Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League: War

Zaczęty przez Rado, 04 Wrzesień 2013, 22:55:16

Deuce

Pierwszy film DC spod znaku The New 52. Musz? przyzna?, ?e film ogl?da?o si? ca?kiem dobrze. Fabu?a by?a w miar? ciekawa i dobrze poprowadzona. By?y te? mankamenty, które dotyczy?y samych postaci. Wygl?d ich by? dobry, chodzi raczej o ich zachowanie.
Spoiler
Batman - przede wszystkim, dlaczego zdj?? mask? na ?rodku ulicy ? Przecie? kto? móg? tam by? i to zauwa?y?. Ponadto, ledwo pozna? Jordana i ju? zaufa? mu na tyle, aby si? ujawni? ? Najgorsze by?o to ci?g?e pouczanie Hala. To Jordan jest Latarni? i doskonale wie, jak pos?ugiwa? si? pier?cieniem. Nikt nie musi mu tego t?umaczy?. No i na koniec: sk?d Bruce wiedzia?, ?e Superman to Clark ? Dobrze, ?e Kent szybko dokona? rewan?u.
Captain Marvel - zaczn? od Billego Batsona. Bardzo nieprzyjemna posta?. Najpierw wdar? si? na stadion, a nast?pnie okrad? zawodnika. Ten ochroniarz, który go szuka?, to kompletna pierdo?a. Nie potrafi? upilnowa? byle dzieciaka. Dalej, Batson by? bardzo nieprzyjemny dla swoich wspó?mieszka?ców. Bardzo przypomina? mi, swoim zachowaniem, Damiana Wayne'a. Takich postaci nie lubi? najbardziej. Po przemianie, by? ju? ca?kiem do zniesienia.
Wonder Woman - wysz?a na jakiego? niedorozwoja. Chodzi?a po ulicy, g?upio gada?a i jeszcze wymachiwa?a mieczem na wszystkie strony. Ten facet na samochodzie dobrze j? podsumowa?, ?e ubiera si? nieprzyzwoicie. Zreszt?, ta przypad?o?? dotyczy wielu kobiet z DC Comics.
Darksied, w New 52, jest du?o wi?kszy. Wcze?niej by? wzrostu Supermana. Z elementów humorystycznych, to zapami?ta?em ten, w którym Barry kupi? ca?ej za?odze jedzenie, a oni go oskubali nawet z jego porcji.
[Zamknij]
Podsumowuj?c, jak na pocz?tek, to wysz?o ca?kiem nie?le. Wady postaci mo?na usprawiedliwi? tym, ?e s? to ich pocz?tki, nie tylko w dru?ynie, ale i samodzielnie. Ko?cówka sugeruje, ?e powstanie film, o osobie z Justice League, której zabrak?o w filmie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Spoiler
CytatNo i na koniec: skąd Bruce wiedział, że Superman to Clark ?

Przecież to Gacek ;) On wie wszystko i to nam mówi jedno, Superman był przez niego obserwowany.


CytatWonder Woman - wyszła na jakiegoś niedorozwoja. Chodziła po ulicy, głupio gadała i jeszcze wymachiwała mieczem na wszystkie strony. Ten facet na samochodzie dobrze ją podsumował, że ubiera się nieprzyzwoicie. Zresztą, ta przypadłość dotyczy wielu kobiet z DC Comics.

Mnie się to podobało. Była w tym taka rozbrajająca, a strój, no cóż ja go uwielbiam :) Chciałbym taką filmową wersję.
[Zamknij]

LelekPL

Strój Wonder Woman i tak był bardziej konserwatywny niż wersja komiksowa. Pewna część mnie chciałaby, żeby w końcu te postacie kobiece przestały być ubierane tak wyzywająco i otrzymywały porządne kostiumy... natomiast druga jest z tego bardzo zadowolona ;) Jednak w moim wieku, jednak wolałbym coś poważniejszego i coś co byłoby dobrym wzorem dla mojej siostrzenicy czy innych młodych dziewczyn, a nie tekst "Ubieram się skąpo bo jestem wyzwolona".

BlackBat

Mogli by wrócić do designu z kurtką i spodniami, był świetny :D
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Leon Kennedy

Bez przesady. Przecież wcale tak skąpo WW nie była odziana.

Johnny Napalm

Pierwsza sprawa to to, że kreska jakoś mnie nie urzekła. Nie jest zła, dobra do przekazywania wielu scen dynamicznych, jednak sama animacja nie ma dzięki niej swojego własnego ja. Jest to rzecz jedna z wielu. Wolę już jednak ją niż niektóre wcześniejsze eksperymenty DC, np. te z umangowieniem kilku filmików.

A że sam komiks nie urywał dupy i był w ogóle do niej, to sama wersja filmowa wypadła całkiem nieźle. Twórcy zrobili chyba wszystko co mogli, żeby uratować tą żenującą historię. Serio, to chyba największe rozczarowanie z komiksów, które kupiłem w zeszłym roku. Historia po prostu bezczelnie głupia i tandetna. Gdyby nie rysunki Jima nawet nie wspominałbym o tym dziele.

Stroje bohaterów w animacji wypadły naprawdę dobrze. Nie wiem o co Wam chodzi względem Wonder Woman? Jest lepiej przedstawiona niż w komiksie. I tak się zastanawiam, dlaczego górę ma tak zabudowaną, zaś tyłek niemal na wierzchu.  :P
Acha, macha mieczykiem, ale jednak rzadziej niż robiła to w komiksie. Sam jej origin jest zaś zdecydowanie lepiej przedstawiony niż w komiksie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

CytatStroje bohaterów w animacji wypadły naprawdę dobrze.

Nie mam nic do stroju WW, który wbrew pozorom nie jest taki do końca oryginalny. Miałem gdzieś na dysku komiksowy kadr Amazonki w bardzo podobnym stroju. Nie mogę go teraz znaleźć.

Mnie natomiast troszkę drażni maska Batmana. Konkretnie mówię tutaj o tej części, która nachodzi mu na czubek brody. Podobny design zastosowano np. w Injustice. Niby szczegół, ale dla mnie to takie se...

Ja tam podtrzymuje swoje stanowisko, że to jest najgorszy film z JL. Do minusów, o których pisałem wcześniej dodam jeszcze ucięcie wątku walki Batmana Supermana na Apokolips, gdzie Kryptończyk zdaje się był pod wpływem "przeróbek" Darkseida. Walczą, walczą, Batman unika jego ciosów i nagle cięcie, a za chwilę pojawiają się już na Ziemi i wszystko jest ok. Chciałbym zobaczyć jak Bruce rozwiązał tę sprawę i przemówił Clarkowi do rozsądku, by ten się opanował. Nawet gdyby to było wyświechtane "Clark! Wiem, że tam jesteś! Walcz z tym!" to i tak chciałbym to zobaczyć, a tak dostałem po prostu uciętą scenę.

8azyliszek

UP
Batman always has kryptonite!

I masz odpowiedź na swoje pytanie. Poza tym w The Batman 5x1 wyjaśniono jak Batman odkrył tożsamość Supermana. Jak się ma własnego satelitę, życie staje się prostsze :).

I jaki wyzywający strój Wonder Woman? Miała przecież zakryty dekolt. W XXI wieku odkryte ramiona nie są wyzywające. A zachowywała się głupio bo dopiero z lasu, tzn z Temiskery wyszła i spotkała się z cywilizacją. Od czasów starożytnej Grecji pewne rzeczy się zmieniły.

Doctus

CytatI masz odpowiedź na swoje pytanie. Poza tym w The Batman 5x1 wyjaśniono jak Batman odkrył tożsamość Supermana. Jak się ma własnego satelitę, życie staje się prostsze.

Zwłaszcza że prywatna satelita Batmana została wspomniana w rozmowie z Green Lanternem. Wydaje mi się jednak że Batman zdobył te wiedzę starą dobrą metodą śledztwa, czyli coś na co nigdy żaden agent CIA nie wpadł po pojawieniu się na ziemi wszechpotężnego kosmity.

CytatI jaki wyzywający strój Wonder Woman? Miała przecież zakryty dekolt. W XXI wieku odkryte ramiona nie są wyzywające. A zachowywała się głupio bo dopiero z lasu, tzn z Temiskery wyszła i spotkała się z cywilizacją. Od czasów starożytnej Grecji pewne rzeczy się zmieniły.

Irytowała mnie, tak samo jak irytował mnie Superman przez to jak został przedstawiony. Wiem że w New52 próbują odejść od jego wizerunku harcerza, ale jednak to jest jego czołowa cecha i to trochę tak jakby Batman stał się otwarty i wygadany... zaraz zaraz... właśnie taki był w tym filmie. Własnie taki był w komiksie na którego podstawie robili te animację. I to jest właśnie poważny minus. Bohaterzy są kompletnie out of character, i nie interesuje mnie że to nowe DC, skoro większość rzeczy jest jak było tylko mają nowe opakowanie. Batman ma być twardym i nietowarzyskim samotnikiem, Superman harcerzykiem, a Wonder Woman... no, jej to lepiej jakby w ogóle nie było.


DeadlySmoke

Jasnym przejrzystym punktem zdecydowanie był Batman i Green Lantern bardzo podobały mi się dialogi między nimi współpraca między, nim chętni bym zobaczył ich w indywidualnym ducie.
Można zauważyć nawet, że Green gdzieś w głębi podziwia Batmana podobnie jak Flash, który zrobił to otwarcie.

Oglądając to utwierdziłem się tylko w tym, że Batman jest i będzie moim ideałem super bohatera i nie wiem, co, by się musiało stać aby zmienił zdanie. To Batman uwolnił buca w postaci Supermana.
To Batman szybko uspokoił Supermana wymawiając jego imię a BUC zrobił wielkie oczy. I oczywiście musiał użyć swoich oczu aby dowiedzieć się kim jest Batman, bo innych sposobów nie zna. Rzeczywistość jest taka, jeżeli Supermanowi, by odebrano moce był, by nikim.

Co do dubbingu postać wszystkie kreskówki jakie oglądam. Oglądam w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Tu akurat głos Batmana bardzo mi przypadł do gustu podobnie jak innych postaci.
Dialogi mnie czasami wkurzały (nikt nie jest idealny) szczególnie Wonder Woman na samym końcu stawianie Supermana wyżej niż boga. Lub to z lodami (tylko bez skojarzeń ;D). Albo jej okrzyki bojowe były dla mnie płytkie. Ale to wszystko rekompensowała wyglądem i walką.
Oraz końcówka Schazama super siódemka od razu można odczuć wrażenie, że to jest żywnie zerżnięte z tytułu kultowego westernu Siedmiu Wspaniałych.

Night_Wing [usunięty]

Parademony w służbie ku czci potężnego Darkseida, miały wyszukiwać ucywilizowane i  zamieszkałe przy inteligentne istoty Ciała Niebieskie, nad którymi przejmie się kontrolę, podda procesowi terraformacji. Taki akt upodobni planety do Apokolips, a poddanych, okupowanych obywateli światów, przemieni w parademony, powtarzające powyższy  cykl od nowa. I tak w kółko i w kółko. Wada Darkseida?Poza tym łotr ten to  wróg godny  prawdziwej "Ligi Sprawiedliwych", która Ligą jeszcze nie była, a  dopiero  co zbierała  się w początkowy zespół. Grafika, ostre wydatne rysy twarzy, kontury ciała jak u największych Herosów. Postacie jakby napakowane, ale z kolei nie do końca przepompowane - czyli wszystkiego było w sam raz, aż biło patosem i mocą.  Dla kontrastu był i Shazam, który skumplował się z Cyborgiem

Wciąż nie mogę rozgryźć hasła rzucanego przez potężnego Darkseida: ,,jestem Entropią"