Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Leon Kennedy

Samo wydanie jest fantastyczne, a rysunki, cieniowanie, kolory słowem genialne. Kupiłem. A przed chwilą poszła Szalona Miłość i cholercia już myślę nad następnymi tytułami. A pisałem, że się cieszę w sumie na zakończenie wielkiej kolekcji DC, bo teraz sam wybieram tytuły. A przez cały jej okres nie kupiłem nic poza sama kolekcja.

Juby

To wydanie tak bardzo cieszy oczy głównie dzięki formacie 28,5cm x 21,6 cm. Wartokupić komiks i móc podziwiać prace Lee Bermejo choćby z tego powodu.

Leon, jeszcze kobieta zacznie na nas psioczyć, bo polecamy ci tu komiksy z Batmanem, a pewnie wychowanie dziecka do najtańszych rzeczy nie należy. ;)

Leon Kennedy

Faktycznie wielkość w tym przypadku robi robotę.

Już powoli słyszę od niej, co znowu komiks kupujesz? Masz już ich tyle, że nie ma gdzie ich trzymać 😇 A dziecko jak to dziecko, mała studnia bez dna... Mała, bo mały na razie tylko je, śpi i się załatwia, wiadomo. A i wszystkie potrzebne rzeczy mamy, to wydatki idą w większości na jedzienie i pieluchy + jakieś niespodziewane wydatki. Z czasem studnia zacznie się powiększać i wtedy wydatki skoczą pod horyzont, ale co tam 🙃

Juby

Ja staram się trzymać zasady - nie kupuję kolejnego komiksu, dopóki nie przeczytam poprzednich. Działa! Wybranka nie patrzy na mnie krzywo, no chyba że kupuję hurtem za ponad 300 zł żeby mieć darmową dostawę z gildii. ;)

Wracając do tematu, w zapowiedziach na październik można znaleźć okładki do Batman #100.



Przecież setny numer Batmana wyszedł w latach 50-tych. Czy po wyzerowaniu numerów wszystkich serii DC pod The New52, a następnym powrocie do starej numeracji pod DC Rebirth, "Batman" pozostał z nową numeracją? ???

LelekPL

Większość tytułów nie wróciło do starej numeracji. Chyba tylko Action Comics i Detective Comics wróciły do starej.

Leon Kennedy

Cytat: undefinedAnyway, tu masz oferty Cmentarnej Szychty za 40 i 50 zł. Śpiesz się, bo nakład jest już wyprzedany. ;)

Udało się na allegro zakupić, lokalnie. Nie spotkałem się z tym jeszcze. Ale cena bardzo dobra 45 zł + przysyłka. Zatem Cmentarna Szychta, czekam na Ciebie. I będzie to już mój 6 kommiks w przeciągu ponad miesiąca, trzeba teraz zbastowac na chwilkę i brać raczej jeden w miesiącu.

Juby

Cieszę się, że udało ci się kupić. Ja wstrzymuję się z nadrabianiem runu Snydera (o ile w ogóle będę chciał go nadrabiać) do przyszłego roku, gdy już będzie wiadomo (lub nie), czy wystartują z kolekcją Batmana od Eaglemoss, w której większość jego historii się znajduje.

@LelekPL,
Dzięki, musiałem coś źle zapamiętać. Byłem przekonany, że wszystkie serie wróciły do stanu sprzed 2012 roku + dodana ilość numerów z The New52.

Leon Kennedy

Ale jest coś serio na rzeczy odnośnie kolekcji Gacka, czy to takie bardziej próżne nadzieję? Bo dublował raczej nie mam zamiaru, a skoro już mam 6 tomów to chyba warto kontynowac. Zwłaszcza, że następny lata już po 50 parę zł.

Juby

Trudno powiedzieć. Rozmowy / plany odnośnie kolekcji były na 100%, ale sytuacja Ruchu, a potem pandemia sprawiły, że nic z niej nie wyszło. Może jeszcze z nią wystartują, ale to takie "może", którego możemy się nie doczekać. Ja czekam, bo z TheNew52 mam tylko Trybunał i Miasto Sów. Jeśli ty masz już połowę tomów od Egmontu, to na twoim miejscu zbierałbym do końca z obecnych wydań przynajmniej tę serię.

redcarra

Hej, chciałem się spytać o to, czy jest jakaś chronologiczna kolejność tytułów w DC Black Label. Czy powinny też być czytane w jakimś konkretnym momencie historii? Chodzi mi o takie tytuły:
1) Batman Przeklęty
2) Batman Biały Rycerz
3) Batman Ostatni Rycerz na Ziemi
4) Joker Zabójczy Uśmiech
5) Harleen
a także o te albumy: DCased oraz Czarny Młot Liga Sprawiedliwości

Juby

#880
Te tytuły wychodzą pod szyldem DC Black Label, co oznacza lekturę "dla dorosłych", czy też "nie dla dzieci". Fabularnie nie mają ze sobą powiązania, możesz je czytać w dowolnej kolejności. Ostatni Rycerz na Ziemi na pewno toczy się po 10 tomach serii Batman z Nowego DC.

redcarra

Dzięki. Zastanawiałem się, czy są między nimi jakiekolwiek zależności. Mam sprawę jasną.

kelen

To tylko dodam od siebie, że rzeczy z Black Label mogą się odwoływać do innych komiksów, bo są z tego samego świata ("Przeklęty" to sequel "Jokera" tych samych autorów, "Doomsday Clock" teoretycznie jest częścią głównego kanonu, a "Batman/Catwoman" jest ciągiem dalszym runu Kina z "Batmana")

Juby

No tak, oczywiście że mogą. Myślę jednak, że da się je czytać samodzielnie, ja na przykład nie jestem na bieżąco z Uniwersum DC, a Doomsday Clock przebrnąłem bez problemów, Przeklętego też przeczytałem, choć Jokera nie miałem w rękach.

LelekPL

Cytat: Juby w 27 Luty  2021, 13:02:09choć Jokera nie miałem w rękach.
No to powinieneś dodać do kolekcji!