Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Ralf

Ja swój głos dałem na The Dark Knight :)

Max

Witam. Moim pierwszym postem wypisze moje oceny dotyczące bat-filmów. Wystawiam oceny w skali ?/10 podobnie jak inni użytkownicy. Uzasadnię moje oceny w osobnych tematach o owych filmach.

"Batman Zbawia Świat" - 8/10

"Powrót do BatCave" - 7/10

"Batman" - 9/10

"Batman Powraca" - 8/10

"Batman Na Zawsze" - 6/10

"Batman i Robin" - 3/10

"Batman Początek" - 8/10

"Mroczny Rycerz" - 9/10

Przejrzałem ten wątek i zauważyłem że jedynie jakieś trzy osoby wymieniły "Powrót do BatCave" ("Return of The BatCave"). Film był sequelem "Batman Zbawia Świat" ("Batman The Movie".)
Why so Happy, Members?

Huntersky

Niby Returns jest najlepszy, ale....do TDK będę powracał zdecydowanie częściej. TDK. :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

El Cornetto

Współczuję w czysto przyjacielski sposób :]

Huntersky

Dzięki. Jakoś sobie z tym poradzę :(
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Juby

Cytat: Max w 28 Czerwiec  2009, 20:47:18
Witam. Moim pierwszym postem wypisze moje oceny dotyczące bat-filmów. Wystawiam oceny w skali ?/10 podobnie jak inni użytkownicy. Uzasadnię moje oceny w osobnych tematach o owych filmach.

"Batman Zbawia Świat" - 8/10

"Powrót do BatCave" - 7/10

"Batman" - 9/10

"Batman Powraca" - 8/10

"Batman Na Zawsze" - 6/10

"Batman i Robin" - 3/10

"Batman Początek" - 8/10

"Mroczny Rycerz" - 9/10

Przejrzałem ten wątek i zauważyłem że jedynie jakieś trzy osoby wymieniły "Powrót do BatCave" ("Return of The BatCave"). Film był sequelem "Batman Zbawia Świat" ("Batman The Movie".)

Tka mało osób ocenia Return to the BatCave ponieważ po pierwsze nie łatwo go obejrzeć, a po drugie, gdy zaczynałem wątek mowa była o ocenianiu wyłącznie filmów kinowych. Witamy na forum ;)

Leon Kennedy

#321
Swój głos oddałem na TDK, ale nie dla tego, że jest najlepszym filmem o poczynaniach Gacka... po prostu zrobiłem sobie małe losowanie ( :P),  w którym brały udział dwie cześci Burtona i dwie Nolana, które ogólnie uważam za te najbardziej rewelacyjne. BF mimo, że dobry jak dla mnie został skreślony z losowania. Reszty nie brałem nawet pod uwagę.

Juby

#322
PODSUMOWANIE: CZERWIEC 2009

BATMAN: THE MOVIE - 5,36 (28 głosów, +0,55 od ostatniego wyliczania); Film idzie jak burza w górę, i tak jak przewidywałem to we wrześniu wyprzedził już BATMANA FOREVERA.  ;)

BATMAN - 8,67 (45 głosów, +0,29 od ostatniego wyliczania); Tutaj też znaczny wzrost i film zrównał się już z kolejną częścią serii, co bardzo mnie cieczy.

BATMAN RETURNS - 8,67 (45 głosów, +0,14 od ostatniego wyliczania); Ciągle rośnie średnia tego filmu, ale coraz wolniej i jak widać nie jest on już ulubionym filmem polskich fanów.  ;)

BATMAN FOREVER - 5,09 (45 głosów, -0,32 od ostatniego wyliczania); Wyprzedzony przez BTM, i coraz bardziej jego średnia leci w dół, chyba najbardziej ze wszystkich.  :P

BATMAN & ROBIN - 2,40 (45 głosów, -0,16 od ostatniego wyliczania); Najgorzej oceniany Batman praktycznie bez większych różnic.  8)

BATMAN BEGINS - 8,13 (45 głosów, -0,08 od ostatniego wyliczania); Tak jak pisze w mojej recenzji, film jest niedoceniany w Polsce przez fanów i jego średnia ciągle spada w dół.  :P

THE DARK KNIGHT - 9,17 (36 głosów, -0,15 od ostatniego wyliczania); Uznany za najlepszy film o Batmanie, tak jak przewidywałem nie traci formy, i jako jedyny ma średnią ponad 9.  :D


Maxie Zeus

Mój głos również oddałem na TDK. Ze wszystkich bat-movies, Mroczny Rycerz ma zdecydowanie najlepszy scenariusz, fabuła jest naprawdę nieprzeciętna...
Niedaleko w tyle pozostaje Batman Returns za swoją groteskowość i mroczną kreację Dannego DeVito.

Max

Ocenię jeszcze filmy animowane. Niestety nie widziałem wszystkich, ale ocenie te które już obejrzałem. Swoją drogą to ciekawy jestem tego nowego projektu związanego z Batmanem i Supermanem. Ciekawa też jest fotka w newsie na BatCave, gdzie widać kawałeczek twarzy Batmana. Jeżeli film ma mieć taki wygląd to jestem za!

"Batman: Maska Batmana" - 10/10

"Batman i Mr.Freeze: SubZero" - 9/10

"Batman i Superman" - 8/10

"Batman Przyszłości: Powrót Jokera" 9/10

"Batman kontra Dracula" - 8/10

"Batman Rycerz Gotham City" - 7/10
Why so Happy, Members?

Juby

Cytat: Maxie Zeus w 18 Kwiecień  2008, 16:30:54
BATMAN THE MOVIE:     2/10
BATMAN:                       9.5/10
BATMAN RETURNS:      8.5/10
BATMAN FOREVER:      5.5/10
BATMAN & ROBIN:           3/10
BATMAN BEGINS:          9.9/10

Cytat: Maxie Zeus w 29 Czerwiec  2009, 13:51:56
Mój głos również oddałem na TDK. Ze wszystkich bat-movies, Mroczny Rycerz ma zdecydowanie najlepszy scenariusz, fabuła jest naprawdę nieprzeciętna...
Niedaleko w tyle pozostaje Batman Returns za swoją groteskowość i mroczną kreację Dannego DeVito.

Maxie skąd ta zmiana. Według twoich pierwszych, jak i późniejszych ocen BR był zawsze za pierwszym Batmanem i Beginsem, a teraz jest tuż za TDK?

Maxie Zeus

Między 'Batmanami' Burtona naprawdę ciężko mi kwestionować, który jest lepszy.. Ale jednak, minimalnie BR bardziej przypadł mi do gustu (ale mówię - minimalnie!) Burton zrobił Returnsa bez większego nacisku WB, i co wyszło to wszyscy wiemy: mroczna surrealistyczna, a zarazem lekko futurystyczna wersja Gotham zawierająca w sobie elementy noir, fantasy i horroru. I taka zmiana klimatu jednak bardziej trafia w moje upodobania filmowe. Mimo iż film znacznie odchodzi od komiksu, (poprzez tą swobodę reżyserską Burtona), to Penguin i Catwoman, w wykonaniu DeVito i Pfeiffer, pozastają parą moich ulubionych villainsów z ery Burton-Schumacher.

Dlaczego Begins poleciał u mnie w dół? Hmm.. tylko z jednego powodu - za brak groteskowych złoczyńców. Pod każdym innym względem film ten jest rewelacyjny.
W TDK na szczęście mamy już Jokera, od którego (że tak to brzydko ujmę) wali już groteskowością na kilometr, i nie potrzebuje on do tego chemicznie wybielonej twarzy.
No a fabuła TDK jest, jak już wcześniej pisałem, nieprzeciętna i niebanalna, czym bije nawet filmy Burtona. Ahah.. i jeszcze pragnę zaznaczyć, ze to tylko moja subiektywna opinia.

Hydro

Odświeżyłem sobie całą serię Batmanów i oto moje oceny:

BATMAN: THE MOVIE - 4/10

RETURN TO BATCAVE -   - (nie oglądałem)

BATMAN - 8/10

BATMAN RETURNS - 9,5/10

BATMAN FOREVER - 4/10

BATMAN & ROBIN - 3/10 (swoją drogą, prostacki tytul filmu :P)

BATMAN BEGINS - 8/10

THE DARK KNIGHT - 9/10


Ranking:

1. Batman Returns
2. The Dark Knight
3. Batman Begins
4. Batman
5. Batman The Movie/Batman Forever
6. Batman& Robin

Także moim faworytem, choć prześcigając TDK o tylko 0,5 pkt, pozostaje

BATMAN RETURNS
It's a funny world we live in.

Filer

CytatBATMAN & ROBIN - 3/10 (swoją drogą, prostacki tytul filmu Język)
Yep, tak samo jak "Batman". Wg mnie dobry, klasyczny. BF mógł się już tak nazywać.

Leon Kennedy

Tytuł świetny i jak zaznaczył Filer klasyczny ;).

CytatBF mógł się już tak nazywać.

Trochę za wcześnie by było na taki tytuł ;).

Ostatnio doszedłem do wniosku, ze BB dostał ode mnie jednak za wysoką ocenę i spada o jeden w dół... BB 9/10. Reszta bez zmian ;).