Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Martian Manhunter- dlaczego jest pomijany.

Zaczęty przez aneczka92, 03 Październik 2015, 18:49:45

aneczka92

Od dłuższego czasu nurtuje mnie kwestia tego że od jakiegoś czasu ta postać jest pomijana zarówno w komiksach jak i w filmach animowanych. Jakby był zepchnięty na boczny tor, a zamiast tego dają Cyborga. A ja uważam że Marsjanin jest o wiele lepszy i w ogóle jest moją ulubioną postacią z ligi. A Cyborg to jest nudny po prostu. Czyżby miał po prostu reklamować Teen Titans? Czy obecność Robina w TT nie wystarcza im?

Gothamite

Zgadzam się dla mnie Cyborg również jest nudną postacią i tak jak nie lubiłem go w tytanach tak teraz jeszcze bardziej go nie lubię w JL. Wolałbym zamiast niego Marsjanina albo Sokolicę. Dla mnie najlepsza drużyna to była właśnie w serialach JL i JLU.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

aneczka92

Dokładnie. Dobrze było jak było JL i JLU i nie ma sensu moim zdaniem tego zmieniać. A Marsjanin jest postacią z naprawdę dużym potencjałem i uważam że dobrze by było gdyby więcej go dawali, a może i nawet zrobili jakąś animacje z nim samym ale to tylko marzenia niestety raczej.

Gothamite

Cyborg jest jedną z najgłupszych postaci w DC. Popatrz na jego genezę to dopiero porażka. Biedny Vic Stone który zapowiadał się na wielką gwiazdę footballu amerykańskiego doznaje wypadku i zmuszony jest nosić tą blachę. Najbardziej idiotyczne jest to że Cyborg może być wyłączany/resetowany jak komputer i wtedy go nie ma - nie oddycha, nie porusza się normalnie jak jakiś terminator.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

aneczka92

A może i nawet częściowo skopiowali ten pomysł i nie co go przerobili? Nawet nie głupia myśl. Chyba...

Gothamite

Niektóre idee filmowe czy te zaczerpni?te z historii s? co jaki? czas inspiracj? dla scenarzystów komiksowych wi?c mo?liwe ?e jest jak mówisz. Najprostszy przyk?ad to Joker a bohater z filmu ''Cz?owiek który si? ?mieje'' albo Green Arrow a legendarny Robin Hood.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

aneczka92

Hmm. " Człowieka który się śmieje" nie widziałam jeszcze. W takim wypadku może zobaczę. A jeśli chodzi o Green Arrow a Robin Hood to uważam że kreacja Arrowa jest o wiele lepsza.

Gothamite

Tak to prawda ale czyta?em kiedy? ?e twórcy zielonej strza?y inspirowali si? w?a?nie Robin Hoodem tak jak Bob Kane i Bill Finger byli fanami Zorro i filmu z lat 20-tych ''The Bat'' i tak powsta? Batman.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

aneczka92

No ale akurat z tych inspiracji powstalo cos extra.  Bo jednak niektóre rzeczy nadają sie do tego żeby je naśladować a inne nie. No i niektóre potrzebują naprawdę dobrych pomysłów zeby powstało cos dobrego.

P.S ja też lubiłam Zorro za dzieciaka .

Gothamite

To prawda że czasem inspiracje są po prostu potrzebne bo gdyby nie one to nie wiadomo jak dzisiaj wyglądaliby nasi ulubieni bohaterowie. Poza Batmanem i jego sojusznikami lubię też Daredevila i w tych wszystkich komiksach mnóstwo jest czerpania z czegoś - film, powieść bądź inny komiks.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

aneczka92

No ale Daredevil chyba jest marvela o ile dobrze kojarzę?  A ja raczej w DC comics tylko siedzę. 

Gothamite

Marvel też bardzo lubię :) i jakoś specjalnie nie zwracam uwagi na porównania między DC a Marvelem - który lepszy bo dla mnie oba te wydawnictwa są świetne.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

Deuce

#12
Moim zdaniem to ca?e pomijanie Marsjanina wynika z tego, ?e jest on zbyt podobny do Supermana. Obaj musieli ucieka? z rodzinnej planety, obaj trafili na Ziemi?, obaj próbuj? odnale?? si? w nowych, jak?e trudnych dla nich, warunkach. Clark ma t? przewag?, ?e fizycznie wygl?da jak Ziemianin. J'onn musi jeszcze walczy? z wyobcowaniem z powodu odmiennego wygl?du. Ca?e szcz??cie, ?e mo?e dowolnie kszta?towa? swój wizerunek. Uwa?am te?, ?e w?a?nie ta inno?? jest ogromnym polem do przedstawiania Marsjanina. Motyw "to nie wygl?d ma znaczenie, ale to jakim si? jest, jak si? post?puje" daje du?e mo?liwo?ci. Wiem te?, ?e nawet i tej kwestii nie da si? jednak pokazywa? w niesko?czono??.
Aniu na pewno wiesz, ?e Martian Manhunter dosta? niedawno swoj?, solow? seri?. Jest szansa, ?e tam poka?? jak?? opowie?? rzeczywi?cie godn? uwagi, a komiks utrzyma si? na d?u?ej.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

aneczka92

Tak wiem widzialam ze dostal. Narazie po prostu czekam czy później dadzą wydanie zbiorcze i wtedy pewnie kupie. Bo sprowadzać teraz z USA to trochę za duże koszty dla mnie. A licze na to ze w multiversum będzie.

A teraz jeszcze pytanie. Czy w nadchodzących ekranizacjach Ligi Sprawiedliwych będzie on  czy nie? Bo w różnych źródłach różnie podają.

Gothamite

#14
To fakt Marsjanin i Clark mieli między sobą trochę podobieństw - pochodzili z obcych planet i nie byli zwykłymi ludźmi ale to Marsjanin wydawał mi się być mózgiem całej JL jak to było w serialu. Również słyszałem o tej nowej serii i mam nadzieję że będzie to dla niego krok w przód zwiastujący powrót do Ligi.

Post Merge: 04 Październik  2015, 17:16:19

Cytat: aneczka92 w 04 Październik  2015, 16:44:05
Tak wiem widzialam ze dostal. Narazie po prostu czekam czy później dadzą wydanie zbiorcze i wtedy pewnie kupie. Bo sprowadzać teraz z USA to trochę za duże koszty dla mnie. A licze na to ze w multiversum będzie.

A teraz jeszcze pytanie. Czy w nadchodzących ekranizacjach Ligi Sprawiedliwych będzie on  czy nie? Bo w różnych źródłach różnie podają.

Niestety nie wiadomo czy będzie w filmie. Na dzień dzisiejszy prócz postaci potwierdzonych w BvS mówi się jeszcze o trzech innych z myślą o Justice League czyli Shazam, Flash i Green Lantern.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!