Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Dlaczego Batman???

Zaczęty przez Maxie Zeus, 05 Kwiecień 2008, 11:35:52

Leon Kennedy

CytatW mojej klasie jest koleś który jest zwolennikiem Spider-Mana i mówi że Batman to ciota, kaleka itp. i że Spider-Man zabił by go ot tak. Ale ja myślę że Batman jest Legendarnym Herosem

Tego typu gadki zawsze mnie rozbawiały :D I masz rację jest legndarnym herosem, jak Spider zresztą ;)

franek

N o ale i tak uważam że pajączkowi do Batmana jeszcze brakuje.


Show Must Go On!!!

DeltiX

By?y wzloty i upadki mojej fascynacji Batmanem. Rozpocz??a si? wraz z TAS'em, pó?niej filmy Burtona. Wraz z premier? Batman Forever dosta?em od cioci gr? planszow? która niestety par? lat pó?niej zosta?a wyrzucona, a szkoda bo by?a naprawd? fajna. Stawia?o si? dwie wysokie wierze, ka?da z postaci by?a na kartoniku z podstawk?, by?a wyrzutnia i jaka? 8-12 ?cienna kostka. Akcja gry toczy?a si? chyba w cyrku. Pó?niej batman odszed? na par? lat. Po jakim? czasie w r?ce wpad? mi w Empiku komiks Batman Arkham Asylum. Prawie bym go kupi? ale niestety dosta?em od rodziców ultimatum zwi?zane z tym ?e albo na komiks, albo na co? innego wydam tamte pieni?dze - na czym mi bardzo zale?a?o i komiks od?o?y?em na sklepow? pó?k?. To by? moment kiedy batman powróci? na chwil?. Film Batman - pocz?tek po s?abym supermenie nie skusi? mnie i go nie obejrza?em wtedy.
Tak naprawd? na dobre powróci? po Dark Knight'cie. Wtedy zainteresowa?em si? komiksami. Wtedy te? sobie u?wiadomi?em ?e par? lat wcze?niej trzyma?em w r?ku komiks który teraz kosztuje ponad 300z?, a na który teraz bym bez wahania wyda? 100z?.
Moim pierwszym komiksem by? Batman i syn znaleziony w Empiku, a pó?niej a? do teraz jestem wielkim fanem Batmana.

Ale czemu On? Gdy by?em ma?y ba?em si? go. Surrealistyczne miasto z TAS'a i filmów Burtona bardzo mi si? podoba?o i podoba a? do dzisiaj.
Ci??ko powiedzie? czemu konkretnie batman. Mo?e dlatego ?e jest inny ni? wszyscy pozostali bohaterowie? Mo?e dlatego ?e jest inny ni? wszyscy pozostali.
http://perspektyma.blogspot.com - moje atelier

https://www.facebook.com/Perspektyma - i trochę więcej tekstu.

Picard

Co w nim lubi??
1. To, ?e jest quasi realistyczny, to ?e nie opowiada o facecie strzelaj?cym laserami z oczu. ;)
2. To, ?e ka?dy kto kiedy? prze?y? rodzinn? tragedi?, albo pad? ofiar? przemocy mo?e, po cz??ci uto?sami? si? z t? postaci? i zrozumie? jej motywy.
3. Lubie to, ?e Bruce zapracowa? na swoje ,,moce" - inteligencja, t??yzna fizyczna, bat-fu ;) - , a nie zosta?y mu dane. Chod? bez pieni?dzy tatusia pewnie by sobie nie poradzi?... ;)
4. Podoba mi si?, ?e Bruce sprawi?, i? tragedia sta?a si? ?ród?em jego si?y i da?a mu motywacje do obrony niewinnych. Zupe?nie przeciwnie wobec tego co robi - te? straumatyzowany przez ?ycie - Joker.  
5. Podoba mi si?, ?e posta? ta jest niejednoznaczna i ma swoist? g??bi? psychologiczn?. Podoba mi si? to ca?e pytanie: kto jest tu prawdziw? osob?, czy to Bruce przebiera si? za Batmana, czy te? Batman ukrywa swoje prawdziwe ja pod ,,mask?" Bruce'a Wayne'a?
6. Podoba mi si? tragizm, a jednocze?nie opór tej postaci - mimo licznych tragedii, nigdy si? nie poddaje. Why do we fall? So we might learn to pick ourselves up...
7. Podoba mi si? jak wiele dobrych historii uznanych autorów, powsta?o z my?l? o Batmanie - ,,Zabójczy ?art", ,,D?ugie Halloween", ,,Year One", ,,The Dark knight returns"... film Nolana...
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Pytajnik

Batman by? drugim superbohaterem którego pozna?em.Moja fascynacja t? postaci? rozpocz??a si? wraz z TAS'em.Pó?niej Batman odszed? na drugi plan bo do akcji wkroczy? nie kto inny jak oczywi?cie Spider-Man.Po filmie Batman pocz?tek by? moment w którym Batman powróci? do ?ask.Aczkolwiek nigdy jako? nie ci?gn??o mnie do komiksów z udzia?em Cz?owieka-Nietoperza.Tak wi?c je?li chodzi o komiksy to jestem zielony,ale postaram si? to w wolnym czasie nadrobi?.
Co prawda jestem za Marvelem,ale wci?? jestem fanem Batmana.

Dlaczego go lubi??Szczerze nie mam poj?cia.Ani nie ba?em si? go gdy by?em ma?y i wcale nie s?dz? ?e "jest inny ni? pozostali",a surrealistyczne miasto z TAS'a i filmów Burtona nie zrobi?o na mnie ?adnego wra?enia.
Tak wi?c ci??ko powiedzie? dlaczego lubi? t? posta?.Mo?e z sentymentu?Nie wiem. ???
Riddle me this!

Sky.ann

Jako ?e by?am jedyn? dziewczynk? w towarzystwie samych kuzynów (których notabene by?o kilkudziesi?ciu, do tego wszyscy starsi ode mnie o co najmniej 2 lata) , musia?a mnie dopa?? fascynacja jakiego? m?skiego herosa.

Komiksy przesy?a?a nam ciocia ze Stanów (pami?tam do dzi? jak zmusza?am ich by mi je czytali ;D sama kurcze nie umia?am czyta? a co dopiero po angielsku), mieli?my du?y wybór co do swoich bohaterów : batman, superman, spiderman, x-men itp , ale najcz??ciej bawili?my si? w 'batmana' . Mo?na pomy?le? ?e ja mog?am by? Batgirl czy Catwoman , ale nie . Gra?am ofiary zbrodni (uwa?ali ?e si? nie nadaje ' jeste? za m?oda i za glupia ' wtf ? ) Raz uda?o mi si? wynegocjowa? super rol? , gra?am ..... Jokera! Bo?e to by? szczyt moich marze? :D - pe?ny makija? i w ogóle przebranie i nie mog?am wyj?? z roli przez par? dni ;) .

Teraz zosta?a garstka wiecznych fanów reszta ju? doros?a . My?l? , ?e tak naprawd? najbardziej lubili?my wayne'a bo by? taki w pewnym sensie normalny.

Rado

Cytat: vidmo w 05 Kwiecień  2008, 11:52:07
Mam sentyment do tego bohatera bo jako jedyny w dzieci?stwie mnie przerazil ..naprawde gdy zaczynal sie Batman a raczej jego postac w cieniu która rozbrajala przestepców to bylo straszne :)   
Co Batman ma co inni bohaterowie nie mają to : 
   - brak flagi na kostiumie bo to obciach.
   - Batman ma Jokera inni go nie mają :)
   - w Batmanie jest mroczna atmosfera pomijając jego udzial w JL
   -  Filmy  o Batmanie są najlepszymi adaptacjami komiksów

A nietoperz na klacie? Udział Batmana w JL też może być mroczny-polecam komiks JLA Wieża Babel.

Rexio

#37
Wiele ludzi powie " Superman jest lepszy "albo " Spiderman by go pokana? ma?ym palcem ! " ,to czemu najwi?cej fanów na ?wiecie ma Batman a nie Superman czy Paj?czek ? Wielu ludzi nie lubi DC ani Marvela...Ale za to Batmana wszyscy kochaj? ,Batman jest Legend? a nie byle jak? postaci? z komiksów. Batman to symbol DC. Symbol Sprawiedliwo?ci.
Batman nie ma laseru w oczach , ani super si?y , nie ...jest inny , nie dosta? w darze nic , musia? sam zapracowac na t?rzyzne fizyczn? i inteligencje , sam jego harakter usposabia fanów .
Batman nie jest jak np: Superman, nie....zielony kryptonit go nie zabije, a przez czerwony nie ze?wiruje.  Pomimo to jest najwi?ksz? legend? ?wiata komiksów na ?wiecie. Jego Charakter , styl walki , gad?ety , spryt.
Same jego otoczenie jest niesamowite.
-nietoperze
-jaskinia
-mrok
to straszne i pi?kne artystycznie jednocze?nie !

Nie wiem za co go lubie , jestem fank? i tyle , w?a?nie przysz?y mi do g?owy takie s?owa, które wypowiedzia? raz mój kolega (fan Dragon Ball'a)

"...Prawdziwy fan nie wie za co lubi swojego bohatera, lub idola ,po prostu wie ,  ?e on jest odbiciem jego duszy ..." - te s?owa mówi? czemu lubi? Batmana i za co.

franek

Co za poetyckie i filozoficzne wyrażenie. Przy was ja jestem idiotą ;) Ale masz racje w 100% popieram. Wyróżnia go to że sam podróżował po świecie żeby znaleźć sposób na pokonanie niesprawiedliwości. ciągle ciężko trenował nad swoją sylwetką kulturysty. I bez żadnych super mocy zwalcza takie osobistości jak Joker albo Bane. Jest nawet na tyle hardcorowy że w podeszłym wieku pobił Supermana. Człowiek ze Stali, szybszy od pędzącej kuli, silniejszy od lokomotywy, przeskakujący najwyższe wieżowce nie dał rady śmiertelnikowi??? I kto jest tytanem, Superman, a może Spider-Man??? Batman jest największym koksem. Jest jak Chuck Norris w wersji komiksowej, NIEŚMIERTELNY. I co, Batman nie da rady Spider-Manowi bo ten w niego strzeli siecią albo dzięki super-sile zbije go jak Chuck Norris kopie z półobrotu??? Czemu większość ludzi dyskryminuje Batmana bo nie ma super mocy?
Skoro wygrał solówkę z Supermanem to równie dobrze on mógł rozwalić Gwiazdę Śmierci w Gwiezdnych Wojnach (poradził by sobie bez statku). To Batman jest najbardziej legendarny. Żaden chłopiec w piżamie jak Spider-Man czy Fantastyczna Czwórka. To Batman jest tym otwierającym szereg mężczyzn (i kilku kobiet) Superbohaterów, bo on sam zapracował na sukces. Swojej siły i inteligencji nie zawdzięcza jakiemuś ukąszeniu pająka czy gościowi który dał mu supermoce. Batman to jedyny koleś który bez super mocy radzi sobie jako superbohater (i to jeden z lepszych). Gdyby taki Peter Parker nie miał super mocy, to załatwił by go pierwszy lepszy nastoletni złodziej. A Batman ma szanse z każdym, a jak nie to i tak wygra bo zapewne wyprzedzi przeciwnika o krok. Batman jest najlepszym z najlepszych.
Dziękuję


Show Must Go On!!!

Drawski

CytatPrzy was ja jestem idiotą

... powstrzymam się od riposty ;)

CytatSkoro wygrał solówkę z Supermanem to równie dobrze on mógł rozwalić Gwiazdę Śmierci w Gwiezdnych Wojnach (poradził by sobie bez statku). To Batman jest najbardziej legendarny. Żaden chłopiec w piżamie jak Spider-Man czy Fantastyczna Czwórka.

Wygrał dzięki sprytowi i kryptonitowi. W starciu wręcz Batman nie ma szans, Superman jest najsilniejszą osobą na ziemi, jedną z kilku najsilniejszych w całym uniwersum DC.

franek

Wcale mi nie pomagasz.
a poza tym Superman jest jednym z KILKU najsilniejszych na Ziemi tak jak i Batman


Show Must Go On!!!

Drawski

Batman jednym z najlepiej wyćwiczonych ludzi na ziemi. Najsilniejszymi postaciami na ziemi są Black Adam, Superman, Flash, Firestorm, i kilku innych. Nie myl pojęć Franciszku.

franek

Znowu mi nie pomagasz, ale w sumie masz rację. Lecz w mojej długiej i pojechanej na maksa wypowiedzi chodziło o to że największy szacun należy się Batkowi, bo  on bez super mocy sobie radzi a gdyby taki Clark Kent nie miał supermocy i ubrał by się w super-piżamę i biegał po dachach to każdy bandyta zdjął by go od strzała, a Batmana nie.


Show Must Go On!!!

Leon Kennedy

Drawski, ale czy Flash zasługuje na miejsce wśród najpotężniejszych, chodzi tutaj oczywiście o tężyznę fizyczną.

franek

On za to mógłby być w grupie tych "SZYBSZYCH OD PĘDZĄCEJ KULI".


Show Must Go On!!!