Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Twórzmy własne Fan Filmy

Zaczęty przez franek, 07 Październik 2011, 18:46:23

franek

Drawski, twoja wypowiedź daje optymizmem z kilometra. Można spróbować, co nie? W końcu dobre chęci liczą się najbardziej, a ty z góry zakładasz że się nie uda.


Show Must Go On!!!

Adriann


Mr.G

Jeżeli brać się za robienie filmu, który ma wyjść dobrze, ale na który nie mamy ani funduszy ani zbyt wielu rekwizytów, to trzeba by pomyśleć nad formą, która mogłaby te braki usprawiedliwić. No i trzeba przyjąć założenie, że może to być jedynie coś krótkiego i prostego.
Ja bym na przykład wykorzystał motyw amatorskiej kamery, np. bohater filmu to jakiś przechodzień w Gotham, który między uliczkami zauważa jakąś awanturę i postanawia to nakręcić, nagle zostaje zauważony, ucieka, kamera lata na wszystkie przypadkowe strony i w tym czasie, w ciągu bardzo chaotycznych ujęć, widać ciemną sylwetkę włączającą się do akcji, jakąś walkę (może z perspektywy kamery porzuconej i leżącej na ziemi?), a na koniec bohater swoją kamerę podnosi i już w normalnym ujęciu filmuje pobitych bandytów zwijających się na ziemi w bólu i uciekającą postać, za którą trzepocze czarna peleryna. Krótkie, niewymagające wiele wysiłku - dobre na początek.

lady_ozzy

Taki motyw z 'Blair Witch Project' ? W naszych realiach to chyba jedyny dobry i maj?cy jakie? szanse pomys?. W wielu aspektach jednak zgadzam si? z Drawskim. Trudno si? zebra? do stworzenia audiobooka, a co dopiero film...
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Johnny Napalm

Świetny pomysł, Mr. G. Popieram zrobienie czegoś takiego na początek, niż szarpanie się na coś ponad siły. Nawet tandeta kostiumu i całej scenografii, tylko w takim przypadku nie biłaby bezpośrednio widza po oczach.
CytatTrudno się zebrać do stworzenia audiobooka, a co dopiero film...
Bez przesadyzmu. To nie jest taki wielki problem - w sensie technicznym - pod warunkiem, że ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w robieniu takich rzeczy + odpowiednie programy miksujące. Problemem jest... lenistwo. Łatwiej jest napisać o danym projekcie, niż wziąć się do roboty i go zrealizować. Brak chętnych do wzięcia udziału w takim projekcie? Zawsze można pobawić się z modulowaniem głosu, z dobrym sprzętem powinien być dobry efekt.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Tandet? kostiumu i generalny brak ?rodków na zrobienie czegokolwiek, mo?na sprytnie omin?? jeszcze w jeden sposób. Zrobi? parodi?. Do takich rzeczy wystarczy dobre poczucie humoru, a kostiumy, scenografia i ca?a reszta schodzi na dalszy plan. Osobi?cie nie lubi? takich rzeczy i prawie w ogóle nie ogl?dam jak parodiuj? Batmana albo Bane'a, ale pe?no takich filmików jest w sieci, wi?c kto? to musi lubi? i ogl?da?.

Mr.G

Owszem, można, ale trzeba wpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, czy robię taką produkcję dla siebie czy dla publiki. Oczywiście byłoby świetnie gdyby udało się zebrać fanów własnej produkcji, ale robić coś wbrew sobie tylko po to, by ktoś to obejrzał, to się nie godzi. Nie miałbym większych obiekcji, aby sparodiować Supermana czy Spider-Mana, ale świat Batmana zbyt poważam, aby takowy parodiować tylko dla zdobycia rozgłosu.

lady_ozzy

Cytat: Johnny Napalm w 04 Czerwiec  2012, 16:15:25
Bez przesadyzmu. To nie jest taki wielki problem - w sensie technicznym - pod warunkiem, że ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w robieniu takich rzeczy + odpowiednie programy miksujące. Problemem jest... lenistwo. Łatwiej jest napisać o danym projekcie, niż wziąć się do roboty i go zrealizować. Brak chętnych do wzięcia udziału w takim projekcie? Zawsze można pobawić się z modulowaniem głosu, z dobrym sprzętem powinien być dobry efekt.
Mnie właśnie chodzi o zaangażowanie ludzi do tego... a nie o kwestie techniczne
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

bart-allen

ten fan-film może być podobny do Batman Death wish?
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Człwowieknietopeż

Cytat: Adriann w 20 Grudzień  2011, 22:16:09
Ja robię coś!:D
Mały test mimiki Jokera:   nie skończony oczywiście;>
Mam swoją wizję. Zajmuje sie podobnymi rzeczami,gry programuję,rysuję komiksy,coś chyba pokazywałem na tym forum. Teraz chce spróbować sił w tym,na początek chce zaanimowac Jokera śpiewającego "Onlu You" Albo piosenke świąteczną której nie mogę w mp3 znaleźć:<

EDIT: Jeśli ktoś ma ciekawy scenariusz czy nawet pomysł na fabułę to zapraszam na priv;>
Animowany film może być dobry.
Na pewno też nie będzie tak kiczowaty, jak filmy fanowskie z "aktorami".
Trza spróbowac scenariuz opracować.
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

franek

Ta animacja jest już nieaktualna, teraz realizujemy produkcje na oszałamiającą skalę.


Show Must Go On!!!

Człwowieknietopeż

Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

vincent

Tutaj albo angażujemy ludzi i budżet (z zerowym nie da się nakręcić praktycznie NIC, co miałoby jakąkolwiek wartość i nie wywoływałoby ściskania pośladków z żalu), albo nie ma co nawet marzyć o fan filmie o Batmanie w Polsce, który nie będzie totalnym dnem.
Pisałem trochę scenariuszy, kręciłem trochę filmów, w gronie przyjaciół więc jak coś mogę się zająć i scenariuszem i reżyserią. Moja kamera jest już bardzo stara i przydałałaby się jakaś z HD.
No i budżet. Wypadałoby zrobić jakąś zrzutkę.

Jeśli to co napisałem wyżej Wam nie podchodzi to przykro mi bardzo, ale nigdy w Polsce nie będzie fanfilmu o Batmanie ;)

Pozdro
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Adriann

Animacja poklatkowa jak w filmach animowanych typu "Piraci!" Gdzieś był temat nawet o tym..chyba nazywał się .. Dubbing do filmu animowanego czy jakoś tak

Człwowieknietopeż

Ja mam 2 kamerki HD, na allegro znajdziesz za grosze.
Jakby co mogę pożyczyć xD
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.