Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Rekordy - Batman: Arkham Asylum

Zaczęty przez tabjohn, 25 Październik 2009, 23:42:44

Juby

Dzięki panowie dobre rady, :P ale ja już od ponad tygodnia gram w Zadyma w lesie (ekstremalna), w tym wczoraj 3h i dzisiaj ponad 3h i jestem w 100% pewien, że nigdy tego nie przejdę. W trakcie gry nawet jak pobijam swój rekord w pierwszej rundzie (teraz wynosi on ponad 17 tyś.), i w drugiej, to w kolejnych zawsze coś się popsuje. Dzisiaj już połamałem częściowo klawiaturę (w wściekłości kiedy przegrałem około dwusetny raz, tak walnąłem, że teraz nie mam esc i tyldy), więc mówię pas na kilka dni inaczej skoczy się jeszcze połamaniem płyty. >:(

tabjohn

Ja też gram klawiaturą i myszką. Ale gra jest tak skonstruowana, żeby podczas walki używając PPM nie przewywało combo. U mnie nieraz też przy PPM Batman wyciąga Batarang, ale tylko w przypadku, gdy się spóźnisz z blokiem lub będziesz stał za daleko przeciwnika, którego chcesz zablokować. W innym przypadku zawsze działa. Nieraz się tak zdarza, że ktoś w Ciebie próbuje uderzyć, pokazuje się że można blokować, ale Batman stoi za daleko, i jeśli się wtedy naciśnie PPM, to rzeczywiście blokuje combo. Trzeba to wyczuć. Poza tym uważam też, że lepiej jest unikać ciosów (dwa razy spacja) niż blokować, jeśli się to dobrze robi, można przejść walkę nie używając ani jednego bloku na jednym combo. Ja tak gram, kontry używam tylko raz w walce, żeby nabić sobie maksymalną premię za różnorodność (5000), podobnie używam batarangu oraz nieblokowalnych ciosów (SHIFT + LPM, PPM). Nabijam jak największy mnożnik, a potem, gdy zostanie około 6-7 przeciwników, wtedy ich wykańczam (CTRL+LPM/PPM (już nie pamiętam)) - taki finish jest wart 100x(mnożnik combo), więc dopiero pod koniec całego combo zbieram żniwa :) Wg mnie to najlepsza taktyka. Ale mogę się mylić :)

Juby

#32
Próbuje na różne sposoby, także z przeskakiwaniem. No ale cóż, będę próbował dalej, mam jeszcze miesiąc do premiery AC, może uda się dobić tą setkę (pozostałych wyników nie zamierzam poprawiać, bo skoro mam 3 nietoperze, to po co jeszcze tracić czas (i tak dużo ich nie przebije?).

Post Merge: 18 Październik  2011, 20:04:15

Podziw i zachwyt (ekstremalna) już za mną (dzisiejsze, mordercze 70 prób zaowocowało trzecim nietoperzem, choć w trakcie gry mi nie poszło i widzę teraz, że dałbym radę zdobyć nawet 5 tyś. więcej w tej walce - jednak nie mam zamiaru dłużej się męczyć i próbować :P).

Pozostało jedno, najtrudniejsze, które główkuję już kilka dni, w sumie przynajmniej 5 godzin i minimum 200 podejść. Życzcie mi powodzenia... ;)

Post Merge: 20 Październik  2011, 19:34:39

100%

Nareszcie! W końcu przeszedłem tą cholerną rundę, a w międzyczasie poprawiłem jeszcze 7 swoich wyników. Już aktualizuję swoją tabelkę!!! ;D ;D ;D ;D ;D

PS: Oczywiście nie spocznę na laurach. Do premiery AC ciągle będę próbował poprawiać swoje rekordy...

Juby

Dobra, poprawiłem jeszcze 10 swoich wyników i już nie mam siły na dalszą grę. Na poprzedniej stronie zaktualizowałem swoją tabelkę i z wyników jestem bardzo zadowolony...

A teraz tylko czekać na AC! :D

tabjohn

No nieźle, nieźle :) Ale i tak nie wiem czemu ta walka Ci tak słabo idzie :) Pozdrawiam

Juby

Słabo? :o Wiem, że masz ponad trzykrotnie większe wyniki od moich, ale bez przesady.
Mam w każdej rundzie 3 odznaki i dużą część z nich przechodzę bez utraty nawet kawałka żyć (np. pierwsze trzy walki), nie wiem jak robić takie kosmiczne wyniki jak twoje (może chodzi o kombinacje, bo najwyższy bonus jaki miałem to +500, a zazwyczaj jest to +250), ale niektóre przechodzę idealnie i to mi wystarczy. Sądzę, że z moimi obecnymi umiejętnościami mógłby pobić jeszcze sporo wyników, ale gram już ponad 3 tygodnie i muszę trochę odpocząć (na dzień-dwa przed wyjściem Arkham City pewnie znowu trochę "przekatuję" dla wprawy).

PS: "Cichy rycerz (ekstremalna)" przeszedłeś w minutę piętnaście? Ja same ładunki rozmieszczam i ruluje trzech gości obok nich przez 2 minuty. :P

tabjohn

No wiem, że ekstremalny Cichy Rycerz wymaga najwięcej czasu, ale chyba też najwięcej czasu poświęciłem, żeby taki wynik uzyskać. Jest to do zrobienia. Trzeba znaleźć odpowiednie rozmieszczenie tych ładunków i potem jak najszybciej zdjąć resztę. Co do walki, to w każdej misji (prócz ekstremalnej Zadymy w lesie), w każdej rundzie dostaję bonus 6500 (500 za brak utraty życia, 1000 za idealne combo i 5000 za zróżnicowanie - 9 różnych uderzeń). Moja taktyka to: nabijanie mnożnika a pod koniec przewracanie jak najwięcej zbirów (np. potrójnym batarangiem lub potrójnym pazurem - 6 na raz) i dobijanie ich leżących. Wówczas te ostatnie ciosy zabierają 100xMnożnik, i właśnie te ostatnie ciosy tak naprawdę wpływają na wynik.

Juby

No to już rozumiem. Ja tam dostaje 500 za "nietykalność", 1000 za jedno combo, a dodatkowo 100, 250 bądź 500 za dobijanie itp. (jestem za słaby aby w trakcie walki jeszcze rzucać batarnagami). Przez to w pierwszych dwóch walkach już nie dam rady nic wykrzesać.

Ale nikt poza nami się nie chwali swoimi wynikami, więc uznaje że jestem drugim najlepszym graczem wśród polskich fanów Mrocznego Rycerza! ;D

Również pozdrawiam...

tabjohn

Ja zawsze lubiłem się dzielić wynikami i rywalizacją :)

mmbutu

czekam na to arkham city i czekam więc postanowiłem sie podzielić co lepszymi wynikami w arkham asylum:
zadyma w lesie (ekstremanlna)              90240 ->1049 miejsce w tabeli
podziemny nietoperze (ekstremalna)     131900 ->775 miejsce w tabeli
intensywna terapia (ekstremalna)         59820  -> 1446 miejsce w tabeli
taktyka przetrwania    1:17.94 -> 620 miejsce w tabeli

nick : ColonicCrab08

franek

No we?cie tak nie szpanujcie bo mi nie chodzi i mi si? ?al robi  :-[ :-X :-\ :'( :(


Show Must Go On!!!

JOKER567

ja mam jedno pytanie

ja dopiero odblokowałem pół misji i skąd ja mam wytrzasnąć resztę
"Śmiejcie się ze mnie, bo jestem inny.
Ja śmieję się z was, bo jesteście tacy sami..."

kelen

Odblokowujesz je poszczególnymi trofeami z wyzwania Riddlera z głównej gry. Zerknij sobie na listę w trakcie gry i przy tych, gdzie znajdziesz klucz, to są to trofea, które dają Ci nowe rzeczy (bo poza wyzwaniami dostaje się też trofea itd)