Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Żeby w pełni zrozumieć Zamaskowanego(...) (bo jest tam sporo nawiązań) trzeba trochę już wiedzieć, więc lepiej kupić coś pokroju Year One. Byleby nie Husha, bo tam jest za duży bałagan

Leon Kennedy

Gdy się bardziej wdrążysz w postacie i historie gorąco polecam właśnie Hush. Świetny komiks.

Rexio


Roy_v_beck

"All-star Batman & Robin" - zdecydowanie. Świetne wydanie i świetna lektura :D
Ewentualnie jeszcze "Kingdom Come" bym polecił, ale na to trzeba mieć sporo hajsu.

Rado

Cytat: Rexio w 11 Sierpień  2011, 09:58:49
Uzbierało mi się kasiorki ,No i jaki komiks z Batmanem ( najlepiej w wersji PL) polecacie na taki pierwszy komiks z gackiem ?  :) To będzię pierwszy komiks z Batkiem jaki kupię i chcę dokonac dobrego wyboru, a nie mogę się zdecydowac. Kusi mnie : Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem" ale zastanawiam się też między Year One i kilkoma innymi.  :P Jaki wy polecacie ?
Year One jak najbardziej jak na pierwszy komiks-musisz mieć :). Polecałbym też zapoznać się z komiksami jakie wydawało Tm-Semic. Można je dostać na Allegro za stosunkowo niskie pieniądze. Takie historie jak np. "Electric City" (4,5/94) albo powiedzmy "Powrót Cluemastera" (7,8/94) są IMO lekkie, łatwe i przyjemne na rozgrzewkę przed poważniejszymi komiksami.

Leon Kennedy

Następnie polecamy oczywiście "upadek rycerza" ( jak wyżej Tm - Semic ) podzielony na trzy etapy. Trochę sporo komiksów, ale historia jest świetna i warta zapoznania. Zresztą kto by nie chciał zobaczyć upadku Batmana i następnie jego powrotu :D No i mamy Azraela jako szalonego nietoperza ;D

ninji

Witam!
Mam pytanko związane z Arkham Azyl.Dlaczego  wersja polska ma 128 stron a angielska 216 stron.
Dzieki za odp.

kelen

216 stron ma amerykańskie wydanie rocznicowe, które zawiera również cały scenariusz jako dodatek. Zwykłe ma tyle samo.

Rado

W jaki sposób Batman poznał tożsamość Supermana i odwrotnie? Tak oryginalnie, na początku?

Guyver87pl

CytatW jaki sposób Batman pozna? to?samo?? Supermana i odwrotnie? Tak oryginalnie, na pocz?tku?

Na pytanie to kto? ju? na tym forum odpowiada?, ale co tam:

Sta?o si? to w 76 numerze "Supermana" z 1952 roku, zatytu?owanym "The Mightiest Team in the World". Korzystaj?c z chwilowego spokoju w przest?pczym pó??wiatku Gotham, Bruce postanawia si? zrelaksowa? i decyduje si?, ?e pop?ynie w rejs, liniowcem o nazwie Varana. W tym samym czasie Clark Kent postanawia zaimponowa? Lois i wybieraj? si? oni w dok?adnie ten sam rejs. Jednak na skutek prze?adowania statku pasa?erami, Bruce i Clark zostaj? upchni?ci w jednej kabinie. Oczywi?cie, na statku pojawia si? przest?pca, który chc?c odwróci? od siebie uwag? wysadza w powietrze cystern? z benzyn? w dokach. Bruce gasi ?wiat?o, maj?c nadziej?, ?e zdo?a si? przebra? w kostium, pomimo obecno?ci Clarka, który wpada na ten sam pomys?... Wszystko idzie dobrze, a? do momentu, gdy przez iluminator do kabiny wpada snop ?wiat?a, co prowadzi do tej sceny:



Obaj bohaterowie umawiaj? si?, ?e utrzymaj? swoje to?samo?ci w sekrecie i wspólnie ?api? przest?pc?. Historia ta zosta?a zrebootowana w Superman/Batman Annual #01 z 2006 roku, wi?c chyba jest kanoniczna, pomimo dodania/zmienienia kilku elementów. Na przyk?ad w nowej wersji na pok?adzie pojawia si? Deathstroke z misj? zamordowania Bruce'a, jednak wszystko sypie si?, gdy pojawia si? jego pokr?cona wersja z Wymiaru Antymaterii, a tak?e Ultraman i Owlman z tego samego ?wiata.

Mam nadziej?, ?e cho? troch? pomog?em.


Rado

Ha! Pewnie, że pomogłeś-dzięki bardzo Guyver.

SpiritCrusher12

Witam wszystkich, po długim odpoczynku od forum ;)

Mam pytanie:

Jak to jest teraz z serią The Dark Knight po resecie? Na stronie DC pisze, że dzisiaj jest premiera 1 numeru The Dark Knight ( no i to by było logiczne, przyjmując ,że ta seria też została zresetowana ). Jednak na stronie Grupy CFC ( btw. szacun chłopaki za świetną robotę! ), znajduję tłumaczenie 5 numeru The Dark Knight kontynuującego wątki z przed resetu.

Guyver87pl

Trochę to skomplikowane... Od stycznia tego roku DC wydawało serię "Batman: The Dark Knight" pisaną przez Davida Fincha, która doczekała się 5, lub 6 numerów (Nie pamiętam dokładnie). Roboczo nazwijmy ją Woluminem 1 (V1). W związku z rebootem uniwersum DC, cała numeracja została "wyzerowana", a więc nowa seria (V2), również pisana przez Fincha w teorii jest czymś całkiem nowym... Choć w praktyce wychodzi raczej na to, że jest kontynuacją poprzedniej. Czyli w skrócie pierwszy numer "DK" V2 to w rzeczywistości 6/7 numer V1, ale fachowcy od marketingu uznali, że sprzedaż się zwiększy jeśli nowy/nie taki stary tytuł pojedzie na fali zainteresowania Nowym DC. A fani mają potem problemy z połapaniem się, co najpierw czytać...

palipa

V1 wyszło 5 numerów
V2 należące do restartowanego DCU aktualnie 1 numer po pobieżnym przekartkowaniu wygląda na kontynuację wątków z V1