Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

Johnny Napalm

Mam teraz kilka niemieckich Marveli, kilka ichnich komiksowych wersji Flipa i Flapa. No i Myszk? Miki. Z w?oskich to b?dzie kilka komiksów spod znaku fumetti per adulti i fumetti neri. Ale w ich przypadku nieraz same ok?adki nie nadaj? si? do zaprezentowania. :-[

Cytat: XIII w 09 Grudzień  2013, 23:19:19

XIII, czy jeste? ju? po lekturze Batmana #4/95? Ciekawi mnie twoja opinia o pierwszej historii z tego komiksu, napisanej przez Granta i narysowanej przez Breyfogle'a.

Przy okazji, link do mojej recenzji tego komiksu:
http://www.batcave.com.pl/komiksy-polska-1995/batman-nr-4/#1
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Jeszcze nie przeczytałem mam małę zaległości w tych darmowych zeszytach.


Doctus

#303
CytatUpdate: stan na grudzień 2013.

Bardzo ładna kolekcja Grzybiarz, zwłaszcza plus za to że porządnie ją eksponujesz. U mnie to jest troszeczkę porozrzucane po całym pokoju, z jednej strony ostatnio kupione, z innej te które miałem w łapie, i tak oto zrobiłem z pomieszczenia niezadbaną nerdownie ;) muszę się wyposażyć w jakiś kredens i to tam ładnie pomieścić, zwłaszcza że w miarę możliwości uzupełniam kolekcję filmów na dvd i już sam nie wiem jak to rozmieścić w domu. Btw, w jaki sposób eksponowalibyście korzystnie wizualnie swoje zeszyty na półce? czy tylko mi po głowie chodzą kartony? Myślałem też o odwiedzeniu introligatora i łączeniu je w tomy, ale z wielu serii wydawanych np przez TM-Semic dalej uzupełniam kolekcję.

Poza tym obawiam się że to straciłoby klimat komiksów z tamtych lat, więc chyba pozostawię polskie zeszyty jako wyjątek, bo zagranicznych i tak nie kupuję chyba że gdzieś mi wpadną (gdzieś tam po szafie wala się trochę wznowień klasycznych komiksów Marvela, a także X-Force czy Mutant X w oryginale). Najprościej jest z Batmanem, chociaż trudno mi go dorwać. A chcę mieć komfort posiadania pełnych kolekcji tego co wydano z naszym kraju z takimi sławami jak Batman, Superman, Spider-Man, Punisher, X-Men, czy Green Lantern lub (nie wiem czy na pewno chcę mi się nadrabiać te serię) Spawn.

Cytat(wspomniane Hachetty, skrzyneczka z 25 księgami Tytusa, Essential Punishera, Opowieści z Hrabstwa Essex, no i masa starych polskich, włoskich i niemieckich komiksów oraz zeszytówek i Wydań Specjalnych od TM-Semic)

Na te Essentiale i wydania specjalne TM-Semic sam poluję. Również na wydania zbiorcze Mandragory, bo nie lubię zeszytów a parę komiksów z tego wydawnictwa mnie interesuje. Z Essentialami jest o tyle nieciekawa sprawa, że kiedy kupowałem w dniu premiery kosztowały 80 zł za sztukę. Po latach, kiedy zamówiłem z Allegro dwa tomy Daredevila zapłaciłem za oba 100zł, czyli cenę bardzo korzystną. Teraz widzę jakiś trend odwrotny, i dwa tomy, dajmy na to Essential Wolverine kosztują na Allegro 200zł. Podobnie z innymi, i korci mnie żeby sobie pozamawiać wydania ENG, mam jednak takie coś że zamawiam z USA tylko w ostateczności i nomen omen wolę mieć na półce komiks w wydany u nas.

Anonimowy Grzybiarz

Cytat: Doctus w 27 Grudzień  2013, 13:59:07
Mało ładna kolekcja Grzybiarz

Mało ładna czyli brzydka? :D

Też kiedyś upychałem komiksy/książki gdzie się dało, ale odkąd rok temu w grudniu dostałem nowy regał, komiksy mogą trochę odetchnąć. Choć i tak powoli się miejsce zapełnia, więc niedługo będę układał z książek drugi rząd, by zdobyć choć trochę nowego miejsca na kolejne komiksy.

Jak pisałem na blogu - większość DVD i książek mamy (ja+rodzice+siostra) w innym pokoju, u siebie trzymam tylko to, co jest najbardziej moje, że się tak wyrażę, czyli wszystkie komiksy, fantastykę, kilka ostatnio ogrywanych gier i filmy na podstawie komiksów/kreskówki.

Co do zeszytówek - nie przywiązuję zbytnio wielkiej wagi do tego typu wydań, więc upycham je gdzie się da, bez folijek i tekturek, zwyczajnie nie chce mi się z tym bawić. Zresztą inwestuję głównie w wydania zbiorcze, bo są poręczniejsze i ładnie się prezentują. Kartony to chyba najlepsze rozwiązanie. Introligatorzy robią świetną robotę, ale to chyba dość drogie rozwiązanie i czasem problematyczne http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28530.135.html - tu masz kilka zdjęć/słów o tego typu zabawie. Gdzieś kiedyś był cały wątek o zaletach i wadach, ale nie mogę znaleźć.

Pozdro!

Johnny Napalm

Cytat: XIII w 22 Grudzień  2013, 22:58:39
Jeszcze nie przeczytałem mam małę zaległości w tych darmowych zeszytach.
co to, do ciężkiego .... znaczy, darmowe? O czym to ja nie wiem? Gdzie można dostać darmowe komiksy? Jeśli możesz, poratuj informacją, bo jeden chętny na nie już się piszę.

CytatMało ładna kolekcja Grzybiarz
Faktycznie, jest okropna. Wstydź się Grzybiarzu, bo powinieneś...  :P

Sam planuje w końcu uwiecznić na zdjęciu swoją CAŁĄ komiksową kolekcję. Musze tylko jakoś rozsądnie to rozplanować, czy robić zdjęcie całości, czy małe piramidki – czyli kopce względem tytułów. Przemyślę to jeszcze i gdzieś na początku stycznia pewnie uraczę Was jakimiś fotkami.

O, jaka fajna konfiguracja liczb mi wyszła:
Spoiler
[Zamknij]
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Anonimowy Grzybiarz

Cytat: Johnny Napalm w 27 Grudzień  2013, 20:39:06
Sam planuje w końcu uwiecznić na zdjęciu swoją CAŁĄ komiksową kolekcję. Musze tylko jakoś rozsądnie to rozplanować, czy robić zdjęcie całości, czy małe piramidki – czyli kopce względem tytułów. Przemyślę to jeszcze i gdzieś na początku stycznia pewnie uraczę Was jakimiś fotkami.

Czekam więc!

Doctus

CytatMa?o ?adna czyli brzydka? :D

Tak w?a?nie jest jak cz?owiek si? rozkojarzy - mia?o by? 'bardzo ?adna'!  ;D

Nightrain

http://img713.imageshack.us/img713/1660/uxfm.jpg
Dosyć późno, ale ważne, że go jednak zdobyłem ;)
Szczególnie dobrze, że kosztował mnie tylko 90zł. Świąteczne promocje na gildii.

Valar Morghulis

XIII

Chyba dobry deal za 7 zł z przesyłką


Doctus

Jako osoba regularnie zbierająca stare zeszyty, i trochę obeznana w różnych cenach potwierdzam - to naprawdę dobry deal, zwłaszcza że stan jest w porządku. Też ostatnio uzupełniam stare polskie przedruki (dużo przede mną). Przy następnych zakupach się pochwalę.

Kujaw

Zbiory z ostatnich dwóch miesięcy.



"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

XIII


Kujaw


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

XIII

Zakup u twócy Szafy Z Komiksami z youtuba rekomenduję z czystym sercem zakupy u niego.

Następne zakupy aż sprzedam  trochę towaru z półek.