Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Juby

Pisałem już o tym, ale teraz oficjalnie - Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy od Hachette ruszyła w Polsce! Na pierwszy rzut trafił Batman z DC Rebirth, którego już wcześniej wydał u nas Egmont.




Źródło: https://tinyurl.com/42m8emfn

Nie planuję zakupu (kompletnie nie interesuje mnie Batman z Odrodzenia), a patrząc na zerową reklamę nowej kolekcji w telewizji / sieci oraz wtórność tytułów (w drugim tomie Harley Quinn, czyli kolejny dubel po Egmoncie), będę zaskoczony jeśli to przetrwa i nie urwą po czterech numerach. :P

Q

To już start na cały kraj, czy rzut testowy, bo w artykule na Paradoks.pl pada taka stwierdzenie:

Zobaczymy, czy tym razem test kolekcji się powiedzie.

To by tłumaczyło brak reklamy a nawet oficjalnej strony.

Pierwsze dwa tytuły mało zachęcające.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#2
Trudno powiedzieć czy to test, czy od razu lecą z wyższą ilością numerów (60? 80?). Trzeba poczekać na oficjalną reklamę od Hachette, wtedy będzie jasne, na razie to tylko gdybanie autora artykułu z tej strony.

EDIT: Jednak to test i możliwe dwa warianty, co znajdzie się w kolejnych numerach: https://filmozercy.com/wpis/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy-od-dzisiaj-jako-test-gdzie-znalezc-pierwszy-tom

Dla zainteresowanych wrzucam znalezioną na innym forum listę przetłumaczonych na PL listę tytułów z kolekcji hiszpańskiej, która może być zgodną z naszą.

Spoiler

1.Batman: Jestem Gotham 1 (Odrodzenie)
2.Harley Quinn: Miejska Gorączka 1 (Nowe DC)
3.Suicide Squad: Czarne Więzienie 1 (Odrodzenie)
4.Flash: Rebirth (Flash: Rebirth 1-6)
5.Wieczne Zło
6.Superman: Syn Supermana 1 (Odrodzenie)
7.Joker: Devil's Advocat (1996)
8.All Star Batman: Mój Najgorszy Wróg 1 (Odrodzenie)
9.Wonder Woman: Reflections (Rucka)
10.Oddział Samobójców Kontra Liga Sprawiedliwości
11.Harley Quinn: Umrzeć Ze Śmiechu 1 (Odrodzenie)
12.Nieskończony Kryzys: Project Omac
13.Joker: Asylum cz.1
14.JLA: Wojna Darkseida cz.1 (Nowe DC)
15.Batman: Rozbite Miasto
16.Aquaman: The Trench 1 (Nowe DC)
17.Joker: Asylum cz.2
18.The Question: The Five Books of Blood
19.JLA: Wojna Darkseida cz.2 (Nowe DC)
20.Superman i Legion Superbohaterów (Johns)
21.Batwoman: The Many Arms of Death 1 (Odrodzenie)
22.Superman: The Man Who Has Everything (Moore)
23.Joker: Last Laugh
24.Black Cannary and Zatana: Bloodspell (Paul Dini)
25.JLA: Crisis Beetwen Two Earths (1980)
26.Nieskończony Kryzys: Sacrifice
27.Shazam: The Power of Shazam (1995)
28.Superman: Pierwsze Próby Superboya 2 (Odrodzenie)
29.Green Lantern: Twilight Emerald (1994)
30.Kryzys na Nieskończonych Ziemiach cz.1
31.Super Sons: When I Grow Up 1 (Odrodzenie)
32.Nieskończony Kryzys: Ran-Thanagar War
33.Green Lantern: Rebirth
34.Wonder Woman: Rok Pierwszy 2 (Odrodzenie)
35.Kryzys na Nieśkończonych Ziemiach cz.2
36.Starman: Sins of the Father
37.Green Lantern: Sinestro Corps War cz.1
38.JLA: The Rock of Ages (Morrison)
39.Hawkworld (1989)
40.Aquaman: Utonięcie 1 (Odrodzenie)
41.Nieskończony Kryzys: Villans United
42.Superman: Człowiek ze Stali
43.Nieskończony kryzys: Day of Vengence
44.Nieskończony Kryzys cz.1
45.Suicide Squad: Trial by Fire (1987)
46.Green Lantern: Sinestro Corps War cz.2
47.The Untold Legend of Batman (1980)
48.Nieskończony Kryzys cz.2
49.All Star Squadron: The Ultra War (1983)
50.JLA: The Tornado's Path 1 (Brad Meltzer)
51.Lex luthor/ Superman: The Black Ring cz.1
52.Batman: My Beggining... and my Probable End (1987)
53.JSA: The Next Age (Johns)
54.Deathstroke: City of Assasins (1992)
55.Lex luthor/ Superman: The Black Ring cz.2
56.JLA: The Lightning Saga 2 (Brad Meltzer)
57.Legion of Superheroes: The Great Darkness Saga (1980)
58.Suicide Squad: Kicked in the Teeth 1 (Nowe DC)
59.Aquaman: The Atlantis Chronicles (1990)
60.Gotham Central: Soft Targets
61.Birds of Prey: Manhunt
62.Green Lantern Corps: Tales of the Green Lantern Corps
63.JSA: The Kingdom Come cz.1
64.Flash: Human Race (1998)
65.Secret Six: Six Degres of Devastation (2007)
66.JSA: The Kingdom Come cz.2
67.Vigilante (1983 Marv Wolfman)
68.Deathstroke: The Professional 1 (Odrodzenie)
69.Ostatni Kryzys: Legion of 3 Worlds
70.Wonder Woman: Kłamstwa 1 (Odrodzenie)
71.Legend of Hawkman (2000)
72.Batgirl: The Darkest Reflection 1 (Nowe DC)
73.Superman: The Phantom Zone (1982)
74.Wonder Woman: Prawda 3 (Odrodzenie)
75.Nightwing: Bludhaven (1996 Chuck Dixon)
76.Aquaman: Time and Tide (1996)
77.Supergirl: Reign of the Cyborg Superman 1 (Odrodzenie)
78.JLA: The Midsummer's Nightmare (1996)
79.Batman: Gotham knights
80."Superman: Encuentros Cósmicos

Wersja chronologiczna:

PRE-CRISIS
Batman: The Untold Legend of The Batman
Justice League: Crisis on New Genesis
Legion of Superheroes: The Great Darkness Saga
All-Star Squadron: Saga of the Ultra-Humanite
Crisis on Infinite Earths Vol 1-2
Superman: For The Man Who Has Everything

POST-CRISIS
Superman: The Man of Steel
Superman: The Phantom Zone
Batman: My Beginning and My Probable End
Hawkworld
Suicide Squad: Trial by Fire
Aquaman: The Atlantis Chronicles
Deathstroke: City of Assassins
Aquaman: Time and Tide
Shazam: The Power of Shazam
Green Lantern: Emerald Twilight

POST-CRISIS IN TIME
Starman: Sins of the Father
Joker: Devil's Advocate
Justice League: A Midsummer's Nightmare
Nightwing: A Knight in Bludhaven
JLA: Rock of Ages
The Flash: The Human Race
Batman: Gotham Knights
Legend of Hawkman
Joker: Last Laugh
Wonder Woman: Down to Earth
Batman: Broken City
Gotham Central: Soft Targets
Green Lantern: Rebirth
Infinite Crisis: The OMAC Project
Infinite Crisis: Sacrifice
Infinite Crisis: Villains United
Infinite Crisis: Day of Vengeance
Infinite Crisis: The Rann-Thannagar War
Infinite Crisis Vol 1-2

ONE YEAR LATER
Secret Six: Six Degrees of Devastation
Justice League: The Tornado's Path
Justice Society: The Next Age
Justice League: The Lightning Saga
Green Lantern: Sinestro Corps War Vol 1-2
Justice Society: Thy Kingdom Come Vol 1-2
The Question: Five Books of Blood
Superman and the Legion of Superheroes
Legion of Superheroes: Legion of Three Worlds
Joker's Asylum Vol 1-2
Batman: Whatever Happened to The Caped Crusader?
The Flash: Rebirth
Lex Luthor: The Black Ring Vol 1-2

THE NEW 52
Aquaman: The Trench
Batgirl: The Darkest Reflection
Forever Evil
Harley Quinn: Hot in the City
Justice League: The Darkseid War Vol 1-2

REBIRTH
Aquaman: The Drowning
Batman: I am Gotham
Batwoman: The Many Arms of Death
Deathstroke: The Professional
Suicide Squad: The Black Vault
Supergirl: Reign of the Cyborg Superman
Superman: Son of Superman
Superman: Trials of the Super Sons
Wonder Woman: The Lies
Wonder Woman: Year One
Wonder Woman: The Truth
Super Sons: When We Grow Up
Batman: My Own Worst Enemy
Justice League vs Suicide Squad

UNKNOWN AND ELSEWORLDS
Superman: Cosmic Encounters
Black Canary and Zatanna: Blood Spell
Birds of Prey: Hunting
Green Lantern Corps: Tales of the Corps
Vigilante: I am Justice
[Zamknij]

Ciężko mi tu znaleźć choćby 10 intersujących mnie tytułów. :P No i ciekawe jak im się to będzie sprzedawać, skoro w sieci tego kupić nie można, a zaraz wprowadzą nowy lockdown i wszystkie punkty stacjonarne będą zamknięte. ;D Zdecydowanie ruszyli z tym w niewłaściwym czasie.

HUDY

Jeśli wyjdzie pełna to ja w to nie wejde. Już brałem Wkkdc w premce i patrząc jak to później poszło to wiem że przeplacalem. Ale nie o kasę, głównie o duble, masakra sporo sporo sporo. Słaba ta polityka i rozeznanie u Haszet. Start powinien zachęcić nie tylko laików, zwlaszaa gdy cała brać komiksowa patrzy  ;) Jak już mam kupować to tylko to co będzie premierowe bądź nowe wydania po legendarnym Semic'u

Leon Kennedy

U mnie tego brak, chodź i tak bym nie wziął, bo komiks już posiadam, tym razem nie będę wymieniał ich, że tak powiem na nowszy model. A ta Harley była w WKKDC?

Rado

Cytat: Juby w 24 Marzec  2021, 13:57:03Dla zainteresowanych wrzucam znalezioną na innym forum listę przetłumaczonych na PL listę tytułów z kolekcji hiszpańskiej, która może być zgodną z naszą.

Przejrzałem tę listę i z tego co u nas jeszcze nigdzie nie wychodziło, to warte uwagi jest Jokers Asylum. Są to osobne historie wbrew pozorom nie o Jokerze, a o innych "mieszkańcach" Azylu Arkham. Joker jest tam tylko narratorem. Wyszły dwa trejdy, ja mam pierwszy i wszystkie historie tam umieszczone prezentują solidny poziom.

The Untold Legend of Batman też jest łakomym kąskiem dla fanów Nietoperza i mimo, że historia jest stara, to da się ją czytać nawet dzisiaj.

52.Batman: My Beggining... and my Probable End (1987) - nie wiem o co tu chodzi, to jest przecież jeden zeszyt Det.Comics

JLA: The Tornado's Path 1 (Brad Meltzer) - już nie pamiętam czy to wyszło u nas w jakiejś kolekcji, ale komiks moim zdaniem wart uwagi. Podobnie następny story arc Melrzera czyli Lightning Saga, która też jest na tej liście.

78.JLA: The Midsummer's Nightmare (1996) - fajna, krótka historia z Ligą, w której w wyniku działania jakiegoś złola członkowie JL pozapominali, że są bohaterami

Juby

Mi większość tytułów w oryginale nic nie mówi, ale od razu wiem, że komiksów z solowymi przygodami bohaterów DC nie mam zamiaru kupować (tylko Batman, ew. Superman), a z JL mam prawie wszystko to, co chciałem mieć, a czego nie mam (Wieża Babel, Ziemia 2) nadrobię z poprzedniej kolekcji. Zainteresowany więc jestem jedynie poniższymi tytułami:

- Joker: Devil's Advocate (1996)
- Joker: Asylum, Vol. 1-2
- Joker: Last Laugh
- Superman: Człowiek ze Stali (o ile nowe wydanie będzie ładniejsze od tego z WKKDC)
- Batman: My Beggining... and my Probable End (1987)
- Batman: Gotham Knights
- Batman: The Untold Legend of The Batman

Ew. jeszcze to JSA kontynuujące Kingdom Come. Z tym, że nawet tych 10 tomów może okazać się ostatecznie mało ciekawe i ich nie kupię. Oczywiście zakładając wariant "hiszpański", bo w UK kolekcja zawiera inne komiksy (nie ma jeszcze pełnej listy).

Cytat: Leon Kennedy w 24 Marzec  2021, 18:32:08A ta Harley była w WKKDC?
Nie, była wydana przez Egmont w 2016 (przynajmniej 6 z 7 odcinków zawartych w tomie drugim od Hachette)


Juby

Fotki testowego numeru. Planują aż 100 tomów(!) jeśli cztery się dobrze sprzedadzą i jednak lista, którą wrzucałem jest nieodpowiednią, w PL mają wydawać zgodnie z kolekcją UK, której listy nie widziałem w sieci (do tej pory wyszło chyba na razie tylko kilkanaście numerów).

 

Jakość wydania nieporównywalnie lepsza od WKKDC od Eaglemoss, dodatki też wydają się fajne, przygarnąłbym taki kubek. :)

Leon Kennedy

Kurcze i jak tu żyć. Nowa kolekcja będzie nurtować i nurtować... Na pewno kupię co niektóre, ale tym razem całej nie planuje zebrać.

Mr.G

Ja tam już się naczekałem na Wielką Kolekcję poświęconą Spider-Manowi i się nie doczekałem. W serię w pełni poświęconą jednemu, ulubionemu bohaterowi może i bym się wciągnął, ale urywać po trochę z całego DC nie widzę sensu. Podobnie jak z innymi tego typu kolekcjami, jak w jakimś kiosku typu "sprzedaż za pół ceny tego, co nie zeszło" znajdę coś, co mnie zainteresuje, to może i wezmę, ale śledzić jakoś szczególnie nie będę. Zresztą, z Wielkiej Kolekcji DC miałem już w rękach Arkham Asylum Morrisona czy Luthora Azzarello, ale całe piękno tych komiksów, upchane w format Wielkiej Kolekcji, po prostu ginęło.

Juby

#10
Cytat: Mr.G w 25 Marzec  2021, 22:47:16W serię w pełni poświęconą jednemu, ulubionemu bohaterowi może i bym się wciągnął, ale urywać po trochę z całego DC nie widzę sensu.

To samo myślenie miałem o WKKDC, którą całkowicie odpuściłem, a teraz żałuję, bo kilka unikatowych historii w bdb cenie można było tam zdobyć. :-\ Niemniej, zawartość WKKDC od Eaglemoss wydawała się o wiele bardziej atrakcyjna dla miłośników Batmana od kolekcji Hachette (przynajmniej na razie, nie wiem co będzie w dalszych tomach).
Prezentacja video pierwszego tomu.



Juby

No i niemała niespodzianka. Test się przyjął(!), a kolekcja rusza w Polsce już 18 sierpnia! Kolejne tomy będą debiutowały w kioskach co dwa tygodnie, planowanych jest ich aż 100! Cena pierwszego tomu  wynosi 14,90 zł, drugiego 29,99 zł, a od trzeciego to 39,99 zł (36,99 zł przy prenumeracie + 4 prezenty z trzeciej fotki).





Źródło: http://kolekcja-dc.pl/

Leon Kennedy

No fajnie, fajnie, ale tym razem tylko wybrane tomy. Przykładowo pierwszy już mi odpada, bo mam z Egmontu.

Juby

Mi najprawdopodobniej odpada ponad 90% tej kolekcji. :P Z tego co się zorientowałem w większości rynków wystartowała ona w tym samym czasie, kiedy wydawana była kolekcja Batmana od Eaglemoss, więc żeby nie było dubli, Hachette skupiło się na pozostałych bohaterach DC. Na tle WKKDC niewiele tu Batmana i jego towarzyszy, a jeśli coś jest, to często są to tytuły wydane już u nas przez Egmont.

Nie kupię żadnego z zapowiedzianych pierwszych 5 tomów (piąty mam w wydaniu Egmont z 2010 roku). Zobaczymy co będzie dalej, bo póki co polska lista nie pokrywa się ani z hiszpańską, ani z brytyjską (zmieniona kolejność tomów 1 i 5). Może nas czymś zaskoczą? Dla zainteresowanych, link do spisu dotychczasowych wydań UK:
https://hachettepartworks.com/en-en/dc-heroes-villains-collection/

Z powyższych piętnastu zainteresowany byłbym jedynie tomami 9 i 10.

Leon Kennedy

2 tom opowiada o Harley. Warto zakupić, ktoś czytał???

Pierwszy wylądował z samego rano w saloniku prasowym gdzie pracuje. Cena bardzo dobra, ale całość zebrałem już od Egmonta. Mniej Batmana może nawet i wyjść na plus tej serii... Zobaczymy, które tomy mnie skuszą 😁