Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

Leon Kennedy

Gadaj?c uruchamia? Bata ;). Wi?c o co kaman?

CytatW filmie jest gorsza g?upota:
Czemu nikt nie skojarzy? Bruce'a Wayne'a z Batmanem?
Przecie? obaj wyszli z ukrycia dok?adnie  w tym samym momencie, a wcze?niej znikn?li w tym samym momencie.
Czy?by obywatele Gotham byli tak g?upi?

No to mega g?upota ::). Patrz Wayne si? pojawi?. Dzie? pó?niej Batman, ty to bankowo ta sama posta?. I sk?d wiesz, ?e znikli równocze?nie? Chcesz mi powiedzie?, ?e po zako?czeniu TDK Wayne od razu zaszy? sie w rezydencji na 8 lat, có? nie ma takowej pewno?ci.
Cytat
4.   Wpuszczanie (prawie) wszystkich policjantów na raz do kana?ów jest bezmy?lne i...
5.   ...rozumiem ?e ci wszyscy policjanci poszli do tych kana?ów nieuzbrojeni, skoro w scenie walki z najemnikami ?aden z nich nie posiada broni palnej.

Pierwsza zgadzam si? troch? naci?gne. Drugie, to jakby? ogl?da? dok?adnie to przed wielk? bitw? wida?, ?e niektórzy gliniarze maj? bro? i nawet oddaj? strza?y gdy lec? na ludzi Bane'a.
Cytat
7.   Talia ugodzi?a Batmana no?em i naciska detonator czy nie? Je?li nie naciska, to sk?d wie, ?e na bomb? zosta?o za?o?one urz?dzenie zag?uszaj?ce. Je?li naciska i dzi?ki temu wie, ?e na bomb? zosta?o za?o?one urz?dzenie zag?uszaj?ce, to rozumiem, ?e chcia?a razem z Bane'em i najemnikami zgin?? w wyniku jej wybuchu, gdy? w tej chwili znajduj? si? oni przecie? w centrum Gotham i...

Nciska i jak ju? pisa?em by?a szurni?ta i to do?? mocno :D. Reszta twoich w?tpliwo?ci jest do?? naiwna.

Johnny Napalm

CytatCo do pożegnania z Gordonem - Batman z nim gadał gramoląc się do Bata, a nie stojąc i podpierając ścianę. Ostatnie słowa mówił gdy kokpit już był prawie zamknięty. Inna rzecz: gdyby Batman chciał jak najszybciej zatrzymać tę ciężarówkę, to musiałby JĄ solidnie ostrzeliwać, a to wiązałoby się z 2 rzeczami: 1. śmiercią Mirandy 2. możliwością wybuchu bomby. A on pewnie wolał tego uniknąć, dlatego pruł raczej na boki.
I tu jest zasadnicza różnica pomiędzy kimś takim jak Batman a profesjonalistą ze służb specjalnych. Jednak Gacek w tej sytuacji nie zachował trzeźwości umysłu do samego końca i nie wybrał natychmiast najlepszego rozwiązania.
Rozwiązanie A, które podałeś AJ, powinno być odrzucone natychmiast przez Batmana i ten powinien przejść od razu do planu B. Poza tym zawodowiec po prostu wylądowałby na środku drogi blokując ruch, tak żeby Talia nie mogła cofać -  z tyłu miała na ogonie przecież Catwoman. OK, żeby jednak nie doszło do taranowania Bata -Talii było już wszystko jedno-, Gacek mógł rozpieprzyć część budynków tworząc barykadę - jakoś łatwo im szło posyłanie pocisków, a o tym nie pomyśleli.
Może i się czepiam szczegółów, ale to zachowanie Batmana -posyłanie pocisków na prawo i lewo, a przecież to tylko broń, nie zawsze skuteczna = nie zawsze lecąca tam gdzie miała trafić- nie było do końca w jego stylu. Czyli - za bardzo ryzykował, a przecież jest symbolem całego universum DC jeśli chodzi o opanowanie i odpowiedzialność za swoje czyny.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

AzBat

Cytat: John Blake w 11 Sierpień  2012, 15:02:23
Jak mniemam, wie to poniewa? Bane z komiksów wiedzia? ;) o to chodzi?o kolegom.
Tylko ?e Bane z TDKR nie jest tym samym Bane'em co z komiksów.
Cytat: camel w 11 Sierpień  2012, 15:03:03
Selina pracowa?a dla Daggeta, ten pracowa? z Bane'm, wi?c ?atwo doj?? do konkluzji.
Podobnie jak w przypadku odpowiedzi Juby'ego- to nic nie znaczy. Poza tym sprawa sk?d Selina wie gdzie jest kryjówka Bane'a jest wyja?niona.
Cytat: Air Jordan w 11 Sierpień  2012, 15:08:11
Gdyby pokaza? jak Miranda szpieguje Foxa to wyda?oby si? kim ona jest. Pewnych rzeczy trzeba si? po prostu domy?le?, a nie mie? podane na tacy.
Pewnych tak, ale nie tych istotnych dla fabu?y. Poza tym filmy o Batmanie to nie wschodnio-azjatyckie dramaty psychologiczne w których do ko?ca nie wiadomo o co chodzi, a wiele scen mo?na interpretowa? na kilkana?cie sposobów. Je?li by?my mieli wyja?nione sk?d Bane wie gdzie znajduje si? zbrojownia Batmana po tym jak Miranda ujawnia swoj? prawdziw? to?samo??, to by?my mieli i zachowany element zaskoczenia i sprawa by by?a wyja?niona- wilk syty i owca ca?a. W ten w?a?nie sposób mamy rozwi?zan? spraw? sk?d Selina wie gdzie jest kryjówka Bane'a- Selina mówi Batmanowi, ?e wprowadzi?a go w pu?apk?, bo ma umow? z Bane'em po tym jak ju? w ni? wszed? (w pu?apk?, a nie w Seline oczywi?cie ;-p).
Cytat: vincent w 11 Sierpień  2012, 15:36:48
Czepiacie si? o takie pierdo?ki ?e nie wiem co powiedzie? ;)
Skoro to s? pierdó?ki, to co wed?ug Ciebie jest wa?ne w tym filmie?
Cytat: vincent w 11 Sierpień  2012, 15:36:48
Ciekawi mnie tylko dlaczego nikt na przyk?ad nie czepia si? do zbrojowni, która jest pot??na i ukryta (lol?) w budynku WE. Chcecie mi powiedzie?, ?e NIKT z innych filii WE nie widzia? na oczy prototypów tumblerów i ?e Fox sprowadzi? je w?asnor?cznie? (czyli pojecha?, wkrad? si?, za?adowa? na ci??arówk? i przywióz? do Gotham?).
Bankowo jacy? pracownicy MUSIELI widzie? tumblery i ?aden si? nie sklei?, ?e Fox pomaga Batmanowi?
Nikt si? tego nie  czepia, bo pewnie ka?dy rozumie, ?e takie rzeczy s? nieod??cznym elementem filmów o komiksowych superbohaterach.
Cytat: vincent w 11 Sierpień  2012, 15:36:48
Albo tak jak z The Batem. Na ko?cu jacy? technicy to ogl?daj?. Nie mieli pyta? typu "sk?d Batman mia? te cudo z WE nad którym pracowali?my?".
Mi nie podoba si? ta scena, bo w?a?nie g?upio to wygl?da. Je?li The Bat którego ogl?dali technicy jest tym samym który transportowa? bomb?, to jakim cudem nie uleg? zniszczeniu w wyniku jej wybuchu?
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 15:58:54
Zanim podasz jaki? przyk?ad upewnij si?, ?e nie pleciesz g?upot jakich jeszcze ?wiat nie s?ysza?. ::)
Po pierwsze - mieszasz sceny z dwóch filmów. W T1 to Arnold (T-800) znajduje adresy Sary Connor w ksi??ce telefonicznej, a nie T-1000 w T2. W dodatku widz nie musia?by si? domy?la? sk?d go zna, bo Cameron wiedzia? co robi pisz?c scenariusz i Kyle Reese mówi w scenie przes?uchania, ?e w czasie wojny atomowej wi?kszo?? informacji uleg?a zatarciu, a SkyNet wie jedynie jak nazywa?a si? matka Johna Connora i w jakim mie?cie mieszka?a. T-1000 natomiast namierzy? mieszkanie Voightów (nie Sary, bo Sara odsiaduje w dwójce wyrok w zak?adzie psychiatrycznym) za pomoc? komputera policyjnego w skradzionym radiowozie. Tak wi?c twój przyk?ad to stek bzdur. :-\
Bardzo przepraszam za pomy?k?, niestety pami?? mnie zawiod?a. Tego co napisa? Juby o Terminatorach nie sprawdza?em, ale ufam w to ?e faktycznie jest tak jak napisa?. Odwo?aniem do Termiantorów chcia?em pokaza?, ?e Cameron w tych filmach wyja?nia? kto, co, z kim, sk?d, dlaczego, itp. i m. in. dzi?ki temu Terminatory Camerona s? ?wietne (a w sumie to wszystkie rzeczy w Terminatorze s? wykonane na najwy?szym poziomie). Nolan w TDKR wyja?nia wa?ne rzeczy wybiórczo, przez co historia przedstawiona w tym filmie traci na spójno?ci i wiarygodno?ci, a szkoda bo mog?o by? naprawd? rewelacyjnie.
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 15:58:54
Po drugie - odpowied? na twoje pytanie jest niewa?na. Bane wiedzia? gdzie jest zbrojownia Batmana i kim jest Batman zapewne od Talii - córki Ra'sa, który wiedzia? kim jest Mroczny Rycerz. Nie ma tego w filmie, aby pokaza? jak wielk? wiedz? dysponuje Bane i aby nie zdradza? kim jest Miranda Tate. A to, ?e ludzie, którzy nie widzieli BB mogliby tego nie zrozumie? mnie nie obchodzi bo to cz??? trylogii, a trylogie ogl?da si? od pierwszego do trzeciego epizodu.
Nadal jest wa?na- jak dot?d nikt nie odpowiedzia? na to pytanie odwo?uj?c si? do jakiej? sceny z filmu lub wypowiedzi którego? z bohaterów. Ja te? mam swoje przypuszczenia sk?d Bane to wiedzia? i to pewnie podobne do waszych. Mog? np. odpowiedzie? sobie na to tak: Liga Cieni to pot??na organizacja która potrafi znale?? ka?d? osob? i ka?d? rzecz zawsze i wsz?dzie. Jednak takie wyja?nienie jest naci?gane i mnie nie zadowala. Mam jednak nadziej? ?e jaki? przenikliwy umys? na tym forum odwo?a si? do sceny czy wypowiedzi z filmu która to wyja?ni.
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 15:58:54
I po trzecie - Skoro Selina pracowa?a dla Doggetta a ten wspó?pracowa? z Banem to MOG?A wiedzie? gdzie jest kryjówka cz?owieka w masce. Batman nigdzie w filmie nie mówi "Zaprowad? mnie do Bane'a, bo na 100% wiem, ?e wiesz gdzie si? chowa". Po prostu prosi j? o to, bo my?li ?e ona to wie, i jak si? okazuje ma s?uszno??. Wystarczy ci taka odpowied?? :P
Drugie pytanie jest wyja?nione. Je?li chodzi o wasze odpowiedzi na trzecie, to Air Jordan i Juby powo?ujecie si? na charakterystyk? bohatera co jest t?umaczeniem naci?ganym w przypadku odpowiedzi na to pytanie. Wiem ?e Batman to najlepszy detektyw na ?wiecie, fajnie by?o pokazane to jak znalaz? to?samo?? Seliny. W przypadku tego sk?d wiedzia?, ?e Selina wie gdzie jest kryjówka Bane'a, Nolan poszed? po najmniejszej linii oporu- jak napisali Air Jordan i Juby: po prostu si? domy?li?. Od biedy postaram si? prze?kn?? takie wyt?umaczenie. Wed?ug mnie lepiej by to wygl?da?o gdyby Selina zaoferowa?a to Batmanowi.
"4. Nie wysy?aj? wszystkich, a znaczn? cz???, bo porwano najwa?niejszych ludzi w mie?cie, sytuacja kryzysowa i nadal nie maj? poj?cia, ?e ktokolwiek móg? przemyci? tyle materia?ów wybuchowych, b?d? stwarza? a? takie zagro?enie.
5. By? mo?e mieli tylko bro? podr?czn? ze sob?."
Wszystkich/prawie wszystkich/znaczn? cz???- nie wysy?a si? tylu policjantów w jedno miejsce jednocze?nie. Taka powa?na sytuacja i wzi?li tylko bro? podr?czn?? Nie znajduj? sposobów na jakiekolwiek m?dre uzasadnienie takiego post?powania. Skoro mieli ze sob? bro? podr?czn?, to czemu nie u?yli jej w walce z najemnikami?
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 10:54:08
5. W scenie walki nie posiadaj? broni palnej zapewne dlatego, ?e bro? któr? brali ze sob? na akcje zosta?a im zabrane przez te 5 miesi?cy w zamian za jedzenie dostarczane do kana?ów.
W TDKR jest scena w której policjantom uwi?zionym w kana?ach podawana jest ?ywno??. Z tego co pami?tam byli to policjanci którzy zostali na powierzchni. Mam nadziej?, ?e w tym przypadku pami?? mnie nie zawodzi. Je?li byli to jednak najemnicy Bane'a to faktycznie masz racj? Juby.
Cytat: Juby w 11 Sierpień  2012, 10:54:08
6. Nie ma pokazanego wieku Bane'a w tym filmie, ani Talii. Bane mo?e mie? 37, a mo?e nawet 1200 lat. Who knows and who cares?
Nie trzeba zna? daty urodzenia osoby ?eby okre?li? MNIEJ WI?CEJ jej wiek. 1200 to nie, bo Batmany od Nolana s? utrzymane w miar? realistycznej konwencji- nawet Ra's jest w nich ?miertelny. 37 te? nie. Talia mog?a mie? 10 lat gdy uciek?a z wi?zienia, ale mog?a mie? te? wtedy 6,7,8,9,10,11- na pewno by?a dzieckiem, dlatego napisa?em JAKIE? 8 lat. W scenie ucieczki wida? przez chwil? twarz Bane'a i widzimy ?e jest on wtedy doros?ym m??czyzn?, a skoro by? jej ochroniarzem od urodzenia, to w chwili jej narodzin musia? mie? jakie? 20 lat, a gdy ona ucieka?a jakie? 28 lat i na tyle mniej wi?cej jego twarz w chwili jej ucieczki wygl?da. Doros?a Talia przedstawiona w filmie ma co najmniej 30 lat. Zgadza si? ?e Fox mówi o niej ?e jest m?oda, ale z perspektywy jego wieku 30 lat to jeszcze m?odo??. Poza tym w radach nadzorczych najwi?kszych firm ?wiata nie zasiadaj? osoby które maj? 20 kilka lat. Z twarzy te? Talia mi wygl?da na jakie? 30 lat (i to bardzo apetyczne 30 lat ;-)). Prosta arytmetyka i wychodzi nam, ?e Bane ma jakie? 50 lat na karku. W scenie ataku Ligi Cieni gdy Ra's znajduje obanda?owanego Bane'a widzimy, ?e Ra's by? wtedy m??czyzna w sile wieku. Bane jest wi?c mniej wi?cej rówie?nikiem Ra's'a. W filmie przedstawiony jako mniej wi?cej rówie?nik Talii, m??czyzna m?odszy od Bruce'a. W takim tonie wypowiada si? Alfred na temat Bane'a gdy razem z Bruce'em ogl?daj? film z ataku Bane'a na gie?d?.
"7. Nacisn??a na przycisk
8. Chcia?a zgin??, gdyby nie to co by?a tam jeszcze robi?a na pó? godziny przed wybuchem?"
Ogl?da?em t? scen? ju? kilkadziesi?t razy i nie wida? tego ?eby nacisn??a przycisk, ale dalsze wydarzenia wskazuj? na to, ?e tak faktycznie by?o. Rozumiem ?e szeregowi wojownicy Ligi Cieni s? tak wytresowani, ?e s? gotowi umrze? za swoich liderów i spraw? w której walcz?. Rozumiem te? to ?e Bane jest gotów za to umrze?, skoro w wersji Nolana jest tak bardzo przywi?zany do Talii, a wed?ug mnie nawet j? kocha. Natomiast tego ?e Talia jest gotowa za to umrze? nie rozumiem. Je?li tak ostro zosta?a wytresowana przez swego ojca  to ok, tylko ?e kto wtedy b?dzie nast?pnym liderem Ligi Cieni? S?abo ty wymy?li? Nolan.
"I ja mam pytanie
9. Jak wy ogl?dacie te filmy?"
Pozwol? sobie odpowiedzie? w imieniu wszystkich u?ytkowników którzy zadaj? pytania w tym temacie:
Bardzo uwa?nie i wnikliwie. Dlatego znajdujemy w nim nie?cis?o?ci i brak logiki oraz mamy w?tpliwo?ci co do niektórych spraw.
Na razie to tyle, pozdrawiam.

camel

Akurat zgadzam si? z wiekiem Bane'a z AzBatem. (orgin Talii rozwali? nam posta? o czym pisa?em w recce).
Ju? w kinie liczy?em, i Bane w chwili ucieczki Talii móg? mie? 16-18 lat. Wychodzi nam zak?adaj?c ?e ona wtedy mia?a 10 , 36 lat. To s? optymistyczne rachunki. B??d Nolana, którego nie da si? wyt?umaczy?.

kelen

Mo?e pomo?e to komu? w rozwa?aniach - Josh Pence wpadaj?c do roli Ra's Al Ghula mia? informacje, ?e sceny, które nagrywa (zapewne chodzi o okres zakochania si? w córce wata?ki, a nie po narodzinach Talii) rozgrywaj? si? 30 lat przed akcj? BB albo TDKR (?ród?a ró?nie podaj?).

LelekPL

Móg?bym dalej pisa?, bo ?adna za tych rzeczy nie jest dla mnie absolutnie b??dem, ani tym bardziej ra??ca czy znacz?ca. Ale... to nie na moje si?y i ch?ci. Swoje stanowisko wyja?ni? w ten sposób mo?e:

CytatSkoro to s? pierdó?ki, to co wed?ug Ciebie jest wa?ne w tym filmie?

Historia przedstawiona w filmie, gra aktorska, zdj?cia, muzyka, monta?, efekty, jak to wszystko si? razem komponuje w spójn? ca?o??, w wypadku postaci Batmana tak?e nawi?zania do uniwersum, wierno?? postaci, wkomponowanie ich do ?wiata filmu, czy u?ycie i wpasowanie si? do wybranej konwencji. To jest wa?ne w tym i nie tylko tym filmie. To o czym wy piszecie to a) czepianie si? szczegó?ów (co sam przyzna? Johnny Napalm), b) zajmowanie si? nieistotnymi, trzeciorz?dnymi elementami filmu (wiek Bane'a), b?d? c) rezultat nieuwa?nego ogl?dania filmu (Daggett-Catwoman-Bane). Czyli pierdó?ki.

Funky

Ja już mam za sobą prawie wszystkie wątpliwości, tylko męczy mnie jedna sprawa. Na końcu filmu ci dwaj technicy powinni powiedzieć "Panie Fox przcież to pańskim wynalazkiem latał Batman". A ci siedzą i o niczym nie wiedzą ::) To moja ostatnia wątpliwość bo w tym temacie dostałem dość sensowne odpowiedzi na swoje pytania.

Patryk02099x

W mieście panowało olbrzymie zamieszanie, więc może  ludzie nie wiedzieli o The Bat gdy Batman użył go pierwszy raz, a później myśleli, że skoro Bane zdobył masę bajerów a la Batman, to sam Gacek mógł gdzieś znaleźć to cudo. No i w przeciwieństwie do Tumblera telewizje nie pokazywały nowego pojazdu, więc nie wszyscy musieli wiedzieć jak wygląda.

AzBat

Cytat: Leon Kennedy w 13 Sierpień  2012, 14:14:02
Pierwsza zgadzam si? troch? naci?gne. Drugie, to jakby? ogl?da? dok?adnie to przed wielk? bitw? wida?, ?e niektórzy gliniarze maj? bro? i nawet oddaj? strza?y gdy lec? na ludzi Bane'a.
Sprawdzi?em- w 101 minucie filmu jest scena jak policjanci uwi?zieni w kana?ach otrzymuj? ?ywno?? i wychodzi na to, ?e otrzymuj? j? od najemników Bane'a. Kurde... b?d? musia? chyba i?? do lekarza, bo chyba mam skleroz? ;-p. Wi?c Juby pewnie dobrze przypuszcza, ?e najemnicy zabrali policjantom bro? w zamian za ?ywno??.
Faktycznie niektórzy policjanci maj? bro? i z niej strzelaj?, pewnie to ci którzy zostali na powierzchni i uda?o im si? zachowa? bro?. W ten sposób ca?a ta sytuacja wygl?da w miar? spójnie, ale mimo to g?upio. Najpierw tylu policjantów schodzi jednocze?nie do kana?ów, a potem ledwo uzbrojeni ustawiaj? si? w kolumnie i atakuj? po z?by uzbrojonych najemników- nie cierpi? tego durnego ameryka?skiego patosu.
Cytat: Leon Kennedy w 13 Sierpień  2012, 14:14:02
Nciska i jak ju? pisa?em by?a szurni?ta i to do?? mocno :D.
Nie podoba mi si? przedstawienie Talii-córki Ra's al Ghula i nowej liderki Ligi Cieni jako zamachowca samobójcy.
Cytat: kelen w 13 Sierpień  2012, 17:57:45
Mo?e pomo?e to komu? w rozwa?aniach - Josh Pence wpadaj?c do roli Ra's Al Ghula mia? informacje, ?e sceny, które nagrywa (zapewne chodzi o okres zakochania si? w córce wata?ki, a nie po narodzinach Talii) rozgrywaj? si? 30 lat przed akcj? BB albo TDKR (?ród?a ró?nie podaj?).
Dzi?ki kelen za info, ale ju? same wydarzenia z filmu pozwalaj? mniej wi?cej okre?li? wiek Bane'a.
Cytat: Air Jordan w 13 Sierpień  2012, 19:08:42
Historia przedstawiona w filmie, gra aktorska, zdj?cia, muzyka, monta?, efekty, jak to wszystko si? razem komponuje w spójn? ca?o??, w wypadku postaci Batmana tak?e nawi?zania do uniwersum, wierno?? postaci, wkomponowanie ich do ?wiata filmu, czy u?ycie i wpasowanie si? do wybranej konwencji. To jest wa?ne w tym i nie tylko tym filmie.
Do gry aktorskiej, monta?u, efektów, nawi?za? do uniwersum nie mam zastrze?e?. Ze wzgl?du na mocno realistyczn? konwencj? Nolan nie móg? by? wierny co do komiksowych wersji z?oczy?ców, ale dobrze ich wkomponowa? do swojego ?wiata w filmie. Moje zastrze?enia odnosz? si? do historii przedstawionej w filmie i tego ?e to wszystko nie ??czy si? w spójn? ca?o??.
Cytat: Air Jordan w 13 Sierpień  2012, 19:08:42
To o czym wy piszecie to a) czepianie si? szczegó?ów (co sam przyzna? Johnny Napalm), b) zajmowanie si? nieistotnymi, trzeciorz?dnymi elementami filmu (wiek Bane'a), b?d? c) rezultat nieuwa?nego ogl?dania filmu (Daggett-Catwoman-Bane). Czyli pierdó?ki.
a) Sprawy które Ja poruszy?em wed?ug mnie nie s? czepianiem si? szczegó?ów
b) Przedstawienie jednego z g?ównych bohaterów filmu jako kilkana?cie lat m?odszego ni? to wynika z przedstawionych wydarze? jest dla mnie sporym b??dem
c) Ka?dy z nas jest tylko cz?owiekiem i zdarza mu si? czasem co? przeoczy?. Dobrze jest si? o to zapyta? ni? ?y? w niewiedzy lub b??dzie.
Cytat: Leon Kennedy w 13 Sierpień  2012, 14:14:02
Reszta twoich w?tpliwo?ci jest do?? naiwna.
Nie wiem co i w których moich w?tpliwo?ciach uwa?asz za naiwne. Wed?ug mnie wszystko to o czym napisa?em to istotne sprawy dla historii przedstawionej w TDKR.
Cytat: Funky w 13 Sierpień  2012, 19:23:35
Ja ju? mam za sob? prawie wszystkie w?tpliwo?ci, tylko m?czy mnie jedna sprawa. Na ko?cu filmu ci dwaj technicy powinni powiedzie? "Panie Fox przcie? to pa?skim wynalazkiem lata? Batman". A ci siedz? i o niczym nie wiedz? ::) To moja ostatnia w?tpliwo?? bo w tym temacie dosta?em do?? sensowne odpowiedzi na swoje pytania.
Przez to ?e The Bata przegl?daj? jacy? technicy ta scena g?upio wygl?da. Gdyby Fox sam sprawdzi?, ?e Bruce Wayne wprowadzi? poprawk? do oprogramowania naprawiaj?c? autopilota wszystko by by?o ok.

LelekPL

#69
Nie masz zastrzeżeń do historii przedstawionej w filmie, tylko do szczegółowych elementów fabuły, które ni jak nie mają wpływu na metaforyczną podróż głównego bohatera. Jedno i drugie to nie to samo. Ale nie będę się spierał... Jeśli to ile lat ma Bane pozwoli ci ujrzeć film w całej jego okazałości to życzę powodzenia w twoich poszukiwaniach. Może telefon do Nolana by wszystkie takie "kluczowe" detale wyjaśnił.

Post Merge: 13 Sierpień  2012, 22:44:21

No i tak w ramach wyjaśnienia. Nie chcę sam tym co piszę nikogo zniechęcać do pisania w tym temacie, bo niektóre rzeczy poruszane tutaj mogą wyjaśnić niektórym elementy filmu, czy naświetlić jakieś ważne fabularnie nieścisłości. Niestety póki co większość "wątpliwości" to są jakieś absurdalnie nieistotne sprawy, czy po prostu wynik tego, że komuś się film podobał czy nie i tego się nie przedyskutuje już. Wtedy dalsze komentowanie mija się z celem. Kluczowe słowa w takich wypadkach to "mi się nie podobało przedstawienie..." czy "nie cierpię tego...". Takich "wątpliwości" się już nie da rady wyjaśnić ;)

camel

Fakt jest taki że Bane był przedstawiany jako młodszy niż Batman, a wychodzi na to że są to równolatkowie.
I to JEST błąd, w przeciwieństwie do reszty punktów AzBata.

Juby

A niby gdzie jest pokazane, ?e Bane jest m?odszy od Batmana? Co wy w ogóle macie do wieku Bane'a i jakie on ma znaczenie? Takie pytana nie podchodz? ju? do tego tematu, a do "zagadek trylogii Nolana, które nic nie zmieniaj? w jego filmie". ::)

A technicy nie zwrócili uwagi na to, ?e to The Bat mo?e dlatego, ?e Fox zap?aci? im za to aby nie zwrócili na to uwagi. ;) W ka?dym b?d? razie mnie ta scena nic a nic nie przeszkadza.

vincent

Jest tak, jak pisalem. Zajmujecie się nic nieznaczacymi pierdolami, a prawie nikt jakoś nie rwie się, żeby się ustosunkowac do prawdziwych bledow, ktore wymienilem wczesniej ;)
Oznacza to tylko tyle, że musicie rozladowac grafomanskie popedy piszac po sto razy o tych samych, nic nie zmieniajacych w odbiorze filmu pierdolach ;)
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

AzBat

Cytat: camel w 13 Sierpień  2012, 23:31:00
Fakt jest taki ?e Bane by? przedstawiany jako m?odszy ni? Batman, a wychodzi na to ?e s? to równolatkowie.
Tak jak napisa?e? wcze?niej Camel- równolatkowie przy optymistycznych za?o?eniach. Przy bardziej realistycznych za?o?eniach wychodzi na to, ?e Bane jest kilkana?cie lat starszy ni? Batman.
Cytat: camel w 13 Sierpień  2012, 23:31:00
I to JEST b??d, w przeciwie?stwie do reszty punktów AzBata.
Wi?c tak:
1. Luka w scenariuszu; niewyja?niona. Odpowiedzi odwo?uj?ce si? do charakterystyki postaci lub organizacji nie zadowalaj? mnie w przypadku tego pytania.
2. To pytanie by?o podpuch? i wi?cej nie b?d? tego robi?; nie mam w?tpliwo?ci.
3. Od biedy prze?kn? wyt?umaczenie typu: ,,domy?li? si?". Szkoda tylko ?e Batman jako najlepszy detektyw na ?wiecie nie domy?li? si?, ?e Bane nie by? tym dzieckiem które uciek?o z wi?zienia, mimo ?e sam mu o tym powiedzia? mówi?c ?e ?wiat?o zobaczy? dopiero jako m??czyzna.
4.,5.,7.,8. Ju? nie mam w?tpliwo?ci. Sceny te dla mnie g?upio wygl?daj?, ale je?li b?d? o tym jeszcze pisa? to w temacie o wra?eniach z TDKR, bo jest to do tego odpowiednie miejsce.
6. B??d w scenariuszu.
Cytat: vincent w 14 Sierpień  2012, 12:08:29
Jest tak, jak pisalem. Zajmujecie si? nic nieznaczacymi pierdolami, a prawie nikt jako? nie rwie si?, ?eby si? ustosunkowac do prawdziwych bledow, ktore wymienilem wczesniej ;)
Ja si? ustosunkowa?em. Sprawy które poruszy?em nie s? dla mnie pierdo?ami.
Cytat: Juby w 14 Sierpień  2012, 09:36:59
A niby gdzie jest pokazane, ?e Bane jest m?odszy od Batmana? Co wy w ogóle macie do wieku Bane'a i jakie on ma znaczenie? Takie pytana nie podchodz? ju? do tego tematu, a do "zagadek trylogii Nolana, które nic nie zmieniaj? w jego filmie". ::)
Nie mamy przedstawionych aktów urodzenia Batmana i Bane'a, ale nie jest to konieczne. Chodzi o prezentacj? tych bohaterów: jak wygl?da cia?o Bane'a, jak wypowiada si? o nim Alfred który ma du?o informacji o nim. Bane przedstawiony jest na jakie? <28-33> lata. Natomiast Bruce przedstawiony jest jako facet który najlepsze lata ma ju? za sob? i si? zaniedba?, czyli ma <35-40> lat. Racja ?e przedstawienie Bane'a jako kilkana?cie lat m?odszego ni? wynika to z historii nie zmienia nic w przebiegu wydarze?, ale psuje odbiór ca?ego filmu; przynajmniej dla cz??ci widzów.
Cytat: Air Jordan w 13 Sierpień  2012, 22:29:24
Mo?e telefon do Nolana by wszystkie takie "kluczowe" detale wyja?ni?.
[
Mo?e tak, mo?e nie. Kto wie... Nolan pewnie ma wa?niejsze sprawy na g?owie ni? rozmawianie ze mn? o TDKR, ale na pewno fajnie by by?o o tym z nim pogada?.
Cytat: Air Jordan w 13 Sierpień  2012, 22:29:24
Je?li to ile lat ma Bane pozwoli ci ujrze? film w ca?ej jego okaza?o?ci to ?ycz? powodzenia w twoich poszukiwaniach.
Nie o to chodzi. Wystarczaj?ca jest znajomo?? przybli?onego wieku Bane'a, która nie zgadza si? z sposobem przedstawienia tej postaci, przez co psuje mi to odbiór ca?ego filmu.
Cytat: Air Jordan w 13 Sierpień  2012, 22:29:24
Wtedy dalsze komentowanie mija si? z celem. Kluczowe s?owa w takich wypadkach to "mi si? nie podoba?o przedstawienie..." czy "nie cierpi? tego...". Takich "w?tpliwo?ci" si? ju? nie da rady wyja?ni? ;)
Nast?pne wypowiedzi tego typu b?d? umieszcza? w temacie o wra?eniach z TDKR, gdy? jest to odpowiednie do tego miejsce.

Juby

Cytat: AzBat w 14 Sierpień  2012, 18:26:21
Nie mamy przedstawionych aktów urodzenia Batmana i Bane'a, ale nie jest to konieczne. Chodzi o prezentacj? tych bohaterów: jak wygl?da cia?o Bane'a, jak wypowiada si? o nim Alfred który ma du?o informacji o nim. Bane przedstawiony jest na jakie? <28-33> lata. Natomiast Bruce przedstawiony jest jako facet który najlepsze lata ma ju? za sob? i si? zaniedba?, czyli ma <35-40> lat. Racja ?e przedstawienie Bane'a jako kilkana?cie lat m?odszego ni? wynika to z historii nie zmienia nic w przebiegu wydarze?, ale psuje odbiór ca?ego filmu; przynajmniej dla cz??ci widzów.

To jedna z najg?upszych rzeczy jakie przeczyta?em na tym forum. :P

Ani informacje Alfreda, ani cia?o Bane'a nie sugeruj? absolutnie ?adnego wieku! Kole? broni? Tali? jako m?ody cz?owiek i w filmie najwyra?niej ma za sob? 4 krzy?yk (Arnold Schwarzenegger po 40-tce te? mia? kapitalne cia?o, podobnie Sly Stallone - zero oznak staro?ci, wr?cz przeciwnie - wygl?dali lepiej ni? za m?odu).

Pomog? ci okre?li? wiek Batmana. Bruce ma najpierw 39, pó?niej mo?e 40 lat (w BB s? jego 30 urodziny, TDK toczy si? 10 miesi?cy pó?niej, TDKR kolejne 8 lat pó?niej, a akcja ostatniego filmu trwa blisko rok).

I dochodzimy do kluczowego pytania, które ju? zada?em. Co za ró?nica ile Bane ma lat? I sk?d wytrzasn??e? to i? by? przedstawiany jako m?odszy od Batmana (ja tego nie odczu?em)? I je?eli taki detal "psuje ci odbiór ca?ego filmu" to ty masz problem, bo nikogo innego takiego nie widz?.