Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nawiązania

Zaczęty przez Super Robin, 29 Marzec 2008, 21:31:25

Diablo

Leon Kennedy - wiem o co ci chodzi. Dobrą stroną Feza był Batman, a złą Riddler.

Leon Kennedy

Jerycho. Jeden z miejskich gliniarzy zwraca si? o pomoc do Jake'a, a stoj?ca odbok niego Emily odrzek?a... Zrobimy ci znak Batmana ;D
Posted on: 14 Luty  2010, 18:22:41

 Serial Jim wie lepiej. Tytu?owy bohater ( James Belushi ) umiera i dalej nie wiadomo co z nim zrobi?... Decyzja ma zapa?? na sali s?dowej na której zostaje oskar?ony bycie z?ym cz?owiekiem... Dowód zrobi? z w?asnego syna s?u??cego. Na te zarzuty odpawiada... Lubimy bawi? si? w Batmana i on jest wtedy Alfredem :D.

Kolejny serial On, ona i dzieciaki. G?ówny bohater sprawia sobie tupecik ;). Jednak jego zona nie jest z tego zadowolona i ka?e mu to od?o?y? na pó?k?... On wtedy odpowiada, ?e jest mu potrzebny tak jak Robin Batmanowi :D.

Na konie? zostawi?em Rózowe lata 70 ;D. Erick w rozmowie ze swoj? matk? rzuca do niej has?o: Ty jeste? Batmanem! Mama: Tylko nikomu nie mów ;).

Mel

Tylko na momencik ;D

Uważam, że te nawiązanie z South Park aż samo się pchało do tego wątku:

kelen

Ano od jakiegoś czasu na 4chanie o tym trąbią :D genialne

(A)nonim

#79
I przez powalonych muzu?manów, oraz mi?kko?? Comedy Central nie mo?na tego odcinka obejrze?. ::)

W "Kick Assie" (pisz? akurat o filmie, ale chyba wi?kszo?? by?a te? w komiksie) jest sporo nawi?za?. Czyta? na w?asn? odpowiedzialno??, najpierw polecam obejrze? film.
Spoiler
Big Daddy ma strój podobny do Batmana, co zreszt? nawet jest zauwa?one w filmie przez mafiozów, Cage sposób mówienia Big Daddy'ego wzi?? od Adama Westa z serialu, z lat 60, w swoim pierwszym pojawieniu si? Hit Girl i Big Daddy znikaj? na dachu na tle reklamy, co przypomina scen? z "Batmana", kiedy ten stoi na budynku z wielkim logo firmy Acme. A na ko?cu Red Mist parafrazuje Jokera z "Batmana" okre?laj?c go przy tym mianem "wielkiego cz?owieka".
[Zamknij]
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Spoiler
W komiksie pojawia si? tylko nawi?zanie do Jokera, nie pami?tam czy gdzie? pada porównanie Big Daddy'ego do Batmana. No i strój jego jest inny.
[Zamknij]

KillingJoke87

hahaha :D dosłownie przed chwilą oglądałem Chorych Doktorów (Scrubs) i JD, główny bohater serialu wyobrażał siebie jako super bohatera, jego kumpel Terc jako batman, JD jako robin i dialog:
JD - kurde nawet we własnej fantazji jestem przydupasem batmana
Terc - przynajmniej nie jesteś Alfredem
W tym momencie JD zmienia się w Alfreda i pada tekst: "Damn You!!!....Sir" :D
Posted on: 15 Czerwiec  2010, 18:57:06

 http://www.youtube.com/watch?v=b4dd1CbCuFg a tu macie link do tego ww. fragmentu :D
so you're gonna have to play my little game if you  want to save one of them...

Mel


Deuce

Dwa nawi?zania

Cad Bane posta? ze Star Wars - nawi?zuje do postaci Bane'a, zarówno pod wzgl?dem nazwy jak i wygl?du:




The Hurricane - by?y wrestler WWE. Sam wygl?d raczej przypomina Zielon? Latarni?, ale zachowanie i sposów wypowiedzi dok?adnie taki, jaki mo?na by?o obserwowa? w serialu Batman z lat 60-tych:


"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Q

Nawiązanie z 5 odcinka serialu "Boston Legal", czy Rhona Mitra jako Robin i James Spader jako Batman.



Kobieta jako Robin, może to jednak nie jest taki zły pomysł? Ale i strój musi być odpowiedni, a jak widać prawnicy potrafią takowy dobrać.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

XIII

To że ma podłączone rurki  nie czyni go podobnym.

Mel

To ?e ma pod??czone rurki, twarz, która przywodzi na my?l mask? Bane'a i plus "nazwa" CZYNI go podobnym. Mo?e to by? celowe nawi?zanie lub nie, ale i tak nie ma do tego ?adnych w?tpliwo?ci, ?e posta? przypomina Bane'a.

BD96

Z pewnością swoistym nawiązaniem jest seria ZETMAN, japoński komiks. Masakazu Katsure czyli twórca owego komiksu który jest wielkim fanem Batmana, a w każdej swojej mandze zamieszcza jakieś nawiązanie do Batmana.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

m2reily

We Włoszech istniała (chyba nadal jeszcze jest) seria komiksów, w której Kaczor Donald działa jako quasi batmanowy super bohater o pseudonimie Paperinik, tłumaczenie z angielskiego to Super Duck.
     
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

BD96

Tyle że w polskich komiksach z Donaldem on również się pojawił... nawet mam taki tom sprzed iluś lat gdzie wystąpił jako taka postać... :).
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!