Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

jakura

W Poznaniu masz szanse spotka? mnie:P
Szczerze mówi?c nie wydaje mi si?, ?eby by? tu problem z miejscami - jedyny film, na który nie mog?em dosta? biletu do Imax'a (przez 2 tygodnie!!!!!) to Avatar. Ale na niego ludzie szli ?eby oglada? efekty, sadz?, ?e na 2D batmana nie bedzie takiego problemu.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Cytat: Funky w 08 Lipiec  2012, 02:57:46
Heh no właśnie jest jakaś duża różnica w Imaxie? I czy trzeba wcześniej rezerwować miejsce?. Bo jeśli trzeba zapisywać się to ja dziękuje i iśc np na 10 rano (współczuje ci kelen :P) Oczywiście chciałbym obejrzeć ten film w najwyższym formacie (i tak byłoby gdyby było to możliwe w Gdańsku) ale czy naprawdę warto jechać do innego miasta? Chociaż u mnie szanse są praktycznie zerowe to gdybym miał wybierać Imax rano czy zwykłe kino późnym wieczorem wybieram to drugie 8)

Nie musisz iść rano, ale rezerwacja jest konieczna, przynajmniej przez pierwszy tydzień. Nawet nie chodzi o zapełnioną do końca sala - co też będzie faktem, na pewno przez pierwszy weekend - ale o fakt, że jak usiądziesz za blisko (od 4-5 rzędu w dół) to niemożliwe jest ogarnięcie całego ekranu.
Czy warto? Oczywiście, zwłaszcza jeśli TDKR miałby być Twoim pierwszym filmem w tym kinie (seria chyba na to sobie zasłużyła). Ja byłem raz, ale jest to niesamowite przeżycie. Fakt, byłoby jeszcze lepiej, gdybyśmy mieli jakieś kino IMAX w Polsce, które nie jest cyfrowe i widoczne by było kiedy korzystano z kamery 35mm, a kiedy 65mm, wtedy też obraz jest dużo lepszej jakości, ale mimo wszystko IMAX cyfrowy, a normalne kino to jednak spora różnica klas. Według mnie warto

Poza tym według mnie IMAX 3D jest dość zbędny. Sam format jest tak olbrzymi, że bez dodatkowego wymiaru człowiek czuje się w środku wydarzeń i to jest chyba to co spowodowało tą poprawę 3D w Twoim wypadku Altair (choć przyznam szczerze, na IMAX 3D nigdy nie byłem). Poza tym IMAX został stworzony do 2D, a nie 3D.

Hydro

Cytatkino IMAX w Polsce, które nie jest cyfrowe i widoczne by by?o kiedy korzystano z kamery 35mm, a kiedy 65mm
What? Owszem, te nowe ekrany (bleh!) przygotowane do projekcji cyfrowych sa o kilka metrów nizsze, ale chyba zauwazymy róznice pomiedzy ujeciami kreconymi 65mm (full screen), a 35mm (z czarnymi pasami). A jezeli okaze sie ze masz racje, to mój entuzjazm na obejrzenie TDKR w IMAXie zmalal -_-

Ogólnie nie wyobrazam sobie obejrzec TDKR w jakiejs malej salce w np. Multikinie, dlatego wszystkim tak czy siak w 100% polecam wypad do IMAXa. Pomijam juz fantastyczne doznania audio (nieziemskie udzwiekowienie), ale takze same wymiary ekranu (24m x 18m). Nie pamietam czy bylem na filmie 2D, w kazdym razie filmy w 3D sa niesamowite. Efekty, glebia - cud miód. Zero ciemnicy - dlatego zawsze kiedy mam wybor pomiedzy seansem 3D w CC i Multi czy IMAXie, oczywiscie wybieram to drugie. Mówie wam, za wszelka cene postarajcie sie byc na seansie w kinie IMAX, szczegolnie jezeli bedzie to wasz 'pierwszy raz' (:P).

Jezeli chodzi o mnie to mam bilety na 27 do Lodzi i Wawy - 19:00 i 22:15 (oplaciclo sie czekac 3h przed kompem ;D). Za brak polskich znakow przepraszam - obecnie jestem w Anglii.
It's a funny world we live in.

Patryk02099x

Ja mam swój na 19 i dwie rezerwacje, bo dwie osoby nie wiedzą czy jechać...

Ja w IMAXie byłem na dwóch ostatnich częściach Pottera, z tym, że nie mieliśmy niestety rewelacyjnych miejsc(szczególnie na pierwszej części), ale i tak sama jakość dźwięku jest znacznie lepsza, a obraz... byczy, normalnie miałem wrażenie, że jakby spadł w stronę sali kinowej to zakryłby wszystkie rzędy.

LelekPL

No na Mission: Impossible tej różnicy nie było, a tam też około 30 min nakręcili kamerami IMAX. Po prostu cały film był na całym ekranie. Nie mam stuprocentowej pewności jak z resztą, bo byłem tylko w Wa-wie, ale z tego co czytałem to wszystkie IMAXy w Polsce działają na tej samej zasadzie.

Btw ja mam rezerwacje na piątek, godzina 19:00, rząd 8. Jak ktoś idzie mniej więcej w tych godzinach (seans wcześnie, seans później nawet) to niech napisze teraz, możemy wtedy spotkać się na miejscu. Taką samą rezerwację mam na sobotę, bo nie wiem czy dam radę się wyrobić na piątek, ale wcześniejsza data będzie niewątpliwie priorytetem.

Patryk02099x

Trochę szkoda, ale i tak jakoś jest pewnie znacznie lepsza niż np. w Multikinie. Zresztą drugi raz na pewno nie pojadę do IMAXu specjalnie tylko już właśnie do mniejszego kina.

A dało się w jakikolwiek sposób zauważyć co kręcono kamerami IMAX? Np. kolory, jakość?

LelekPL

Cytat: Patryk02099x w 08 Lipiec  2012, 13:36:35
A dało się w jakikolwiek sposób zauważyć co kręcono kamerami IMAX? Np. kolory, jakość?

Szczerze mówiąc nie bardzo, ale ja jakoś oka do tego nie mam (ledwo co widzę różnicę między DVD a Blu-ray), więc wyrocznią pod tym względem nie chcę być. Tym bardziej, że na M:I sekwencje kręcone kamerami IMAX były tak wgniatające w fotel ze względu na samą akcję i mój lęk wysokości, że nie zwracałem za bardzo uwagi na jakość obrazu.

Patryk02099x

Ja nowe MI widziałem w multikinie czy w Cinema i już tam sceny na tym budynku robiły piorunujące wrażenie, szczególnie "wyjechanie kamery" przez okno i pokazanie tego, na jakiej wysokości się znajdujemy.

kelen

Przed Spider-manem, na którym byłem w Imaksie puścili trailer TDKR. Jak go zobaczyłem na takim ekranie i z takim dźwiękiem to nie wyobrażam go sobie zobaczyć w innych okolicznościach w dzień premiery.

EDIT

Imax uruchamia specjalne pokazy o 00:45 w dzień premiery!

Patryk02099x

Suuuper. Jak mam już zapłacone za bilet na 19. :/ Zresztą na 00.01 bym jeszcze pewnie namówił tatę, ale na 00.45 pewnie nie, bo by zasnął za szybko.  ::)
Choć jak na razie chyba tylko w Krakowie to jest, więc i tak bym nie pojechał. Ja już po prostu chcę widzieć ten film i obojętne mi, czy 10 godzin w jedną czy w drugą stronę...

Charism

Nigdy nie wiem, gdzie c owkleić, tyle tu tematow jest. Wiec jakby co to wybaczcie i przenieście.

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=34498

Soundtrack w całości (ale bez bonusów, których jest aż 4...) do odsłuchania online. : )

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)


Charism


Q

Pierwszy klip - http://www.batcave.com.pl/2012/07/pierwszy-klip-z-the-dark-knight-rises/

Poni?ej zamieszczam dialog Blake'a z Gordonem, który potwierdza pewien fakt dotycz?cy dzia?alno?ci Batmana.
Spoiler

Gordon: What's your name son?
Blake: Blake sir
Gordon: you have something you want to ask me officer Blake?
Blake: It's about that night,this night, 8 years ago when Dent died, the last confirmed sighting of The Batman. He murders those people,takes down two SWAT teams, kills Dent and then he just....vanishes?
Gordon: I'm not hearing a question son..
Blake: Don't you want to know who he was?
Gordon: I know who he was. (patrzy na rozbity bat-sygna?) He was the Batman
[Zamknij]
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)