Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

XIII

Mimo że też niezbyt lubię X-Men to nie wszystkie tytułe są złę z nimi w Kolekcji, Ja kupowałem kolekcję regularnie do 14 tomu , z wyjątkiem Marvels któych mam, ostatnio zakupiłem Daredevila i na dłuższy czas sobie daje z nią spokój. Przyznam ten większy kawałęk Hulka nawet łądnie wygląda na półce. Na pewno gorsze tytuły od X w kolekcji to Hulk, Iron Man 5 koszmarów, She Hulk, Captain America New Deal.

Doctus

Mnie właśnie sposób wydania od tej kolekcji odstrasza, ale jak kiedyś będę przy konkretniejszej gotówce i zaliczę parę zakupów komiksowych które planuję (a trochę tego niestety jest) to na spróbowanie kupię sobie parę tomów WKKM. Wiem doskonale że kupowanie całości dla samego obrazka który układa się z grzbietów jest pozbawione większego sensu, chyba że ktoś jest pedantem i przywiązują wagę do tego jak kolekcja ma się prezentować na półce. Do takich osób własnie się zaliczam, i gdybym kupował te wydania to zaopatrzałbym się w każdy po kolei - jak zbierać, to zbierać. Tym bardziej że X-Men których tak wszyscy omijacie, to moja ulubiona Marvelowska drużyna (niech się chowa Avengers i ich filie) a i wydano całkiem niezłe tytuły, jak min. run Granta Morrisona, który mutantów odświeżył wręcz mistrzowsko.

Rado

Ja jestem w stanie absolutnie zrozumie? kupowanie tych tomów, po to chocia?by, aby mie? skompletowany rysunek Gabriela Dell'Otto, który w ca?ej okaza?o?ci prezentuje si? wr?cz pi?knie. Jakbym by? du?ym fanem Marvela lub tej kolekcji w szczególno?ci, kupowa?bym wszystko jak leci, nawet te pozycje, które mnie nie specjalnie nie interesuj?.

Jaro, je?li faktycznie nie chcesz da? szansy ?adnej z tych wersji mutantów, to by? musia? sprawdzi? ile tych X-menów rzeczywi?cie jest w ca?ej kolekcji. Zazwyczaj nie by?y, lub nie b?d? one wydawane zaraz po sobie, wi?c dziura w rysunku nie powinna by? a? tak widoczna. Ile tam jest tych tomów ogó?em? Sze??dziesi?t? Z pewno?ci? ubytek tu czy tam nie b?dzie znacz?co wp?ywa? na rysunek na grzbietach.

XIII

2 tomy Astonished. Wolverine, Dark Phoenix Saga, 2 tomy New X-Men, Weapon X, Old Man Logan, Wolverine Origin- wszystkie tomy jakie są związane z X-Men. Ogólnie mnie by te tytuły nie wadziły na półce na pewno nie tak jak ,She Hulk, Astonishing Thor, kapitany ameryki opróćz zimowego żółnierza, 5 koszmarów czy tomy z F4.

RemiRose

Z około X-menowych tytułów kupię tylko Weapon X, bo to chyba jedna z najlepszych historii z Rosomakiem.
@XIII Ja jednak zamiast Dark Phoenix Sagi, wolałbym She-hulk, lub tomy z F4.  ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Johnny Napalm

Tak jak mój organizm odrzuca od razu hasło X-men, tak wszystko co wymieniłeś z Loganem to po prostu muszęmieć, no i chu... W sumie, dlaczego Wolvie naprawdę nie przejechał się pazurami po Xavierze (tUX-M#275) i nie wysłał w pi...du całej tej ekipy. W końcu bez niego to nie ma czego czytać w tym komiksie.
Także, oto mój twórczy wkład do dyskusji. Telemark i wysokie oceny poproszę.  ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Ja w przeciwieństwie do niektórych z was nie czekam na Secret Wars. Nie podnieca mnie bijatyka z lat 80 z natłokiem postaci , której jedynym celem było wypromowanie linii figurek akcji.

JaRo II

 Dzięki za Wasze rady. U mnie właśnie ten dylemat wiąże się z tym, że ja lubię ład, porządek i estetykę. Taki podziurawiony obrazek raczej nie będzie wyglądać zbyt estetycznie na półce. Z drugiej strony kupować komiksy X- menów, których nie lubię tylko dla samej ciągłości obrazka to też jest trochę bezsensu. Dlatego byłem  ciekaw Waszej rady w tej sprawie. Trochę się nad tym zastanowiłem i raczej zrobię tak jak mi radzicie, czyli skupię się tylko na wybranych numerach. A że z Marvela lubię praktycznie wszystko oprócz X- menów, to i tak sporo z tej kolekcji kupię tomów.
Jestem ciekaw, czy wydadzą jakiś komiks z Ghost Riderem, Fantastyczną Czwórką i Srebrnym Serferem. Na tą trójkę mam wielką ochotę, z nimi komiks kupiłbym w ciemno.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

XIII

#398
Z Ghost Riderem będzie syf nieziemski Road to Damnation. Jak widzisz nie wszystko co niema X w tytule musi być dobre. Kup chociaż coś Wolviego taki Weapon X to klasyka. Ja podobnie jak ty X-Men  nieznoszę F4 nie tylko komiksów ale filmów, kreskówek i gier, dobra produkcja z F4 to dla mnie oksymoron.

Doctus

CytatOld Man Logan

Absolutnie obowi?zkowy zakup. X-Men pojawili si? tam tylko na kilka stron ?eby potem... spoiler alert. ?wietna historia o starym Wolverinie, która pomys?owym scenariuszem i naprawd? ciekawymi postaciami spokojnie dorównuje nawet tak kultowemu komiksowi jak The Dark Knight Returns (nieprzypadkowo wybra?em ten komiks do porównania). Je?eli kto? z Was lubi Wolverine'a, a z reszt? kolorowych mutantów mu nie po drodze, to Old Man Logan jest komiksem absolutnie dla Was. Nie jest to ani historia o mutancie, X-Manie, Avengerze, tylko bardzo pesymistyczna wersja przysz?o?ci w której znowu staruszek musi wzi?? sprawy w swoje r?ce. To absolutnie najlepszy komiks z Loganem jaki mia?em okazj? czyta?, a ?e Wolverine jest w czo?ówce moich ulubionych bohaterów Marvela, uwierzcie w moj? nachalna kryptoreklam?, i si?gnijcie po ten komiks.

RemiRose

Z F4 będą w kolekcji prawdopodobnie dwa numery Unthinkable i Authoritative Action. Na Surfera się nie zanosi.  Tomy z Wolverinem są jednak warte zakupu. Old Man Logan, Weapon X, Origin to komiksy które warto, przeczytać. 
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

Rado

No solowe komiksy z Wolviem to chyba jednak inny klimat niż z ludźmi X, paradoksalnie do faktu, że Logan należy do tej grupy. Ja bym nie porównywał.

Z pewnością zakupię Old man Logan. Dużo dobrego słyszałem o tym albumie, a i klimat brudnej, zepsutej przyszłości mnie kręci.

CytatZ Ghost Riderem będzie syf nieziemski

Hehe

CytatTelemark i wysokie oceny poproszę

Leć Johnny! Leeeeć!!

PS. Z Silver Surferem chyba nic nie będzie w WKKM. Polecam Silver Surfer Requiem wydane przez Mucha Comics. Świetna fabuła o ostatnich dniach Surfera i ładne rysunki.

Leon Kennedy

CytatObrazek skompletowanej kolekcji wygląda ładnie na półce. Mój obrazek będzie podziurawiony, poprzez  te brakujące numery X- menów. I teraz się zastanawiam, czy je też zamówić ( dla ciągłości obrazka ), czy skupić się tylko na pozycjach wybranych. Nie lubię X- menów, stąd ten mój dylemat. Co mi radzicie? Czy Wy zbieracie wszystko jak leci, czy tylko wybrane tytuły? I czy te numery X- menów, które wydali są w miarę przyzwoite?

Oczywiście tylko wybrane. Potrafię z ciekawości zakupić coś czego jeszcze nigdy nie czytałem jak Amerykę, by ostatecznie z niego zrezygnować. Zaś Iron Mana i Thora ominąłem całkowicie. Zastanawiał mnie Tony, ale w końcu kasa wygrała.

Leon Kennedy

No i w końcu mam... Marvel Zombies! W sumie sam nie wiedziałem czego się spodziewać po tym komiksu, no oprócz trupów, ale historia potrafi zauroczyć, jest przy tym przekozacka, zabawna i nawet dość ostra. W tym momencie jestem przy Silver Surferze... Będzie przekąska przed Galactusem ;D

XIII

Życie zaskakuje kupiłem dzisiaj marvel zombies na żywo najdziwniejsze jest że na randomowych zakupach a jeszcze dziwniejsze u siebie w małym mieście w tym sklepie akurat były wcześniej hachette, ale potem duble i słabe tytuły to przestałem kupowaći znikły ze sklepu co nie jest dziwne wiadomo popyt podaż dziwne jakim cudem znowu trafiły do sprzedaży.