Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

Juby

Zapomniałeś dodać oceny B&R. ;) Widzę, że filmy o Batmanie oceniamy niemal identycznie, tylko ja nie lubię się bawić w połówki dlatego po powtórce przed premierą TDKR...

BATMAN BEGINS 9/10 >>> 10/10

jakura

Co do wypowiedzi Camela: Val Kilmer ułomkiem też nie był i raczej nie musiał się wstydzić na plaży;) A Bale schudł chyba do TDK i TDKR (patrząc z perspektywy scen gdy nie ma koszuli, a nie w stroju Batmana).
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

@camel

No tez prawie identycznie oceniamy Batmany z ma?ymi ró?nicami. Jest par? rzeczy z którymi si? nie zgodz?, wed?ug mnie Two-Face by? zrobiony ?wietnie i zbyt cz?sto zapomina si? o nim i o Eckhartie. Bardzo dobra rola i ogólnie najrówniej roz?o?ony film o Batmanie, praktycznie ka?da posta? by?a dla mnie wa?na i jej los wzbudza? emocjonalne przywi?zanie. Ale nie o tym chcia?em pisa? tak w ogóle, a od TDKR. Ja mam ca?kowicie inn? nadziej? co do Nolana, wola?bym jednak happy-end tej historii, a cytat, który da?e? na koniec idealnie do mojej wizji pasuje. Jednak podobnie jak ty uwa?am, ?e je?li Nolan zrobi to ?wietnie to b?dzie mi w sumie oboj?tne zako?czenie, byleby mi si? podoba?o. Na pewno ?mier? Bruce'a mo?na przedstawi? tak, abym wychodzi? zadowolony z kina i je?li Nolanowi si? to uda no to czapki z g?ów wtedy.

camel

@Juby
Szkoda film ocenia? ,jedynki nie chcia?em gackowi wystawia?. Beginsowi chcia?em dyszke wystawi?, ale ona czeka na TDKR a nie móg?bym oceni? TDK na równi z B89 st?d ta po?ówka.

@jakura
Mo?e i Kilmer odrobi? lekcje (po Bale'u dla mnie najlepszy Batman), jednak Bale jest po prostu gro?ny. Dodatkowo mi bardziej odpowiada Bruce w stylu sceny p?ywania ni? Bruce wywa?aj?cy drzwi bo kto? kopie w worek (g?upia scena bo jako posiadacz worka w domu wiem ?e taka pomy?ka jest niemo?liwa min. w zwi?zku z trz?s?cymi sie ?cianami).

@AirJordan
Czyli zgadzamy si? w 100%. Mi Two-Face te? si? bardzo podoba?. Gorzej by?o z Dentem, ale to kwestia scenariusza. By? nie autentyczny, swoj? drog? dziwi? si? Nolanowi ?e nie wprowadzi? go w BB (nawet wzmianka o nim) bo pojawia sie znik?d troche. Takie mia?em wra?enie jak pierwszy raz ogl?da?em TDK.

Wczoraj jak to pisa?em by?o pó?no i zapomnia?em napisa? o muzyce. Tu w mojej opinii wygrywa Zimmer. Motyw Elfmana jest fajny, ale w mojej opinii bardziej pasuje na motyw Spidermana czy Supermana. Temat z Nolanowskich Batmanów (za temat Batmana uwa?am motyw z Vespertillio) jest bardziej hm, surowy, bardziej pasuje mi do takiej postaci jak Batman ni? pompatyczny motyw Elfmana.  Do tego ?wietne tematy wrogów- Ra'sa, Jokera i Scarcrowa. Bardzo Batmanowski jest te? motyw muzyczny z Molossusa i Antrozousa (pojawia sie gdy Batman leci nad Narrows), móg?by by? spokojnie g?ównym motywem.

Juby

Cytat: camel w 11 Lipiec  2012, 14:12:50
@Juby
Szkoda film oceniać ,jedynki nie chciałem gackowi wystawiać. Beginsowi chciałem dyszke wystawić, ale ona czeka na TDKR a nie mógłbym ocenić TDK na równi z B89 stąd ta połówka.

Jak bym miał czekać z wystawianiem dziesiątek do premiery jakiegoś filmu, który może okazać się lepszy to nigdy nie wystawiałbym dych. Idiotyczne myślenie. :P

Cytat: camel w 11 Lipiec  2012, 14:12:50
@AirJordan
Czyli zgadzamy się w 100%. Mi Two-Face też się bardzo podobał. Gorzej było z Dentem, ale to kwestia scenariusza. Był nie autentyczny, swoją drogą dziwię się Nolanowi że nie wprowadził go w BB (nawet wzmianka o nim) bo pojawia sie znikąd troche. Takie miałem wrażenie jak pierwszy raz oglądałem TDK.

Jak to znikąd? Przecież w BB prokurator okręgowy zostaje zastrzelony, więc wiadomo, że mus przybyć nowy. TDK toczy się 10 miesięcy po wydarzeniach z pierwszej części i jest w nim mowa, że to nowy prokurator, a także wspomina się jego niedawną kampanie.

Juby


Szaman

Batman 9/10
Batman Returns 9/10
Batman Forever 4/10
Batman & Robin 1/10
Batman Begins 9/10
The Dark Knight 9/10
The Dark Knight Rises 9/10

Juby

Dodałem do ankiety możliwość głosowania na TDKR, jeśli ktoś by chciał zagłosować.

John Blake

Hmm, trzeba by było trochę się nad tym zastanowić.

BATMAN - 8/10 (Dałbym więcej, bo mam sentyment, i podoba mi się ta baśniowa interpretacja Gacka, ale jakoś film jest za bardzo strawiony przez epokę i postępy, momentami przynudza, i dlatego dam tylko 8. Za kreacje Jacka Nicholsona między innymi)

POWRÓT BATMANA - 6/10 (Cholera, wahałem się czy dać 7 czy 6. Bo jest to film strasznie groteskowy, jeszcze bardziej baśniowy. Mimo że mam sentyment do Burtona, to chyba wolę armie najemników walczącymi z policjantami z TDKR niż armie pingwinów z Powrotu. Ale sam film ogląda się przyjemnie, a 6 moim zdaniem to nie jest wcale niska ocena)

BATMAN FOREVER - 5/10 (Po pierwsze, to mam sentyment do Forever, kojarzy mi się z dzieciństwem. Po drugie, dla mnie ten film wcale nie jest zły. Jest bardziej komiksowy, może trochę infantylniejszy ale to przez nowy target. Kiedy na całość weźmie się poprawkę, czuje się jakbym czytał komiks sprzed kilkudziesięciu lat kiedy Batman walczył z jakimiś kolorowymi bandziorami. I owe czytanie sprawia mi przyjemność. Poza tym chciałbym zwrócić uwagę że ilość baboli fabularnych w ,,Batman Returns" trochę podnosi ocene BF)

BATMAN & ROBIN – 2/10 (Tutaj jest trudno postawić w miarę wysoką ocenę, bo na ten film mógłbym przymknąć oko gdyby był w pełni kinem w klimatach tych starszych dziecinnych komiksów. On poza tym jest po prostu nieudolnym gniotem, gdzie wszędzie wpycha się zbędne elementy,  niespójnym fabularnie, itd. Dałem 2, za kreacje Arnolda która mimo że osadzona w tej żenującej konwencji, jakoś mnie rozczula, po raz kolejny sentyment zapewne się obudził)

BATMAN POCZĄTEK – 9/10 (Świetne pokazanie genezy, skąd Bruce Wayne bierze swoje gadżety, skąd zna sztuki walki, i wiele innych. Po prostu pokazanie najtrudniejszej do pokazania historii wyszło Nolanowi genialnie. A jednak czegoś mi tu zabrakło żebym dał pełną ocenę)

MROCZNY RYCERZ – 8/10 (Uwielbiam ten film, jednak dałem 8, bo kilka rzeczy mnie zawiodło. Po pierwsze, to Two Face. To jest jeden z moich ulubionych przeciwników, a jego rozdwojenie jaźni w TDK nie zostało w ogóle pokazane. Tylko sam rzut monetą, a to nie jest pełna moc Dwóch Twarzy. Za to Joker był świetny, o niebo lepszy niż ten u Burtona. Ten Joker bawił się ludźmi, eksperymentował na społeczeństwie, miał filozofie, chciał coś udowodnić Batmanowi. To smutna prawda ale Mr. J u Burtona tylko ładnie wyglądał)

MROCZNY RYCERZ POWSTAJE – 10/10 (Co tu dużo mówić, świetny, realistyczny, komiksowy film. Świetny Batman, świetna Catwoman, świetny Bane. Wszystko jest dopracowane na ostatni guzik, jest to zdecydowanie najbardziej epicka historia ze wszystkich z Batmane przedstawionych na wielkim ekranie. Bez wahania to mój ulubiony film z trylogii.

LelekPL

Ja też dodaję:
The Dark Knight Rises - 9/10

No i uważam, ze przydałoby się zresetować sondę. Może jeszcze nie teraz, a przy wydaniu TDKR na DVD, ale wypadałoby znowu dać wszystkim filmom takie same szanse.

A wyniki z obecnej ankiety po prostu gdzieś zapisać

Juby

Kolejny reset? I to po takim czasie kiedy część użytkowników, która oddała swoje głosy już nie ma na forum? Cóż, jestem przeciwny ale jeśli twój pomysł poprze jeszcze kilka osób w tym wątku to nie będę się spierał.

franek

Ja po seansie TDKR postanowiłem sobie odświeżyć filmy Nolana i Zmieniam im ocenę, jednak trochę źle go traktowałem
Batman Begins (2005) - 8,5/10
The Dark Knight (2008) - 8/10
The Dark Knight Rises (2012) - 9/10

Cała Trylogia - 8,5/10


Show Must Go On!!!

LelekPL

Cytat: Juby w 05 Sierpień  2012, 12:51:35
Kolejny reset? I to po takim czasie kiedy część użytkowników, która oddała swoje głosy już nie ma na forum? Cóż, jestem przeciwny ale jeśli twój pomysł poprze jeszcze kilka osób w tym wątku to nie będę się spierał.

Dlatego proponuję zapisać wyniki obecnej sondy, a w nowej dać szanse The Dark Knight Rises, bo jak widać po niektórych postach jest wiele osób, którym ta część bardzo się spodobała. Poza tym taka nowa sonda, pokazałaby jak wraz ze zmianą użytkowników, zmieniały się sondy.

kelen

Moje ostatnie oceny pochodzą z sierpnia 2008 roku, dlatego czas na małą aktualizację, ale póki co tylko w kwestii trylogii Nolana.
Kiedyś napisałem:

CytatNie rozumiem jak Begins może być lepszy od TDK :P

i po powtórce obu filmów przed TDKR już teraz rozumiem, dlaczego Begins może być lepszy. TDK miał dla mnie osobiście więcej wkurzających rzeczy niż BB.

Zatem

Batman Begins - 8,5
The Dark Knight - 8
The Dark Knight Rises - 9

Dla mnie TDKR jest najlepszą częścią. Na wszelki wypadek podkreślam - "dla mnie" - żeby jakiś fanatyk czy pseudo krytyk nie zarzucił mi tego, że obwieściłem światu, że TDKR to najlepszy film o Batmanie ever i jest to faktem.

Juby

Cytat: Air Jordan w 05 Sierpień  2012, 13:03:03
Dlatego proponuję zapisać wyniki obecnej sondy, a w nowej dać szanse The Dark Knight Rises, bo jak widać po niektórych postach jest wiele osób, którym ta część bardzo się spodobała. Poza tym taka nowa sonda, pokazałaby jak wraz ze zmianą użytkowników, zmieniały się sondy.

Dlatego w "komentarzach do sond" proponowałem Q aby wkrótce zrobić sondę dla całego BC, który film jest najlepszy. Wtedy wszystko miałoby równe szanse (bo głosowaliby nie tylko użytkownicy forum), a tego głosowania nie musiałbym resetować.

Cytat: franek w 05 Sierpień  2012, 12:54:04
Ja po seansie TDKR postanowiłem sobie odświeżyć filmy Nolana i Zmieniam im ocenę, jednak trochę źle go traktowałem
Batman Begins (2005) - 8,5/10
The Dark Knight (2008) - 8/10
The Dark Knight Rises (2012) - 9/10

Cała Trylogia - 8,5/10

:o Ooooooooo. Tego się totalnie nie spodziewałem. Ale jako, że wolę filmy Nolana, cieszy mnie kolejny nawrócony. ;)