Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Anarky

Cytat: kelen w 23 Sierpień  2010, 18:36:45
Geez... Co oni z niego zrobili.

Nic, dali mu po prostu dwie własne mini serie.
Ja wam pokażę!

JaRo II

 Mam dwa pytania.

Pierwsze zadałem już kiedyś, ale nie udzielono mi wtedy konkretnej odpowiedzi. Teraz doszło sporo nowych użytkowników i może ktoś będzie wiedział. Otóż:
- skąd się wziął w Jaskini Nietoperza zielony T- Rex? Jest on jedną z pamiątek, ale po jakim przeciwniku? Zawsze mnie to zastanawiało.

I pytanie drugie:
- ostatnio zafascynował mnie Eraser (Człowiek- Gumka do mazania/ Człowiek- Ołówek). Co wiadomo o tej postaci, w jaki sposób powstał, czy często występował w opowieściach z Batmanem?
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Mel

1. Lata temu (bodajże w Golden Age) Batman walczył z ogromnym, mechanicznym dinozaurem w parku rozrywki "Dinosaur Island". Po wygranej walce sprowadził tego T-Rexa do jaskini jako trofeum.

2. Polecam: http://batman.wikia.com/wiki/The_Eraser
Pojawił się w kilku komiksach i częściej miał w nich swoje małe cameo niż znaczącą rolę - na szczęście.

JaRo II

 Dzięki Mel. Szczerze, to myślałem, że z tym T- Rexem wiąże się ciekawsza historia (nie wiem dlaczego, ale zawsze pachniało mi to Strachem na Wróble).
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

BD96

Łoż w mordę. A ja zawsze myślałem że ten T-Rex to pamiątka po kryzysie. Otóż wiem iż istniała swego czasu planeta którą zamieszkiwały nazistowskie dinozaury. Sądziłem iż podczas kryzysu jeden z tych potworów jakoś przeniknął do oryginalnej ziemi a po śmierci rexa Batman użył go jako trofea. Eh, człowiek sie ciągle uczy :). Chociaż były to tylko domysły a więc nie powinien się dziwić że to się nie sprawdziło.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

RafBat

...??? "Nazistowskie dinozaury?" Serio, coś takiego naprawdę istniało? Uff... chwała więc DC (po wieczne czasy) za ten "potop" w postacie Kryzysu, przynajmniej "ocaleli" po nim tylko ci naprawdę "wybrani" (tylko po co na tą "arkę" zabrano Terrible Trio...).
Ok, ale skoro jesteśmy już przy wystroju Jaskini Nietoperzy, to mam pytanie w sprawie wielkiej monety-podobnie jak w przypadku T-Rexa-skąd ona się wzięła w chałupie Nietoperza? (wydaje mi się, że kiedyś była już o tym mowa... niestety, nie udało mi się znaleźć na BC pełnej informacji na ten temat). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Mel


mihe

Witam wszystkich użytkowników.
Buszując po internecie, znalazłem taką oto figurkę: http://www.dccomics.com/dcdirect/?dcd=6889. Wiem, że jest to jakiś elseworld ale czy możecie w skrócie wyjaśnić mi o co w tym chodzi? W jakich czasach rozgrywa się akcja?
Pozdrawiam!   

Mel

Tak,to elseworld - JSA:The Liberty File. Podzielona na 4 historie akcja dzieje się w latach 40 (dokładnie to w 1942 i w 1948 roku). Można się od razu domyślić, że Nietoperz ma swój wpływ na II wojnę światową i jeżeli takie klimaty Ci pasują, to polecam komiks.


mihe

hmm...patrząc na strój sądziłem że jest to pierwsza wojna światowa. Komiksy zobaczę z czystej ciekawości ale szczerze mówiąc, elseworldy interesują mnie najmniej . Korzystając z okazji chciałem się przywitać jako nowy użytkownik forum; więc uroczyście: witajcie wszyscy fani mrocznego świata niemniej mrocznego batmana!;)
Pozdrawiam serdecznie,
mh

Deuce

Nie wiem czy to pytanie już było, a chodzi mi o serię Superman/Batman. Jak ona się ma do reszty tzn. czy jest ona w kanonie, czy poza nim i czy wpływa na inne serie oraz wydarzenia ? Znalazłem wersję, że pierwsze 13 numerów jest w kanonie, a następne już nie. Jaka jest prawda ?

Przypomne może jesze moje starsze pytanie, które zostało bez odpowiedzi.
Kiedy czytałem polskie wydania TM-Semic, w historii pod tytułem Panic In The Sky, Deathstroke był jednym z przywódców oddziałów JLA, mianowynym na to stanowisko przez samego Supermana. Po latach patrzę, a on jest już jednym z największych złoczyńców w świecie DC. Co doprowadziło do tak drastycznej przemiany tej postaci ?
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Roy_v_beck

Niektóre są w kanonie historie, niektóre nie. Przecież częścią Brightest Day nawet są niektóre numery Superman/Batman. Jednak co do reszty numerów to tak nie bardzo widać, aby to Dick Grayson był Batmanem.

BD96

Szczerze mówiąc to również miałem ten dylemat kanoniczności serii Superman/Batman. Jednak mimo wszystko wysunąłem śmiałe stwierdzenie - po prostu obecnie wydawane komiksy dzieją się w czasie całkowicie przez całą sagą ze śmiercią Batmana. A skoro już jesteśmy przy tym to Superman/Batman Annual dziejące się w Uniwersum Beyond raczej można by traktować jako komiks dziejący się pomiędzy/po/przed w czasie miniserii Batman Beyond.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

lady_ozzy

Czy Ras' al Ghul kiedykolwiek siedzia? w Arkham ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Mel

Yep i też z niego uciekał - norma wśród pacjentów.