Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Szkoła

Zaczęty przez Funky, 06 Październik 2008, 16:31:57

Altair

Funky, uderzyłeś w sedno... Gimnazjum będzie moim najgorszym wspomnieniem, ale nie ze względu na nauczycieli tylko właśnie poziom intelektualny i moralny innych uczniów. Rozumiem, że nie można w tych względach zbyt wiele od ucznia takiej placówki wymagać, ale do cholery jasnej... Jakieś minimum by wystarczyło. Najbardziej denerwuje mnie gadanie, że to wina właśnie pedagogów... Moja mama jest nauczycielem i znam to od drugiej strony. Jest właśnie tak jak mówisz, to chore ministerstwo narzuca coraz więcej debilnych obowiązków typu raporty i sprawozdania, a nie skupia się na tym żeby WSZYSCY uczniowie czuli się lepiej. To logiczne, że gdy wychowawca musi uzupełniać dosłownie tony papierów to ma mało czasu na cokolwiek innego, w tym skupieniu się na rozwoju swoich podopiecznych. Z drugiej strony nawet jakby miał na to czas to nie będzie w stanie mając własną rodzinę upilnować czyjejś, tym bardziej, że przykład idzie od góry. Skończyłem Gimnazjum ze średnią 5,7, bo na to harowałem całe 3 lata... Nie zliczę wszystkich projektów, imprez itp, w których brałem udział zamiast imprezować z rówieśnikami i chlać po działkach. I co? Efekt był taki, że i tak Ci, którzy mnie nie znali, a tylko usłyszeli o moim wyniku stwierdzili, że wszystko załatwiła mi matka. Nawet nie macie pojęcia jak mnie to bolało już od podstawówki. Użeranie się z idiotami i udowadnianie, że to ja pracuje na sukces, a nie moi rodzice. Ale to już minęło, wybrałem liceum, które jest bardzo blisko i nie kierowałem się domniemaną "renomą" tego miejsca tylko wygodą dojazdu i świetną atmosferą. Trafiłem na tak zgraną klasę, że przez neta już się wszyscy znamy i spotykamy na różnego rodzaju ogniskach. Tamten okres w życiu mam już za sobą i życzę wszystkim żeby i im ta męczarnia przeszła jak najszybciej :)

franek

Air jordan:
Też się tego bałem, ale uniknąłem tego i już kiedyś zrobiłem tak jak radzisz. ;)
Altair: Ja właśnie idę do gimnazjum w którym też poziom jest poniżej normy. :-\ i trochę boje się pierwszego dnia.


Show Must Go On!!!

Rado

Jeśli chodzi o moją edukację powyżej podstawówki to chyba byłem na jej każdym szczeblu. Gimnazjum wtedy jeszcze nie było więc poszedłem do zawodówki (chciałem iść do liceum ale oblałem egz. wstępny z matmy), później do technikum a na koniec udało mi się w tym roku ukończyć studia na uniwersytecie w moim mieście Bydgoszczy. Zdecydowanie najlepiej właśnie zapamiętam studia z wielu powodów...

franek

Ja chyba będę płakał. WAKACJE SIĘ KOŃCZĄ.


Show Must Go On!!!

LelekPL

Cóż, niektórzy mają jeszcze miesiąc :P
ale w tym czasie i tak pracują :(

franek

A ja będę musiał jeszcze kupić parę drobiazgów do gimnazjum.


Show Must Go On!!!

Drawski

Ja miałem jechać do Niemczech na robotę fizyczną (bliżej nieokreśloną - człowiek od wszystkiego) ale niestety gówno z tego wyszło, i tak mój wakacyjny kapitał wyniósł 600 zł :/

ashelos

Ja tam jestem zadowolony ponieważ idę do 1 klasy Liceum i wakacje są jakieś takie słabe więc cieszę się że już się kończą :)
P.S. Wiem że potem będę tego żałował...
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Rexio

No ja teraz do 1 gimnazjum i szkoda ?e si? wakacje ko?cz? ale takie ?ycie -.-' eh...

franek

A więc Rexio, jesteśmy w tym samym wieku.


Show Must Go On!!!

Rexio

Ironia co ?  ;) Pewnie na świecie jest tylko ok. 5 osób w naszym wieku.  ::)

franek

Nie podejrzewałem że istnieje aż pięć osób.


Show Must Go On!!!

Rexio

To dlatego że nie oglądasz teleexpresu

Drawski

Droga moderacjo, pokażcie że nie śpicie całymi dniami i zajmijcie się tymi trollami, ok? :)

LelekPL

Miałem to samo napisać