Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

niejasności & wątpliwości

Zaczęty przez Gieferg, 03 Sierpień 2012, 22:35:28

LelekPL

Kryzys finansowy, nie wywo?any przez Lig?, tylko prawdopodobnie Gothamskie Wall Street. Korupcja w?ród bogatych mieszka?ców Gotham - Daggett. Zak?amanie w Gotham odbiega znacz?co od normy skoro na bazie k?amstwa prowadz? walk? z przest?pczo?ci? na bazie Guantanamo - bezprawne przetrzymywanie. Przepa?? klasowa jak pisa?em nie musi by? wi?ksza ni? jest w realnym ?wiecie. Fanatycznej organizacji taka motywacja spokojnie wystarcza.

Co do Bane'a i podobie?stwa do Al Khaidy... po cz??ci te?, ale bardziej to by?a przykrywka, dla jego ludzi, fikcyjna motywacja, ?eby móg? zbudowa? armi? wokó? jakiej? porywaj?cej ideologii. Wed?ug mnie prawdziw? by?a wi?? z Tali?, po??czona ze wspólnym ?wiatopogl?dem tej dwójki - nienawi?? do Bruce'a i Gotham - ale oczywi?cie jest to zale?ne od osobistej interpretacji.

Gotham nie jest wzorowane na jednym mie?cie. TDK by?o po prostu kr?cone w Chicago, natomiast TDKR ju? w Pittsburghu, Los Angeles i Nowym Jorku. Ono jest odzwierciedleniem wszystkich wielkich i wp?ywowych miast ?wiata - Nowy Jork, Chicago, Tokio, Londyn, itp. Jest nimi do pot?gi drugiej.

Z reszt? ci nie pomog? bo zaczyna si? i ko?czy na tym, ?e 'dla ciebie to za ma?o/nie kupujesz tego'. To wszystko w tym temacie.

Osse

#106
CytatZ reszt? ci nie pomog? bo zaczyna si? i ko?czy na tym, ?e 'dla ciebie to za ma?o/nie kupujesz tego'. To wszystko w tym temacie.

Ad personam.
Czy to nie podpada pod regulamin sankcji?  ;)  Nie. - Altair

Co do reszty posta.
Wniosek jest prosty - Batman poniós? kl?sk?.  ::)


Altair

Przedarłem się jakimś cudem przez 8 stron tego wątku i powiem Wam tak... Nie ma filmów idealnych, a już tym bardziej tych opartych na komiksach. Dla jednych pewne rzeczy są oczywistsze, dla innych mniej. Jeszcze inni chcieliby mieć każdą informację na tacy. Tylko po co? To jest TYLKO film i tak już pozostanie.

LelekPL

#108
Cytat: Osse w 19 Sierpień  2012, 00:16:24
Ad personam.
Czy to nie podpada pod regulamin sankcji?  ;)  Nie. - Altair

Co do reszty posta.
Wniosek jest prosty - Batman poniós? kl?sk?.  ::)

Nie zrozumia?e? - wed?ug mnie twoje argumenty by?y niemerytoryczne, gdy? nie przeprowadzimy w tym aspekcie (k?amstwo Bruce'a jako motywacja Ligi Cieni) dalszej dyskusji bo to ju? jest kwestia gustu - dla mnie to nie by?o za ma?o, dla Ciebie tak. Tu ju? nie ma sensu prowadzenie dyskusji, bo efekt ko?cowy nigdy nie b?dzie ró?ni? si? od pocz?tkowego.

Kl?ska to mocne s?owo. Batman w ko?cu pozby? si? przest?pczo?ci zorganizowanej. Pod jego "nieobecno??" w Gotham pojawi?y si? jednak kolejne problemy - tym razem finansowe - których bogaty i zamkni?ty w sobie Bruce Wayne nawet nie zauwa?y?. Jednak nawet je?li nie mo?emy mówi? o kl?sce Batmana, to do?? oczywiste by?o na koniec TDK, ?e Batman w tym filmie przegra? z Jokerem. Zbudowa? pokój na k?amstwie, które pr?dzej czy pó?niej kto? zweryfikuje.

Ps. Dzi?ki za przeniesienie postów

Osse

#109
CytatNie zrozumia?e? - wed?ug mnie twoje argumenty by?y niemerytoryczne, gdy? nie przeprowadzimy w tym aspekcie (k?amstwo Bruce'a jako motywacja Ligi Cieni) dalszej dyskusji bo to ju? jest kwestia gustu - dla mnie to nie by?o za ma?o, dla Ciebie tak. Tu ju? nie ma sensu prowadzenie dyskusji, bo efekt ko?cowy nigdy nie b?dzie ró?ni? si? od pocz?tkowego.

Okej, mea culpa.

A czy gdy by? Batman tych finansowych problemów nie by?o?
W BB Racheal mówi "... Mówi? o kryzysie tak, jakby to by?a przesz?o?? - ale teraz jest gorzej ni? kiedykolwiek..."
Nie wydaje mi si?, ?eby mówi?? tylko o kryzysie moralno?ci i sile mafii.


CytatJednak nawet je?li nie mo?emy mówi? o kl?sce Batmana, to do?? oczywiste by?o na koniec TDK, ?e Batman w tym filmie przegra? z Jokerem. Zbudowa? pokój na k?amstwie, które pr?dzej czy pó?niej kto? zweryfikuje.

Okej, zgadzam si?.
IMHO jednak - film nabra?by kolorytu gdyby Gotham si? dowiedzia?o o deprawacji Harveya. Tyle, ?e wtedy mieliby?my powtórk? BB tj. Liga Cieni wykorzystuje mafi? do zemsty. O ile jaka? mafia po 8 latach z Batmanem wi?cej zosta?aby.

CytatNie. - Altair


A publiczna dyskusja z kolorowymi postami?  ;D Chyba te? nie. ;) - Altair

Funky

Czy więzienie "The Pitt" należało do Ligi Cieni? No i skąd tam tyle więźniów? (czyżby to był taki obóz koncentracyjny w którym są przeciwnicy Bane`a?) Ale najbardziej zastanawiające jest skąd oni brali wodę i żywność? :P Cholera trzy tygodnie od seansu w kinie a tyle już nie pamiętam :-\

Johnny Napalm

#111
Mogli im dostarcza? jedzenie... na sznurku. ;) Woda, woda... ju? wiem - mo?e wi?zienie by?o zaprojektowane przy podziemnym ?ródle wody - lub zbierali wilgo? ze ?cian szmatami, a pó?niej je wy?ymali i pili herbatk? ze smakiem? :P
CytatCzy wi?zienie "The Pitt" nale?a?o do Ligi Cieni? No i sk?d tam tyle wi??niów? (czy?by to by? taki obóz koncentracyjny w którym s? przeciwnicy Bane`a?)
Nie s?dz?, ?eby Bane bawi? si? w jakie? wi?zienia dla ludzi, którzy go wkurzyli. On takie problemy rozwi?zywa? bardziej radykalnie - skr?caj?c takiemu delikwentowi kark.  Bruce Wayne by? chyba jedynym wyj?tkiem -  jego szczególnie Bane chcia? pogn?bi?, dlatego ten nie móg? tak po prostu umrze?. Wi?zienie zosta?o po prostu przej?te przez Lig? Cieni, po uwolnieniu Bane'a przez Ra's al Ghula.
Bardziej mnie zastanawia ten fakt - nie pozostawienie chocia?by jednego stra?nika, na wypadek ucieczki Bruce'a. Taki szpicel z Ligi Cieni powinien by? w samej Jamie. Ju? nie mówie o tym, ?e to troch? dziwne, ?e wi??niowie nie utrudnili ucieczki Bruce'owi tak jak utrudniali j? niegdy? Thalii.
Przecie? ona wtedy uciek?a tylko dlatego, ?e Bane nadstawi? za ni? ryja. :(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

The Pitt to by?o wi?zienie Ligi Cieni. Przecie? lekarz i "t?umacz" mówi? o tym Bruce'owi. Po podbiciu wi?zienia przez Ra'sa w wi?zieniu s? ludzie, którzy podpadli Bane'owi i mo?e te? Talii. Lekarz spieprzy? jego operacj?, a t?umacz wyra?nie mówi, ?e pracuje na polecenie Bane'a, aby utrzyma? przy ?yciu Wayne'a.

Mikidraw

Cytat: Air Jordan w 20 Sierpień  2012, 09:40:13
The Pitt to by?o wi?zienie Ligi Cieni. Przecie? lekarz i "t?umacz" mówi? o tym Bruce'owi. Po podbiciu wi?zienia przez Ra'sa w wi?zieniu s? ludzie, którzy podpadli Bane'owi i mo?e te? Talii. Lekarz spieprzy? jego operacj?, a t?umacz wyra?nie mówi, ?e pracuje na polecenie Bane'a, aby utrzyma? przy ?yciu Wayne'a.

Co nie oznacza ?e t?umacz by? przeciwko Bane' owi , to przecie? on poda? mu wskazówki jak zwia? z wi?ziena, t?umacz?c od tego go?cia opowie?? o m?odej Talii

Post Merge: 20 Sierpień  2012, 10:24:00

Cytat: Johnny Napalm w 20 Sierpień  2012, 08:41:14
Mogli im dostarcza? jedzenie... na sznurku. ;) Woda, woda... ju? wiem - mo?e wi?zienie by?o zaprojektowane przy podziemnym ?ródle wody - lub zbierali wilgo? ze ?cian szmatami, a pó?niej je wy?ymali i pili herbatk? ze smakiem? :PNie s?dz?, ?eby Bane bawi? si? w jakie? wi?zienia dla ludzi, którzy go wkurzyli. On takie problemy rozwi?zywa? bardziej radykalnie - skr?caj?c takiemu delikwentowi kark.  Bruce Wayne by? chyba jedynym wyj?tkiem -  jego szczególnie Bane chcia? pogn?bi?, dlatego ten nie móg? tak po prostu umrze?. Wi?zienie zosta?o po prostu przej?te przez Lig? Cieni, po uwolnieniu Bane'a przez Ra's al Ghula.
Bardziej mnie zastanawia ten fakt - nie pozostawienie chocia?by jednego stra?nika, na wypadek ucieczki Bruce'a. Taki szpicel z Ligi Cieni powinien by? w samej Jamie. Ju? nie mówie o tym, ?e to troch? dziwne, ?e wi??niowie nie utrudnili ucieczki Bruce'owi tak jak utrudniali j? niegdy? Thalii.
Przecie? ona wtedy uciek?a tylko dlatego, ?e Bane nadstawi? za ni? ryja. :(

Racja brak stra?ników wydaje si? to bardzo dziwne.

LelekPL

Nie przeszkadzali Bruce'owi bo to byli inni wi??niowie, ni? ci z czasów Talii. To byli wi??niowie Bane'a, plus Bruce nie jest p?ci ?e?skiej, wi?c i motywacja do gwa?tu nie ta sama :P

Rado

Cytatplus Bruce nie jest p?ci ?e?skiej, wi?c i motywacja do gwa?tu nie ta sama :P

Hey, when a man's desperate...

Osse

Talia miała jeszcze jedną przewagę nad Bruce`m - nie mogła się obronić..  ;D

Leon Kennedy

CytatBankowo jacyś pracownicy MUSIELI widzieć tumblery i żaden się nie skleił, że Fox pomaga Batmanowi?

Albo tak jak z The Batem. Na końcu jacyś technicy to oglądają. Nie mieli pytań typu "skąd Batman miał te cudo z WE nad którym pracowaliśmy?".

No i jeszcze - żaden człowiek odpowiedzialny za plany, konstrukcję, testy Tumblerów, Batpoda, The Bata nie zdziwił się, gdy zobaczył jak Batman rozbija te cacka po Gotham? Are you kiddin me?

Weźmy pod uwagę, że taki Tumbler powstał kawałek czasu temu. Ktoś już dawno mógł wykitować, niektórzy to mogą być wierni pracownicy, a z resztą Fox wiedział jak się obchodzić z tymi co próbowali grozić ;). Pokazał to w TDK. Zresztą co samemu Foxowi groziło, kto mógłby mu cokolwiek udowodnić.

CytatOk, teraz moje pytanie - dlaczego gliniarze zdecydowali się dosyć późno zejść do kanałów i odszukać tych świrów? Zaraz po postrzeleniu Gordona nie mogli/nie chcieli tego zrobić? Taa.... to tylko Gordon, nie trzeba się śpieszyć.

Tutaj pewności nie mam, ale ktoś tam chyba został wysłany, a że teren bardzo, bardzo, rozległy...

LelekPL

Dokładnie, policjanci wysłali zwiady wcześniej (czyt. po wypadku Gordona). Nic nie znaleźli co sugeruje, że sieć kanalizacyjna w mieście jest olbrzymia (tak jak powinno być w takiej Metropolii - swoją drogą polecam ciekawy film dokumentalny "Mole People" o ludziach mieszkających w kanałach Nowego Jorku - tam jest praktycznie nowy świat). To tym bardziej uzasadnia nerwowe wysłanie masy policjantów - poprzednie poszukiwania z garstką nic nie dały i porwano prezesów najważniej firmy w mieście, którzy nie wiadomo gdzie są, a Bane dodatkowo już zdążył udowodnić Policji jaki może być groźny. Kompletnie nie dziwię się, że Gordon, mając doświadczenia z Jokerem, chciał się zająć tą sprawą natychmiast, wszelkimi kosztami.

Osse

CytatBankowo jacyś pracownicy MUSIELI widzieć tumblery i żaden się nie skleił, że Fox pomaga Batmanowi?

Albo tak jak z The Batem. Na końcu jacyś technicy to oglądają. Nie mieli pytań typu "skąd Batman miał te cudo z WE nad którym pracowaliśmy?".

No i jeszcze - żaden człowiek odpowiedzialny za plany, konstrukcję, testy Tumblerów, Batpoda, The Bata nie zdziwił się, gdy zobaczył jak Batman rozbija te cacka po Gotham? Are you kiddin m

Obawiam się, że nie masz pojęcia o korporacyjnych realiach.

Za naruszenie tajemnicy grozą gigantyczne kary finansowe, utrata pracy, procesi raczej brak perspektyw zawodowych - bo która korporacja przyjmie kogoś takiego? Chyba, że to na jej rzecz szpiegowano, ofc.

A my mówimy przecież o dziale, który oficjalnie nie istnieje - ba! Wygląda na to, że nawet Rada Nadzorcza nie ma o nim pojęcia! [EDIT: chyba pomyliłem z reaktorem, o kontraktach z armią mówi Earl w BB. Co nie znaczy, że chodziła akurat o zaangazowanie działu Foxa, w tamtym czasie było to przecież zesłanie...)
Fox znalazłby chyba kilku zaufanych inżynierów?
Zwłaszcza, że w grę wchodziły kontrakty z armią...