Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Zack Snyder's Justice League

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2020, 17:17:21

Gieferg

#165
Głównie Sony Vegas, ale częściowo także Womble Mpeg Video Wizard, w którym zazwyczaj robię wszelkie operacje związane z audio.

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera w maju na DVD, Blu-ray i 4K UHD

Oby Galapagos zaskoczyło innym (slip)coverem. Superman w kolorowym stroju i Darkseid, który w filmie zalicza zaledwie cameo to ostatnie czego mi potrzeba na okładce. ::) Taki front byłby najlepszy:



W zapowiedziach Galapagos na maj brak Ligi, więc premiera w PL pewnie dopiero w czerwcu.

Q

Te okładki główne wyglądają fatalnie, jak słaby fanart. Słabo też, że tak ubogo pod względem dodatków. Jeden na nośnikach fizycznych - Road To Justice League a inny przy wersji cyfrowej - Building A Scene. Czyli jak chcesz zobaczyć wszystko to kupi kilka razy ten sem produkt
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Gieferg

Uporałem się właśnie z przeróbką - jest ostatecznie w... 2.31:1, wycięta w cholerę Martha Manhunter i te zbędne scenki z epilogu. Chciałem co prawda dać ostatnie ujęcie z wersji kinowej (Supes w Red & Blue), ale wyszło że jest za bardzo skrócone i mi nie pasowało.  Było dosłownie kilka (6-7) miejsc, gdzie kadrowanie do widescreena stanowiło zagwozdkę (zapewne byłoby ok w 1.78:1, ale 1.78:1 mnie nie urządza) i w tych paru miejscach trochę widać, że jest coś nie teges, but I can live with it.

Kolorów ostatecznie nie ruszałem, muzyki też nie, bo nie bardzo się dało - za to dowiedziałem się, że w MoS powinno się dać, więc może trzasnę do niego alternatywne audio :)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Jaki ostateczny czas trwania twojej wersji JL? Wrzucisz chociaż minutową próbkę przez vimeo?

Alternatywne audio do MoS?


Gieferg

#170
Because I can.

---

Całość trwa coś koło 228 minut.
https://vimeo.com/540623167
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Powyższym clipem przypomniałeś mi jak irytujące są te wyjce przy każdej scenie z Wonder Woman. ;D

228 minut to wciąż o jakieś 40 za dużo, ale zawsze to jakiś krok w dobrą stronę. Twoje kadrowanie wygląda bdb (tak powinien wydać to Snyder, a wersję 4:3 zrobić jako jakiś exclusive). W każdym razie film aż tak mi się nie podobał, aby chciało mi się siedzieć nad nim szmat czasu. Kupię w 4K i zwyczajnie będę używał zooma do 16:9 (rozumiem, że ten format może przeszkadzać w sali kinowej z szerokim ekranem, ale nie wiem w czym problem przy oglądaniu na telewizorze). Mam nadzieję, że napisy nie będą za nisko, przez co uniknę ich przycinania, ew. do wyboru będzie lektor, a nie tylko dubbing, bo inaczej pozostaje oglądać w proporcjach, w jakich SnyderCut trafiło na HBO Max (w moim odtwarzaczu chyba nie ma funkcji zmiany wysokości napisów). :-\

Gieferg

#172
Cytati zwyczajnie będę używał zooma do 16:9
Słaba opcja. Po wykadrowaniu całości mogę powiedzieć, że całkiem często się zdarza, że najważniejsze rzeczy w kadrze są na samym dole lub samej górze. Zdecydowanie wolałbym oglądać w 4:3, które mi specjalnie nie przeszkadzało (po prostu chciałem mieć też wersję pasującą do poprzednich filmów, szczególnie, że lubię 2.35:1) niż robić jakieś zoomy.  No ale może w 1.78:1, gdy nie obcina się tak dużo, nie będzie to jakoś bardzo przeszkadzało.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#173
Polska premiera na nośnikach fizycznych 16 czerwca. Będzie wydanie DVD, Blu-ray, 4K UHD, a także dwa steelbooki, jeden Blu-ray i drugi dla UHD. Polskie okładki brzydkie jak reszta, ale przynajmniej Superman ma czarny strój. :P



HUDY

Wreszcie, podobają mi się te grafiki. Juz dawno nie kupiłem żadnej filmowej nowości, a tu taki okaz  8)

Juby

Te grafiki? <ok> ::) Wolałbym okładkę z Supermanem w kostiumie z filmu (czarny + srebrny symbol, a nie po prostu odbarwiony jego klasyczny strój) i ze Steppenwolfem w tle, a nie gościem, który pojawia się w trzech scenach na 5 minut. :P

Liga jest już w przedsprzedaży w kilku sklepach. Wydanie, które planuje kupić (UHD w slipcase) jest nawet w fajnej cenie, zwłaszcza jak się ma Empik Premium. Niemniej, poczekam na jakąś grubszą promocję, bo film widziałem niedawno i nie podobał mi się na tyle, żeby wydawać na niego 130 zł.

Z kolei cena standardowego wydania Blu-ray to moim zdaniem kolejne po Dunkierce i Tenet szaleństwo ze strony Galapagos. Jakby celowo zawyżali ceny, żeby ludzie wybierali DVD, lub od razu UHD.

Q

Ceny w przedsprzedaży wydania BR wydaje się żartem, ale Galapagos od dawna ma najwyższe ceny nowości, więc nie ma tu zaskoczenia i trzeba będzie czekać na jakieś promocje (czyli obniżka ze strony wydawcy plus specjalna oferta od sklepu).

Okładki jak były brzydkie wcześniej tak cały czas. Steele jeszcze ujdą, ale ogólnie to kompletnie się nie wykazali.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Steele też mi się nie podobają (zwłaszcza te rączki na pustym tle, zbyt minimalistyczne), ale ja ogólnie nie jestem fanem tego typu opakowań, w życiu kupiłem całe dwa, ostatni ponad 8 lat temu. Przepłacałbym za grubsze, łatwiejsze do porysowania opakowania tylko jeśli taki steel byłby naprawdę imponujący pod względem doboru grafik, a niestety od dawna nikt się do tego nie przykłada.

Leon Kennedy

Grafiki ujdą, nic wielkiego co prawda, ale da się patrzeć. Chyba wezmę zaraz po wyjściu, a jeśli nie to wstrzymam się pewnie z miesiąc czy góra dwa. Korci, aby ogl jeszcze raz w zajebistej jakości.

Gieferg

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.