestii nie mogą się powstrzymać przed śmiechem. Reszta filmu dalej jest żałosna, ale film jest mimo wszystko śmieszny... i szczerze, mam większa frajdę z oglądania tej części niż Batman Returns i Batman Forever

W sumie ciężko oceniać ten film inaczej niż jako komedia/parodia, skoro chociażby producenci zabawek decydowali o designu strojów i pojazdów... Mimo wszystko ja nie potrafię wytrzymać seansu tego filmu. Już chyba za młody za dużo go obejrzałem, żeby teraz znowu śmiać się z kawałów Freeza, albo żałosnych relacji Batmana, Robina i Batgirl.

LelekPL

Przy ostatnim seansie właśnie pierwszy raz miałem takie odczucie, że twórcy musieli wiedzieć jaki film robią. Robiąc ten film po prostu nie mogli nie wiedzieć jak źle on wypadnie, a i przypadkowo tak zły film nie mógł im wyjść. To jest tak jakby za Batmana wzięło się Asylum (wytwórnia, a nie szpital ;) ) z lepszym budżetem. Może Arnold tego nie ogarniał (wystarczy posłuchać jego komentarzy do filmów, facet nie ma kompletnie pojęcia o filmach w których gra), ale i tak wypadł najlepiej z całego filmu.
Nadal boli Bane, Poison Ivy, a Robin denerwuje mnie jeszcze bardziej, ale te teksty, plus role Johna Glovera, ALicii Silverstone, Arniego nadrabiają sporo... Z naprawdę pozytywnych cech tego filmu to trzeba jeszcze dodać, że wątek Alfreda jest naprawdę dobrze zrobiony, pierwszy raz ta postać wywołała u mnie jakieś emocje w oryginalnej serii.

kelen

Alfred nigdy nie był postacią źle zrealizowaną, tym bardziej przez Gougha, który był idealny, nie ważne w jakim filmie. Dla mnie na plus idzie część muzyki - temat muzyczny Freeza (czy raczej Nory?) był na prawdę nastrojową kompozycją.

Funky

Wow Vincent co prawda "Batman Returns" u mnie stracił (kiedyś ceniłem go tak samo jak pierwszego Burtona) i wyrosłem z groteski Tima to ocena 2/10 jest moim zdaniem niesprawiedliwa.

vincent

@darkside

Kiedy?, kiedy jeszcze by?em ma?y, a filmy wypo?ycza?o si? na VHS, co 2 tygodnie prosi?em tat?, ?eby mi wypo?ycza? Batman Forever ;) Katowa?em to tyle razy, ?e mam do filmu ogromny sentyment. Poza tym, jak ju? mówi?em lubi? klimat filmu i Kilmera.

Co do Burtona, by? to pierwszy Batman jakiego obejrza?em w ogóle, ale dzi? nie potrafi? tego filmu ogl?da?. Ma zbyt duszny klimat, akcja jest zbyt ?lamazarna, a za ka?dym razem gdy widz? Keatona kojarzy mi si? z fatalnym Batman Returns, które jest dla mnie totaln? parodi?.
Koncept Burtona nie podchodzi mi W OGÓLE.

Mam nadziej?, ?e wyja?ni?em ;)

@Funky

Obejrza?em Batman Returns jaki? czas temu i przez ca?y seans by?em ZA?ENOWANY. Ten film ma tyle akcji, na których robi?em 'facepalm', ?e mi czo?o spuch?o. Nie dam rady tego kiczowatego.. czego? ogl?da?.

- scena, gdy Gordon mówi, by kto? wl?czyl bat-sygnal i nagle, gdy tylko znak pojawia sie na niebie, to reflektory Bruce'a z nietoperzami strzelaj? na pokój, w którym siedzi.
- batarang, który sam lata
- fruwaj?cy parasol Pingwina
- Batman morduj?cy swoich wrogów (najpierw spalil jednego zbira zywcem, a pó?niej wysadzil w powietrze bomb? drugiego)
- niedopracowane walki - Batman czeka na kolejne ciosy nic nie robi?c. W dodatku film stracil na brutalno?ci przez gadki podczas walki
- scena, w której zakladniczka stoi sobie na krawedzi dachu, zamiast zej?c (jak prawdziwa blondynka) i Pingwin, który nie wiadomo sk?d i nie wiadomo po co powpychal w parasol nietoperze, które poslusznie zaatakowaly ksiezniczke to chyba szczyt, kocham j? <3
- zdalnie sterowane pingwiny (wtf?!)
- Bruce ma mozliwo?c zablokowania glosu z mikrofonu i podstawienia swojego, a nawet przejecia sygnalu steruj?cego pingwinami - zaniemówilem z wrazenia
- oczywi?cie, Pingwin ma obraz ze wszystkich kamer w mie?cie, a na ekranie widzi dokladnie poczynania swoich pociech

SERIOUSLY?!?!?!?!?!?!?!?!?

A? mi smutno by?o, bo zapami?ta?em ten film jako... lepszy.

JEDYNY mocny moment tego filmu, to scena na przyj?ciu i Bruce ta?cz?cy z Selin?. Reszta to po prostu katastrofa.

I nie mów, ?e moja ocena nie jest sprawiedliwa, bo jak najbardziej jest - moja. Ty masz swoj?. Ja nie tupi? nó?k?, gdy widz? 10 przy Batmanach Burtona w ocenach innych u?ytkowników forum ;)

Pzdr
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

LelekPL

Cytat: kelen w 28 Czerwiec  2012, 19:25:06
Alfred nigdy nie był postacią źle zrealizowaną, tym bardziej przez Gougha, który był idealny, nie ważne w jakim filmie. Dla mnie na plus idzie część muzyki - temat muzyczny Freeza (czy raczej Nory?) był na prawdę nastrojową kompozycją.

Źle realizowana nie była... ale też nie za dobrze. Po prostu mało wnosiła do filmu. Gough grał tę rolę bardzo dobrze, taki dobry dziadek służący morałem. Ale prawdziwe emocje między Brucem, a nim zobaczyłem dopiero w tym filmie. U Burtona tylko o tym mówili... Oczywiście ten maleńki wątek nie czyni z BiR dobrego filmu. Absolutnie, nadal jest to fatalny film, a dzięki Arniemu i paru innym rzeczach o których mówiłem jest po prostu tak zły, że aż dobry.

Funky

Vincent co do kontrolowanych pingwinów w kanałach (;D) i innych głupot to jak mówiłem wyrosłem z Burtona. Takie akcje mnie dzisiaj irytują bo Burton obsadził za bardzo Batmana w swoim groteskowym świecie. Ale plusy tego filmu są takie że Catwoman jest nieźle sfiksowana oraz to że Pingwin dostał naprawdę dobry orygin. No i był mroczny Keaton (który jest postacią drugoplanową oraz to że pod względem urody i budowy ciała nie pasował na Batka to inna para kaloszy) Oczywiście fabuła filmu (jaki klimat taka historia czyli porwanie dzieci Gotham oraz wysadzenie miasta za pomocą pingwinów ::) ) jak i inne kretyństwa które wymieniłeś sprawiają że film ma u mnie tylko 6/10 a nie 10/10 jak pięc lat temu.

Juby

#490
Widzę, że kilka osób zmieniło swoje oceny a kilka nowych wyjawiło je od ostatniego podsumowania. Chcecie aktualizacji przed premierą TDKR?

darkside - mógłbyś przekształcić swoje oceny na skalę 1-10 (też wolę oceniać w sakli 1-6 gwiazdek, ale dostosowałem się, więc i ty możesz)?

Post Merge: 28 Czerwiec  2012, 20:42:47

PS: Może jeszcze ktoś z nowych użytkowników zauważy ten temat i oceni bat-filmy? A może któryś z adminów (Q i W) zaszczyci nas swoimi ocenami? ;)

Post Merge: 28 Czerwiec  2012, 20:46:13

Cytat: Air Jordan w 28 Czerwiec  2012, 16:28:21
I ja ostatnio zmieniłem swoje oceny filmów o Batmanie:
Film                                  Ostatnio                     Teraz
Batman: The Movie           1/10                           7/10
Batman                             7/10                           bez zmian
Batman Returns                7/10                           bez zmian
Batman Forever                5/10                           bez zmian
Batman i Robin                  2/10                           6/10
Batman Begins                  9,5/10                        10/10
The Dark Knight                10/10                          bez zmian

Fajnie, że ktoś w końcu zaskoczył oryginalniejszymi ocenami. Ale trochę zakłamujesz fakty, bo mam zapisane w zeszycie kto jak ocenia bat-filmy i u ciebie miałem zapisane, że B89 miałeś ocenianego na 8, a BF na 4. :P

Post Merge: 28 Czerwiec  2012, 21:01:28

Cytat: vincent w 28 Czerwiec  2012, 18:31:12
No to jak odświeżamy, to odświeżamy:

Batman: The Movie - nie widziałem

To zabawne, bo mam zapisane w zeszycie wszystkie oceny wszystkich, którzy wypowiedzieli się w tym wątku i oceniałeś kiedyś B66 na 5/10. :P

vincent

Bo wtedy myślałem, że chodziło o ten stary serial z "BAM!" "TRACH!" i tą muzą batmaaaan batmaaaan na początku ;)

Pełnometrażowego widziałem tylko kawałek kiedyś jak leciał w Wielkanoc. Pamiętam, że był jakiś motyw na statku i był tam Pingwin, ale w całości nie widziałem nigdy.

Pozdro ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Juby

Spoko, nie musisz mi się tłumaczyć. 8)

Jeśli jakieś 2 osoby (plus darkside w odpowiedniej skali) zdecydują się ocenić tutaj bat-filmy to przed premierą TDKR zrobię aktualizację naszych ocen.

rocklee

Batman The Movie nie oglądałem.
Batman: 9/10
Batman Returns: 9,5/10
Batman Forever: 7,5/10
Batman i Robin: 3/10 za sentyment, bo jak byłem mały to aż tak się nie interesowałem batmanem i wtedy lubiłem  oglądać.
Batman Begins: 9,5/10
The Dark Knight: 9/10

LelekPL

Cytat: Juby w 28 Czerwiec  2012, 20:40:06
Fajnie, że ktoś w końcu zaskoczył oryginalniejszymi ocenami. Ale trochę zakłamujesz fakty, bo mam zapisane w zeszycie kto jak ocenia bat-filmy i u ciebie miałem zapisane, że B89 miałeś ocenianego na 8, a BF na 4. :P

No to miałeś zapisane pewnie stare oceny z pierwszej strony tego tematu, albo jakiejś późniejszej. Na dalszych stronach były jeszcze parę razy updatowane i te które widzisz po lewej stronie były do dzisiaj tymi ostatnimi... chyba, że coś ominąłem. Dowód jest w temacie, wiem bo sam szukałem wszystkich moich updatów, żeby właśnie nie skłamać ;)